Info
X
info

Fard mov
Pagina 1 din 2

Toate forumurile » Frumusete » Machiaj » Fard mov » Pagina 1 din 2

Voteaza:

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "Fard mov"

Ultimul post pe 22 Martie 2012 la 14:32 • Ultima pagina a discutiei »

Bambytza Avatarul lui Bambytza
Citeaza Raspunde

Postat de Bambytza pe 22 Martie 2012 la 14:32

Cosmetice de firma- Givenchy,Chanel,Yves Saint Laurent,Collistar,Clinique,L`oreal,Revlo‚Äčn,Bourjois la jumatate de pretz fatza de cel din magazin (de la 20 lei ) !!! pentru detalii "bambytza bam " pe facebook sau bambytza1 pe mess
envy001677 Avatarul lui envy001677
Citeaza Raspunde

Postat de envy001677 pe 14 Martie 2010 la 13:56

De la: envy001677, la data 2010-03-14 13:54:39BUNA !
Culoarea mov este una din culoriile mele preferate , eu sunt inscrisa la F.M GROUP .avem si farduri fff frumoase ,de calitate ,rezistente si 2 culori de mov superbe ...
iti dau site-ul acestei firme www.fmgroupcosmetics.ro
Daca doresti sa comanzi sau sa te inscrii ,inscrierea este gratuita si nu trebuie sa faci target lunar , ma poti contacta la adresa de e-mail :monicaosanu@yahoo.com
Iti urez o zi frumoasa !!!
envy001677 Avatarul lui envy001677
Citeaza Raspunde

Postat de envy001677 pe 14 Martie 2010 la 13:54

BUNA !
Culoarea mov este una dintre culoriile mele preferate , eu sunt inscrisa la F.M GROUP .avem si farduri fff frumoase ,de calitate ,rezistente si 2 culori de mov superbe ...
iti dau site-ul acestei firme www.fmgroupcosmetics.ro
Daca doresti sa comanzi sau sa te inscrii ,inscrierea este gratuita si nu trebuie sa faci target lunar , ma poti contacta la adresa de e-mail :monicaosanu@yahoo.com
Iti urez o zi frumoasa !!!

Toate postarile din "Fard mov"

Pagini: 1 2 >>
Sari la pagina:
ILoveMe Avatarul lui ILoveMe
Citeaza Raspunde

Postat de ILoveMe pe 9 Ianuarie 2009 la 13:02

Caut de ceva vreme un fard de pleoape mov inchis care sa reziste. Desi e culoare in trend, eu nu prea gasesc prin magazine. Sau poate din cauza asta, dispar repede de pe rafturi Stiti pe unde pot gasi?
redkunker Avatarul lui redkunker
Citeaza Raspunde

Postat de redkunker pe 9 Ianuarie 2009 la 13:24

da , la Avon exista niste farduri - quatro parca le numesc ei, sunt 4 nuante de mov intr o cutie neagra cu oglinda, sunt f bune si rezista ore intregi pe pleoape
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 13 Ianuarie 2009 la 08:29

Cum sa nu gasesti? Cred ca toate firmele au.Seventeen, Radiant, Maybeline, Burjouis..am vazut nuante de mov chiar aseara la aceste firme.
Cosmina01 Avatarul lui Cosmina01
Citeaza Raspunde

Postat de Cosmina01 pe 13 Ianuarie 2009 la 14:33

Mai bine mai astepti putin pana se deschide magazinul Cocor, deoarece se va deschide un magazin MAC in incinta acestuia. Te sfatuiesc sa-ti iei un stick pentru pleoape in nuanta Sharkskin( adik un fel de gri foarte inchis, aproape negru) si un fard mov de la orice firma. Incalzesti putin stick-ul intre palme, aplici apoi pe pleoapa in zona in care vrei sa te dai cu mov; apoi, folosind o pensula, aplici fardul mov peste stick, apasand usor peste pleoapa pentru a ramane peste stick. La sfarsit, folosind o pensula curata sau un tampon demachiant, estompeaza fardul spre exterior, pentru a nu parea ca te-ai "vopsit" la ochi. Garantat culoarea e intensa si mai inchisa decat ar fi daca ai aplica direct pe piele si rezista cateva ore cu siguranta(5-6) fara a se strica.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 13 Ianuarie 2009 la 17:22

ETE NA ! O SA MA DUC SI EU LA MAC MULTUMESC DE PONT :D CE TARE !
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 13 Ianuarie 2009 la 17:23

TU EVIDENT AI FOLOSIT MAC :D O SA LE INCERC SI EU DESI AM GENTI CU ALTE FARDURI :)))
ioana_2212 Avatarul lui ioana_2212
Citeaza Raspunde

Postat de ioana_2212 pe 14 Ianuarie 2009 la 00:16

produsele cosmetice de la Mac sunt foarte bune...daca vrei neaparat sa iti iei si nu mai ai rabdare....la Sephora gasesti o gama larga...eu am un fard mov de la lancome ...este duo...mov inchis cu un mov sidefat...este ce e drept mai piperat putin fata de alte branduri dar te asigur ca merita toti banii....sau poti sa mai astepti pana la mac...sincer sunt curioasa ce preturi or sa aiba aici in romania ca in afara sunt destul de accesibile produsele de la mac..:)
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 14 Ianuarie 2009 la 16:39

eu imi iau farduri "de firma" de pe www.strawberrynet.com...la preturi ok ! am fost la sephora recent si am vazut un rimel lancome 180 RON, am zis k lesin ! pe net e pana in 30 de dolari ! :D dar mac nu se gaseste :D
alyna21 Avatarul lui alyna21
Citeaza Raspunde

Postat de alyna21 pe 18 Ianuarie 2009 la 12:18

care sunt costurile de transport daca faci comanda pe www.strawberrynet.com (vreau sa ma asigur ca este gratuit asa cum scrie pe site) si ce schimb valutar stabilesc?
ferero Avatarul lui ferero
Citeaza Raspunde

Postat de ferero pe 20 Ianuarie 2009 la 08:50

uite-te si la SEVENTEEN si incerca , eu sunt foarte multumita si au gama destul de mare de nuante.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 20 Ianuarie 2009 la 17:56

taxele de transport le platesti optional...adica la parfumuri nu sunt taxe, la orice altceva nu sunt taxe dar vin in 3-4 saptamani...daca platesti 15 dolari, vin in o saptamana....cursul valutar e la zi presupun, nu am fost mereu atenta...cert e k sunt cinstiti ! au o optiune pe site, poti vedea preturile in lei :D
MIRAje_Safaoui Avatarul lui MIRAje_Safaoui
Citeaza Raspunde

Postat de MIRAje_Safaoui pe 25 Ianuarie 2009 la 09:48

De la: sab628, la data 2009-01-14 16:39:41eu imi iau farduri "de firma" de pe www.strawberrynet.com...la preturi ok ! am fost la sephora recent si am vazut un rimel lancome 180 RON, am zis k lesin ! pe net e pana in 30 de dolari ! :D dar mac nu se gaseste :D

m-am uitat si eu pe site-ul pus de tine.si am gasit si mac:P
poate au bagat recent..
si eu am un rimel de la lancome si vreau sa spun ca nu a fost bun de nimic...in 2 saptamani s-a uscat de tot... si o poala de bani aruncati in vant....
efzozo Avatarul lui efzozo
Citeaza Raspunde

Postat de efzozo pe 25 Ianuarie 2009 la 12:22

eu am fardul mov de la mary-kay.. e super culoarea, rezista f bn de dimineata pana seara..
www.marykay.md/node/223 este site-ul din molodova.. si sunt toate culorile.. nu prea poti sa-ti dai seama de nuanta.. eu ma refer la sweet plum, este un mov intens, poti sa-l folosesti pt smooky eyes sau doar pentru umbre.. este super super.. .. m-am indragostit de produsele astea si le recomand din toata inima.. si de rimel sunt ff multumita (ca amintea cineva d rimel).. vreau sa spun ca inainte foloseam rimelurile de la Rimel sau loreal.. si eram multumita de ele.. acum folosesc rimelul d la mary kay, pt alungire.. intr-o zi nu mi-a gasit rimelul.. si l-am folosit pe cel "vechi", de la rimel.. atat de grele mi s-au parut genele in ziua aia.. si incarcate, ma usturau ochii.. mi-am mai luat un rimel d rezerva
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Ianuarie 2009 la 17:42

si stai in moldova sau de unde iei mary kay, am auzit si eu k sunt foarte de calitate
MIRAje_Safaoui Avatarul lui MIRAje_Safaoui
Citeaza Raspunde

Postat de MIRAje_Safaoui pe 25 Ianuarie 2009 la 18:13

De la: efzozo, la data 2009-01-25 12:22:25eu am fardul mov de la mary-kay.. e super culoarea, rezista f bn de dimineata pana seara..
www.marykay.md/node/223 este site-ul din molodova.. si sunt toate culorile.. nu prea poti sa-ti dai seama de nuanta.. eu ma refer la sweet plum, este un mov intens, poti sa-l folosesti pt smooky eyes sau doar pentru umbre.. este super super.. .. m-am indragostit de produsele astea si le recomand din toata inima.. si de rimel sunt ff multumita (ca amintea cineva d rimel).. vreau sa spun ca inainte foloseam rimelurile de la Rimel sau loreal.. si eram multumita de ele.. acum folosesc rimelul d la mary kay, pt alungire.. intr-o zi nu mi-a gasit rimelul.. si l-am folosit pe cel "vechi", de la rimel.. atat de grele mi s-au parut genele in ziua aia.. si incarcate, ma usturau ochii.. mi-am mai luat un rimel d rezerva

si cum sunt preturile?adica ma refer ca nu stiu cum sunt banii moldovenesti..
efzozo Avatarul lui efzozo
Citeaza Raspunde

Postat de efzozo pe 26 Ianuarie 2009 la 15:18

nu, am o prietena acolo care mi le aduce.. eu stau in bucuresti..
sunt foarte misto produsele.. sunt super multumita de ele.. atat de farduri cat si de creme..
un fard e 9$ .. dar raportul calitate-pret este ff bun, garantez .. daca sunteti interesate putem discuta pe privat..
politica lor este cu orele de frumusete.. adica intalniri unde sunt prezentate si incercate produsele.. daca e pot sa vb cu ea si sa organizam o intalnire
g_roxy84 Avatarul lui g_roxy84
Citeaza Raspunde

Postat de g_roxy84 pe 27 Ianuarie 2009 la 09:42

Fardurile de la Ja-De (sau cum s-o scrie) sunt foarte bune. Am primit o trusa mare de la aceasta firma, are toate culorile, si cu toate ca am o tona de farduri , am ajuns sa le folosesc mai mult pe acestea.
vale2103 Avatarul lui vale2103
Citeaza Raspunde

Postat de vale2103 pe 27 Ianuarie 2009 la 11:21

sicer ja-de m-a lasat fara cuvinte,am primit o trusa f mare cu toate culorile dar nu sunt bune de nimic,sunt f proaste,se strang....evitati-le.
g_roxy84 Avatarul lui g_roxy84
Citeaza Raspunde

Postat de g_roxy84 pe 27 Ianuarie 2009 la 19:11

vale2103 mie mi-au priit. Acum depinde de pielea si gusturile fiecareia. De pilda o cunostinta de-a mea foloseste fardurile Rimmel si e incantata de ele, iar mie nu imi plac (mi se pare ca nu se intind cum trebuie... si altele).

On-topic: am primit un fard de la MAC acum un an. A fost foarte bun.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 30 Ianuarie 2009 la 12:03

Am 2 farduri de vanzare printre care si unul cu mov.
Am poze la profl.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 15 Februarie 2009 la 11:20

Recomandare din partea mea:incearca fardurile de la Deborah,rezista foarte mult(5-6 ore) si daca vrei sa reziste o zi intreaga pune putin fond de ten pe pleoapa inainte sa te machiezi si te asigur ca 12 ore nu dispare movul tau mult dorit
Capjuna Avatarul lui Capjuna
Citeaza Raspunde

Postat de Capjuna pe 17 Aprilie 2009 la 17:49

Poti gasi fel si fel de nunate de mov

Pentru mai multe detalii:
www.amway.ro/
este o bara rosie unde scrie oaspeti:
scrie-ti numele, iar la "identificatorul gazdei"
scrie:oana1

O zi buna
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 4 Noiembrie 2009 la 23:01

Sephora are farduri mov superbe. Si multe alte firme comercializeaza farduri mov in diverse nuante. Eu caut un fard rosu intens pentru pleoape, nu am gasit nicaieri, ajutooorrrrrr!!!!
alexutssii Avatarul lui alexutssii
Citeaza Raspunde

Postat de alexutssii pe 14 Noiembrie 2009 la 08:34

Sunt la avon si oriflame au si mov inchis si deschis....acum la aprecierea voastra
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 14 Noiembrie 2009 la 17:39

In noile colectii pentru sezonul rece sunt nuante de mov, deci... toate firmele de cosmetice au diferite nuante de mov de la creioane de ochi, tusuri pana la glittere... toate mov!!!

Si ca sa reziste aplicati baza pt fard: Radiant si Seventeen au asa ceva si... fardul rezista intact si toata noaptea (de exemplu la o nunta, petrecere).
sweet_girl Avatarul lui sweet_girl
Citeaza Raspunde

Postat de sweet_girl pe 15 Noiembrie 2009 la 16:07

Poi , eu cred ca toate firmele de profil au aceasta culoare , acum depinde si de nuanta pe care o doreste fiecare.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Noiembrie 2009 la 15:57

se sufoca magazinele de farduri de toate culorile.am vazut zeci de nuante de mov.sa reziste aplica fond de ten pe pleoapa si putina pudra de culoare deschisa si umezeste putin pensula sau ce folosesti tu pt aplicare si va fi mai ok ai sa vezi.nu trebuie sa fie un fard scump ca se reziste.e si vorba de tehnica si mici trucuri
envy015676 Avatarul lui envy015676
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 13 Decembrie 2009 la 16:43

Totul e sa vi se potriveasca, sa nu aratati ca zombie, doar de dragul modei.
vero_sweet_style Avatarul lui vero_sweet_style
Citeaza Raspunde

Postat de vero_sweet_style pe 17 Decembrie 2009 la 15:47

pfff e simplu daca vrei ceva anum sunt paleede culori de lamov inchis la deschis si ffdeschis si asa mai departe.........................sunt o multime de mgazine pline de cosmetica pt ploape buze ,si lista poate continua in mall de regula au cea mai mare varietate nu stiu de unde esti dar in timisoara bani sa ai suficienti cate produse de make up ai putea gasi multa bafta!ceau
leutzul Avatarul lui leutzul
Citeaza Raspunde

Postat de leutzul pe 17 Decembrie 2009 la 17:01

gasesti la avon la trusele cu 4 colori are u mov inchis mat si un mov asemanator cu, culoarea pamatului plus 2 culori de lila si nu costa mult cam 20 lei eu sunt multumita
Pagini: 1 2 >>
Sari la pagina: