Info
X
info

Concurs papucei.ro
Pagina 7 din 12

Toate forumurile » Moda » Altele » Concurs Papucei.ro » Pagina 7 din 12

Voteaza:
Rating curent Concurs Papucei.ro: (4.4 din 25 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Pagini: << 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >>
Sari la pagina:
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 29 Noiembrie 2008 la 10:55

platforma medie - decupaj rotund larg fata - toc lat inaltime medie - stabil - culoare maron roscat deschis
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 29 Noiembrie 2008 la 12:50

papuceii ideali pt mine ar fi cam asa: de fapt sunt niste botine pana la nivelul gleznei,o combinatie de lac cu piele intoarsa,partea din fata semirotunda,tocul de aproximativ 10 cm(nu ascutit dar nici patrat).....in partea exterioara la nivelul gleznei o fontita.....si culoarea....un roz sidefat
magda_diaconu Avatarul lui magda_diaconu
Citeaza Raspunde

Postat de magda_diaconu pe 29 Noiembrie 2008 la 14:48

Pantofii mei ideali trebuie sa fie finuti, eleganti si stilati. Trebuie sa fie albi din piele sau din lac, inchisi in fata si cu varful putin ascutit. Tot in partea din fata trebuie sa aiba o catarama de dimensiuni potrivite in forma de fluture. Tocul trebuie sa fie subtire si sa aiba dimensiunea de 7-8 cm.
raly_sefa Avatarul lui raly_sefa
Citeaza Raspunde

Postat de raly_sefa pe 29 Noiembrie 2008 la 17:01

pantofii mei ideali trebuie sa fiefinuti in special negri pt ca sunt mai eleganti
cu toc subtire,dar nu prea inalt si cu bareta
denysa Avatarul lui denysa
Citeaza Raspunde

Postat de denysa pe 29 Noiembrie 2008 la 17:01

eu mi-as dorii o pereche de pantofi foarte eleganti prntru revelion. as vrea sa aiba un toc de 10-12 cm, sa fie movi sau negrii, cu multe paiete,strasuri si sa fie de lac sau catifea.marimea 37sau 38.denysa din craiova
adella18 Avatarul lui adella18
Citeaza Raspunde

Postat de adella18 pe 29 Noiembrie 2008 la 17:07

feminini, comozi, sa atraga atentia atat femeilor dar sa faca si barbatii sa intoarca capul dupa ei!
necunoscut Avatarul lui necunoscut
Citeaza Raspunde

Postat de necunoscut pe 29 Noiembrie 2008 la 17:36

Pantofiorii cei mai ideali sunt aceia care vin bine in piciorusele mele: inalti, eleganti, comozi, cu toc subtire si varf semiascutit sa mearga foarte bine la rochite adica pe partea laterala sa fie decupati.Iar culoarea nu conteaza ma pot asorta in funtie de culoare.
stanescugean_ph Avatarul lui stanescugean_ph
Citeaza Raspunde

Postat de stanescugean_ph pe 29 Noiembrie 2008 la 20:21

Pantofii ideali sunt cei cu toc foarte mic,gen ortopedic,cu talpa flexibila si de piele naturala.Si balerinii sunt foarte aproape de ce-mi doresc.
unicul Avatarul lui unicul
Citeaza Raspunde

Postat de unicul pe 29 Noiembrie 2008 la 21:20

pai sa fie glossy (stralucitori) si cu o dunga pe ei trasata in functie de culoarea lor
corryna24 Avatarul lui corryna24
Citeaza Raspunde

Postat de corryna24 pe 29 Noiembrie 2008 la 22:59

"Mergatorii" mei preferati ar fi o pereche de cizmulite cu bot rotund si fara toc (talpa ortopedica si antiderapanta), din piele culoarea neagra (ca sa le pot potrivi cu orice culoare), imblanite in interior si cu o curelusa cu catarama in jurul gleznei. Numai bune pentru iarna si foarte comode, avand in vedere ca fac naveta la serviciu in alt oras. Clasice si mai sport.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 29 Noiembrie 2008 la 23:04

"Papuceii" mei ar trebui sa fie o combinatie intre punk rock, poate ceva hippie dar sa aibe totusi un aer stilish. nu ar trebui sa aibe toc(in niciun caz inalt) sau varful ascutit, sa nu aibe o culoare monotona ci una sau chiar o combinatie de nuante care sa exprime bunadispozitie.sa nu uitam ca trebuie sa fie comozi si cum deja sezonul rece a dat buzna peste noi...neaparat caldurosi :)
CIONCAN_IOANA Avatarul lui CIONCAN_IOANA
Citeaza Raspunde

Postat de CIONCAN_IOANA pe 30 Noiembrie 2008 la 10:55

"Papuceii " mei ideali ar fi o pereche de cizmulite din piele culoarea neagra cu bot rotund si fara toc (talpa antiderapanta), imblanite in interior , cu fermoar .
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 30 Noiembrie 2008 la 12:32

Perechea mea ideala de pantofi ar avea talpa dubla,cu un toc de 10 cm si ar fi din piele intoarsa neagra cu o ploaie de pietre turcoaz pe partea exterioara piciorului.ar fi decoltati si comozi,perfecti pentru seara de revelion,i-as asorta la o rochie negrea din dantela.
Blueandblue Avatarul lui Blueandblue
Citeaza Raspunde

Postat de Blueandblue pe 30 Noiembrie 2008 la 13:05

Papuceii mei ideali arata..."Stronger than me", rasfatati si feminini, cu partea de jos in lac negru, iar tocul si partea de sus, imbracate in piele albastra cu aspect uzat iar fundita, in aceeasi nuanta de albastru, piele sau altceva catifelat, fara alte strasuri, broderii, etc. Simplu!
nicoletazettel Avatarul lui nicoletazettel
Citeaza Raspunde

Postat de nicoletazettel pe 30 Noiembrie 2008 la 14:47

Pantofii mei?....Sigur negri sau rosii din piele lacuita, cu varful usor patrat, nu pot purta pantofi cu varful rotund, deoarece port marime mica-35-36,o pietricica minuscula in lateral, atat cat sa atraga privirea, iar tocul sa fie o splendoare...neregulat, usor bombat spre exterior, decupat pe mijloc, iar pe partea din lateral sa fie , evident, cu acelasi tip de pietricele.Lungimea? Medie, nu de altceva, dar nu vreau sa par ca merg pe catalige.
koritsi Avatarul lui koritsi
Citeaza Raspunde

Postat de koritsi pe 30 Noiembrie 2008 la 16:42

...o pereche de pantofi clasici , negrii cu tocul inalt si subtire, botul usor rotunjit, pe care o poti purta cu incredere in orice situatie....
m83ana Avatarul lui m83ana
Citeaza Raspunde

Postat de m83ana pe 30 Noiembrie 2008 la 16:56

papuceii mei preferati sunt cei ascutiti la varf ,toc cui cat se poate de comozi dar si inalti.
Dar nu ii omit nici pe cei comozi fara toc dar formatul lor spre varf sa fie rotund!!
www_gabrielapiticutz Avatarul lui www_gabrielapiticutz
Citeaza Raspunde

Postat de www_gabrielapiticutz pe 30 Noiembrie 2008 la 17:31

immm...sa fie negri,eleganti .cu toc cui de vreo 5 cm,cu ceva aplicatii manuale pe piele ,poate si o pietricica sau mai multe ... la asa ceva visez eu ...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 30 Noiembrie 2008 la 18:46

Pantofiorii mei preferati sunt:Rozi, cu toc inalt ,bot rotund si sa aiba cate un fluturash in loc de catarama sau pe undeva sa aiba un fluturash superb.Stiu ca asa ceva nu se gasesc in comert...o data mi-am gasit pantofiori rozi superbi si chiar ma gandeam sa imi aplic eu fluturashii dar ghinion...nu erau marimea mea...din pacate am picior cam mare si gasesc foarte greu pantofiori dragutzi.Visez in continuare la pantofiorii mei de printzesa...
PAPUSA86 Avatarul lui PAPUSA86
Citeaza Raspunde

Postat de PAPUSA86 pe 30 Noiembrie 2008 la 21:28

Papuceii mei preferatii...Cam greu! Consider ca pantofii sunt ca si barbatii, e foarte greu sa-i gasesti pe cei perfecti, potriviti pentru tine. Totusi, sunt cateva caracteristici fundamentale pentru mine (in ceea ce priveste pantofii): comoditatea, calitatea, designul deosebit. Fiecare pereche de papucei transmite un mesaj, spune ceva despre cea care ii poarta, la fel ca orice alt accesoriu. De aceea cred ca e foarte important sa alegem intotdeauna perechea care ne reprezinta. Ideea de a-ti creea singura propria pereche de pantofi mi se pare pur si simplu minunata! IMAGINATIA MEA ABIA ASTEAPTA SA FIE PUSA LA INCERCARE!
vale21 Avatarul lui vale21
Citeaza Raspunde

Postat de vale21 pe 30 Noiembrie 2008 la 21:39

Mie mi-au placut tare mult "papuceii" cu care a incaltat-o Big pe Carrie (din Totul despre sex) atunci cand a cerut-o in casatorie. Se apropie foarte mult de modelul de pantofi la care visez demult dar inca nu i-am vazut in magazine: culoare turcoaz, toc foarte inalt, varful o combinatie intre rotund si ascutit, foarte decoltati in fata, ceva aplicatii de strasuri, pietricele....
socholatte Avatarul lui socholatte
Citeaza Raspunde

Postat de socholatte pe 30 Noiembrie 2008 la 21:55

buna:D sa va spun cum imi vad eu pantofiorii mei , as vrea sa aiba un look extravagant , elegant , inedit si plin de comfort
As vrea sa aiba tocul si botul ca cel a modelului " its my first time" numai ca in loc de lacuiti as vrea sa fie din saten de culoare neagra, iar peste sa aiba ca model sa fie captusiti cu dantela ca cea de pe poseta Breakfast At Tiffany insa culoarea dantelei nu o vreau alb si nici crem , vreau un albastru ca cerul senin dantela sa fie finuta , delicata si cu floricele ca model, iar pe marginea exterioara a pantofului vreau aplicate nise margelute,negre si niste floricele negre si albastre un model asemanator ca design ar fi cel Bluer Than Blue insa modelul aplicatiilor sa fie micut ca dimensiuni, in plus as sa aiba o catarama care sa fie simpla neagra cu aplicatie de dantela bleu, sa se inchie cu un butonel elegant vintage , si cu o fundita tot din dantela, si ce este cel mai important sa fie tocul rezistent , ma refer la flec si pe langa asta sa fie marimea 35 :D ca atata port eu , astept cu nerabdare ziua cand se vor alege cele 10 modele
nache_andra Avatarul lui nache_andra
Citeaza Raspunde

Postat de nache_andra pe 1 Decembrie 2008 la 01:22

Papucii mei ideali sunt de fapt niste pantofi cu toc inalt, neaparat foarte sexi, cu toc gros stil con, pe care sa ii pot purta de Craciun sau de Revelion!
Citeaza Raspunde

Postat de nache_andra pe 1 Decembrie 2008 la 01:27

Papuceii mei doriti unt o pereche de botine elegante si colorate cu toc mediu!!!
Citeaza Raspunde

Postat de nache_andra pe 1 Decembrie 2008 la 01:33

Hmmm...dificil de ales din multitudinea de modele,poate una din cele mai dificile alegeri pentru o femeie. Eu mi-as dori o pereche de pantofi cu toc inalt,dar nu foarte inalt,conic-pentru a fi comozi, piele(trebuie sa ma sfatuiti aici ce se mai poarta:ink se mai poarta cea lacuita,cea intoarsa,cea normala,cea ecologica..), si care sa se potriveasca la servici: fara a fi prea banali si conservatori, sa fie fini si veseli pentru a ma ajuta sa trec peste zilele gri si plictisitoare de la birou, una cate una pana la Sarbatori!!!
Citeaza Raspunde

Postat de nache_andra pe 1 Decembrie 2008 la 01:39

Ce imi doresc de la MOSU`???? RASPUNS: O PERECHE DE INCALTAMINTE CADOU, si anume niste cizme cu talpa ortopedica, multicolore, care sa se potriveasca cu fularul primit Craciunul trecut, mi le-as dori...MULTICOLORE,VESELE,cu :galben, si verde si albastru. As fi foarte mandra de ele, si fiind design personal, NIMENI NU M-AR EGALA IN FRUMUSETE,NIMENI N-AR STA LA SEMAFOR INCALTATA CU ACELASI MODEL!! POate le-as aplica si niste nasturi...sau niste ciucuri(ca sa fiu sigura)
Citeaza Raspunde

Postat de nache_andra pe 1 Decembrie 2008 la 01:51

Sint nervoasa si par rea. In fond sint foarte buna. Daca nu eram atit de buna n-as suferi pentru atitea lucruri care nu ma privesc in nici un fel. “Buna” nu e cuvintul propriu. Eu nu sint buna, sint sensibila. Sensibila si fina: ar trebui un cuvint nou care sa le includa pe amindoua.Iar cuvantul acesta nou pe care il voi inventa trebuie sa ma reprezinte, si hainele si incaltamintea mea trebuie sa fie in concordanta cu aceasta NOUA EU. Mi-as dori sa fiu mai feminina si mai increzatoare, sa port culori vii:as incerca movul,plin de mister..As incalta niste ghetute cu talpa sau niste botine cu toc mediu din lac negru si mov. Si as iesi pe strada cu multa incredere in fortele proprii sa le fac cunostinta cu lumea! :)
Citeaza Raspunde

Postat de nache_andra pe 1 Decembrie 2008 la 01:59

Niste pantofi care sa mearga si la o outfit-ul office, si la o petrecere, si la shopping: sa fie o pata de culoare la tinuta(rosii,albastrii,verde smarald), sa aibe toc mediu conic,sa fie decupati in fata la degetul mare.
lenutastan Avatarul lui lenutastan
Citeaza Raspunde

Postat de lenutastan pe 1 Decembrie 2008 la 02:11

Desi am dat logout din contul lui Nache Andra,si m-am inregistrat eu cu id lenutastan,nu stiu de ce mi-a postat mesajul meu sub id-ul ei...v-am trimis si o sesizare in sensul acesta. Deci acesta este mesajul meu:
Hmmm...dificil de ales din multitudinea de modele,poate una din cele mai dificile alegeri pentru o femeie. Eu mi-as dori o pereche de pantofi cu toc inalt,dar nu foarte inalt,conic-pentru a fi comozi, piele(trebuie sa ma sfatuiti aici ce se mai poarta:ink se mai poarta cea lacuita,cea intoarsa,cea normala,cea ecologica..), si care sa se potriveasca la servici: fara a fi prea banali si conservatori, sa fie fini si veseli pentru a ma ajuta sa trec peste zilele gri si plictisitoare de la birou, una cate una pana la Sarbatori!!!
necunoscut Avatarul lui necunoscut
Citeaza Raspunde

Postat de necunoscut pe 1 Decembrie 2008 la 02:22

Exista in aceasta intreaga lume doi ochi negri, profunzi si oblici. Nu sint decit doi. Ce ciudat! Sint alti ochi mai frumosi, mai negri, mai profunzi. Dar toti acestia nu ma privesc. Eu vreau sa-mi scufund ochii in singurii ochi negri pe care-i iubesc. Si ochii acestia nu sint la capatul lumii. Ei sint in acelasi oras in care ma aflu si eu. Nimic nu ne separa. Nimic si totul...Si, mi-as dori sa alerg in bratele lui, iar acest lucru nu este posibil pe tocuri, ci ma vad cu o pereche de balerini albastru ciel din lac sau din piele, cu niste nasturi aplicati, zorzoane, sau un cap de papusa...ceva copilaresc ca si aplicatii la ei, si ceva nemaivazut.
Pagini: << 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >>
Sari la pagina: