Info
X
info

Ce pudra compacta sa aleg ?
Pagina 1 din 1

Toate forumurile » Frumusete » Machiaj » Ce pudra compacta sa aleg ? » Pagina 1 din 1

Voteaza:
Rating curent Ce pudra compacta sa aleg ?: (3 din 2 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Ianuarie 2009 la 22:25

Hello, everyone !

Ma aflu in situatia in care mi se termina pudra compacta de la Oriflame (despre care nu pot sa zic ca am fost super multumita...) si trebuie sa-mi cumpar alta.
Descoperind acest forum, m-am gandit ca ar fi bine sa cer niste sfaturi, recomandari de la voi...

Am nevoie de o pudra care sa acopere bine (pt ca nu intotdeauna folosesc fond de ten), pudra compacta sau libera (desi cred ca cea compacta acopera mai bine..)

Mi s-a oprit privirea la un moment dat la Cream Puff (pudra compacta) de la Max Factor. Ce parere aveti ? Ce alte recomandari imi mai puteti oferi?

Astept raspunsul vostru. Multumesc.
nstrvalentina Avatarul lui nstrvalentina
Citeaza Raspunde

Postat de nstrvalentina pe 26 Ianuarie 2009 la 00:09

Hello!
Eu iti recomand fondul de ten Flawless din gama Artristry,deoarece este un fond de ten cu pudra presata care asigura o finisare naturala.Contine antioxidanti,vit E si Spf 10,este non-comedogenic/non acnegenic, fără grăsimi si potrivit pentru toate tipurile de ten.Se foloseste singur pentru o finisare completă sau peste un alt fond de ten pentru revigorarea machiajului în cursul zilei. Se aplica uscat pentru o acoperire delicată; umed pentru o acoperire medie; sau în mai multe straturi pentru acoperire maximă!

Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 26 Ianuarie 2009 la 18:17

Intra pe "afrodita shop" si cauta produse de la BOBBI BROWN.

Daca iti permiti, comanda-ti o pudra de la ei. Iti garantez ca nu vei intalni produse mai bune niciodata. Le aduc din America si le trimit oriunde in tara, ei fiind din Brasov. Eu am comandat de la ei si sunt multumita.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 1 Februarie 2009 la 16:02

incearca ! incercarea moarte n-are, important e sa alegi nuanta corecta acolo sa fii atenta ! daca ti se pare k incarca, pur si simplu tamponezi cu o bucata de vata inmuiata in apa apoi stoarsa sau dai un puf cu sprey termal sau pur si simplu stergi cu servetelul
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 2 Februarie 2009 la 12:58

Buna,
eu folosesc pudra cu minerale de la Loreal si sunt f multumita, am renuntat la fond de ten de cand am descoperit aceasta pudra. Nu incarca tenul, arata f natural si are putere de acoperire mare, ti-o recomand.
Jaque Avatarul lui Jaque
Citeaza Raspunde

Postat de Jaque pe 1 Martie 2009 la 11:56

Stila
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 1 Martie 2009 la 18:09

oo m-ai nimerit ! t leclerc , din farmaciile centrofarm....e asa de buna, nu am mai vazut in veci asa ceva ! eu am compacta, am fata mai uscata, daca ai ten gras, e buna pudra pulbere tot de la ei...am avut si dior, acelasi pret, dar nu se compara ! e fina, rezista bine, si pielea arata ca de catifea, nu incarca deloc, acopera porii, apropo e cotata drept cea mai buna pudra din lume :D eu am doua nuante : banane, galbena, o dau peste anticearcan pentru luminozitate, si una beige, pe care o dau pe frunte nas si barbie, nu obraji, ca sa ma pot da cu pudre sidefatae, pudra anuleaza sideful....o sa-ti placa t le clerc !
alina_bahrim Avatarul lui alina_bahrim
Citeaza Raspunde

Postat de alina_bahrim pe 2 Martie 2009 la 08:59

Sii cum iti comanzi produse de pe afrodita shop?nu am vazut catalog cu coduri sau culori si in plus am vazut k ti se cere sa trimiti si copie si copie dupa buletin pe e-mail.Este o firma serioasa?Astept raspuns.poopici
mail_to_roxana Avatarul lui mail_to_roxana
Citeaza Raspunde

Postat de mail_to_roxana pe 5 Martie 2009 la 15:17

Buna fetelor,

Numele meu este Roxana si sunt make-up artist.
Pentru cele interesate de un MACHIAJ profesional sau EXTENSII de GENE, ma puteti contacta pe id-ul: mail_to_roxana!

Preturile sunt mai mult decat accesibile !!!

Pupici si o primavara minunata!
mail_to_roxana Avatarul lui mail_to_roxana
Citeaza Raspunde

Postat de mail_to_roxana pe 5 Martie 2009 la 15:18

Oferta este valabila pentru orasele CONSTANTA si BUCURESTI !
biju Avatarul lui biju
Citeaza Raspunde

Postat de biju pe 8 Martie 2009 la 09:59

Eu folosesc pudra Colorstay si Vital Radidiance (translucenta) de la Revlon. Sunt extraordinar de fine si parca nici nu ai avea pudra pe fata; de altfel cam tot ce e de la Revlon si Max Factor, din partea mea are nota 10.
Daca ai rabdare sa cauti gasesti si pe net.
Lisabella Avatarul lui Lisabella
Citeaza Raspunde

Postat de Lisabella pe 9 Martie 2009 la 20:38

De la: sab628, la data 2009-03-01 18:09:19oo m-ai nimerit ! t leclerc , din farmaciile centrofarm....e asa de buna, nu am mai vazut in veci asa ceva ! eu am compacta, am fata mai uscata, daca ai ten gras, e buna pudra pulbere tot de la ei...am avut si dior, acelasi pret, dar nu se compara ! e fina, rezista bine, si pielea arata ca de catifea, nu incarca deloc, acopera porii, apropo e cotata drept cea mai buna pudra din lume :D eu am doua nuante : banane, galbena, o dau peste anticearcan pentru luminozitate, si una beige, pe care o dau pe frunte nas si barbie, nu obraji, ca sa ma pot da cu pudre sidefatae, pudra anuleaza sideful....o sa-ti placa t le clerc !

Excelenta!
Te astept la farmacie sa ti-o vand si te si machiez in banii astia!
Citeaza Raspunde

Postat de Lisabella pe 9 Martie 2009 la 20:41

Lasand gluma, orice pudra minerala sau organica ( cea din faina de orez este excelenta! ) gasesti, merita toti banii!
biju Avatarul lui biju
Citeaza Raspunde

Postat de biju pe 10 Martie 2009 la 17:59

Imi place ca oferiti tot felul de solutii care mai de care mai scumpe; eu cred ca domnisoara vrea sa stie o pudra accesibila la pret nu pudra de 80 - 120 de lei.
E bine insa de stiut si de ele pentru cine isi permite.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 10 Martie 2009 la 18:07

las-o pe "domnisoara" sa spuna ce isi permite sau nu !
Citeaza Raspunde

Postat de Lisabella pe 11 Martie 2009 la 16:46

Pudra de orez nu este scumpa.
biju Avatarul lui biju
Citeaza Raspunde

Postat de biju pe 12 Martie 2009 la 15:39

De la: sab628, la data 2009-03-10 18:07:56las-o pe "domnisoara" sa spuna ce isi permite sau nu !

Da, sa traiti!
Capjuna Avatarul lui Capjuna
Citeaza Raspunde

Postat de Capjuna pe 29 Martie 2009 la 13:56

De la: nstrvalentina, la data 2009-01-26 00:09:03Hello!
Eu iti recomand fondul de ten Flawless din gama Artristry,deoarece este un fond de ten cu pudra presata care asigura o finisare naturala.Contine antioxidanti,vit E si Spf 10,este non-comedogenic/non acnegenic, fără grăsimi si potrivit pentru toate tipurile de ten.Se foloseste singur pentru o finisare completă sau peste un alt fond de ten pentru revigorarea machiajului în cursul zilei. Se aplica uscat pentru o acoperire delicată; umed pentru o acoperire medie; sau în mai multe straturi pentru acoperire maximă!

Si eu folosesc tot Artistry!Sunt printre primele 4 in lume!Sunt foarte multumita!

Pentru detalii intra :
www.amway.ro/
este o bara rosie unde scrie oaspeti:
scrie-ti numele, iar la "identificatorul gazdei"
scrie:oana1

Sper ca te.am putut ajuta cumva!mult succes!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 9 Aprilie 2009 la 12:16

Buna, eu sunt Kara, va invit pe site-ul meu sa vedeti variante de machiaj, picturi, pandantive handmade.
Cine vrea machiaj+fotografii cu optiunea de a aparea la mine pe site, sa ma contacteze si stabilim o intalnire. Oferta este valabila pentru Timisoara.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 9 Aprilie 2009 la 12:16

Buna, eu sunt Kara, va invit pe site-ul meu sa vedeti variante de machiaj, picturi, pandantive handmade.
Cine vrea machiaj+fotografii cu optiunea de a aparea la mine pe site, sa ma contacteze si stabilim o intalnire. Oferta este valabila pentru Timisoara.
www.redkara.com
chrissa_kissu Avatarul lui chrissa_kissu
Citeaza Raspunde

Postat de chrissa_kissu pe 28 Aprilie 2009 la 21:28

buna...eu una am incercat pudra d la max factor si nu`mi place s strange p fata lasa pete in unele locuri....acum depinde si de ten
lorehu2001 Avatarul lui lorehu2001
Citeaza Raspunde

Postat de lorehu2001 pe 12 Octombrie 2009 la 22:37

Eu lucrez cu produse MALU WILZ si pot sa zic ca sunt super bune si rezistente .
Au tot ce vrei de la baza de machiaj pana la gene false!!!ce imi place mie mult e CAMUFLAJUL!!!!acopera tot!!!!
incearca MALUWILZ.RO!!!!

SFATURI DE LA UN MAKE UP ARTIST!!!!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 13 Octombrie 2009 la 01:02

Acum ai jobul perfect,la domiciliu.Esti o persoana ambitioasa,dornica de reusita,atunci intra si tu in echipa noastra.Beneficiati de bonusuri de la 5% pana la 40% Intra pe www.metropolitans.ro ,creati-va cont completand tabelu..Foloseste codul de reprezentant: FGCdWf2h .ROG SERIOZITATE.
nicup1938 Avatarul lui nicup1938
Citeaza Raspunde

Postat de nicup1938 pe 22 Noiembrie 2009 la 15:08

foloseste pudra din radacina de stanjenel, iris
vei fi uimita
pupic
succes
Mousy_mouse Avatarul lui Mousy_mouse
Citeaza Raspunde

Postat de Mousy_mouse pe 24 Noiembrie 2009 la 18:10

Eu folosesc momentan pudra compacta Catherine Arley de la Metropolitan.Am cumparat-o intamplator, nu mai folosisem asa ceva pana atunci, dar sunt foarte multumita de ea.Acopera bine, rezista ceva, si nu mai folosesc fond de ten.Unde mai pui ca e si ieftina
Va pup
envy015676 Avatarul lui envy015676
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 13 Decembrie 2009 la 16:37

Numai de foarte buna calitate, indiferent cat costa. Nu tot ce se vinde de catre disperatele de reprezentante ale unor firme ce comercializeaza produse asa-zise naturiste si nici comercializarea in farmacii, nu garanteaza ca produsul respectiv nu e nociv. Totul e marketing.
Bambytza Avatarul lui Bambytza
Citeaza Raspunde

Postat de Bambytza pe 22 Martie 2012 la 14:33

Cosmetice de firma- Givenchy,Chanel,Yves Saint Laurent,Collistar,Clinique,L`oreal,Revlo​n,Bourjois la jumatate de pretz fatza de cel din magazin (de la 20 lei ) !!! pentru detalii "bambytza bam " pe facebook sau bambytza1 pe mess