Info
X
info

Care este fondul vostru de ten favorit?
Pagina 3 din 10

Toate forumurile » Frumusete » Machiaj » Care este fondul vostru de ten favorit? » Pagina 3 din 10

Voteaza:
Rating curent Care este fondul vostru de ten favorit?: (4.1 din 13 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>
Sari la pagina:
dumitrasculavinia Avatarul lui dumitrasculavinia
Citeaza Raspunde

Postat de dumitrasculavinia pe 25 Ianuarie 2009 la 17:50

NO 7 FOLOSESC SI EU DAR L-AM GASIT NUMAI IN FARMACIILE SENSIBLU SI AM INTELES CA ESTE PRODUS EXCLUSIV DOAR IN ACESTE FARMACII, ORICUM SE VEDE CA NU ESTE PRODUS IN ROMANIA SAU IN EST, SUPER ...SI MAI AU CEVA CARE-MI PLACE FOARTE MULT: NO 7 INTELLIGENT COLOUR DARK FOND DE TEN - CARE SE ADAPTEAZA PERFECT ORICAREI NUANTE DE TEN, SI NU TREBUIE SA-I GHICESTI EXACT NUANTA PENTRU A SE POTRIVI CU NUANTA FIECARUI TEN,
Pisicuta21 Avatarul lui Pisicuta21
Citeaza Raspunde

Postat de Pisicuta21 pe 25 Ianuarie 2009 la 17:54

De la: andreeadulama, la data 2009-01-22 16:01:05eu am incercat mai multe-de la Vichy-e f bun si se aplica frumos pe toata fata, de la Astor shine control-iti pastreaza fata mata toata ziua si este apropiat pielii , iar acum am de la avon un fond de ten spuma care acopera f bine imperfectiunile si nu se consuma mult.

Si eu tot VICHY folosesc din gama FLEXILIFT TEINT si sunt extrem de multumita si de calitate si de pret...il gasiti in farmacii la 60-65 de lei si este ff hidratant se intinde perfect si rezista bine bine si in plus de asta are un avantaj fata de multe pe care le-am incercat pana acum nu lasa urme pe haine. Incercati si voi si o sa vedeti ca face banii si merita.
Pupicei
dumitrasculavinia Avatarul lui dumitrasculavinia
Citeaza Raspunde

Postat de dumitrasculavinia pe 25 Ianuarie 2009 la 17:57

APROPO DE NO7, FONDURILE DE TEN SUNT SUPER BUNE DAR SA INCERCATI PUDRA - ESTE DIVINAAAAAAA - DE FAPT ESTE O PUDRA CREMOASA, GEN FOND DE TEN NO 7 STAY PERFECT ALMOND 35, NICI UN ALT PRODUS DE PE PIATA NU M-A MAI MULTUMIT ASA CUM A FACUT-O ACEST PRODUS,
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Ianuarie 2009 la 19:13

Eu folosesc L'Oreal Infaillible si sunt super multumita. Nu e cel mai scump, dar chiar isi face treaba.
babiloaica Avatarul lui babiloaica
Citeaza Raspunde

Postat de babiloaica pe 25 Ianuarie 2009 la 19:14

sincer,eu va recomand giordani gold de la oriflame.chiar daca la pret nu se compara cu cele scumpe poti obtine un rezultat cel putin la fel de bun.e natural,fara efect de masca,iar atunci cand il aplici se adapteaza perfect la nuanta tenului tau.pe mine tot timpul ma intreaba o colega de grupa daca m-am dat cu fond de ten pentru ca nu isi da seama niciodata.
dienutzax Avatarul lui dienutzax
Citeaza Raspunde

Postat de dienutzax pe 25 Ianuarie 2009 la 19:15

eu sunt super multumita de L'oreal Infaillible....nici nu zici ca am fond de ten pe fata....si de multe ori imi dau si cu pudra de fata accord parfait ca sa indepartez orice surplus de fond de ten ...sunt bune unele produse de la l'oreal dar trebuie sa stii sa alegi...mi-a placut unul si de max factor foarte bun si am mai folosit de la maybelline ...acum am L'oreal si e super
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Ianuarie 2009 la 19:31

De la: lorelei2009, la data 2009-01-25 11:06:46Unde ai gasit cu 60 lei????? Vreau si eu.......

La Constanta,in port este un magazin cu cosmetice (la poarta 1).Cel mai ieftin l-am gasit cu 19 E(adica in 2007 insemna 60 ron)si cel mai scump a fost 100 lei.De multe ori prefer sa-l cumpar din oras pentru ca ma grabesc.
onitza_nitu Avatarul lui onitza_nitu
Citeaza Raspunde

Postat de onitza_nitu pe 25 Ianuarie 2009 la 19:35

eu folosesc fondul de ten de la SEVENTEEN si este foarte bun.se intinde foarte bine,acopera orice imperfectiune si rezista si mult timp.Si nu costa nici mult 40 lei.Dar cel de la SEPHORA e cel mai bun ,e super.Eu folosesc mai multe de la SEPHORA,oje si nu m-au dezamagit niciodata.Tot la fel de bune sunt cosmeticile de la DIOR,FOLOSESC FARDURI SI GLOS si nu am ce reprosa.Am folosit si fond de ten de la DIOR si este extraordinar de bun,vi-l recomand!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Ianuarie 2009 la 20:03

Mie imi place foarte mult fondul de ten de la Avene.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Ianuarie 2009 la 20:11

eu folosesc MAX FACTOR-COLOUR ADAPT...e super bun...are o textura catifelata si nu da aspectul de masca pe fata (fondurile de ten l'oreal lasa apsectul de masca pe fata desi acopera destul de bine)
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Ianuarie 2009 la 22:18

Buna!
Eu am incercat mai multe variante de fond de ten,Maybeline,Rimmel si chiar si baza de mavchiaj de la NO 7 (mi-au fost trimise de cineva din afara).Acum folosessc L'Oreal Matte Cashmere ssi pot sa spun ca este grozav.
Daca aveti ten mixt sau gras vi-l recomand,se mentine si da tenului un aspect mat.

veronica-elizabeth Avatarul lui veronica-elizabeth
Citeaza Raspunde

Postat de veronica-elizabeth pe 25 Ianuarie 2009 la 23:29

Buna

Produsele din gama Couleur Caramel le gasesti la firma Natural Paris.
Un pic cam scumpice, dar sunt aduse din Franta.......sa zice pretul BIO
Au magazine in Cora Militari, pe Calea Grivitei, nr 33 si in Iris Shopping Center(Auchan Militari) vezi care e mai aproape de tine.
Daca vrei sa vezi mai multe detalii si alte produse iti las site-ul

www.naturalparis.ro

Astept sa-mi spui cum ti se pare fondul de ten.
O seara placuta
pa pa
nstrvalentina Avatarul lui nstrvalentina
Citeaza Raspunde

Postat de nstrvalentina pe 25 Ianuarie 2009 la 23:59

Buna seara tuturor : ! Eu le recomand tuturor fetelor care au tenul mixt spre gras sa foloseasca fondul de ten Astringent din gama Artristry.E super bun! e fluid,neuleios,are spf 15 ,ofera un aspect natural tenului si il mentine mat pana la 12 ore.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 26 Ianuarie 2009 la 00:30

buna!am de vanzare daca va intereseaza, cosmetice dior, chanel, estee luauder etc.preturi super bune.
AnakinSkywalker Avatarul lui AnakinSkywalker
Citeaza Raspunde

Postat de AnakinSkywalker pe 26 Ianuarie 2009 la 01:16

Sunt de acord ca aplicatorul mai mult incurca...Daca nu intind cu mana, sa simt eu cat este de incarcata pielea cu fond de ten, parca ma simt cu "tencuiala" pe fata.
Eu folosesc TOLERAINE de la Roche Possay, este super.
Multumesc ca mi-ati dat ocazia sa postez aici.
Pa.
Penu Avatarul lui Penu
Citeaza Raspunde

Postat de Penu pe 26 Ianuarie 2009 la 02:17

Eu una sunt foarte multumita de fondurile de ten de la L'oreal si Maybelline( care apropo apartin aceeasi francize ) sunt cele mai bune din gama de larg consum. In ceea ce priveste fondurile de ten de lux, imbatabil Estee Lauder,Clinique.Nu au concurenta aceste doua marci.

- Infaillible ( foarte bun pentru tenurile normale si mixte ),nu pentru ten gras
- Accord Parfait ( foarte bun pentru tenurile mixte si grase )
- Visible Lift ( foarte bun pentru doamne mai in varsta ,cu riduri )

Cu drag,Cristina
roxana2007 Avatarul lui roxana2007
Citeaza Raspunde

Postat de roxana2007 pe 26 Ianuarie 2009 la 09:30

si eu tot l'oreal infailible,e foarte bun iar eu sunt foarte sensibila la chestii de astea
Citeaza Raspunde

Postat de roxana2007 pe 26 Ianuarie 2009 la 09:32

buna si pe mine ma intereseaza produsele tale cosmetice id meu este andreeea_andddrea ti-as fii recunoscatoare daca m-ai ajuta
Citeaza Raspunde

Postat de roxana2007 pe 26 Ianuarie 2009 la 09:35

contrazic eu am tenul gras dar vreau sa spun ca l'oreal infailible imi este perfect in schimb altele nu
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 26 Ianuarie 2009 la 10:41

Eu am inceput acum vreo 2 luni sa folosesc de la La Roche Posay "Toleraine", este cel mai bun -si am incercat multe-, acopera cel mai bine, arata foarte natural, nu incarca tenul. Si, in acelasi timp, am inceput sa folosesc tot de la La Roche , o crema hidratanta pentru tenul cu probleme, cu acnee, si rezultatele chiar au inceput sa apara. Un ten mai curat, cu mai putine acnee...
flory_m5 Avatarul lui flory_m5
Citeaza Raspunde

Postat de flory_m5 pe 26 Ianuarie 2009 la 11:02

cred ca unul din cele mai bune fonduri de ten este cel sub forma de spuma de la avon, pentru ca lasa pielea catifelata si acopera si foarte bine, problema mea este ca se consuma mult prea repede aaa, si mai este si cel hidratant, tot de la avon, pe ala il folosesc de vreun an si desi am tenul sensibil nu mi l-a afectat in nicun fel. insa, nu va recomand sa-l folositi pe cel de la anew, l-am luat luna asta din lipsa de altceva, si este VARZA este scump, miroase ciudat, si curge imediat la cea mai mica picatura de apa, deci nu este recomandat vara... hmm, wtf, nu este recomandat deloc

take care
vanda2308 Avatarul lui vanda2308
Citeaza Raspunde

Postat de vanda2308 pe 26 Ianuarie 2009 la 11:11

De la: roxana2007, la data 2009-01-26 09:30:38si eu tot l'oreal infailible,e foarte bun iar eu sunt foarte sensibila la chestii de astea

eu am cumparat acest fond de ten ca urmare a laudelor primite de la prietenele mele...insa am ramas surprinsa sa vad ca in zona nasului si pe frunte mi se cojea frecvent....mentionez ca textura tenului meu este foarte uscata...dar si acest fond te ten..este recomandat unui astfel de ten...deci nu-si face treaba chiar asa ....mentionez ca este strict parerea mea
vanda2308 Avatarul lui vanda2308
Citeaza Raspunde

Postat de vanda2308 pe 26 Ianuarie 2009 la 11:13

De la: kuklana, la data 2009-01-26 00:30:58buna!am de vanzare daca va intereseaza, cosmetice dior, chanel, estee luauder etc.preturi super bune.

ai putea oferi cateva detalii. cum trimiti produsele? astept un raspuns in PM
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 26 Ianuarie 2009 la 11:46

maxfactor e extraordinar...face minuni
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 26 Ianuarie 2009 la 12:12

Buna,

Vreau si eu sa incerc fondul de ten La Roche Posay. Unde il pot gasi?
Thanks!
reea_pia Avatarul lui reea_pia
Citeaza Raspunde

Postat de reea_pia pe 26 Ianuarie 2009 la 12:21

Iti recomand cu multa caldura crema Clinique acne solutions-clearing moisturizer-oil free. Ajuta foarte mult,unde orice altceva nu a ajutat deloc. Nu stiu sigur daca se gaseste in tara sau nu,iar pretul, depinde de unde il iei. In duty free in State,de ex, e 15 usd, in slte parti l-am gasit si cu aproape 30. dar merita.
Cosmina01 Avatarul lui Cosmina01
Citeaza Raspunde

Postat de Cosmina01 pe 26 Ianuarie 2009 la 12:44

Se va deschide un magazin in cocor
Cosmina01 Avatarul lui Cosmina01
Citeaza Raspunde

Postat de Cosmina01 pe 26 Ianuarie 2009 la 12:47

Mie imi place YSL-Perfect Touch. Il folosesc de cand a aparut . Nu are putere mare de acoperire, dar mie imi place pentru ca nu suport sa am fata incarcata
(efect de masca). Daca nu ai probleme majore ti-l recomand!
Gabriela_criss Avatarul lui Gabriela_criss
Citeaza Raspunde

Postat de Gabriela_criss pe 26 Ianuarie 2009 la 12:48

gama la roche posay se gaseste in farmacii. eu folosesc doar cremele si sunt fosrte multumita de ele. simona83_simo fondul de ten este la fel de bun? se ia pe haine?
liliana_ciobanu2008 Avatarul lui liliana_ciobanu2008
Citeaza Raspunde

Postat de liliana_ciobanu2008 pe 26 Ianuarie 2009 la 13:38

Buna, ce fond de ten credeti ca ar trebuii sa folosesc eu?? am tenul uscat si cu pistrui care se accentueaza de la soare si mai mult ( spre disperarea mea). In prezent eu folosesc Giordani si e ok dar vreau sa aud si alte pareri.
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>
Sari la pagina: