Info
X
info

Ce culori se poarta?
Pagina 1 din 2

Toate forumurile » Moda » Haine » Ce culori se poarta? » Pagina 1 din 2

Voteaza:
Rating curent Ce culori se poarta?: (4 din 5 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "Ce culori se poarta?"

Ultimul post pe 10 Martie 2020 la 11:49 • Ultima pagina a discutiei »

Happyprom Avatarul lui Happyprom
Citeaza Raspunde

Postat de Happyprom pe 10 Martie 2020 la 11:49

Red, it is my animal year.
Alexa169892 Avatarul lui Alexa169892
Citeaza Raspunde

Postat de Alexa169892 pe 26 Februarie 2020 la 20:46

poarta gri,mov,maro nuante de culoare inchisa, dar cel mai mult iubesc negru
Deede20 Avatarul lui Deede20
Citeaza Raspunde

Postat de Deede20 pe 6 Martie 2010 la 23:57

culorile care ii vin bine fiecarei fete
fiecare cu gusturile sale

Toate postarile din "Ce culori se poarta?"

Pagini: 1 2 >>
Sari la pagina:
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 9 Ianuarie 2009 la 12:42

Ce culori se poarta in iarna?
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 10 Ianuarie 2009 la 12:03

cele care ti se potrivesc ca intotdeauna desi iarna se poarta mai mult culorile pamantii naturale am observat
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 10 Ianuarie 2009 la 18:38

ioana_2212 Avatarul lui ioana_2212
Citeaza Raspunde

Postat de ioana_2212 pe 14 Ianuarie 2009 la 00:48

pei...pentru primavara 2009...se anunta schimbari....asa ca se vor purta jachete scurte ...simple...bolero-ul ramane....bluze largute, lalai usor evazate spre bust si stranse pe talie...in culori vii dar nu stridente, panataloni mai largi, cu talie inalta si medie...rochii cu motive florale dar Nu culori stridente ...culori vii cu motive florale...rochii lejere cu talie inaltata...fustele pana si peste genunchi...Nu scurte...pantofii pot fi vu imprimeu floral deasemenea
pentru iarna in curs...stilul urban caracterizat de o imixtiune a stilului sport cu cel elegant ...tesaturi moi ...confortabile dar nu excesiv de groase...practice ....culori in genul rosu-zmeura...mov si lila, albastrul, orange -piersica...maro cald...se pot amesteca pana la trei culori ( orange cu maro si rosu-zmeura de ex)....nu incercati culori din aceeasi paleta de ex: orange piersica cu maro cald si mustar..e kitsch...asa si continuam...fustele de blugi ...dar nu scurte...minim pana la genunchi...jachetele fleece in combinatii cu pantalon larg sau evazat sau stramt...jachetele tricotate..usor evazate...multicolore...dar nu cu culori stridente sau doamne fereste fosforescente...:)no cam asta era prin afara...ah si am uitat de paltonase...cu cat mai fistichii...cu atat mai bine...:)
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 14 Ianuarie 2009 la 17:32

Tb sa ai si o silueta cat de cat ca sa poti purta tot ce e la moda, nu?
ferero Avatarul lui ferero
Citeaza Raspunde

Postat de ferero pe 22 Ianuarie 2009 la 09:41

CE CULORI SE POARTA?...DOAR CULORI CARE MIE IMI PLAC SI CARE MA AVANTAJEAZA ,,NU TREBUIE SA TE IEI DUPA TURMA ...FI ORIGINALA,,,CREAZA-TI GAMA TA DE NUANTE. TE PUP
AdaDulcika Avatarul lui AdaDulcika
Citeaza Raspunde

Postat de AdaDulcika pe 29 Ianuarie 2009 la 18:37

eu sunt de`acord cu ferero .. !!
irimia_marilena Avatarul lui irimia_marilena
Citeaza Raspunde

Postat de irimia_marilena pe 1 Februarie 2009 la 21:36

De la: mk_roxana, la data 2009-01-14 17:32:53Tb sa ai si o silueta cat de cat ca sa poti purta tot ce e la moda, nu?
nu trebuie sa ai neaparat silueta ca sa porti ce e la moda!sunt destul de multe hainute la moda si ptr grasute!
lilih Avatarul lui lilih
Citeaza Raspunde

Postat de lilih pe 9 Februarie 2009 la 13:50

Ca sa te faci remarcata poarta combinatia alb-negru. Vei fi de departe cea mai stilata , asta este parerea mea , chiar si la hainele sport...Bine, nu sunt de acord cu costumele de "trening" albe , gen sotii si prietene de "italieni"...asortate cu bratari grele de aur si cercei de asemenea....
g_roxy84 Avatarul lui g_roxy84
Citeaza Raspunde

Postat de g_roxy84 pe 15 Februarie 2009 la 13:46

Tin cont de "must-have-urile" modei doar partial, deoarece nu tot ceea ce se poarta imi vine bine. La fel si in cazul culorilor. Le port pe cele cu care imi sta bine. Cine urmeaza cu sfintenie tendintele modei, poate cu usurinta sa pice in sfera ridicolului.

De pilda intr-un timp se purta galbenul, si am vazut o fata foarte inchisa la ten, vopsita blonda si imbracata in galben, si avea la gat niste margele enorme galbene. Nasol. Sau blondele cu tenul foarte deschis, imbracate in galben...ca deh' era la moda...parca aveau hepatita toate.

Imbracati-va cu haine ale caror culori va scot in evidenta frumusetea, nu neaparat cu ce spune un designer gay care a visat azi-noapte ca trebuie sa ne imbracam in saci roz cu picatele maro.

Sa fiti frumoase!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 15 Februarie 2009 la 17:34

Eu stiam ca turcoazul e culoarea vedeta pt sezonul ce vine...Si mai stiam ca galbenul pai, lila si nuantele mai puternice de roz ii tin companie...
Insa fiecare poarta ce-i place si ce o avantajeaza.Dar dragelor...vine sezonul cald asa ca...purtati culori si puneti-va in evidenta feminitatea cu ele.Lasati negrul si griul deoparte! Fiti frumoase in rozuri, nuante de albastru, lila si movuri,bejuri...turcoaz, ca tot se poarta si este si frumos...
Si din pleiada de trenduri fiecare isi alege ce ii sta bine si ce o avantajeaza...moda de pe podium nu trebuie copiata, e doar o sursa de inspiratie.
necunoscut Avatarul lui necunoscut
Citeaza Raspunde

Postat de necunoscut pe 16 Februarie 2009 la 16:37

pai iarna de obicei se poarta alb pt ca este culoarea zapezii... se poarta gri,mov,maro nuante de culoare inchisa .. dupa parerea mea
jo_lie370 Avatarul lui jo_lie370
Citeaza Raspunde

Postat de jo_lie370 pe 5 Martie 2009 la 10:01

De la: g_roxy84, la data 2009-02-15 13:46:48Tin cont de "must-have-urile" modei doar partial, deoarece nu tot ceea ce se poarta imi vine bine. La fel si in cazul culorilor. Le port pe cele cu care imi sta bine. Cine urmeaza cu sfintenie tendintele modei, poate cu usurinta sa pice in sfera ridicolului.

De pilda intr-un timp se purta galbenul, si am vazut o fata foarte inchisa la ten, vopsita blonda si imbracata in galben, si avea la gat niste margele enorme galbene. Nasol. Sau blondele cu tenul foarte deschis, imbracate in galben...ca deh' era la moda...parca aveau hepatita toate.

Imbracati-va cu haine ale caror culori va scot in evidenta frumusetea, nu neaparat cu ce spune un designer gay care a visat azi-noapte ca trebuie sa ne imbracam in saci roz cu picatele maro.

Sa fiti frumoase!

k bine zici
crynacrinutza Avatarul lui crynacrinutza
Citeaza Raspunde

Postat de crynacrinutza pe 9 Martie 2009 la 15:33

si eu sunt de acord cu ferero
AdaDulcika Avatarul lui AdaDulcika
Citeaza Raspunde

Postat de AdaDulcika pe 10 Martie 2009 la 22:12

am primit in email de la revista e-look ,un articol cum ca se poarta culoarea roz... www.e-look.ro/index.php?a=1814 (link`ul unde am citit)
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 12 Martie 2009 la 09:41

"CREAZA-TI GAMA TA DE NUANTE" --nu ai cum sa iti creezi propria gama de nuante, eventual doar daca ne-am deschide fiecare cate o fabrica de textile.Cumparam ce este pe piata.Nu stiu cum se face, ca eu niciodata nu cumpar culorile in trend ci doar ce imi place mie si cu ce imi sta bine.Vara trecuta -parca- s-a purtat rosu;iubesc rosul si imi place sa cumpar multe hainute pe rosu...nu mi-am luat nimic rosu!!
necunoscut Avatarul lui necunoscut
Citeaza Raspunde

Postat de necunoscut pe 27 Martie 2009 la 10:57

Salut! Va invitam sa vizitati PANIC AT THE STORE - magazin online de obiecte vintage,retro! panicatthestore.blogspot.com/
ferero Avatarul lui ferero
Citeaza Raspunde

Postat de ferero pe 29 Martie 2009 la 22:50

draga michelle BINETELES ca-ti poti creea gama ta de culori .,..nuante ...adica iti metii garderopa de haine doar in nuantele care iti plac sau care te avantajeaza la asta m-am referit , nu am zic nimic de genul "DESCHIDE-TI MAGAZIN PROPRIIU SAU ...FABRICA......" si mie imi place foarte mult ROSU si pentru acest lucru am foarte multe haine in aceasta nuanta . DECI ce inseamna asta? ca mi-am creat gama mea de culori . ROSU , NEGRU , ALB....... SPRE EXEMPLU..........asa ca mai citeste odata ce am scris ...ok? numai bine.
_dulcik_ Avatarul lui _dulcik_
Citeaza Raspunde

Postat de _dulcik_ pe 4 Mai 2009 la 00:40

roz, verde, albastru... porti ce iti place si ce iti vine bine
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 4 Mai 2009 la 15:32

Buna,
Daca va intereseaza hainute trendy, si la preturi rezonabile, va invit sa vizitati un mic magazin on-line de unde le puteti achizitiona aniesshop.blogspot.com/search/label/Rochite. Va multumesc si spor la shopinguit :)
gleditza8 Avatarul lui gleditza8
Citeaza Raspunde

Postat de gleditza8 pe 31 Mai 2009 la 20:15

Mie imi place mai nou cum arata mov cu verde. Mov inchis cu verde inchis. Chiar si cu kaki

www.annapentrutine.blogspot.com
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 2 Iunie 2009 la 23:05

movul acela inchis spre bordo ma innebuneste de-a dreptul DAR doar pe materiale lucioase.eu sunt in esenta adepta NEGRU!
Escroaka Avatarul lui Escroaka
Citeaza Raspunde

Postat de Escroaka pe 11 Iunie 2009 la 18:53

Pai ....eu vara primavara ma imbrac ff colorat gen pantalon mov cu bluza cu flori colorate multe si dragute....asa..colorat colorat... Iar iarna , ma adptez si port mov, sau gri sau negru...dar pun si cate un accesoriu bomba asa,..basca roz,,sau fluar roz sau mov...
Escroaka Avatarul lui Escroaka
Citeaza Raspunde

Postat de Escroaka pe 11 Iunie 2009 la 18:54

vroiam sa zic maro/gri/negru...si accesorii colorate
valentinap Avatarul lui valentinap
Citeaza Raspunde

Postat de valentinap pe 30 Iunie 2009 la 15:46

Asortati ceea ce purtati cu gentutzele voastre

gentipenet.wordpress.com

Genti, posete, portofele atat pentru dama,cat si barbatesti. O gama variata de modele si culori, preturi accesibile.
emma5157 Avatarul lui emma5157
Citeaza Raspunde

Postat de emma5157 pe 27 Septembrie 2009 la 08:44

eu cred ca trebuie sa purtam mai mult culorile care se potrivesc noua
alexutssii Avatarul lui alexutssii
Citeaza Raspunde

Postat de alexutssii pe 14 Noiembrie 2009 la 09:43

Se poarta turcuaz mov negru auriu maro portocaliu
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 14 Noiembrie 2009 la 17:30

Ferero, ai dreptate, n-am fost atenta.

In acest sezon, toamna-iarna 2009-2010 se poarta verde inchis, nuanre de mov, griurile si ca noutate, nuantele soft : roz pal, bleu, crem, etc.

Acum revin si spun: purtam culoarea care ne sta bine. Oricum, in sezonul rece se poarta cu precadere culorile mai inchise.

Mie una imi place sa port in sezonul rece culorile pamantului si nuantele de mov... dar si rosu curat.

Si inca ceva: ador bejurile si cremurile pentru ca toamna si iarna aceste nuante dau o eleganta rafinata tinutei mai mult decat purtate vara.
stefinica Avatarul lui stefinica
Citeaza Raspunde

Postat de stefinica pe 8 Decembrie 2009 la 22:19

iarna eu sunt adepta culorilor deoarece si asa e mohorat afara.porti ce-ti place si cu ce te simti bine
envy015676 Avatarul lui envy015676
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 13 Decembrie 2009 la 16:34

Purtati culori tineresti, care va vin bine. Nu intotdeauna ni se potriveste ceea ce e la moda.
Pagini: 1 2 >>
Sari la pagina:

Inchide Setari

Off