Info
X
info

Blugi evazati
Pagina 1 din 2

Toate forumurile » Frumusete » Tendinte » Blugi evazati » Pagina 1 din 2

Voteaza:
Rating curent Blugi evazati: (2.5 din 2 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "Blugi evazati"

Ultimul post pe 21 Iunie 2011 la 18:40 • Ultima pagina a discutiei »

Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 21 Iunie 2011 la 18:40

Tipul asta de jeans sunt potriviti pt fetele inalte ssi medii,slabe sau putin plinute....purtati cu sandale platforma chiar arata chic...arata picioarele lungi dar si mai subtiri....
gabriela-maria Avatarul lui gabriela-maria
Citeaza Raspunde

Postat de gabriela-maria pe 24 Martie 2010 la 15:46

LA NOI E MULT SNOBISM, DRAGA MEA, NU AVEM CE AFCE, MENTALITATEA E DE VINA LA NOI IN MULTE PRIVINTE!...
AdinaML Avatarul lui AdinaML
Citeaza Raspunde

Postat de AdinaML pe 4 Februarie 2010 la 19:57

Nu e anormal si nici macar ciudat sa porti blugi evazati. Mie una imi plac la nebunie! Mai ales daca ii accesorizesi cu o pereche de papucei cu toc, platforma sau talpa ortopedica! Mi se pare ca arati foarte sic in ei! Si blugul evazat si un pantof cu toc face minuni! O sa pari mai slaba

Toate postarile din "Blugi evazati"

Pagini: 1 2 >>
Sari la pagina:
IoanaA Avatarul lui IoanaA
Citeaza Raspunde

Postat de IoanaA pe 16 Decembrie 2008 la 10:32

Mi-am luat de curand o pereche de blugi evazati de la Debenhams. Modelul similar, dar skinny costa ceva mai mult. Sa inteleg ca se poarta in continuare modelul skinny. E ciudat dc port evazati?
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 13 Ianuarie 2009 la 08:54

De la: IoanaA, la data 2008-12-16 10:32:24Mi-am luat de curand o pereche de blugi evazati de la Debenhams. Modelul similar, dar skinny costa ceva mai mult. Sa inteleg ca se poarta in continuare modelul skinny. E ciudat dc port evazati?

si mie imi plac blugii evazati...si chiar mi am luat de curand...dar i am dus la croitor pt ca erau putin cam lungi.....si a avut grija sa ii taie prea mult...deci nu mai am blugi evazati :(
serena1 Avatarul lui serena1
Citeaza Raspunde

Postat de serena1 pe 13 Ianuarie 2009 la 09:32

Anul asta revin in fortza pantalonii evazati. Se poarta si skinny, dar mie de exp mi se potrivesc cei evazati mult mai bine. Si daca mergi pe evazat neaparat trebuie sa fie lungi, foarte lungi , purtati eventual cu platforme.
ioana_2212 Avatarul lui ioana_2212
Citeaza Raspunde

Postat de ioana_2212 pe 14 Ianuarie 2009 la 00:12

cum la noi in tara moda ajunge totusi mai tarziu...va anunt ca inca de anul trecut se poarta pantalonii evazati...cu talie medie sau chiar inalta ( nu se mai poarta cei cu talie joasa)..cu centura si of course...cu platforme stil anii '70...dar fetelor pana la urma se poarta ce ne place si ce ne vine bine...!spor la shopping..:)
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 20 Ianuarie 2009 la 10:24

am observat si eu ca au inceput sa revina blugii evazati. dar in principiu porti ce iti place si ce iti vine bine. sa fiti frumoase! :)
Ankh Avatarul lui Ankh
Citeaza Raspunde

Postat de Ankh pe 21 Ianuarie 2009 la 15:44

Eu mi-am luat unii chiar ultraevazati! Sunt super dar mi-e jena sa ma-mbrac cu ei, parca-s exagerati totusi, mi-e frica sa nu faca misto de mine careva...
ank1988 Avatarul lui ank1988
Citeaza Raspunde

Postat de ank1988 pe 26 Ianuarie 2009 la 00:04

Si mie cam greu sa incep din nou sa port evazat....cand incepeti voi fetelor anuntati ma si pe mine!:P
ank1988 Avatarul lui ank1988
Citeaza Raspunde

Postat de ank1988 pe 26 Ianuarie 2009 la 00:06

..mie imi este:P
emotiile,e prima data cand scriu aici:D
caramea Avatarul lui caramea
Citeaza Raspunde

Postat de caramea pe 26 Ianuarie 2009 la 17:35

sal iubita avand in vedere faptul k traim in romania si poate k niciodata nivelul de gandire nu se va ridica prea mult, eu zic sa stai linistita si sa ii portzi pt k orikm cei care te invidiaza vor fi mereu orice ar fi, si incerac sa nu pui la suflet ceea ce spun cei din jurul tau fi mandra k u porti pantaloni evazati knd ei ink nici makr nu shtiu ce se poarta ai sa vezi k atunci knd va ajunge shi in ro noul trendul or sa spuna k u purtai ink de mult knd ei ink nu se ashteptau sa mai revina moda asta, te pop shi multa bafta :*:*
dany_ella Avatarul lui dany_ella
Citeaza Raspunde

Postat de dany_ella pe 20 Februarie 2009 la 23:48

sal! eu mi am cumparat inca de acum un an si ceva blugi evazati de la mango, in grecia se poarta de un an jum. cand am venit in romania mi a fost naspa sa i port, i am luat "o tura" in toamna si se uitau la mine toate maimutzicile care poarta blugi conici cu compasiune. acum am observat ca s a implementat si la noi trendul lor.poop
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 10 Martie 2009 la 09:38

Eu mi-am luat inca din vara trecuta blugi evazati, ce-i drept nu din cei foarte evazati, dar de atunci ii port aproape in fiecare saptamana. Nu am avut deloc retineri in a-i imbraca, si cu siguranta avantajeaza mai multe tipuri de persoane decat cei conici. Si in plus.....prea e toata lumea cu blugi conici, de parca ar fi uniforme. Deci...indrazniti!
Jaque Avatarul lui Jaque
Citeaza Raspunde

Postat de Jaque pe 10 Martie 2009 la 10:22

Am o pereche de blugi evazati cumparati de la Esprit....arata superb si eu arat excelent in ei. Au talia ok..nici f joasa ca daca ridic mainile sa mi se vada dar nici f inalta. Sunt misto blugii evazati si aproape pe oricine pot avantaja...incercati:) (plus ca merg super cu niste platforme care sunt la mare moda acum)
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 10 Martie 2009 la 10:34

Ma amuzam citindu-va mesajele din topic.
Saptamana trecuta m-am intalnit cu o prietena. Eram imbracata cu blugi evazati iar ea mi-a spus ca sunt curajoasa ca indraznesc sa port asa ceva, atata timp cat muuuuulte mai poarta conici. Lasati-le sa moara in prostia lor si haideti sa ne simtim bine in blugii evazati sau ultraevazati, cum or fi ei.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 10 Martie 2009 la 14:31

in momentul acesta, din punct de vedere al modei, se poarta aproape orice. retro, new style, orice, numai sa te reprezinte. ca si in societatea moderna, conventiile in moda au inceput sa cada, asa ca poti purta orice, atata timp cat iti sta bine si te reprezinta. daca te simti bine "in pielea ta" cand porti lucrul respectiv, asta conteaza.
de ce sa se uite oamenii ciudat? daca te uiti si la tv, ai sa vezi ca stilurile sunt extrem de multe si chiar combinate intre ele. poate ca pe strada noi nu ne putem imbraca la fel ca cei de la tv, mai ales in societatea romaneasca, inca destul de conventionala. dar, din ce in ce mai mult, e bine sa fim noi insine si sa nu ne refuzam placerea asta.
bafta!!
megaby18d Avatarul lui megaby18d
Citeaza Raspunde

Postat de megaby18d pe 31 Martie 2009 la 12:24

Salut....numele meu e gaby si sunt dependenta de panataloni evazati...=))...AA.....eu cand eram in liceu clasa a 9-a se purtau in prostie si cam pe atunci mam indragostit de genu asta de pantaloni....cand au aparut astea mulati nu stiam ce sa ma fac ....:((.......va dati seama miam luat si io cateva dar primele chiar ma disperay la culme si mie se parea ca imi fac picioarele urate...nu ca ar fi ele frumoase...:)).....dar mam obisnuit......si vara asta miam luat unii super evazati negrii...moama parca eram in al 12000000000-lea cer........si nu ma deranjat ca fufele de prin orash se uitau ca la o trance-ista de aia.....dar din pacate imediat dupa ce iam luat la vreo 3 saptamani am plecat in danemarca....si aici....numai panataloni mulati pana la cer..........deci aici chiar ca nui pot purta ..abia astept sa ajung acasa....:)).........deci in final...purtatile nu va rusinati pe strada..caci conteaza ca voi sa aveti stilu vostru.....nu sa aratati exact ca fetele care trec pe langa voi pe strada...bluza galbena cu o multitudine de imprimeuri urate pe ea si blugii mulati si sneakers.......ce va place voua e frumos........pup........
andra13gabriela Avatarul lui andra13gabriela
Citeaza Raspunde

Postat de andra13gabriela pe 7 Aprilie 2009 la 13:31

DEJA PORT!!! Eu mi-am luat blugi evazati acum 2 saptamini, sint lungi bine, de-i indoi la tenisi, dar vin perfect la platforma, se uita pitipoancele "mov" si susotesc, dar mi se cere numarul de telefon pe strada, deci: Purtati evazatii!!! Ai mei sint de la pull and bear, au talie medie spre inalta, sint marimea 24 cu 36 (ca-s inalta si slaba) si au costat 170 sau 190 lei, nu mai tin bine minte.

Abia astept sa vad pe strada mai multe evazate
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 12 Aprilie 2009 la 12:51

Sal...blugi evazati am si eu de la zara si sunt topita dupa ei...dar imi doresc foarte tare si o pereche de pantaloni negri sau bleumarin evazati...pentru birou, cand nu ma pot imbraca in blugi... ....ati vazut pe undeva? caci eu caut de vreo cateva luni si nimic...
mikyyyy Avatarul lui mikyyyy
Citeaza Raspunde

Postat de mikyyyy pe 12 Aprilie 2009 la 22:04

eu sunt de 4 luni la milano si aici se poarta din iarna blugi evazati.asa k ai fi prea tare in rom daca ai incepe sai porti
alunita Avatarul lui alunita
Citeaza Raspunde

Postat de alunita pe 13 Aprilie 2009 la 09:26

si eu mi-am cumparat de vreo 2 saptamani...culmea ca nu ma asteptam sa dau atat de putini bani pe ei.. si vreau sa zic ca-i port cu incredere..desi sincera sa fiu si mie la inceput mi-a fost cam jena...dar se aseaza atat de frumos pe mine ca am lasat rusinea deoparte...va poop fetelor si curaj
Jaque Avatarul lui Jaque
Citeaza Raspunde

Postat de Jaque pe 13 Aprilie 2009 la 10:09

Chiar..pantaloni evazati dar mai office asa....ati vazut pe undeva?
andra13gabriela Avatarul lui andra13gabriela
Citeaza Raspunde

Postat de andra13gabriela pe 13 Aprilie 2009 la 10:35

Pantaloni evazati mai "office" gasesti la Tara. Poti cumpara online daca nu esti din Bucuresti, caci au masurile descrise foarte bine pe site. Daca esti in Bucuresti, da o fuga la Apaca-aici au magazin de desfacere. Iar preturile sint accesibile. O primavara frumoasa, fetelor!
marin_madalina Avatarul lui marin_madalina
Citeaza Raspunde

Postat de marin_madalina pe 13 Aprilie 2009 la 13:04

atunci de ce i-ai cumparat???
misis_vet10 Avatarul lui misis_vet10
Citeaza Raspunde

Postat de misis_vet10 pe 14 Aprilie 2009 la 13:38

Buna! Numele meu e Monica ....... nu conteaza ce se poarta, e important sa te avantajeze, sa fii frumoasa si sa te simti bine cu ce ai pe tine!!!!
NUMAI BINE!!! ORAS DEVA
Jaque Avatarul lui Jaque
Citeaza Raspunde

Postat de Jaque pe 15 Aprilie 2009 la 10:41

Misis sunt de acord cu tine!! Moda nu trebuie copiata doar pt a fi "in trend", pt ca daca acel obiect de vestimentatie nu te avantajeaza..mai rau iti faci! Eu port blugi evazati de exemplu pentru ca imi plac, pentru ca imi sta bine in ei! Purtam si inainte sa fie "la moda" si zau daca m-a interesat vreo privire aiurea la adresa mea si a lor:D...desi mai toti mi-au zis ca-mi sta bine in ei, deci cu atat mai bine
Blugii cu talie f joasa (aia ca daca ridici mainile ti se vede ..:D ) mi se par de prost gust si consider ca nu avantajeaza pe nimeni chiar daca esti super slaba chiar daca nu :)
corinutza1981 Avatarul lui corinutza1981
Citeaza Raspunde

Postat de corinutza1981 pe 21 Aprilie 2009 la 09:10

eu mi-am cumparat sambata o pereche de blugi evazati si ma simt super bine cu ei.
parerea mea e ca nu trebuie sa va intereseze parerea celorlati din moment ce voi va simtit bine in pielea voastra.va pup.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 22 Aprilie 2009 la 10:37

Buna fetelor,

Am intrat de curiozitate pe acest forum si deja ma simt ca acasa, asa c-am zis sa va impartasesc si parerea mea in legatura cu noile tendinte Deocamdata ma sperie gandul sa revin la blugii evazati si nu de frica de ce vor spune ceilalti ci pur si simplu pt ca nu mai sunt obisnuita cu acest model. Am citit un mesaj in care se spunea ca blugii conici au devenit uniforma, ceea ce nu contrazic, insa aceeasi soarta o vor avea si blugii evazati, mai ales ca in magazine numai astfel de modele mai gasesti. Ideea este ca niciodata nu vom scapa de tipare si de "uniforma" care este in relatie direct proportionala cu puterea de adaptare a femeilor la noile tendinte, insa solutia pt a fi mereu frumoase tine doar de atitudinea cu care purtam hainele indiferent daca sunt in tendinte sau nu ;). Corectati-ma daca gresesc :)
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 23 Mai 2009 la 21:28

Sunt de acord cu tine!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 23 Mai 2009 la 21:29

De la: serena1, la data 2009-01-13 09:32:12Anul asta revin in fortza pantalonii evazati. Se poarta si skinny, dar mie de exp mi se potrivesc cei evazati mult mai bine. Si daca mergi pe evazat neaparat trebuie sa fie lungi, foarte lungi , purtati eventual cu platforme.

Sunte de acord cu tine!
envy001798 Avatarul lui envy001798
Citeaza Raspunde

Postat de envy001798 pe 2 Iunie 2009 la 09:01

Sunt din generatia '50 si cred ca ma pricep -ca am vazut blugi destul de multi, la americani, la englezi, la maghiari, francezi, la nemti, la japonezi s.a.m.d.. Deci: sa fie pe placul tau, sa fie stramti sus, sa aiba talia mai joasa iar la glezne sa nu te deranjeze -fiind in functie de imprejurari si incaltaminte. Iar daca nu-i place cuiva, sa fie treba si frustrarea lui/ei. Important este cum te simti tu, la blugi nu poate fi o moda!
elizas Avatarul lui elizas
Citeaza Raspunde

Postat de elizas pe 2 Iunie 2009 la 21:10

ooo daaa
bluejeans-ul evazat.....mi-am luat de curand si eu o pereche, prima oara mi s-au parut asa de ciudati dar acum sunt in stare sa si dorm cu ei. sunt foarte lejeri si comozi
curaj fetelor
Pagini: 1 2 >>
Sari la pagina:

Inchide Setari

Off