Info
X
info

Concurs papucei.ro
Pagina 5 din 12

Toate forumurile » Moda » Altele » Concurs Papucei.ro » Pagina 5 din 12

Voteaza:
Rating curent Concurs Papucei.ro: (4.4 din 25 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>
Sari la pagina:
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 27 Noiembrie 2008 la 19:42

perechea de incaltaminte ideala pentru mine,este aceea care are detali deosebite, si toc inalt fara doar si poate .Aceasta incaltaminte nu poate fi purtata decat de acelea care au un smt estetic dezvoltat ,sunt extrem de creative si au curaj.Va intrebati de ce sa aiba curaj?Pentru ca,de cele mai multe ori, nu oricine are curaj sa poarte ceva iesit din tipare.
muppets14 Avatarul lui muppets14
Citeaza Raspunde

Postat de muppets14 pe 27 Noiembrie 2008 la 19:43

Pantofii mei preferati sunt cei cu toc inalt bineinteles. Nu ma deranjeaya culoarea sau modelul atat timp cat imi fac un picior frumos si am la ce sa ii asortez
bambucik Avatarul lui bambucik
Citeaza Raspunde

Postat de bambucik pe 27 Noiembrie 2008 la 19:50

Buna!
Cizmulitele ideale pentru mine : bot rotund, toc gros conic 5 cm, marimea 40 (o marime care imi da batai de cap cand trebuie sa ma innoiesc, deoarece nu prea gasesc), pana la glezne sa fie din catifea neagra, iar partea de sus sa fie dintr-un material textil, moale, model - romburi (ecosez)combinatie intre rosu si negru, sa se inchida cu fermoar ascuns si in lateral sa fie 2 nasturi mai mari - unul negru si unul rosu care sa dea impresia ca asa se incheie cizmele.
didi_01 Avatarul lui didi_01
Citeaza Raspunde

Postat de didi_01 pe 27 Noiembrie 2008 la 20:04

eu sunt o tipa inalta...1.80 :D, iar din aceasta cauza nu pot purta tocuri. pantofii pe care mi as dori arata astfel: culoare neagra din lac, tocul jos, botul rotund si cu o fundita care sa-i creeze eleganta . as vrea sa fie o combinatie intre elegant si comod. este foarte important acest lucru. poate sa contina si cateva strasuri.
georgeta_titan Avatarul lui georgeta_titan
Citeaza Raspunde

Postat de georgeta_titan pe 27 Noiembrie 2008 la 20:08

Cu pantifii este o intreag poveste, pantofii pentru fiecare sezon, pt evenimente speciale-pantofi eleganti, pentru servici si pantofi sport.

Pantifii pe care i-as creea doar pentru mine ar fi din categoria pantofilor eleganti, cu toc inalt subtire si comozi. FARA fundite, catarame,puf.Cred ca ar fi mai simplu de desenat decat de descris. :)
lyvya Avatarul lui lyvya
Citeaza Raspunde

Postat de lyvya pe 27 Noiembrie 2008 la 20:16

Ghetutele ce miar place mie enorm de mult ar fi unele nu prea inalte doar putin peste glezna...botu sa fie rotund...cu toc de 5-6 cm...ghetuta sus sa aibe putina gusa cu o taietura de 5 cm in partea exterioara, pe marginle acesteiai avand o danteluta frumos cusuta iar taietura aceia sa fie prinsa cu 2 cureluse cat se poate de sofisticate facute din acelas material ca si ghetutza.....Materialul sa fie piele intoarsa...iar culoarea sa fie un albastru turcuaz nu foarte inchis dar nici foarte deschis iar danteluza de pe margine sa fie alba si cataramele de la curelute sa fie gri, tocul sa fie maroniu ca si talpa care sa nu fie nici prea groasa nici foarte subtire.... apropo si am uitat de marime poart nr 36!!
lyvya Avatarul lui lyvya
Citeaza Raspunde

Postat de lyvya pe 27 Noiembrie 2008 la 20:22

Ghetutele ce miar place mie enorm de mult ar fi unele nu prea inalte doar putin peste glezna...botu sa fie rotund...cu toc de 5-6 cm...ghetuta sus sa aibe putina gusa cu o taietura de 5 cm in partea exterioara, pe marginle acesteiai avand o danteluta frumos cusuta iar taietura aceia sa fie prinsa cu 2 cureluse cat se poate de sofisticate facute din acelas material ca si ghetutza.....Materialul sa fie piele intoarsa...iar culoarea sa fie un albastru turcuaz nu foarte inchis dar nici foarte deschis iar danteluza de pe margine sa fie alba si cataramele de la curelute sa fie gri, tocul sa fie maroniu ca si talpa care sa nu fie nici prea groasa nici foarte subtire.... app si am uitat masura 36
_noni_ Avatarul lui _noni_
Citeaza Raspunde

Postat de _noni_ pe 27 Noiembrie 2008 la 20:22

eu visez la niste botine pana deasupra gleznei, cu toc conic inalt de 10-12 cm si cu botul rotund.

talpa si tocul sa fie crem deschis, iar restul sa fie din piele intoarsa maro. fara fermoar, cu doua bucati triungiulare (cu ungiul cel mai ascutit in jos ) de elastic maro in partea de sus, pe interiorul si exteriorul piciorului, peste care sa treaca o curea subtire crem - ca si talpa, cu catarama lunga, dreptunghiulara, metal auriu, care sa se incheie pe glezna, in exterior.

wow! deja le "vad"! :)
dimachet66 Avatarul lui dimachet66
Citeaza Raspunde

Postat de dimachet66 pe 27 Noiembrie 2008 la 20:22

buna seara!!! cel mai mult imi doresc o cizma cu toc inalt dar nu subtire, pentru ca nu mai am 20 de ani si mi-as dori in partea de sus sa aiba o broderie sparta (imi doresc asemenea cizme de pe la 18 ani cand se purta catifeaua si pielea intoarsa). Culoarea adorata la acest moment este bordeaux. Multa bafta la concurs tuturor participantelor!!!!!!!!!!!!!!!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 27 Noiembrie 2008 la 20:24

pantofii perfecti sa aiba un toc mai inalt de 7 cm nu f subtire dar nici f gros, din lac negru (mov sau gri) destul de decupati si cu varf rotund
ALEXA_4U2005 Avatarul lui ALEXA_4U2005
Citeaza Raspunde

Postat de ALEXA_4U2005 pe 27 Noiembrie 2008 la 20:42

papuceii mei ar trebui sa fie cat mai eleganti dar in acelasi timp si sport deoarece imi plac foarte mult cizmele si tot felul de balerini
kyty_ta Avatarul lui kyty_ta
Citeaza Raspunde

Postat de kyty_ta pe 27 Noiembrie 2008 la 20:47

Pantofii perfecti pentru mine trebuie sa fie inalti si sa ma simt eleganta cu ei.
gledita Avatarul lui gledita
Citeaza Raspunde

Postat de gledita pe 27 Noiembrie 2008 la 20:54

Envy si Papucei.ro te invita la concurs! Poti castiga o pereche de pantofi realizati chiar de tine! Tot ce trebuie sa faci este sa ne spui aici cum arata pantofii tai ideali. Intra pe www.Papucei.ro si alege dintre modelele de talpi, de piele si de accesorii (pietricele, catarame, strasuri, floricele etc.) ale modelelor existente si creeaza-ti propria pereche.

Spune-ne aici cum arata “papuceii” perfecti pentru tine si poti sa ii castigi. Concursul se desfasoara in perioada 27 noiembrie – 11 decembrie 2008. Noi vom alege 10 modele finaliste, iar castigatorul va fi ales prin tragere la sorti dintre modelele finaliste.
Pentru ca nu sunt foarte inalta(dar nici chiar mititica) trebuie sa fie totusi inalti.Pentru ca vreau sa ma misc nu sa stau locului, trebuie sa fie si comozi, deci platforma ;) Pentru ca e iarna si intuneric trebuie sa incerc sa postez acum un peisaj insorit,vesel, cu multe floricele
[IMG]i17.photobucket.com/albums/b83/zemelo/Simg3195.jpg[/IMG]
liana_t Avatarul lui liana_t
Citeaza Raspunde

Postat de liana_t pe 27 Noiembrie 2008 la 21:05

Pantofii mei preferati,sunt de culoare rosie,cu toc nu prea inalt,comozi si cu o floricica intr-o parte.
sweet_ana Avatarul lui sweet_ana
Citeaza Raspunde

Postat de sweet_ana pe 27 Noiembrie 2008 la 21:28

perechea ideala pentru mine sunt niste pantofi eleganti si comozi in acelasi timp,un toc finut nici prea inalt si nici prea mic,nu patrat nici gros,culoarea negru cu verde in degrade,in fata sa fie rotunzi :P
latcuandra Avatarul lui latcuandra
Citeaza Raspunde

Postat de latcuandra pe 27 Noiembrie 2008 la 22:36

Ceau,incaltamintea preferata de mine este cea joasa,dar sic,comoda,cateodata si cu putzin toc,dar nu prea mult,cel mai mult imi place sa port tenisi ca se potrivesc cam la orice port eu,si mai port cizme joase si botine din catifea,sau piele intoarsa.La pantofi imi plac cei cu bot rotund si mai simpli dar sic.Culorile la incaltamintea mea sunt cele neutre,alb, negru gri, dar si mai colorat uneori,kaki roz, turcoaz si asa mai departe ,la cei cu toc imi place sa aiab bereta care se leaga de glezna, foarte finuti,
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 27 Noiembrie 2008 la 22:48

Papuceii care-mi plac si in care ma simt bine sunt sandalele, pantofii, cizmele care au toc potrivit si botul nici ascutit dar nici prea rotund. Poate credeti ca sunt nehotarata dar asa mi-e stilul.
alinan23 Avatarul lui alinan23
Citeaza Raspunde

Postat de alinan23 pe 27 Noiembrie 2008 la 22:56

buna, imi pare bine intodeauna sa intru pe acest site, ma simt cu voi ca intre prietene....cat despre incaltamintea ce as purta in acest sezon, ce este acum in tendinte sunt niste botine de piele ce pe picior se ridica cu 2-3 cm peste glezna si cu "gulerul' ce le permite sa le mai ridici pe picior,cu o fundita din acelasi material frumoasa la spate pentru efect,cu toc nu foarte inalt , aproximativ 5-7 cm, forma tocului ca un trapez rasturnat, ce spre varf se aseamana cu cel cui, culoare pt care as opta este indigo, forte populara in ultimul timp, bineinteles cu tinuta asortata!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 27 Noiembrie 2008 la 23:37

Imi doresc foarte mult ca sa am si eu o pereche de papuci marimea mea. Deoarece eu port numarul 35 nu imi gasesc papuci iar, cand imi gasesc ei bine trebuie sa imi cumpar exact papucii care nu imi plac. Eu mi-as dori sa gasesc in magazine papuci pe masura mea si bineinteles sa-mi placa.
croeddidi Avatarul lui croeddidi
Citeaza Raspunde

Postat de croeddidi pe 27 Noiembrie 2008 la 23:43

botine cu toc foarte inalt, cu platforma, botul rotund, piele intoarsa,gri inchis cu gri deschis .. ador botinele !!!
m3gaira Avatarul lui m3gaira
Citeaza Raspunde

Postat de m3gaira pe 28 Noiembrie 2008 la 01:40

Pantofii perfecti pentru mine ar trebui sa aiba Talpa celor de la A Womans Worth, sa fie din piele neagra si o pata de culoare alba sau crem, lateral, sub forma unei flori si sa fie decupatin in fata, deloc in spate sau lateral.....
Nu am putut merge niciodata pe tocuri, iar genul acesta de pantof cu toc joc ma caracterizeaza, ma fac sa ma simt excelent de comod in ei.
Pantoful ideal trebuie safie practic si comod, cel putin in ceea ce ma priveste pe mine...
negara Avatarul lui negara
Citeaza Raspunde

Postat de negara pe 28 Noiembrie 2008 la 02:07

Pantofii ideali pentru mine ar trebui sa arate cam asa:sa fie de buna calitate, sa aiba un pret accesibil si un aspect deosebit.
De preferat de culoare neagra, pentru ce de regula se asorteaza cel mai usor, comozi, chiar daca acest lucru implica si toc,sa fie usor adaptabili la mai multe tipuri de tinute si .......sa fie simpli, fara a cadea in derizoriu sau banal.
Sper sa ii si castig caci ma trdesc de ceva vreme cu concursurile de la dumneavoastra.
marinaevelin Avatarul lui marinaevelin
Citeaza Raspunde

Postat de marinaevelin pe 28 Noiembrie 2008 la 03:35

Iata cum doresc sa arate papuceii mei:
cizmulita 3/4 din piele lacuita neagra ,toc inalt si subtire si platforma in partea din fata(dintr-un material cat mai flexibil si usor),varf usor ascutit.La glezna bareta argintie cu o catarama metalica incrustata cu pietre,iar de la toc pina la marginea de sus a cizmei (pe spate nu pe lateral)insertie din aceiasi piele argintie.
Va multumesc si sper sa va placa ideea mea.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 28 Noiembrie 2008 la 06:25

Pantofii ideali pentru mine ar cam in felul urmator: din piele neagra cu bareta care se prinde in jurul gleznei, cu un pic de platforma, doar un pic, si cu toc care sa se potriveasca, in jur de 7-9 cm. pe bareta cu strasuri finute si eventual, tot strasuri pe marginea decupajului pe jumatatea dinspre exterior a pantofului :X
iulika84 Avatarul lui iulika84
Citeaza Raspunde

Postat de iulika84 pe 28 Noiembrie 2008 la 08:49

Pentru perioada asta de iarna nu cred ca ar fi ceva mai frumos si mai dragutz decat o cizmulita rosie (un rosu nu foarte tipator) inalta din piele si lac , cambrata pe picior si foarte calduroasa .Tocul sa nu depaseasca 5 cm si daca se poate putin mai stabil (adika patratos) .Cred ca culoarea rosie si aplicatiile din lac (tot rosii) ar fi suficiente pentru a da farmec si senzualitate orcarui picior , cu atat mai mult de va fi al meu
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 28 Noiembrie 2008 la 09:06

Pentru o femeie picioarele frumoase ocupa un loc fruntas in ierarhia atuurilor.Unele lungi, altele scurte, unele subtiri, altele butucanoase, unele albe , altele negre.Toate sunt privite cu la fel de multa grija.
Dupa parerea mea cea mai potrivita alegere ar fi botine care excelente pentru aceasta perioada , protejand glezne delicate si incalzind talpi infrigurate.
Elegante dar si pline de modernism,ne aduc un plus de feminitate si chiar invidie din partea prietenelor.
camavla Avatarul lui camavla
Citeaza Raspunde

Postat de camavla pe 28 Noiembrie 2008 la 09:38

Salut! Papuceii ideali pentru mine ar fi cu un design simplu, talpa joasa (stil opincute!), culoare maron sau negru. Ideea este de confort si durabilitate!!!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 28 Noiembrie 2008 la 10:03

se spune ca atunci cand este nefericita o femeie isi cumapara o pereche de pantofi pt a atenua sentimentul, iar cand este fericita isi cumpara doua perechi.....pt a-l mentine ....mie imi plac foarte mult pantofii,cizmele,sandalele....insa daca trebuie sa-mi creez ceva ...as crea o pereche de pantofi negri, simpli,cu botul rotund cu platforma si toc inalt....si eventual din lac......cam acestia ar fi pantofii ideali pt mine
gianiz2rt Avatarul lui gianiz2rt
Citeaza Raspunde

Postat de gianiz2rt pe 28 Noiembrie 2008 la 10:13

eu sunt adepta incaltarilor cu talpa mai joasa,sport, elegante depinde de situatie
sinziananastase Avatarul lui sinziananastase
Citeaza Raspunde

Postat de sinziananastase pe 28 Noiembrie 2008 la 10:36

Papuceii mei ideali... pai trebuie sa fie cat mai deosebit, imi plac accentele care pot scoate din anonimat o tinuta simpla si corecta, trebuie sa fie cu toc, cat mai feminini si trebuie sa ma simt bine in ei dupa o zi intreaga de mers pe tocuri...
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>
Sari la pagina: