Info
X
info

Aveti incredere in produsele cosmetice romanesti? care sunt bune?
Pagina 4 din 6

Toate forumurile » Frumusete » Altele » Aveti incredere in produsele cosmetice romanesti? Care sunt bune? » Pagina 4 din 6

Voteaza:
Rating curent Aveti incredere in produsele cosmetice romanesti? Care sunt bune?: (4.3 din 8 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Pagini: << 1 2 3 4 5 6 >>
Sari la pagina:
ideea Avatarul lui ideea
Citeaza Raspunde

Postat de ideea pe 27 Februarie 2009 la 17:51

Azi mi-am cumparat crema spirulin, sper sa nu am probleme. Eu am pielea uscata si la 23 de ani am niste riduri de expresie...teroare. Totusi, nu e atat de hidratanta cum speram :( O sa incerc sa nu folosesc o cantitate prea mare!
g_roxy84 Avatarul lui g_roxy84
Citeaza Raspunde

Postat de g_roxy84 pe 27 Februarie 2009 la 19:16

De la: ideea, la data 2009-02-27 17:51:30Azi mi-am cumparat crema spirulin, sper sa nu am probleme. Eu am pielea uscata si la 23 de ani am niste riduri de expresie...teroare. Totusi, nu e atat de hidratanta cum speram :( O sa incerc sa nu folosesc o cantitate prea mare!

Da, nu e hidratanta, e o crema cam grasa. Stiu totusi persoane carora le-a priit. Sa ne spui cum e, dupa ce o folosesti un timp.
crinacor Avatarul lui crinacor
Citeaza Raspunde

Postat de crinacor pe 17 Martie 2009 la 18:17

eu am folosit crema cu spirulina si e foarte ok!Am un ten normal si nu am avut nici o problema ba chiar am convins-o si pe mama s-o folosesca ..care are un ten uscat,sensibil..tot timpul are probleme si a fost foarte bine!
tziganca Avatarul lui tziganca
Citeaza Raspunde

Postat de tziganca pe 23 Martie 2009 la 16:20

Buna....nu cred de fel in minuni....insa un bun prieten comercializeaza apa asta in U.K. fara deuteriu....
mi'a explicat o data despre apa aceasta , despre beneficiile ei si ce imp este apa in viata noastra...si de cosmeticele facute de acest doctor.
ideea e k am testat aceste produse o saptamana...eu am facut riduri la ochi de la 22 de ani...tenul in rest arata neimbatranit , insa am avut ani de zile probleme cu somnul, lucram ffff mult la comp, excese...fumat...
Ideea e k am incercat tot ce este posibil , mai scump,mai natural pentru fata mea...si nimic nu dadea efect...Asa k am vizionat un interviu detaliat despre apa fara deuteriu si despre cosmeticele acestea...si am zis sa incerc....o sa va las linkurile...le vizionatzi, va documentati si facetzi alegerea care va este favorabila...cosmeticele acestea nu sunt tocmai ieftine...eu am dat din start 350 Ron... am cumparat masca de curatare in profunzime, demachiant, crema antirid si crema pentru acnee. Nu va mint...spun d ela inceput k recipientele nu o sa va ajunga timp indelungat...insa crema antirid e singura avantajoasa...pentru k va tzine multtttt....crema anti acnee este scumpa 1 mil 600...
Ideea e k dupa 4 zile de folosit( si am facut excese ...am baut multa cafea..am fumat...m'am si enervat)....se vad schimnbarri. Ideea e k de cum iti cureti tenul ,il demachiezi ..si pui cremele...efectul se simte imediat....
eu nu am intentia sa conving pe nimeni....va las linkurile...le citit , viziona.....si luatzi decizia! Sper sa fiti fericite cu orice alegere ! Success

asta e linkul cu emisiunea in care este invitat doctorul respectiv....incepe putin dupe emisiunea lui Cristoiu si reklama :)
www.antena2.tv/arhiva?eid=36&data=30.05.2008&sx=05-30-2008

si produsele despre care vorbema sunt acestea...

deuteriacosmetics.ro/en/profesor.htm
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 29 Martie 2009 la 16:35

da super bune produsele de le gama GEROVITAL PLANT folosesc de 12ani si nu l-as schimbapentru nimic in lume pacat ca nu ma vedeti multa lume ma intreaba cum de intineresc si cu asta sper sa nu fiu lipsita de modestie
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 12 Aprilie 2009 la 09:34

Te gandesti la vacanta?
www.taberelemele.ro
alice22stroe Avatarul lui alice22stroe
Citeaza Raspunde

Postat de alice22stroe pe 12 Aprilie 2009 la 10:52

buna,eu folosesc in general produse elmiplant de care sunt foarte multumita
-lapte demacheant cu miere si catina pentru ten sensibil si tendinte de uscare (bioten-elmiplant),ff bun
-crema hidratanta cu miere,aloevera,ulei de masline pentru ten uscat (gerocosen) fff buna
-gel anticelulitic pentru drenaj cu alge marine,guarana si piper (elmiplant )
am folosit si crema anticelulitic (elmiplant ) dar mai bun este gelul
ca anticelulitic am folosit si supliform (hofigal) care este acceptabil ,si de la gerocosen ceva pe baza de alge marine care mi s-a parut bun,dar totusi gelul anticelulitic de la elmiplant la mine a dat rezultate
-crema depilatoare (elmiplant )
-pentru maini am o crema nutritiva f.buna cu ulei de catina (plant activ)
-am intels ca pentru petele maroni ,buna ar fi crema albaten (elmiplant) ,o sa incerc si eu
-eu caut un fond de ten bun daca stiti astept raspuns
multumesc
pupici
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 12 Aprilie 2009 la 11:47

Ideea, daca te referi la crema de fata cu spirulina de la Bioten, pentru mine e perfecta. O folosesc de 3 ani si nu as schimba-o cu nici o alta crema straina.
irimia_marilena Avatarul lui irimia_marilena
Citeaza Raspunde

Postat de irimia_marilena pe 13 Aprilie 2009 la 02:24

Cred ca produsele de la Ana Aslan sunt foarte bune si demachiantul Doina e bun tare!
crinacor Avatarul lui crinacor
Citeaza Raspunde

Postat de crinacor pe 13 Aprilie 2009 la 22:39

nu eu ma refeream la crema cu spirulina de la Hofigal! este o crema cu o culoare mai ciudata(mai ...verde)pe care o iua de la Plafar! si e super!
de_monika18 Avatarul lui de_monika18
Citeaza Raspunde

Postat de de_monika18 pe 6 Mai 2009 la 13:10

Mi se pare mie, sau n-ai scris absolut niciun produs romanesc in lista de mai jos???

:))

De la: ellebeatrice, la data 2009-02-04 07:22:24ellebeatrice:
dermatograf- miss sporti si kallos
rimel- loreal telescopic foarteee bunnn
gloss buze-kallos,avon,oriflame
par-sampon si balsam loreal elseve
tratament par-kallos si produsele avon spa
crema bronzanta-dove
crema picioare-avon
crema maini- nivea anti age
lotiune corp-dove
farduri ochii- avon,cele lucioase pulbere
eu folosesc aceste produse zilnic si sunt mandra de ele,imi cumpar ceva si de calitate si bun de care sa nu ma plang,si ati putea sa incercati cu incredere
ara88 Avatarul lui ara88
Citeaza Raspunde

Postat de ara88 pe 12 Mai 2009 la 11:40

Buna. Am si eu o rugaminte, stie cineva un produs impotriva caderii parului. Prietenul meu are o prb, ii cade parul f mult si este extrem de complexat. A incercat si revalid, si vichy si nu mai stim ce. Stiti vreun alt remediu?
ara88 Avatarul lui ara88
Citeaza Raspunde

Postat de ara88 pe 12 Mai 2009 la 11:41

Si o crema ptr un ten gras impotriva ridurilor de expresie? Nu am decat 21 de ani si imi este teama sa folosesc o crema ptr un ten mai matur.
tziganca Avatarul lui tziganca
Citeaza Raspunde

Postat de tziganca pe 13 Mai 2009 la 10:43

DEUTERIA COSMETICS
laurette_laly Avatarul lui laurette_laly
Citeaza Raspunde

Postat de laurette_laly pe 30 August 2009 la 12:06

Buna.
Faptul ca imbatranim nu este deosebit de placut.Atat barbatii cat si femeile doresc sa opreasca efectele imbatranirii,sa intoarca timpul inapoi si sa arate bine cat mai mult posibil.poate ca este vanitate,dar adevarul este ca ne simtim mult mai bine ,mult mai increzatori atunci cand pielea noastra reflecta acel aspect de tanar.
Timpul,expunerea la soare,variatiile de temperatura ,poluarea si stilul nostru de viata,toate lasa urme pe piele.Activitatea celulara naturala incetineste si duce la aparitia liniilor fine si a ridurilor.Pielea isi piere treptat din hidratare si proteine ceea ce duce la pierderea fermitatii si atonusului. Ochii,gura,fata si decolteul sunt mai vulnerabile la imbatranirea pielii.
Ce ar fi daca pielea dvs.s-ar comporta ca atunci cand erati mai tanar/a?Pemitandu-va sa opriti timpul si sa refaceti pielea.Nu ar fi surprinzator?
Va anunt ca exista solutii.
Va invit la o testere GRATUITA a unor produse revolutionare in domeniu,ce contin cele mai bune ingrediente naturale obtinute din actiunea combinata a peste 60 de plante si munca unor personalitati mondiale in domeniul nutritiei externe.
Pentru programari ma puteti apela la telefon 0723 269 706sau pe mail la adresa laura70d@yahoo.com .Rog seriozitate,deoarece locurile sunt limitate.Va multumesc si va astept.Multa sanatate.
laurette_laly Avatarul lui laurette_laly
Citeaza Raspunde

Postat de laurette_laly pe 30 August 2009 la 12:06

Buna.
Faptul ca imbatranim nu este deosebit de placut.Atat barbatii cat si femeile doresc sa opreasca efectele imbatranirii,sa intoarca timpul inapoi si sa arate bine cat mai mult posibil.poate ca este vanitate,dar adevarul este ca ne simtim mult mai bine ,mult mai increzatori atunci cand pielea noastra reflecta acel aspect de tanar.
Timpul,expunerea la soare,variatiile de temperatura ,poluarea si stilul nostru de viata,toate lasa urme pe piele.Activitatea celulara naturala incetineste si duce la aparitia liniilor fine si a ridurilor.Pielea isi piere treptat din hidratare si proteine ceea ce duce la pierderea fermitatii si atonusului. Ochii,gura,fata si decolteul sunt mai vulnerabile la imbatranirea pielii.
Ce ar fi daca pielea dvs.s-ar comporta ca atunci cand erati mai tanar/a?Pemitandu-va sa opriti timpul si sa refaceti pielea.Nu ar fi surprinzator?
Va anunt ca exista solutii.
Va invit la o testere GRATUITA a unor produse revolutionare in domeniu,ce contin cele mai bune ingrediente naturale obtinute din actiunea combinata a peste 60 de plante si munca unor personalitati mondiale in domeniul nutritiei externe.
Pentru programari ma puteti apela la telefon 0723 269 706sau pe mail la adresa laura70d@yahoo.com .Rog seriozitate,deoarece locurile sunt limitate.Va multumesc si va astept.Multa sanatate.
envy003973 Avatarul lui envy003973
Citeaza Raspunde

Postat de envy003973 pe 6 Octombrie 2009 la 16:51

Buna. Daca e sa vb. de gerocossen, incercati demachiantul pentru ten uscat cu mere. aloe vera si ulei de masline, e super.
De la elmiplant recomand crema exfolianta de dus cellulight, lasa pielea fina si neteda si e plina de particule abrazive, nu ca altele cu 2-3 "bobitze" acolo... si balsamul dupa depilat, miroase excelent si chiar e bun; eu am firul f. gros si des si dp epilat ma inrosesc sau imi mai apar blande sau cosuri ( pe mana, unde e pielea mai fina). L-am aplicat seara, dupa "trauma" si a doua zi am obs. ca disparuse roseatza si inhibase si blandele, care disparusera fara probleme.
ladyoscar Avatarul lui ladyoscar
Citeaza Raspunde

Postat de ladyoscar pe 6 Octombrie 2009 la 19:46

Da, demachiantul de la Gerocossen l-am incercat si eu (de fapt, chiar pe asta il folosesc acum). Sunt multumita de el.
Acum, cand bugetul mi s-a mai subtiat, am trecut la produse un pic mai accesibile ca pret, iar cele romanesti se numara printre ele. Mai ales ca la un pret mai mic ai parte si de calitate, ceea ce e foarte bine.
inamina Avatarul lui inamina
Citeaza Raspunde

Postat de inamina pe 11 Octombrie 2009 la 14:52

De la: jancso_beata, la data 2009-02-15 11:20:17Salut. Eu nu folosesc produse romanesti, si nici nu o sa folosesc in viitor...pur si simplu nu am incredere in produsele romanesti....Fiind vorba despre produse cosmetice mi-ar fii frica sa folosesc orice produs in romania....de obicei produse facute in tara sunt de proasta calitate..si nici nu se compara cu altele facute in alte tari

Nici nu stii ce pierzi. Unele produse romanesti sunt f bune, la fel cum unele produse straine sunt f proaste. Eu folosesc Farmec, Elmiplant, Gerovital, si sunt f multumita.
DumitruDan Avatarul lui DumitruDan
Citeaza Raspunde

Postat de DumitruDan pe 9 Noiembrie 2009 la 15:25

Eu am folosit intreaga gama de la revitol. Sunt foarte bune!
anabellas Avatarul lui anabellas
Citeaza Raspunde

Postat de anabellas pe 17 Noiembrie 2009 la 08:36

am citit cu interes tot ce s-a postat aici...eu pentru fata folosesc crema cu argila pentru ten sensibil de la aslavital si sunt foarte multumita deoarece este singura care mi-a priit. referitor la sampon pot recomanda samponul cu propolis de la tis. de asemenea pot recomanda si produsele de la herbagen care sunt foarte bune si fara parabeni.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 17 Noiembrie 2009 la 10:02

crema de fata de zi si noapte gerovital,foarte bune,ieftine,efectul se observa repede.
www_piki_seceanu Avatarul lui www_piki_seceanu
Citeaza Raspunde

Postat de www_piki_seceanu pe 17 Noiembrie 2009 la 12:45

dove,avon.loreal NU sunt firme ROMANESTI!!!
kpsunik Avatarul lui kpsunik
Citeaza Raspunde

Postat de kpsunik pe 18 Noiembrie 2009 la 12:55

Am incredere in toATE produsele romanesti.Sunt cele mai bune
envy015676 Avatarul lui envy015676
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 21 Noiembrie 2009 la 13:07

Unele produse din gamele gerovital si Aslavital.
Nu sunt fan produse romanesti, dar nici nu consider ca doar cele straine sunt bune. Totusi, prefer produsele Galenic si Vichy.
anymady Avatarul lui anymady
Citeaza Raspunde

Postat de anymady pe 22 Noiembrie 2009 la 17:39

fosesc tampoane numai de la farmacii e mai sigur in rest am observat ca nu sint atat de sterile iti provoaca iritati ma refer la always
anymady Avatarul lui anymady
Citeaza Raspunde

Postat de anymady pe 22 Noiembrie 2009 la 17:41

mai pot spune ca e f util in casa sa aveti vitamina a uleioasa ajuta pt orice iritatie regenerare a epidermei buzelor crapate etc
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 22 Noiembrie 2009 la 20:32

De la: envy015676, la data 2009-11-21 13:07:27Unele produse din gamele gerovital si Aslavital.
Nu sunt fan produse romanesti, dar nici nu consider ca doar cele straine sunt bune. Totusi, prefer produsele Galenic si Vichy.

Daca ai sti tu ce slab sunt cotate aceste firme in strainatate.... Un produs cosmetic bun se alege dupa ce contine, dar pentru asta trebuie sa inveti sa citesti o eticheta.
leutzul Avatarul lui leutzul
Citeaza Raspunde

Postat de leutzul pe 23 Noiembrie 2009 la 13:05

De la: g_roxy84, la data 2009-01-27 09:35:11Am deschis acest topic fiind inspirata de incercarile mele din ultima vreme, in materie de cosmetice.Ce doresc eu de la voi se intelege din titlu Ce ati folosit si v-a placut? Astept recomandari

Incep eu:

- Supliform: este un gel anticelulitic ieftin si foarte bun.
- dermatograful ADA... bun!
- Chelstop impotriva caderii parului, chiar face ceea ce promite (cel putin in cazul meu).
- crema de maini cu glicerina de la Farmec.
- crema aia de galbenele foarte ieftina pe care o putem gasi la plafar sau farmacie (mai buna decat orice balsam de buze).
- sampoane Emiplant: eram putin "retractila" cand l-am cumparat pe primul, dar a fost o surpriza placuta.

Daca imi mai amintesc ceva, mai scriu
envy015676 Avatarul lui envy015676
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 23 Noiembrie 2009 la 15:19

Sa stii ca multi producatori nu trec toate ingredientele pe eticheta. Iar sub masca de "natural", se ascund multe mizerii. Sa stii ca sunt inginer chimist si stiu sa citesc perfect etichetele. Oricum, nu ne putem feri de chimicalele din cosmetice decat nemaifolosindu-le.
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 >>
Sari la pagina: