Info
X
info

Sampon pentru par uscat la varfuri si gras la radacina
Pagina 2 din 3

Toate forumurile » Frumusete » Ingrijirea parului si coafuri » Sampon pentru par uscat la varfuri si gras la radacina » Pagina 2 din 3

Voteaza:
Rating curent Sampon pentru par uscat la varfuri si gras la radacina: (4 din 4 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Pagini: << 1 2 3 >>
Sari la pagina:
Sara Avatarul lui Sara
Citeaza Raspunde

Postat de Sara pe 17 Februarie 2009 la 12:14

In gama Head & Shoulders exista bineinteles si varianta pentru spalare zilnica, daca citesti mai atent pe el cel 2 in 1 classic clean este si antimatreata si pentru spalare zilnica.
v_ioana Avatarul lui v_ioana
Citeaza Raspunde

Postat de v_ioana pe 18 Februarie 2009 la 11:36

Da exista la Sensi Blue din gama Herbosophy si este bun eu l-am incercat ti-l recomand
saramaria Avatarul lui saramaria
Citeaza Raspunde

Postat de saramaria pe 18 Februarie 2009 la 19:26

Samponul care poate fi folosit zilnic trebuie sa specifice pe el acest lucru.Gasesti in farmacii astfel de sampoane.
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 19 Februarie 2009 la 15:19

multumesc frumos!am sa citesc mai atenta si il cumpar!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 19 Februarie 2009 la 17:06

nu sunt adepta spalatului zilnic pe cap dar va pot recomanda unul bun special pt asa ceva. este de la Logona, este Bio, 100% natural. ana_manea87@yahoo.com pt detalii
michelle_venus_21 Avatarul lui michelle_venus_21
Citeaza Raspunde

Postat de michelle_venus_21 pe 20 Februarie 2009 la 22:57

Head&Shoulders nu e bun...intra in categoria produselor de proasta calitate existente pe piata.Mai bine incerci ceva din farmacii.De exemplu Klorane.
lucica1984 Avatarul lui lucica1984
Citeaza Raspunde

Postat de lucica1984 pe 25 Februarie 2009 la 11:13

Eu folosesc sampon din gama Satinique pentru par gras combinat cu un balsam hidratant sau pentru par vopsit din aceiasi gama. Este exceptional chiar se vede diferenta fata de celelalte (am folosit cam toate marcile existente pe piata si nu am fost multumita). Aceste produse se cumpara doar pe baza de comanda. Pentru mai multe detalii nu ezitati sa ma contactati pe mail la lucica1984@yahoo.com .

Lucica
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 4 Martie 2009 la 14:31

Incearca Honey& Oat Shampoo de la Label.M. e foarte bun. Iti face parul matasos si ii da stralucire. sper sa iti placa.:)
mail_to_roxana Avatarul lui mail_to_roxana
Citeaza Raspunde

Postat de mail_to_roxana pe 5 Martie 2009 la 15:33

Buna fetelor,

Numele meu este Roxana si sunt make-up artist.
Pentru cele interesate de un MACHIAJ profesional sau EXTENSII de GENE, ma puteti contacta pe id-ul: mail_to_roxana!

Preturile sunt mai mult decat accesibile !!!

Pupici si o primavara minunata!
Oferta este valabila pt orasele Constanta si Bucuresti !
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 6 Martie 2009 la 22:23

da este, dar nu e un sampon bun, mie mi-a ars parul
alina_roman_roxana Avatarul lui alina_roman_roxana
Citeaza Raspunde

Postat de alina_roman_roxana pe 22 Martie 2009 la 11:10

Toata chestia consta in aplicarea mastii de par numai pe lungimea firelor nu si la radacina!!!
alidascalu Avatarul lui alidascalu
Citeaza Raspunde

Postat de alidascalu pe 23 Martie 2009 la 08:55

Eu aveam aceeasi problema,un par foarte lung ,ondulat,subtire,gras la radacina si uscat la varfuri si m-am hotarat sa ma duc la frizerie. L-am taiat mai scurt si acum il las liber mai mult timp,iar coafeza mea mi-a recomandat sa folosesc otet de mere pentru par de la Plafar in loc de balsam de par,sa ma spal de 2 ori pe saptamana si sa folosesc sampon dermatocosmetic din farmacii pentru par gras si subtire. Inca nu am testat toate acestea dar voi incepe cat mai curand si voi relata rezultatele!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 23 Martie 2009 la 15:16

De la: adrianasarboiu, la data 2009-02-17 07:39:30spune-mi te rog head&shoulders este un sampo pt uz zilnic?

Despre elecrizarea parului ce stiti?.....nu am probleme in rest cu el,nu mai am adik.....l-am avut ff filat si acum l-am lasat sa creasca si s-ar vedea bine dc nu s-ar ridica din toate directiile....:((
andreeaciolpan Avatarul lui andreeaciolpan
Citeaza Raspunde

Postat de andreeaciolpan pe 29 Martie 2009 la 12:47

Daca doresti ceva natural,poti incerca un sampon care are ca si ingredient argila,asta pe absortia excesului de sebum,iar pentru parul uscat poti folosi o masca hidratanta cu clatire sau fara clatire,dar pe care sa o aplici pe lungimea firului de par,in nici un caz de la radacina.
laly_1402 Avatarul lui laly_1402
Citeaza Raspunde

Postat de laly_1402 pe 29 Martie 2009 la 13:57

fetelor, si eu am probleme de acest gen, dar va mai spun un secret: aveti grija la vopsitul varfurilor parului pentru ca,daca in timpul dedicat imprimarii vopselei, il facem coc, acolo se va supraincalzi si se va arde. eu folosesc 2 tipuri de sampon: pantene pt par gras si unul pentru varfuri uscate. va pup
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 29 Martie 2009 la 14:00

Parul uscat la varfuri provine de cele mai multe ori de la faptul ca nu avem un organism destul de hidratat, incercati sa beti 2 litri apa/zi, este foarte indicat nu doar pt par,dar si pt elasticitatea pielii
simona_pretzel Avatarul lui simona_pretzel
Citeaza Raspunde

Postat de simona_pretzel pe 15 Aprilie 2009 la 20:23

hello ! unde gasesc samponul Barefoot Botanicals S.O.S ? ( m-ar interesa un magazin real / farmacie ) multumesc mult
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 16 Aprilie 2009 la 15:25

De la: simona_pretzel, la data 2009-04-15 20:23:08hello ! unde gasesc samponul Barefoot Botanicals S.O.S ? ( m-ar interesa un magazin real / farmacie ) multumesc mult

AI NOROC, EU IMI IAU ULEIURI DE PE UN SITE DIN ANGLIA CARE SIGUR LE LIVREAZA SI MI-ERA CUNOSCUT NUMELE ....UITE www.baldwins.co.uk/Natural-Soaps-Creams-And-Bath-Accessories/Bar... e destul de piperat transportul dar vin , si destul de repede maxim 2 saptamani
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 16 Aprilie 2009 la 15:26

De la: LoredanaDita, la data 2009-03-23 15:16:20
De la: adrianasarboiu, la data 2009-02-17 07:39:30spune-mi te rog head&shoulders este un sampo pt uz zilnic?

Despre elecrizarea parului ce stiti?.....nu am probleme in rest cu el,nu mai am adik.....l-am avut ff filat si acum l-am lasat sa creasca si s-ar vedea bine dc nu s-ar ridica din toate directiile....:((

si mie mi se electrizeaza si nici macar nu e par fin ! cred k numai intins cu placa arata ne-electricat....incearca o ceara , un ser sau un ulei ! sau o crema de par , se gasesc pe piata
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 16 Aprilie 2009 la 15:28

eu nu am gasit samponul perfect si cand il voi gasi il voi schimba pentru ca se obisnuieste parul cel putin al meu...o sa incerc logona am auzit k sunt wow hai sa vedem :D va anunt ! mi le iau de pe net unde sunt preturi mai bune ca in magazine !
mariukaaa Avatarul lui mariukaaa
Citeaza Raspunde

Postat de mariukaaa pe 27 Mai 2009 la 15:33

Nu va mai luati dupa atata publicitate facuta la produselor Amway.Credet-ma ca am folosit gama satinigue pentru par gras l-am schimbat ca nu mi-a placut si mi-a adus samponul pt utilizarea zilnica insa avand si suvite blonde simteam ca culoarea blondului se transforma, nu imi facea blondul cum samponul Nivea mi-l face.Ce pot sa spun mai folosesc pentru fata un produs de la Amway,acesta este bun,insa saponurile mai depind si ce tip de par ai si daca iti prieste.
Eu una nu va recomand,acum il foloseste prietenul meu
Marian_Cotoi Avatarul lui Marian_Cotoi
Citeaza Raspunde

Postat de Marian_Cotoi pe 27 Mai 2009 la 17:23

Te astept la Salonul meu pentru o consultatie gratuita si recomandare de produse specifice de intretinere si styling. Te rog doar o programare anterioara ca sa-ti confirm un interval de timp in care sa poti veni.
Nu te costa si nu te obliga la nimic aceasta consultatie!
MC
gandacel18 Avatarul lui gandacel18
Citeaza Raspunde

Postat de gandacel18 pe 16 Iunie 2009 la 11:32

si eu ma confrunt cu un par subtire, gras, lung si brunet pe care il spal si zilnic daca e cazul! chiar nu am de ales, mai cu seama ca a venit si vara! eu folosesc gama l'oreal pt par vopsit, dar banuiesc ca nu este pentru uz frecvent. stie cineva o gama pt par vopsit care se poate utiliza chiar si zilnic? va multumesc!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 16 Iunie 2009 la 14:34

nu-ti recomand Logona. dar de la Life-Care e super tare masca de par cu ulei de masline, e bestiala. eu folosesc, ma spal zilnic pe cap, ma vopsesc, si ma fac cu placa la varfuri zilnic. si parul meu e suer:luceste, nici un varf despicat, ma tund aprox de 2 ori pe an si cuafeza mea se minuneaza.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 22 Iunie 2009 la 21:40

nu e bun ala e bun celalalt- faza este ca samponul ca si crema este foarte subiectiv. personal am incercat toata gama selsun, eucerin , ducray.... si am ajun la.... garnier- da nici mie nu mi a venit s acred ala verde si ieftin de pe raftul oricarui supermarket. eram la prieten si nu aveam altceva l am folosit si surpriza- nu matreata(aveam inainte), nu s aingrasat(il spal la 6-7 zile daca nu folosesc ceara sau fixativ) si inca nu se usuca... eu sunt multumita si nu am de gand s ail schimb inca.
alinutza28 Avatarul lui alinutza28
Citeaza Raspunde

Postat de alinutza28 pe 23 Iunie 2009 la 13:15

hello! dak se electrizeaza parul, e posibil sa nu fie bun samponul pt parul tau. pieptanul sau peria nu trebuie sa fie din plastic. ori din lemn ori din os.asa nu se spicuiesc varfurile si nici nu se electrizeaza parul.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 8 Iulie 2009 la 17:40

V-ati gandit vreodata la samponul uscat ca o solutie termporara a problemei parului gras la radacina? Eu il folosesc de 2 ani si este super. Pana nu demult imi trimitea cineva Batiste Dry Shampoo din Anglia , dar acum se aduce si la noi. Este foarte bun si nu face matreata ca cel de la Sephora. Si pe langa efectul de par proaspat spalat, elimina si mirosul de tuntun dupa o noapte in discoteca. Costa doar 30 lei.
only_u Avatarul lui only_u
Citeaza Raspunde

Postat de only_u pe 11 August 2009 la 08:54

Buna!

Varfurile uscate au fost problema mea no 1 de cand ma stiu( mai bine spus de cand m-am vopsit prima data).M-am tuns scurt de doua ori, in speranta ca, nu voi mai ajunge la varfuri uscate cu o ingrijire adecvata a parului. Da' de unde? Tot acolo am ajuns...din fericire in urma cu un an am incercat spray-ul tratament pt par deteriorat de la Wella ( din saloane) si nu sunt multumita...sunt extrem de multumita de rezultate. la fel de bun este si cel pt par vopsit ,din aceeasi gama. Il recomand cu toata caldura.

O zi buna tuturor!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 20 August 2009 la 11:25

Samponul uscat Batiste este varianta care nu da niciodata gres impotriva parului ingrasat la radacini. Vizitati www.samponuscat.ro si va veti convinge!
cryss088 Avatarul lui cryss088
Citeaza Raspunde

Postat de cryss088 pe 20 August 2009 la 13:37

Pana nu demult, eram disperata (par gras&uleios si uscat!) Ajunsesem sa ma spal foarte des (o data la doua zile) pentru ca dupa aceea sa il simt deja murdar. Am folosit Pantene Clarifyning si a inlaturat cat de cat senzatia asta neplacuta.
Dar nu in asta a constat solutia ...

Cineva mi-a zis intr-o zi ca am matreata. Am ras stramb si mi-am comandat un sampon antimatreata, Gama KRAUTER. Ca sa rezum - Pret rentabil, efect spectaculos !!! De atunci parul meu a capatat volum, nu s-a mai rupt firul de par in timpul periajului, am scapat de senzatia "uleioasa" pe care o simteam inainte in zona scalpului, evident - si de matreata! Acum ma spal odata la 4 zile si sunt foarte multumita de rezultat. Suna a reclama, stiu, dar acesta e adevarul!

P.S. Nici macar nu imi simt parul simt murdar in ziua spalarii !
Pagini: << 1 2 3 >>
Sari la pagina: