Info
X
info

Cele mai bune creme de fata
Pagina 2 din 14

Toate forumurile » Frumusete » Ingrijirea tenului » Cele mai bune creme de fata » Pagina 2 din 14

Voteaza:
Rating curent Cele mai bune creme de fata: (3.5 din 23 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>
Sari la pagina:
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 6 Februarie 2009 la 19:22

Daca nu ti s-a raspuns, iti rasp eu:P produsele Logona sunt comercializate prin Life Care. Intradevar sunt Bio si ti le recomand cu mare placere. in revista mentionata ,Okotest , produsele Logona sunt clasificate ca si produse de 5 stele, pe cand cele de la Vichy si altele f cunoscute , nu au decat o stea.va las pe voi sa trageti concluziile .pentru mai multe detalii :ana_manea87@yahoo.com.
sandacosarca Avatarul lui sandacosarca
Citeaza Raspunde

Postat de sandacosarca pe 10 Februarie 2009 la 13:11

unde se gasesc aceste produse?
lasa-mi un mesaj pe mail
sandacosarca@yahoo.com
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 10 Februarie 2009 la 22:02

Nu da banii pe cremele de la Praire - mie una mi-a parut rau dupa ce le-am cumparat si folosit ! Nu vreau sa le fac antireclama- sunt bune, dar nu grozave. Cu alte cuvinte , dupa parerea mea nu merita atatia bani. Chiar ma gandeam macar sa o mananc pe paine pe cea pentru ochi - poate caviarul ala continut de crema sa tina macar de foame, daca alte efecte nu a avut ... !
Mie DAY WEAR PLUS , de la Estee Lauder, mi se pare foarte buna.
getaiuliana Avatarul lui getaiuliana
Citeaza Raspunde

Postat de getaiuliana pe 11 Februarie 2009 la 20:57

Daca sunteti interesate de aparatul galvanic Spa si sunteti din timisoara puteti sa participati Joi, 12.02.2009 Ora 18,30 – Demonstratia Galvanic Spa IILocatia: Centrul de Afaceri, sala Bega. Acest aparat face minuni atat la ten cat si impotriva celuliteu. Merita sa vedeti prezentarea. Pentru alte informatii puteti sa ma cautati, ID georgetacardos@yahoo.com

dana_6825 Avatarul lui dana_6825
Citeaza Raspunde

Postat de dana_6825 pe 17 Februarie 2009 la 08:20

nu putem afirma cu certitudine ca o crema de fata este buna pentru toate tipurile de ten.............depinde de fiecare. Eu nu am folosit creme pina acum un an, dar am inceput sa folosesc o crema bio cum se spune.......si pot sa afirm ca pentru mine este foarte buna. Rezolv mai multe probleme cu un singur produs. De la aceeasi firma folosesc si fondul de ten. Sunt prosuse naturale 100% si au preturi pentru toate buzunarele. De la 40-50 lei la 600lei. Depinde ce , cit si cum vrei Cea mai scumpa am recomandat-o sefei mele, care folosea numai produse de marca si acum afirma susu si tare ca nu ar mai schimba-o cu nimic. Depinde de fiecare in parte sa hotarasca ce vrea sa foloseasca
ninasave Avatarul lui ninasave
Citeaza Raspunde

Postat de ninasave pe 17 Februarie 2009 la 09:42

buna
gerovitalul nostru ce are ? nu e bun?
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 17 Februarie 2009 la 11:31

Gerovitalul nostru e foarte bun, doar ca e plin de compusi chimici, din cate am inteles are destui parabeni.
uite aici cum sa citesti eticheta: sanatate.ele.ro/8-ingrediente-de-evitat-in-produsele-cosmetice_-....
Spor la cumparaturi.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 17 Februarie 2009 la 13:08

eu folosesc crema de la clinique si de fata si pt ochi si sunt f bune.
dana2peu Avatarul lui dana2peu
Citeaza Raspunde

Postat de dana2peu pe 17 Februarie 2009 la 13:12

dupa parerea mea, cele mai bune creme de fata sunt cele de la Guinot. Sunt cam scumpicele, dar merita.
daniela_erdos Avatarul lui daniela_erdos
Citeaza Raspunde

Postat de daniela_erdos pe 17 Februarie 2009 la 14:01

Draga Beatrice . Am o rugaminte.Nu mai scrie nimic despre detergentii de la Amway pana nu te documentezi.Amway este printre cele doua companii din lume care a luat premiul pentru ecologie,si acolo nu se dau pe sub mana premiile.Produsele sunt biologice si biodegradabile.Cel mai bun produs de spalat vase este de la ei.Nu contine nici un PETROL ! Nu stiu de unde ai luat informatia.Eu lucrez cu ele de 10 ani.Nu ataca pielea si toate produsele de curatenie sunt excelente.Dar nu vreau sa te cert ci sa-ti spun sa intri pe ARTISTRY direct pe site si sa te uiti la ingrediente .Ceea ce pot eu sa-ti spun ca lucrez cu cremele de 5 ani , le folosesc tot de atunci , am o gramada de cliente care le folosesc.Produsele astea chiar lucreaza la structura tenului si se vede diferenta numai dupa o saptamina de aplicare.Fetelor va felicit daca folositi produse Artistry .Ma bucur ca am avut ocazia sa le cunosc.imi pare rau ca nu le-am avut acum 20 de ani,dar niciodata nu e prea tarziu.
nicoletagarbacea Avatarul lui nicoletagarbacea
Citeaza Raspunde

Postat de nicoletagarbacea pe 17 Februarie 2009 la 14:13

Dermal Magic (exfoliator si hidratant ) folosesc de 6 luni si sunt extrem de multumita...in sfarsit am gasit un produs de care sa fiu multumita...

De asemenea, imi plac mastile cu argila, curata foarte bine tenul (pliculetele acelea de argila pe care le poti combina cu lapte, miere, suc de fructe). Sunt mastile perfecte pentru orice tip de ten.
GIULIANNA Avatarul lui GIULIANNA
Citeaza Raspunde

Postat de GIULIANNA pe 17 Februarie 2009 la 14:56

BUNA ZIUA TUTUROR!
FIIND REPREZENTANT AVON SI ORIFLAME V-AS RECOMANDA CREMELE DE FATA DE LA ACESTE FIRME, DAR EU PERSONAL MERG PE VICHY, GARNIER SI NIVEA...SUNT EXCELENTE!
PUPICI!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 17 Februarie 2009 la 15:40

Draga Daniela, esti sigura ca nu contin? Esti sigura ca toate ingredientele sunt afisate? Atunci de ce nu sunt atestate de nimeni din Europa, sunt doar 8 atestari europene care ar fi putut sa spuna ceva despre ele. Nu stiu despre Artistry nimic, doar despre detergenti.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 17 Februarie 2009 la 15:45

Am vizitat Artistry.com si absolut nimic nu scrie despre ingrediente. Da-mi te rog lista cu ingrediente ale unei creme de pe spatele acesteia si iti voi da dreptate daca ai dreptate, poti sa scanezi si sa imi trimiti pe beatrice_m24@yahoo.com
lenus Avatarul lui lenus
Citeaza Raspunde

Postat de lenus pe 21 Februarie 2009 la 22:19

Buna, imi spuneti si mie ce parere aveti despre crema de la AslaVital hidratanta, contine ceea ce ziceti voi ca in timp sunt cancerigene si de unde pot gasi produse de la Artistry, mersi
alyna_Sb Avatarul lui alyna_Sb
Citeaza Raspunde

Postat de alyna_Sb pe 22 Februarie 2009 la 12:55

imi poti spune si mie de unde faci rost de produsele mary kay ?am mai auzit ca sunt f bune :)
Citeaza Raspunde

Postat de nicoletagarbacea pe 22 Februarie 2009 la 13:48

De la: lenus, la data 2009-02-21 22:19:46Buna, imi spuneti si mie ce parere aveti despre crema de la AslaVital hidratanta, contine ceea ce ziceti voi ca in timp sunt cancerigene si de unde pot gasi produse de la Artistry, mersi

Parabenii ="vanatoare de vrajitoare"...Lucrurile nu sunt asa cum scriu prin reviste sau prin pe diverse site-uri o serie de persoane destul de rupte de realitate...

Lucrurile nu sunt chiar asa de apocaliptice cum vor multi neavizati sa para...

Cateva lamuriri privind substantele care apar pe eticheta:

GLYCERYL POLYMETHACRYLATE-agent emolient si care ajuta la "texturizarea mai buna a cremei

GLYCERIN ETHOXYDIGLYCOL-s-a descoperit recent ca glicerina fixeaza in piele exact cantitatea de apa care este nevoie, adica o hidratare optima

PHENOXYETHANOL-conservant folosit des in cosmetica, prezinta printre cele mai putine riscuri de iritatii printre conservanti

SODIUM HYALURONATE-este acidul hialuronic, un hidratant de ff mare calitate, substanta de noua generatie

PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL-agent emolient si care "ingroasa"...aceasta substanta peg este prescurtarea de la polyethylene glycol..o substanta ce se foloseste in combinatie cu alti ingredienti in cosmetica...

PHYTOL-subcomponenta a vitaminei E. Se pare ca ar avea niste proprietati anti-oxidante, desi efectele asupra pielii nu sunt atat de cunoscute

MICA-mineral folosit pt a da produsului stralucire etc...adica sa arate crema bine

HYDROLYZEDULVA LACTUCA EXTRACT- ulva lactuca este un extract dintr-o planta ce are proprietati anti-oxidante si anti-iritante...Nu stiu ce e cu acel Hydrolyzed...de obicei apare alaturi de un alt cuvant si se refera la o proteina...

PROPYLENE GLYCOL-agent umectant folosit pt transportarea substantelor active din creme in straturile profunde ale epidermei...desi au fost zvonuri ca ari fi cancerigen si toxic pt piele, nici o dovada in acest sens nu a fost adusa, ba mai mult...s-a dovedit a fi inofensiv

METHYLPARABEN,PROPYLPRARABEN-conservanti cu risc minim de iritatii, folositi pt prevenirea eventualelor ciuperci sau bacterii ce se pot dezvolta intr-o crema...

HELIANTHUS ANNUUS-ulei non-volatil folosit in cosmetica. Poate fi comedogen, dar cum e crema de ochi nu ar trebui sa fie nici o problema.

ANDROGRAPHOLIDE-componenta a Andrographis paniculata, o planta comuna in India cu proprietati anti-inflamatorii si anti-oxidante. Mi se pare ca se gaseste si in China...

PANTHENOL-vit B...mici cercetarii arata ca ar avea efect hidratant si cicatrizant...dar fiind la capatul listei nu prea vad ce efect ar putea avea

BISABOLOL-extras din musetel, anti-iritant.

HYDROLYZED MILK PROTEIN-proteina din lapte, proprietati hidratante si emoliente

PLANKTTON-sincer aici nu sunt sigura cred ca este vorba de un extract de alga tot marina cu proprietati anti-oxidante

BUTYLENE,GLYCOL-tot aia cu PROPYLENE GLYCOL

TRITICUM VULGARE-am lapsus acum, o sa imi amintesc

GLYCINE SOJA-ulei derivat din soia salbatica, cu proprietati hidratante f mari...comedogen dar pt ochi e ff bun

ADENOSINE CYCLIC PHOSPHATE-aici e mai complicat, e prea mult de scris, oricum se pare ca substanta asta n-are nici un efect folosita pe piele...cel putin nu s-a demonstrat

HYRDOLYZED SOY FLOUR-proprietati hidratante

Restul de ETHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN sunt iar conservanti cu risc mic de iritatii folositi pt ptrevenire formarii de bacterii, ciuperci in creme...

ELY2007 Avatarul lui ELY2007
Citeaza Raspunde

Postat de ELY2007 pe 22 Februarie 2009 la 14:49

Buna
Produsele LOGONA se gasesc prin life-care.
Eu sunt din Iasi si sunt distribuitor de aceste produse bio.
Daca intereseaza pe cineva, sa ma contacteze la lenutzaro@yahoo.com.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 22 Februarie 2009 la 17:24

corin Avatarul lui corin
Citeaza Raspunde

Postat de corin pe 23 Februarie 2009 la 09:30

Buna...
Si eu sunt fan produse Vichy, le folosesc inca de cand au aparut si nu am de gand sa le schimb.Mie imi place crema oligo 25 pentru tenul uscat.. asa de confortant ma simt dupa...am totusi un dubiu si poate ma ajuti...vreau sa-mi iau o crema de ochi si nu stiu pe care....myokine, crema de fata nu-mi este folositoare si nu stiu daca si cea de ochi ma va ajuta, iar lift activ pro pt ochi nu am incercat-o. Ma puteti ajuta cele care folositi Vichy??? Astept sugestii...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 23 Februarie 2009 la 19:32

adica aceste creme sunt super bune?ARTISTRY? unde gasim si niste preturi, ca ne-ar interesa!!
lucica1984 Avatarul lui lucica1984
Citeaza Raspunde

Postat de lucica1984 pe 24 Februarie 2009 la 07:46

Produsele din gama Artistry sunt exceptionale...daca doriti sa comandati, sau doriti sa aflati mai multe despre ele nu ezitati sa ma contactati lucica1984@yahoo.com . O zi frumoasa! Lucica
Citeaza Raspunde

Postat de nicoletagarbacea pe 24 Februarie 2009 la 07:59

De la: mihagoodgirl, la data 2009-02-23 19:32:49adica aceste creme sunt super bune?ARTISTRY? unde gasim si niste preturi, ca ne-ar interesa!!

Sunt cam gen avon....
kreatza_81 Avatarul lui kreatza_81
Citeaza Raspunde

Postat de kreatza_81 pe 24 Februarie 2009 la 08:19

buna , ma numesc alina panait si am intrat din curiozitate pe acest mail ca pana la urma sa-mi dau seama ca este foarte important sa folosesti atat produse care ti se potrivesc ca tip de ten cat mai ales produse bio . mesajele postate pe acest forum mi-au dat de gandit asa ca fiecare informatie legata de o mai buna ingrijire o astept cu nerabdare.Intrebarea mea este :toate produsele date exemple de voi se gasesc si la noi in tara ( macar unu din ele ) ?daca da in ce magazin le gasim si daca nu cum le procuram ?multumesc , id-ul meu este kreatza_81
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 24 Februarie 2009 la 08:32

Cremele noastre rom sunt foarte recunoscute in strainatate si noi umblam dupa branduri de dincolo Va vorbesc din proprie experienta folosesc de 10 ani aslavital de la GEROVITAL care nu ma dezamageste nici o data .Au mai multe game pentru toate tipurile de piele si de virsta
ANA ASLAN a fost foarte premiata dincolo si la noi in tara si este un nume mare in indrustia cosmeticalelor ....deci sfatul meu e fiti un pic mai nationaliste ca si la noi gasim calitate si una de mare succes
ionetnt Avatarul lui ionetnt
Citeaza Raspunde

Postat de ionetnt pe 24 Februarie 2009 la 08:56

Cremele de la Cosmetic Plants ,mai exact Q10 si ceai verde , sunt ff bune si le gasiti la farmacie...Ofera elasticitate,protejeaza pe timpul zilei de radiatii premature, cu vitamina E si A care regenereaza pielea. Eu le folosesc si sunt multumita de ele.
andrei_stefania Avatarul lui andrei_stefania
Citeaza Raspunde

Postat de andrei_stefania pe 24 Februarie 2009 la 09:35

am fost de curand la o intalnire organizata unde au fost promovate produsele artistry. daca inainte de aceasta eram sincer tentata sa cred ca sunt de calitate, acum sunt ferm convinsa ca nu e decat o mare minciuna: inca de cand am intrat acolo, toata lumea nu facea decat sa laude aceasta gama... ori sa fim seriosi, nimic pe lumea asta nu-i perfect, nici macar amway....
chiar si genul de reactii pe care le-am vazut aici in momentul in care cineva a indraznit sa le critice mi s-au parut deplasate...cand cineva incearca prea mult sa te convinga de calitatea unui produs, atunci poti fi sigur ca acel produs are o mare hiba.... Amway nu e decat un joc piramidal, prin care aia din varf vor face bani pe munca fraierilor care le promoveaza produsele (si) pe forumuri...
EMDA Avatarul lui EMDA
Citeaza Raspunde

Postat de EMDA pe 24 Februarie 2009 la 09:50

buna eu sunt Alexa si am incercat prosusele organice de la DR'OGHERIA si am fost foarte multumita! trebuie sa le incercati si voi sunt putin mai scumpe decat cele care contin chimicale dar sunt foarte sanatoase. acolo gasiti si tampoane organice ,vitamine naturale si apa saracita in deuteriu!
EMDA Avatarul lui EMDA
Citeaza Raspunde

Postat de EMDA pe 24 Februarie 2009 la 09:57

draga Beatrice produse fara parabeni si parfum (adica fara chimicale) gasesti la DR'OGHERIA !magazinu este pe Dorobanti si tot acolo gasesti si tampoane organice si suplimente naturale pe care nu le gasesti usor la noi! sunt super
bugateodora Avatarul lui bugateodora
Citeaza Raspunde

Postat de bugateodora pe 24 Februarie 2009 la 10:12

salutare!
recomand gama bioten de la elmiplant . O zi frumoasa!
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>
Sari la pagina:

Inchide Setari

Off