Info
X
info

Care este fondul vostru de ten favorit?
Pagina 1 din 10

Toate forumurile » Frumusete » Machiaj » Care este fondul vostru de ten favorit? » Pagina 1 din 10

Voteaza:
Rating curent Care este fondul vostru de ten favorit?: (4.1 din 13 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "Care este fondul vostru de ten favorit?"

Ultimul post pe 6 Mai 2015 la 17:37 • Ultima pagina a discutiei »

envy_161896 Avatarul lui envy_161896
Citeaza Raspunde

Postat de envy_161896 pe 6 Mai 2015 la 17:37

Spune-mi te rog de unde faci rost de produsele de la Pierre Ricaud. Eu nu le gasesc la noi in Tara. Merci Anticipat.
envy_160326 Avatarul lui envy_160326
Citeaza Raspunde

Postat de envy_160326 pe 3 Aprilie 2014 la 16:37

Depinde...Pentru fondul de ten lichid, folosesc o pensulă. Mai exact aceasta - ro.strawberrynet.com/makeup/jane-iredale/foundation-brush/99402/...

Iar pentru ondul de ten compact, folosesc un buretel aplicator.
envy_160526 Avatarul lui envy_160526
Citeaza Raspunde

Postat de envy_160526 pe 1 Aprilie 2014 la 18:39

envy_160326 tu folosesti pensula sau burete la aplicarea fondului de ten?

Toate postarile din "Care este fondul vostru de ten favorit?"

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>
Sari la pagina:
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 16 Ianuarie 2009 la 18:17

Hai sa discutam despre ce fonduri de ten ne plac si de ce! Mie una imi place mult cel nou de la Bourjois pentru ca e foarte foarte natural si rezista. Nu prea imi place aplicatorul si mi se pare ca mai mult ma incurca decat ma ajuta.
ferero Avatarul lui ferero
Citeaza Raspunde

Postat de ferero pe 20 Ianuarie 2009 la 08:26

Eu folosesc de 5 ani fond de ten de la SEVENTEEN.. imi place si sunt multumita de el. Este mat , dar asa aprefer , nici nu incarca si e usor de suportat pe ten , acopera orice pata pe fata si nici nu modifica tenul , cel putin mie NU. Sunt multumita de el si voi continua sa-l folosesc , doar ca voi fi nevoita sa imi trimita din tara mama ca aici nu am vazut inca SEVENTEEN, ori nu au , ori nu am vazut eu in zona asta. Va pup.
raluca008 Avatarul lui raluca008
Citeaza Raspunde

Postat de raluca008 pe 20 Ianuarie 2009 la 19:53

Din ce am incercat pana acum, votul meu ar fi pentru fondul de ten hidratant de la SEPHORA.. nota 10, cu exceptia urmelor care raman pe gulerul camasilor albe pentru asta exista oare remediu??
andreeadulama Avatarul lui andreeadulama
Citeaza Raspunde

Postat de andreeadulama pe 22 Ianuarie 2009 la 16:01

eu am incercat mai multe-de la Vichy-e f bun si se aplica frumos pe toata fata, de la Astor shine control-iti pastreaza fata mata toata ziua si este apropiat pielii , iar acum am de la avon un fond de ten spuma care acopera f bine imperfectiunile si nu se consuma mult.
miu1979 Avatarul lui miu1979
Citeaza Raspunde

Postat de miu1979 pe 25 Ianuarie 2009 la 07:17

buna..eu am descoperit un fond de ten de la PIERRE RICAUD , o firma de cosmetice din franta....iar in perioadele sensibile fondul de ten calmant de la AVON.amandoua au si efect hidratant si nu curg.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Ianuarie 2009 la 09:09

imi place MAC,Lancome si Clinique
dar fara doar si poate MAC
MIRAje_Safaoui Avatarul lui MIRAje_Safaoui
Citeaza Raspunde

Postat de MIRAje_Safaoui pe 25 Ianuarie 2009 la 09:40

eu folosesc de un an si ceva Affinitone de la Maybelline si sunt multumita de el.isi pastreaza culoarea mata
Jaque Avatarul lui Jaque
Citeaza Raspunde

Postat de Jaque pe 25 Ianuarie 2009 la 09:49

mariaelena si de unde cumperi tu mac? am cautat in romania...nu a auzit nimeni de ele..o fi zis si lumea ca sunt nebuna
eu acum folosesc La Roche Posay e suuper bun
am avut clinique...mistooo, lancome insa m-a dezamagit un picutz..
estee lauder, fondul de ten cu pudra l-am incercat este f bun..dar cred ca pt un ten mai matur..oricum, daca ma dau cu mai multa crema pe fata inainte..arat traznet
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Ianuarie 2009 la 10:28

Eu folosesc ''Dream Matte'' de la Maybelline si sunt super multumita!
saramaria Avatarul lui saramaria
Citeaza Raspunde

Postat de saramaria pe 25 Ianuarie 2009 la 10:28

De unde pot cumpara din tara produse Mac?Multumesc!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Ianuarie 2009 la 10:38

Double Wear
Stay-in-Place Makeup de la Estee Lauder este the best,acoperire perfecta (daca ai imperfectiuni),SPF 10 ,hidrateaza,nu se sterge,intra in piele ,pret accesibil(l-am gasit si cu 60 lei,in magazin costa 120 lei),parfum deosebit.
manina2ya Avatarul lui manina2ya
Citeaza Raspunde

Postat de manina2ya pe 25 Ianuarie 2009 la 10:42

observ ca nimeni nu vorbeste defondul de ten GIGI profesional eu pe acesta il folosesc si imi place f mult
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Ianuarie 2009 la 10:42

si unde ai gasit fond de ten Stay-in-Place Makeup de la Estee Lauder cu 60 ron , ca vreau si eu???

Double Wear
Stay-in-Place Makeup de la Estee Lauder este the best,acoperire perfecta (daca ai imperfectiuni),SPF 10 ,hidrateaza,nu se sterge,intra in piele ,pret accesibil(l-am gasit si cu 60 lei,in magazin costa 120 lei),parfum deosebit.
roctzana Avatarul lui roctzana
Citeaza Raspunde

Postat de roctzana pe 25 Ianuarie 2009 la 10:53

Buna dimineata eu folosesc fondul de ten Affinitone de la Maybelline si il recomand fetelor cu pielea uscata deoarece are vitamine E si pe langa acoperirea perfecta, hidreateaza pielea.Eu il folosesc in perioadele reci.....vara evit sa incarc tenul....V-am pupat o zii frumoasa fetelor!!!!!!!
roctzana Avatarul lui roctzana
Citeaza Raspunde

Postat de roctzana pe 25 Ianuarie 2009 la 10:54

Am vrut sa scriu vitamina E scuza-ti gramatica.......inca nu mi-am baut cafeaua.....
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Ianuarie 2009 la 10:56

eu folosesc maybelline superstay silky 16h. e foarte bun si chiar e super rezistent si acopera imperfectiunile. se dozeaza cu o pompitza ce cantitate vrei tu. asa ca....incercati-l
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Ianuarie 2009 la 11:01

prima mea "dragoste a fost un fond de ten de la body shop acum am descoperit ceva foarte bun si natural...nu sufoca piela "N 7" se gaste in farmacii:-) il recomand fetelor cu piele sensibila:-p
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Ianuarie 2009 la 11:03

De la: raluca008, la data 2009-01-20 19:53:45Din ce am incercat pana acum, votul meu ar fi pentru fondul de ten hidratant de la SEPHORA.. nota 10, cu exceptia urmelor care raman pe gulerul camasilor albe pentru asta exista oare remediu??

Exista ,Ariel Pro-Zim 7.Eu umezesc pata si pun putin praf las cateva secunde si apoi frec usor cu apa calduta.Daca nu iese repet pana iese.Mai poti folosi si Ace Oxicolor tot direct pe pata.Mai este o varianta ,exista o solutie de scos pete se numeste Dr.Beckmann-Flecken teufel(numai ca trebuie sa o cauti pe cea potrivita pentru petele tale) il gasesti in Carrefour sigur si costa 6 lei sticluta de 50 ml.Spar ca ti-am fost de folos.
lorelei2009 Avatarul lui lorelei2009
Citeaza Raspunde

Postat de lorelei2009 pe 25 Ianuarie 2009 la 11:05

Fondul de ten care mi se pare absolut super, e de la Estee Lauder- Stay in Place. E cam scump, dar face toti banii. Vi-l recomand din toata inima.
JULy_M Avatarul lui JULy_M
Citeaza Raspunde

Postat de JULy_M pe 25 Ianuarie 2009 la 11:05

MAX FACTOR - lasting performance mi se potriveste de minune...si am vreo 3 ani de cand il folosesc ...pentru mine este cel mai bun
lorelei2009 Avatarul lui lorelei2009
Citeaza Raspunde

Postat de lorelei2009 pe 25 Ianuarie 2009 la 11:06

Unde ai gasit cu 60 lei????? Vreau si eu.......
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Ianuarie 2009 la 11:09

am folosit si de la maxfactor iar foarte bun...acopera bine si pare destul de natural dar in comparatie cu "N7 " care nu acopera la fel de bine ca si cel de la max factor....N7 NU SUFOCA PIELA si arat ff natural:-)
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Ianuarie 2009 la 11:10

arata ...ma scuzati;))
eu_andreea Avatarul lui eu_andreea
Citeaza Raspunde

Postat de eu_andreea pe 25 Ianuarie 2009 la 11:19

Eu am folosit NORMA TEINT de la Vichy si mi s-a parut destul de bun,acopera toate impuritatile si ai un ten mat.Acum folosesc PARURE de la GUERLAIN care este suuuuuuuuuper bun,acopera absolut toate impuritatiile,pastreaza fata mata pt mult timp si ce e mai important e ca nu se ia absolut deloc pe haine.Fetelor vi-l recomand din toata inima.Eu l-am luat la comanda cu 100 lei ,nu stiu cat este la noi in magazine.
simi18simi Avatarul lui simi18simi
Citeaza Raspunde

Postat de simi18simi pe 25 Ianuarie 2009 la 11:29

EU...de multi ani am avut probleme cu tenul,acnee,fel fe fel d iritatzii...orice fond de ten pe care ilutilizam inrautatea si mai mult situatia;pana cand:MINUNE:am dat peste un fond de ten,care nu numai ca acopera TOATE imperfectiunile,dar tenul respira,este foarte tonifiant si nuanta se potriveste perfect cu textura pielii;in plus,si repara imperfectiunile;numele lui este TOLERAINE de la Roche Possay;au trecut 6 luni de cand il folosesc,iar tenul s-a vindecat mult;nu mai e unul acneic,ci unul care tinde spre normal;vi-l recomand cu toata caldura;face minuni
alinan23 Avatarul lui alinan23
Citeaza Raspunde

Postat de alinan23 pe 25 Ianuarie 2009 la 11:32

Eu folosesc L'oreal Infaillible , este f bun , rezista toata ziua. Ma gandesc sa schimb si sa incep sa folosesc pe cele din farmacii, precum Vichy sau La Roche.
efzozo Avatarul lui efzozo
Citeaza Raspunde

Postat de efzozo pe 25 Ianuarie 2009 la 11:43

Salutare fetelor! Eu folosesc fondul de ten "Toleriane"- La roche-posay.. este super ok, nici nu se cunoaste ca sunt datacu fond d ten, dar ascunde tot ce trebuie ;))
Un alt fond de ten f bun pe care-l folosesc este cel de la Mary Kay, o firma americana de produse cosmetice..
Dulcynea Avatarul lui Dulcynea
Citeaza Raspunde

Postat de Dulcynea pe 25 Ianuarie 2009 la 11:47

Si eu folosesc tot L'Oreal, Infaillible,si sunt tare multumita de el ...insa cred ca as fi multumita de oricare altul, avand in vedere cat de "des" folosesc acest gen de produs.....pentru asta ii multumesc Mamei Natura, ca m-a inzestrat cu un ten frumos care nu prea are nevoie de "ajustari".
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Ianuarie 2009 la 11:50

Salutare la toate! Mie imi place foarte mult fondul de ten de la Bourjois, Comme apres 10 h. E foarte hidratant si natural!
Am incercat L'Oreal si Maybelline si nu am fost asa de multumita...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Ianuarie 2009 la 12:00

Eu folosesc fond de ten bio: Logona. Daca ati auzit de Okotest (teste facute pe diverse produse printre care cosmetice), este printre cele mai bune. In plus acesta sigur nu contine diverse substante chimice care in timp afecteaza tenul.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>
Sari la pagina:

Inchide Setari

Off