Info
X
info

Masaj anticelulitic iarna?
Pagina 1 din 2

Toate forumurile » Frumusete » Altele » Masaj anticelulitic iarna? » Pagina 1 din 2

Voteaza:
Rating curent Masaj anticelulitic iarna?: (4.7 din 3 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "Masaj anticelulitic iarna?"

Ultimul post pe 24 Mai 2011 la 16:01 • Ultima pagina a discutiei »

MasajProfesional Avatarul lui MasajProfesional
Citeaza Raspunde

Postat de MasajProfesional pe 24 Mai 2011 la 16:01

Masaj de relaxare, anticelulitic, de intretinere, antistres, drenaj limfatic, reflexoterapie, masaj facial si masaj pentru picioare obosite. Chi Nei Tsang. Aromoterapie si meloterapie. Sedinta de masaj se realizeaza pe o masa profesionala de masaj, cu uleiuri 100% naturale. Non-senzual si non-sexual (adica exclus masaj erotic sau alte derivate). Constanta

Persoana de contact: Ivona
Numar de telefon: 0723 024 747 ; 0341 443 088
Id de Y.messenger: cta.masajprofesional

Program
Luni - Vineri : 11:00 - 20:00
Sambata : 11:00 - 14:00
Programarea se face cu 1h jumate - 2 inainte, telefonic sau pe messenger.

Prima sedinta de masaj de 30 minute cu doar 10 lei! (la alegere: masaj de relaxare, masaj anticelulitic, masajul picioarelor obosite) Profita acum!
ctamasajprofesional.blogspot.com

Vina caldura! Vremea ptr fuste scurte, dar mai ales picioare frumoase! Scapa de celulita prin activitati fizice, dieta echilbrata si mai ales MASAJ! Fa-ti un abonament de 10 sedinte (40min/sed) cu 350 lei valabil 40 zile. Mai adu-ti o prietena, convinge-o sa-si faca abonament si beneficiati amandoua de reducere. In loc de 350 lei abonamentul, platiti 325 lei fiecare. Daca vii cu 2 prietene, atunci veti plati 310 lei fiecare.
envy015676 Avatarul lui envy015676
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 5 Aprilie 2011 la 22:15

Alta cu "aloia"...
corinapop Avatarul lui corinapop
Citeaza Raspunde

Postat de corinapop pe 5 Aprilie 2011 la 11:39

Si eu fac masaje anticelulitice si chiar ma ajuta. Eu vreau sa scap de celulita si sunt chiar benefice si iau si suplimentele naturale Aloe Slim Day&Night. Nu au efecte adverse ca sunt naturale si am slabit 4 kg in doua luni. Iau una inainte de micul-dejun sau pranz si una seara iniante de culcare. Masajele, cu dieta si suplimentele Aloe Slim ma ajuta sa slabesc sanatos.Voi ce sfaturi mai aveti?ca vine vara si deja ma gandesc la mare, costumul de baie.....etc.

Toate postarile din "Masaj anticelulitic iarna?"

Pagini: 1 2 >>
Sari la pagina:
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 9 Ianuarie 2009 la 12:46

As vrea sa ma apuc de sedinte de masaj anticelulitic ca sa scap de celulita pana la vara. Faza e ca am auzit ca daca nu continui cu masajul revine celulita si nu am chef ca la vara sa fiu si mai capitonata. Ce sa fac?
redkunker Avatarul lui redkunker
Citeaza Raspunde

Postat de redkunker pe 9 Ianuarie 2009 la 13:26

daca ai de gand sa scapi de celulita nu te astepta la rezultate peste noapte si da ! niciun tratament nu ti garanteaza ca nu o sa apara din nou. cum ai intrerupt tratamentul - creme, masaj, sport, alimentatie corecta- va aparea fara intarziere
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 9 Ianuarie 2009 la 13:27

Nici nu as vrea sa fac masaj anticelulitic toata viata. Ma gandeam ca o sesiune de 3 luni m-ar putea ajuta si apoi eventual sa fac o sedinta, doua, pe luna. E indeajuns?
ji_cri_mar Avatarul lui ji_cri_mar
Citeaza Raspunde

Postat de ji_cri_mar pe 18 Ianuarie 2009 la 11:44

Eu cred ca ai putea sa incerci,sa vezi daca are efect masajul.Multa bafta!!!
samo_ro Avatarul lui samo_ro
Citeaza Raspunde

Postat de samo_ro pe 18 Ianuarie 2009 la 14:08

este foarte indicat masajul anticelulitic mai ales ca stimuleaza circulatia sanguina si limfatica! mergi intr-un salon si fa masaj cu profesionisti si ai grija si la cantitatea si la calitatea alimentatiei! local poti aplica creme anticelulita si poti face impachetari locale! sunt eficiente! mersul pe jos e sfant, zilnic si sustinut! bafta maxima!simona.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 18 Ianuarie 2009 la 15:11

Foloseste uleiul anticelulitic de la Hemel,plus o alimentatie sanatoasa si mersul pe jos, nici-un tratament nu da randament pe termen scurt,deci inarmeaza-te cu rabdare si perseverenta.Multa bafta.
anto1984 Avatarul lui anto1984
Citeaza Raspunde

Postat de anto1984 pe 18 Ianuarie 2009 la 22:16

unde as putea gasi uleiul Hemel? si eu sunt in aceiasi situatie ma chinui sa slabesc si sa scap de celulita
serena1 Avatarul lui serena1
Citeaza Raspunde

Postat de serena1 pe 19 Ianuarie 2009 la 09:29

Daca faci masaj de 1-2 ori pe luna mai bine nu faci deloc si incerci alte metode. masajul anticelulitic are efecte dar trebuie sa fii consecventa, pentru rezultate bune ar trebuii sa faci de 2-3 ori pe saptamana, timp de min o luna, dupa, poti rari la o sedinta pe sapt. pentru intretinere. Sau poti sa-ti iei tu o crema buna si sa faci masajul acasa. Uleiul de la Hemel este f bun si as mai adauga produsele de la Ardes (crema extraforte pt slabit /anticelulitica), deci sunt cam scumpe.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 20 Ianuarie 2009 la 10:37

daca vrei sa arati bine tot timpul atunci trebuie sa ai grija de tine mereu. Alege un stil de viata sanatos ( cat mai putine grasimi ), fa miscare si masaj anticelulitic de 2 -3 ori pe saptamana. Multa bafta.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 20 Ianuarie 2009 la 18:12

Uleiul anticelulitic Hemel il poti obtine de la distribuitori Hemel , costa aprox.50 lei 200ml, dar merita bani si il ai o perioada destul de lunga pt.ca se foloseste cantitativ putin pe pielea umeda,daca doresti inf. mai amanuntite scrie-mi pe e-mail ina_ro_2006@yahoo.com , O zi buna tuturor.
pisi_rlk Avatarul lui pisi_rlk
Citeaza Raspunde

Postat de pisi_rlk pe 20 Ianuarie 2009 la 22:03

Niciodata nu o sa-ti treaca celulita daca nu faci miscare si nu mananci sanatos. Eu merg la sala zilnic si fac masaj de 2 ori pe saptamana si din fericire nu mai am nici un pic de celulita. Daca nu iti mentii un stil de viata echilibrat, nu vei scapa de celulita niciodata din pacate. Multa bafta
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 24 Ianuarie 2009 la 22:14

un sfat de la o profesionista in domeniul estetici.Pt . a scapa cu adevarat de celulitae bine a combina multe metode ca.'MEZOTERAPIA CU INJECTII CAT SI CEEA VIRTUALA,MASAJE ANTICELULITA DE 2 ORI PE SAPTAMANA,DRENAJ LINFATIC MANUAL SAU PRESOTERAPIA,MASAJE REDUCTOR,VACUMTERAPIA ,PUTINA DIETA-ASTA DEPINDE DE CONTINUTUL CELULITEI[HIPOCALORICA,LIPIDICA............],INPACHETARI CU ALGE SI MAI MULTE PRODUSE.DAR FIECARE PERSOANA TREBUIE SA AIBA UN PLAN INDIVIDUALIZAT IN TRATAREA CELULITEI.
talidabas Avatarul lui talidabas
Citeaza Raspunde

Postat de talidabas pe 27 Ianuarie 2009 la 16:55

Draga mea e bine sa te apuci din timp ca atunci cand incepi sa scapi de hainele groase sa nu se vada celulita.Dar trebuie sa stii ca odata instalata va trebui permanent sa fii atenta . Nu te vei " daca vei face "capitona" daca vei face intretinere: 1-2 sedinte de masaj pe sapt.Altfel va lua din nou proportii. Dca esti din cluj contacteaza-ma . lucrez in domeniu
Citeaza Raspunde

Postat de talidabas pe 27 Ianuarie 2009 la 16:58

nu iti ajunce 1-2 sed pe luna. ai nevoie de 1 pe sapt ca intretinere si sa fii atenta la alimentatie +miscare cu regularitate
getaiuliana Avatarul lui getaiuliana
Citeaza Raspunde

Postat de getaiuliana pe 1 Februarie 2009 la 19:00

Exista un aparat galvanic pentru intretinerea pielii (fetei) cat si anticelulitic. Este un mic laborator SPA pe care-l poti utiliza singura. Daca esti interesata sa ma anunti pe site.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 2 Februarie 2009 la 11:52

Poti sa-mi dai mai multe informatii despre acel aparat galvanic chiar ma intereseaza. Multumesc!
Citeaza Raspunde

Postat de getaiuliana pe 2 Februarie 2009 la 19:51

ID ul meu georgetacardos@yahoo.com , pentru detalii aparat galvanic
Citeaza Raspunde

Postat de getaiuliana pe 2 Februarie 2009 la 19:54

ID-ul meu este georgetacardos@yahoo.com, spune-mi si de unde esti
Citeaza Raspunde

Postat de talidabas pe 3 Februarie 2009 la 10:46

masajul anticelulitic are efecte si rezultate foarte bune daca este facut de cineva care stie ce are de facut
e greu sa-tu faci tu tie masaj chiar daca ai experienta . e vorba de priza ,iar tu pe tine e greu sa faci
cat despre produse ,uleiulaluneca prea tare...e mai potrivita o crema anticelulitica dar putin mai grasa,adica sa nu intre foarte repede in piele de ex elmiplant care are si efect termo
este obligatorie sedinta de intretinere .minim 1 pe sapt
iar ptr rezultate spectaculoase combina masajul cu innot ,putina dieta sau alte tipuri de tratamente in salon
trebuie sa fii consecventa iarrezultate o sa apara dupa o luna .in funcxtie de cat de "grava " e problm trebuie sa faci si tratamentul iar dupa aceea intretinerea
Citeaza Raspunde

Postat de talidabas pe 3 Februarie 2009 la 10:49

daca esti din cluj te pot ajuta
ramo31278 Avatarul lui ramo31278
Citeaza Raspunde

Postat de ramo31278 pe 3 Februarie 2009 la 21:21

Cel mai bine ar fi sa-ti faci masaj cu zat de cafea la dus e foarte bun .ti-l recomand la mine functioneaza f.bine
lacatusu_oana Avatarul lui lacatusu_oana
Citeaza Raspunde

Postat de lacatusu_oana pe 8 Februarie 2009 la 10:23

Cam cat costa o sedinta?
iulia_lbl Avatarul lui iulia_lbl
Citeaza Raspunde

Postat de iulia_lbl pe 8 Februarie 2009 la 11:15

incearca masajul cu o crema termo e foarte buna si nu vei regreata. eu acum fac masaj si dupa 5 sedinte am slabit 3 kg si s-a redus vizibil din celulita. salonule e in romana langa Ateneu ei au crema inclusa in pretul masajului si au si o sedinta gratis.0213149755. si pe langa toate masajul il face un baiat ;)
DIAIULIANA Avatarul lui DIAIULIANA
Citeaza Raspunde

Postat de DIAIULIANA pe 8 Februarie 2009 la 15:39

buna, m ar interesa si pe mine cateva date despre un centru serios unde as putea face cateva sedinte de masaj anticelulitic.mc.
alexa7718 Avatarul lui alexa7718
Citeaza Raspunde

Postat de alexa7718 pe 8 Februarie 2009 la 16:36

E de ajuns la modul ca o sa vezi schimbari,dar apoi trebuie sa faci o data pe saptamana de intretinere.Nu te mai poti lasa,daca te lasi e egal cu 0 ce ai facut in 3 luni ,se face celulita la loc.
tziganca Avatarul lui tziganca
Citeaza Raspunde

Postat de tziganca pe 17 Februarie 2009 la 17:06

....din pacate suntem ceea ce mancam si bem, excesele pe care le facem, si GANDURILE pe care le avem..si MISCAREA. Ideea e k ...daca vrei rezultate...nu te apuca sa faci doar masaj anticeluitic...este cea mai mare prostie...trebuie sa aduci corpul la un echilibru...deci faci masaj din cap pana la varful degetelor...si fireste...putin reflexo, pe picoare anticelulitic...la inceput mai putin intens ..spate relax....deci echilibru...2. ceea ce mananci...incearca sa mananci din ce in ce mai sanatos insa fara a creea o obsesie din...restrictii ...pentru k vei creea o presiune psihica extraodinara ...si cu toate k se vor vedea rezultate...tu vei fi nemultumita...acorda'ti timp....3 daca nu ai timp sa mergi la sala...sa arzi ...sa alergi...mergi pe jos...dupa servici , dar cand zic mers...mergi kilometri...ia-ti intr-o punga o pereche de adidasi si mergi pe jos...astfel te vei elibera si nervos...si nu iti spune k esti obosita dupa serviciu k nu merge...PENTRU K DUPA EFORT FIZIC ...AI CEA MAI BUNA ENERGIE POSIBILA!!!
4. ESTE IMPORTANT SA AI O ATITUDINE POZITIVA.... CAND SE INTAMPLA UN DESECHILIBRU...FIE EL SI ESTETIC ...INSEAMNA K CEVA ESTE IN NEREGULA...

SO....Cand te iubesti pe tine, lucrurile se intorc la locul lor
lacatusu_oana Avatarul lui lacatusu_oana
Citeaza Raspunde

Postat de lacatusu_oana pe 18 Februarie 2009 la 20:05

E cineva din Tg.Mures? M-ar interesa un salon serios unde se face treaba de calitate, in Tg.Mures.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 9 Martie 2009 la 09:25

Iulia, DACA NU TE SUPERI AS VREA SA MERG SI EU LA ACEL SALOM DE LANGA ATENEU..CUM SE NUMESTE ? AU VREUN SITE?
necunoscut Avatarul lui necunoscut
Citeaza Raspunde

Postat de necunoscut pe 9 Martie 2009 la 16:27

buna, decat sa faci 1 data pe luna , mai bine nu faci deloc, are efect doar daca se face de 2 ori pe sapt, si nici asta nu e spectaculos adica tot ramai cu ceva tesut inestetic, daca cineva iti promote ca scapi de tot...minte, fac de 1 an jumate si tot am..., mentionez ca am 48 kg la 1,62, si am facut si sport. probabil ca daca faci zilnic aerobic plus masaj efectele sa vor vedea in 2-3 luni...dar altfel nu cred
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 13 Iunie 2009 la 15:28

eu sunt din timisoara, poate cineva sa-mi recomande un salon/cineva care se pricepe la masaja anticelulitic si e profesionist. eu merg de vreo 2 luni dar nu vad nici un efect.
Pagini: 1 2 >>
Sari la pagina: