Info
X
info

Concurs papucei.ro
Pagina 4 din 12

Toate forumurile » Moda » Altele » Concurs Papucei.ro » Pagina 4 din 12

Voteaza:
Rating curent Concurs Papucei.ro: (4.4 din 25 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>
Sari la pagina:
SiMoNiK0303 Avatarul lui SiMoNiK0303
Citeaza Raspunde

Postat de SiMoNiK0303 pe 27 Noiembrie 2008 la 14:22

Papucei mei trebuie sa fie foarte comozi, fara toc, din piele sau piele intoarsa, simpli dar sa nu fie "stersi" adica sa contina totusi macar o croiala mai speciala, dar sa nu iasa prea mult in evidenta. Ideal pentru o zi de munca, o zi de shopping......intr-un cuvant sa reziste si sa rezisti in ei
Ancuta_Camelia Avatarul lui Ancuta_Camelia
Citeaza Raspunde

Postat de Ancuta_Camelia pe 27 Noiembrie 2008 la 14:22

Pantofiorii mei sunt in primul rand micuti, port numarul...36 dar de fapt e un 35,75. Au vaful usor ascutit, tocul cam de 7-8 cm. subtire, sunt albi in miloc au doua floricele micute, una neagra si una rosie. Sunt lucrati dintr-un material moale si ma fac sa ma simt frumoasa si eleganta,
mirelusha Avatarul lui mirelusha
Citeaza Raspunde

Postat de mirelusha pe 27 Noiembrie 2008 la 14:26

Eu vreau "sex and the city shoes" . E o exepresie care poate la prima vedere vi se pare bizara, dar pentru cele care stiu despre ce vorbesc, stiu ca am descris foarte bine ce fel de incaltaminte as vrea sa port. Eu sunt o "clasica" prin definitie, insa vreau sa trec de aceasta bariera, si-atunci mi-am zis ca VREAU : culoare(rosu sau albastru), feminitate (toc), indrazneala (combinatii excentrice de materiale). Vi se pare ca am folosit prea mult termenul de "vreau"? E notiunea care exprima in linii foarte precise perioada prin care trec. La ce duc toate astea sau, mai simplu, de ce? Pai hai sa va explic (exact) in doua cuvinte:) : Siguranta si Feminitate!
ancasobo Avatarul lui ancasobo
Citeaza Raspunde

Postat de ancasobo pe 27 Noiembrie 2008 la 14:35

Buna!Pantofii mei ideali au un toc mediu,botul rotund,o fundita delicata pe lateral.Se pot incheia cu fermoar daca sunt usor inalti.Griul este culoarea perfecta pentru ei,fii atat de zi cat si de seara.Sunt comozi deoarece au pungute cu aer si-mi ofera un look deosebit!
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 27 Noiembrie 2008 la 14:36

hello fetelor...:*
hmmmmm.. papucei mei preferatii..... ador toti papucei cu toc, eleganti, feminini....ador tocurile, intr.o vreme sp ca mama cred ca ma nascut pe tocurii, deoare ea nu e genul care sa poarte tocuri...:P
papuceii mei preferatii ar arata cam asa si ar fi o pereche de pantofiorii: cu toc conic, ceva intre mediu si inalt, cu botul nici de rata dar nici rotund, ceva intre..., asa.... cu bareta neaparta, ca mor dupa ea, dar mi.at place ao bareta m specila, impletita ci ceva floricica pe laterala. culoare:.... clasicul si elagantul negru si daca ar fi de seara i.as dori din lac, dar un negru cu refelex .
mi.as dorii multi papaucei.. dar ata ete:P

pa
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 27 Noiembrie 2008 la 14:38

Pantofii mei ideali sunt 100% cu talpa ortopedica. Eu am 1,53 m inaltime si de aceea am nevoie de un toc/talpa de peste 7 cm inaltime. Imi plac talpile ortopedice elegante dar comode, cu posibilitatea de a fi purtate in diferite momente ale zilei. Materialul nu conteaza foarte mult, desi prefer la interior sa aiba piele naturala iar modelul poate fi divers (peeptoe, inchis, sanda sau cizma). Chiar sunt in criza pentru ca anul viitor voi participa la un eveniment destul de important pentru mine si nu stiu daca o sa imi gasesc pantofii ideali. Wish me luck!
ionela_i2007 Avatarul lui ionela_i2007
Citeaza Raspunde

Postat de ionela_i2007 pe 27 Noiembrie 2008 la 14:47

pantofii mei preferati trebuie sa fie comozi, toc de 5 cm , sa faca piciorul subtire , varful nu foarte ascutit, piele desigur si as prefera si piele pe interior..........si rosii ....daca se poate
va multumesc...va doresc toate cele buna
stroeclaudia Avatarul lui stroeclaudia
Citeaza Raspunde

Postat de stroeclaudia pe 27 Noiembrie 2008 la 14:57

Buna, am citit dorintele fiecarei participante la concurs si imi par f interesante, dar nu vreau sa fiu influentata...asa ca, papuceii mei preferati,in acest sezon, sunt cizmulitele.Ele trebuie sa fie din piele neagra, neaparat, putin imblanite, tocul sa fie conic si cam de 8 cm si talpa ortopedica.Cat despre estetica, mie imi plac lucrurile simple in general, iar cizmulitele mele preferate ar trebui sa aibe botul rotund cu imprimeuri de catifea grena pe toata suprafata lor.Cam atat in mare despre cum as vrea sa arate papuceii mei preferati.Succes tuturor
Krysstal Avatarul lui Krysstal
Citeaza Raspunde

Postat de Krysstal pe 27 Noiembrie 2008 la 15:01

Pantofii ideali pe care i'as purta constant sunt cu toc, nu foarte inalt de max 5 cm, bot rotund, talpa subtire, decupati, ca material :inlocuitorii, lac char, piele intoarsa , culori deschise ,alb, crem cu modele florale,abstracte in nuante de verde, bleu, lila, sau galben sau cateva pietricele,strasuri din loc in loc , sunt ideali pentru stilul casual-chic ,stil ce ma caracterizeaza.
diana181989 Avatarul lui diana181989
Citeaza Raspunde

Postat de diana181989 pe 27 Noiembrie 2008 la 15:10

Pantofii ideali pt mine trebuie sa fie ceva mai special si mai sofisticat,nu ceva de toata ziua ,comod pe care ii putem purta in orice situatie,ceva cu un toc mai gros si f inalt,cu platforma,cu bot rotund,din lac,o culoare mai vie k sa iasa in evidenta,un rosu,mov sau chiar negru,eventual un mic accesoriu pe ei de bun gust,o fundita sau cateva pietricele care sa faca tinuta sa arate spectaculos,desi avem o tinuta simpla o pereche de pantofi de acest gen pot face tinuta foarte chic si sexy,desigur iarna putem adopta o pereche de botine cu platforma si bot rotund sau putin ascutit cum se poarta acum,fie din lac,fie din piele;;)
florrance22 Avatarul lui florrance22
Citeaza Raspunde

Postat de florrance22 pe 27 Noiembrie 2008 la 15:46

"Papuceii" perfecti pentru mine

Indiferent de trend, model, culoare "papuceii" perfecti sunt cei in care te simti cel mai bine si nu te bat. Pentru ca de mica port tocuri, merg si dansez pe tocuri "papucelul" ideal este unul care sa aiba toc deoarece pentru mine tocul si sunetul pe care acesta il scoate atunci cand mergi denota feminitate.
"Papuceii" ideali pentru o tinuta casual, la blugi ar fi un model stil "mary-jane" din piele intoarsa, cu un toc subtire de aprox 7cm si platforma de 1,5cm. Pentru platforma ideea mea ar fi ca aceasta fie din saten, banda de saten largindu-se din ce in ce mai mult pana ajunge in varful pantofului.
Pentru o tinuta serioasa, dar chic, as alege o pereche de pantofi cu varful ascutit si tocul subtire, aprox 7cm. As pleca de la un pantof gri, pe care as aplica "dungi" orizontale in lateral iar in partea din fata vor fi oblice intrucat pantoful este decupat in forma unui "v" mai deschis. Pe fondul gri as pune o dunga de aprox 1-1,5cm neagra inconjurata de o bordura alba(o linie sus, una jos), apoi spatiul gri, apoi o dunga subire rosie 0.5-0.75cm cu bordura neagra, apoi vine din nou partea gri->negru->rosu.
Pentru o seara incendiara as alege o pereche de sandale din saten cu imprimeu leopard si bordura de lac rosu si baretuta rosie. Tocul este metalic, min 7cm.
Asa arata "papucelul" perfect pentru orice moment al zilei.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 27 Noiembrie 2008 la 16:10

Fara prea multe cuvinte, "PAPUCEII" mei preferati arata cam asa:
www.papucei.ro/cizme_elegante_auriu_dantela-3007/
www.papucei.ro/pGallery.php?name=Set Me Free

pnicoleta Avatarul lui pnicoleta
Citeaza Raspunde

Postat de pnicoleta pe 27 Noiembrie 2008 la 16:12

Pantofii care ma avantajeaza sunt cei frumusei, dragutei, comozi si mai ales sic
iriciucandreea Avatarul lui iriciucandreea
Citeaza Raspunde

Postat de iriciucandreea pe 27 Noiembrie 2008 la 16:17

De la: ConcursEnvy, la data 2008-11-25 15:42:10Envy si Papucei.ro te invita la concurs! Poti castiga o pereche de pantofi realizati chiar de tine! Tot ce trebuie sa faci este sa ne spui aici cum arata pantofii tai ideali. Intra pe www.Papucei.ro si alege dintre modelele de talpi, de piele si de accesorii (pietricele, catarame, strasuri, floricele etc.) ale modelelor existente si creeaza-ti propria pereche.

Spune-ne aici cum arata “papuceii” perfecti pentru tine si poti sa ii castigi. Concursul se desfasoara in perioada 27 noiembrie – 11 decembrie 2008. Noi vom alege 10 modele finaliste, iar castigatorul va fi ales prin tragere la sorti dintre modelele finaliste.
martac_ioana Avatarul lui martac_ioana
Citeaza Raspunde

Postat de martac_ioana pe 27 Noiembrie 2008 la 16:23

Noi fetele suntem niste fiinte gingase si visatoare, tocmai de aceea cred ca toate dintre noi ne-am dori sa ne imaginam viata ca pe un basm si totodata sa fim un personaj principal.
Cenusareasa ar fi personajul in piele caruia as dori sa intru macar pentru o zi, sa simt acel special si unic moment cand printul ma va cauta si-mi va darui pantoful pierdut in graba pe scarile palatului. Si mai frumos ar fi ca printul sa apara zambind si spunandu-mi cu vorbe calde: " de mult visam clipa in care voi gasi fata careia sa i se potriveasca aceasta minunata pereche de pantofi de la -PAPUCEII-"
Pantofii potriviti cu siguranta trebuie sa fie fermecatori sa atraga atentia sa fie o piesa de rezistenta in tinuta, sa fie totodata si comozi.
As descrie cum ar arata in viziunea mea o pereche de pantofi de seara: evident cu toc inalt, culoarea trebuie sa fie una puternica as alege un rosu corai, un verde natural, un violet intens sau negru care nu da gres niciodata. Un accesoriu stilizat si discret ar pune in valoare pantofii, as prefera varful subtire dar nu foarte caci acest model ma avantajeaza.
va multumesc pentru posibilitatea de a-mi exprima parerea
luchiana Avatarul lui luchiana
Citeaza Raspunde

Postat de luchiana pe 27 Noiembrie 2008 la 17:07

Mie imi plac pantofii sau cizmele cu talpa joasa sau cu putin toc stil " cizme de echitatie" . Imi plac aproape toate culorle si-mi plac foarte mult si combinatiile de piele sau piele cu piele intoarsa. Prefer comoditatea si mai ales cizmele care sa te reprezinte. Acest model ma si avantajeaza si-mi ofera incredere. Va multumesc
denisa_blonda2002 Avatarul lui denisa_blonda2002
Citeaza Raspunde

Postat de denisa_blonda2002 pe 27 Noiembrie 2008 la 17:12

asa zisii mei papucei ideali ar fi o pereche de botine cu toculet potrivit de gros,cu maxim 5cm inaltime.sa fie din piele neagra lucioasa,pana la glezna.succes tuturor.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 27 Noiembrie 2008 la 17:21

Pentru servici port pantofi stil clasic de orice culoare in functie de tinuta. Pentru cumparaturi imi plac si port pantofi cu talpa mai joasa si comoda, iar pentru ocazii diferite, evenimente, nunti etc ... pantofii cu toc subtire, insa nu exagerat de inalti.
w17104_6662 Avatarul lui w17104_6662
Citeaza Raspunde

Postat de w17104_6662 pe 27 Noiembrie 2008 la 17:41

in acest moment papuceii mei ideali sunt de fapt o pereche de botine din piele fina de culoare rosie sa aiba talpa nu foarte subtire dar sa nu fie platforma usor rotunjiti la varf si cu un toc de 5 cm
ps:talpa piciorului meu are 25cm lungime
dinka_ana Avatarul lui dinka_ana
Citeaza Raspunde

Postat de dinka_ana pe 27 Noiembrie 2008 la 17:54

Pantofii mei ideali ar fi cu toc mediu , gros, conic (nu toc inalt si subtire !), talpa subtire, bot semirotund spre ascutit, plin, sa aiba doua culori (negru si crem sau negru si rosu), sa fie comozi si sa nu provoace batai... Si cel mai important, sa fie eleganti, practici si din piele.
andreiutza69 Avatarul lui andreiutza69
Citeaza Raspunde

Postat de andreiutza69 pe 27 Noiembrie 2008 la 17:57

Concurs? sa castig o pereche de pantofi ? Aici e de mine frate !
Buna sunt Andreea din Timisoara first of all ..

O pereche de pantofi creata de mine?! cum ar arata?
Poi , sa incepem cu inceputul . Culoarea ?negri cu un auriu subtil , imi place auriul!!!!!!!!!!!!!
Tocul ? tocul ? subtire si nu prea , gros si nu prea , destul de inalt , cu stil
Varful sa fie rotund .. eventual putinnnnnn ascultit , putin! chiar daca se poarta din nou varful ascutit , consider k aceia sunt numai de seara . Parerea mea umila .
Nu imi plac pantofii care au pe ei tot felul de chitibusuri , floricele , fontite , margelute. Simpli ! si cei mai faini ; Hey ,se poarta simplul :-)
Mi-ar placea sa fie genul de pantofi de zi cu zi , eu mereu port tocuri, nu sunt genul sport , nu ma caracterizeaza !!
Sa nu fie nici prea eleganti incat sa se poata purta si pe durata zilei , nu neaparat sa mai am inca o pereche de pantofi in dulap de seara.. si-asa seara ies rar ! imi trebuie frate o pereche de pantofi stilati sa ii pot purta pe parcursul zilei , care sa se potriveasca si la blugi si la pantaloni eleganti :-D
Oare cer prea mult???????????? NU cred ! Nowadays everything is possible , suntem in 2008 :-D

Parca ma si vad prin Mall cu noii mei pantofiori hihihiiii , eu sunt optimista si increzatoare , astept vesti de la voi .Daca e sa nu fie , soarta , o felicit pe cea care va avea sansa sa poarte perechea de pantofi creata de ea Toate cele bune , va pup , sunteti tari , Bye
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 27 Noiembrie 2008 la 18:15

Papucei... E cea mai mare provocare a mea cand ies la cumparaturi...
Daca ma gandesc la un model de "papucei" pt mine ar trebui sa iau in calcul destul de multe probleme... sa aiba un calapod perfect pt picioarul meu, un toc de vreo 6cm, botul sa fie rotund dar nu foarte rotund, sa fie comode si in latime, sa fie o combinatie de culori, imprimeuri sau material, sa le pot incalta si la un pantalon de stofa dar si la blugi...
Alessandra2008 Avatarul lui Alessandra2008
Citeaza Raspunde

Postat de Alessandra2008 pe 27 Noiembrie 2008 la 18:37

Incaltaminteee...cand ies la cumparaturi fac ce fac si numai in magazinele pt incaltaminte intru chiar daca ma duc chitita sa imi cumpar cu totul si cu totul altceva.Greu ma stapanesc cand vad atatea modele...le-as lua pe toate acasa . Eu mi-as dori o preche de pantofi de seara combinati cu lac si piele verde intoarsa,cu toc inalt si gros si bineinteles sa fie cu bot rotund.Dupa parerea mea un model ca acesta se poate purta si la blugi si la fusta,sunt pantofii ideali .Apropo: am cautat un model ca asta in toate magazinele dar nu am gasit pe nicaieri...
iubitzicaale Avatarul lui iubitzicaale
Citeaza Raspunde

Postat de iubitzicaale pe 27 Noiembrie 2008 la 18:59

Buna, sunt Alexandra, sunt din Timisoara.Mie au inceput sa`mi placa mult botinele mai ales ca sunt la moda.Mi`as dori sa am niste botine create de mine deoarece sunt mai pretentioasa si nu`mi prea gasesc modelul care sa ma atraga la prima vedere.Botinele ideale arata cam asa:confortabile, cu tocul nici prea mic, nici prea mare, negre(lucioase) sau gri, sa aiba botul rotund, o pietricica care sa le dea un aer elegant, dar in acelasi timp sa poata fi purtate si in timpul zilei.Marimea mea la pantofi este de 38-39.
Va multumesc si sper sa fiu printre castigatoare deoarece imi doresc foarte mult aceste botine!
gina1vlad Avatarul lui gina1vlad
Citeaza Raspunde

Postat de gina1vlad pe 27 Noiembrie 2008 la 19:16

Mi-ar placea niste ghete/botine cu talpa,eu sunt foarte comoda,si inalta,asa ca port tocuri numai la okazii, de zi cu zi, dar care sa ma scoata din anonimat in zilele gri ce vor urma. Neaparat o culoare puternica,sau neon ,sau cu ecva accesorii originale,Da,CLAR trebuie sa fie originali. Si piele(lacuita sau normala). Ce bine ar fi sa mi le aduca Mosu`!!!
SARBATORI FERICITE TUTUROR!!
gina1vlad Avatarul lui gina1vlad
Citeaza Raspunde

Postat de gina1vlad pe 27 Noiembrie 2008 la 19:20

Hey,id-ul meu este andradeedee nu gina1vlad cum m-aun postat automat cu raspuns pe forum...dc e sa castig,ce se intampla,ia premiul gina1vlad@yahoo.com sau andradeedee@yahoo.com. O s aincerc sa ma loghez inainte sa dau raspuns pe forumul cu concursul de papucei,poate de accea s-a intamplat asa...desi nu mi s-a cerut in nici un moment sa ma loghez pt a posta mesaj.
andradeedee Avatarul lui andradeedee
Citeaza Raspunde

Postat de andradeedee pe 27 Noiembrie 2008 la 19:22

Mi-ar placea niste ghete/botine cu talpa,eu sunt foarte comoda,si inalta,asa ca port tocuri numai la okazii, de zi cu zi, dar care sa ma scoata din anonimat in zilele gri ce vor urma. Neaparat o culoare puternica,sau neon ,sau cu ecva accesorii originale,Da,CLAR trebuie sa fie originali. Si piele(lacuita sau normala). Ce bine ar fi sa mi le aduca Mosu`!!!
SARBATORI FERICITE TUTUROR!!
flory20 Avatarul lui flory20
Citeaza Raspunde

Postat de flory20 pe 27 Noiembrie 2008 la 19:24

Incaltarile mele preferate sunt cele cu toc inalt.Asa pot vedea si eu lumea de sus .Tocul poate fi si foarte subtire dar si gros si imi mai plac cizmele gen pantof.Nu imi plac platformele.Mi se par de baba(POTRIVITE PENTRU CELE CARE NU POT MERGE PE TOCURI).Ma multe nu mai zic astept sa ma puneti la incercare sa vedeti ce imaginatie am.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 27 Noiembrie 2008 la 19:25

imi place incaltamintea tip cizma cu toc mediu si mai gros,ca si inaltime a carambului sa fie mai jos de genunchi si sa aiba ca model niste perforatii decorative ,iar in zona gleznei mi-ar place o bareta dubla tot cu perforatii decorative care se prinde la exterior,in zona maleolei externe, cu o catarama metalica,de preferinta culoare neagra sau verde.
zisan Avatarul lui zisan
Citeaza Raspunde

Postat de zisan pe 27 Noiembrie 2008 la 19:42

Incaltamintea preferata, ca doar suntem in sezon, cizmele. Gen preferat este cel hippie, talpa joasa si moale, cat mai confortabila, ceva piele intoarsa cu vreun accesoriu ( o floricica, un fluture, ceva haios) sau cu o catarama in parte de sus.Neaparat cu fermoar. Ca si culoare negru sau maron, trebuie sa fie destul de largi in partea de sus pentru ca picioarele sunt destul de groase si sa nu fie foarte stramte sa dea impresie de sugrumare. Cam asta e.
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>
Sari la pagina: