Info
X
info

Aveti incredere in produsele cosmetice romanesti? care sunt bune?
Pagina 6 din 6

Toate forumurile » Frumusete » Altele » Aveti incredere in produsele cosmetice romanesti? Care sunt bune? » Pagina 6 din 6

Voteaza:
Rating curent Aveti incredere in produsele cosmetice romanesti? Care sunt bune?: (4.3 din 8 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Pagini: << 2 3 4 5 6
Sari la pagina:
envy015676 Avatarul lui envy015676
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 24 Martie 2010 la 16:53

Toate cosmeticienele pe care le cunosc, arata jalnic, de la atata stiinta in ale chimiei...
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 24 Martie 2010 la 18:17

lisnic.net/dermatologie/ingrediente/glicerina.html

luati si invatati despre glicerina si multe altele inainte sa vorbiti aiurea
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 24 Martie 2010 la 23:18

N-am nici o treaba cu glicerina...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Martie 2010 la 15:41

De la: envy015676, la data 2010-03-24 16:53:03Toate cosmeticienele pe care le cunosc, arata jalnic, de la atata stiinta in ale chimiei...

dragutza...daca iti arat o poza cu mine pici in cap la cat de bine arat..si apropo...numai o femeie urata si neingrijita poate sa faca asemenea remarci.....

eu nu am jignit pe nimeni ci pur si simplu am vrut sa ajut dar stii cum e vorba aia...facerea de bine......

Aviz pentru toata lumea....inainte sa dati sfaturi altora poate aveti timp sa va si documentati ca sa nu nenorociti niste oameni disperati si nevinovati....
speranta_2009 Avatarul lui speranta_2009
Citeaza Raspunde

Postat de speranta_2009 pe 25 Martie 2010 la 20:40

despre cremele dnei anca golea, luxuretical, ati auzit?...am citit ca ar fi foarte bune....astept pareri
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 26 Martie 2010 la 15:20

Elyzelaura, e adevarat ca modestia nu mai e o calitate a zilelor noastre, dar nici chiar asa...poate imi pui poza Pamelei Anderson si zici ca esti tu...se poarta...si, dupa cum ai pus problema, ma indoiesc si mai tare de cat de "sfatoasa" esti...Sorry, asta e...
cristina_andra Avatarul lui cristina_andra
Citeaza Raspunde

Postat de cristina_andra pe 26 Martie 2010 la 19:23

Buna tuturor!
Ati folosit cumva produse ecovital?Ce parare aveti?
moanam Avatarul lui moanam
Citeaza Raspunde

Postat de moanam pe 29 Martie 2010 la 08:23

"ellebeatrice:
dermatograf- miss sporti si kallos
rimel- loreal telescopic foarteee bunnn
gloss buze-kallos,avon,oriflame
par-sampon si balsam loreal elseve
tratament par-kallos si produsele avon spa
crema bronzanta-dove
crema picioare-avon
crema maini- nivea anti age
lotiune corp-dove
farduri ochii- avon,cele lucioase pulbere"

Super! Cum ai reusit sa le aduni pe toate?! Folosesti produsele cele mai nocive de pe piata .Au foarte multe chimicale si folosindu-le regulat, se transmit prin piele si dau diverse efecte adverse, cum ar fi: cancerul.Sunt de acord in legatura cu produsele romanesti.Se pare ca Gerovital-ul are mare cautare in Grecia. Cu toate astea, farmaciile grecesti nu au reusit sa incheie un contract cu Gerovital din cauza formalitatilor romanesti. Dar crema de galbenele este o adevarata cutiuta cu minuni pentru mine.
kamyla Avatarul lui kamyla
Citeaza Raspunde

Postat de kamyla pe 30 Martie 2010 la 08:49

eu am incredere in elmiplant
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 30 Martie 2010 la 13:30

De la: envy015676, la data 2010-03-26 15:20:55Elyzelaura, e adevarat ca modestia nu mai e o calitate a zilelor noastre, dar nici chiar asa...poate imi pui poza Pamelei Anderson si zici ca esti tu...se poarta...si, dupa cum ai pus problema, ma indoiesc si mai tare de cat de "sfatoasa" esti...Sorry, asta e...

dragutza...nu ti se pare ca esti putin cam nesimtita? mai intai dute si fa tu cursurile pe care le-am facut eu si pe urma da-ti cu parerea....si in ciuda altora chiar arat foarte bine si nu VREAU sa fiu modesta pentru ca am avut grija de mine si inca am....e vreo problema....?
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 30 Martie 2010 la 19:18

Nu e nici o problema, doar ca nu prea ai cu ce sa te dai mare...nici aspect (daca asta e poza ta, esti normala, nici pe departe Miss Univers), nici pregatire...ca altfel stiai scrie "du-te'..dar asta nu se invata la cursurile de cosmetica de la cooperativa "progresul'...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 31 Martie 2010 la 15:15

De la: envy015676, la data 2010-03-30 19:18:40Nu e nici o problema, doar ca nu prea ai cu ce sa te dai mare...nici aspect (daca asta e poza ta, esti normala, nici pe departe Miss Univers), nici pregatire...ca altfel stiai scrie "du-te'..dar asta nu se invata la cursurile de cosmetica de la cooperativa "progresul'...

La progresul a facut MATA scoala de curve....ia mai taci si nu te mai da desteapta ca ai gasit tu o cratima lipsa in ce am scris eu...

ramai sanatoasa cu toate desteptele de pe forumurile astea de 2 lei....apropo...am facut filologia "frumoaso" si vezi ca asta nu se scrie cu cratima...poti sa verifici....:D
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 1 Aprilie 2010 la 17:32

Si la filologie te-au invatat sa vorbesti asa? Si sa scrii cu greseli de ortografie? Cred ca ai facut-o la coltul strazii...acolo se foloseste limbajul asta... Eu , in locul tau, nici nu spuneam asta, sa imi doveedesc inca o data IQ-ul...Mai sa fie, de la filologie la scos cosuri si epilat... Repet, daca asta e poza ta, nu te mai incrunta asa, de parca impungi...
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 1 Aprilie 2010 la 17:36

Totusi, te felicit pentru decizia de a te retrage ...aici nu e forum de tate si de fatuci cu IQ pana la genunchiul broastei si pretentii de primadone...du-te pe forum de 20 de euro, nu de doi lei, ca nu e de nivelul tau...de absolventa la cooperativa "Progresul"...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 6 Aprilie 2010 la 15:24

oriflame sunt cele mai bune, raportat la cosmetice, parfumuri, etc. garantat le folosesc de 8 ani
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 8 Aprilie 2010 la 07:32

Ei, du-te! Ca sa vezi si sa nu crezi!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 8 Aprilie 2010 la 08:58

De la: envy015676, la data 2009-12-19 18:23:47Demachiantul Doina e o relicva comunista. N-a fost bun nici atunci, nu e nici acum. Pe vremea lui Ceausescu se gasea inclusiv la alimentara si la orice tutungerie. E un jaf penal.

Ma bucur foarte tare cand gasesc persoane care le ''stiu'' pe toate. Te crezi mult prea stiutoare, dar nu cred ca esti departe de caracterizarea pe care o faci acestui lapte .
Pe vremea lui Ceausescu nu prea erau creme, demachiante sau alte produse cosmetice. Imi aduc aminte ca mama mea se dadea cu laptele Doina si cu Apidermin sau orice alt produs ce continea laptisor de matca.
Crede-ma ca are un ten deosebit, frumos, curat si fara nici un fel de pata. Acelasi lucru pot sa-l spun si despre bunica mea.
Acum avem fitze de creme super scumpe si produse care sunt prezentate drept naturale. Dar de ce ne incredem intr-un spot publicitar sau in vorbele unor reprezentanti.
Cautati fratilor naturalul, si il gasiti in fructe si legume.
Unde sunt mastile pe baza de malai cu miere si galbenus de ou?
Va recomand cu caldura cartea Danei Sota.

Mult noroc !

Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 10 Aprilie 2010 la 11:48

Vorba vine, contineau laptisor de matca...erau la fel de "naturale" ca si cele de acum...adica zero...
Cosmeticele acelea comuniste pe care le agreezi nu se absorbeau in piele, te lasau cu tenul ca uns cu untura....Nu ma iau dupa reclame, dar produsele de lux nu m-au dezamagit niciodata, oricate chimicale ar contine...le voi folosi forever....
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 19 Iunie 2010 la 11:59

De la: elyd, la data 2009-02-19 18:28:42unde anume se pot gasi produsele "bio" ? E vorba despre produse bio in general sau este o gama denumita "Bio"?

Oameni buni! Vedem zi de zi tot felul de lucruri despre nocivitatea produselor de zi cu zi, a alimentelor pe care le folosim..... Cred ca merita sa dam niste bani in plus pentru SANATATEA noastra. Puteti sa ma invinuiti de subiectivism, dar haideti sa incepem sa traim sanatos. Si, ca bonus, putem sa si castigam bani....... Cum? Nu vreau sa plictisesc, asa ca astept mesaje pe adresa alinanghelache@yahoo.com sau vizitati site-ul produse-bio.yolasite.com. Eu zic ca merita........ Inca ceva: daca vreti o gramada de bani si sa stati degeaba, nu pierdeti timpul scriindu-mi.
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 19 Iunie 2010 la 12:32

Ce sa-ti povestesc...minciuna BIO LifeCare...pline de ingrediente "naturale" si tot atatia parabeni...rusine...fetelor, nu va lasati escrocate...
jaro Avatarul lui jaro
Citeaza Raspunde

Postat de jaro pe 19 Iunie 2010 la 15:24

hnjnjefuitk,oigty,ylihog6mkbi,thpo,

fm,gxty
Natalia_Babalici_1 Avatarul lui Natalia_Babalici_1
Citeaza Raspunde

Postat de Natalia_Babalici_1 pe 16 Mai 2014 la 19:40

Eu de cand ma stiu am avut probleme cu tenul meu gras din cauza excesul de sebum. De cateva luni, am fost la doctor pentru ca nu se mai putea, imi apareau cosuri, puncte negre din cauza tenului si a excesului de sebum.
Doctorul mi-a dat pentru tenul meu un tratament de curatare cu o lotiune tonica naturala fara alcool, care contine ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) si hamamelis de la Thursday Plantation.
Inainte de lotiune tonica mi-a zis folosesc o spuma naturala de spalat de fata pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai, tot de la firma asta pentru o curatare buna a tenului.
Dupa cele 2 produse de curatare, ma dau tot de la firma asta la recomandarea doctorului cu Crema hidratanta naturala pentru fata cu arbore de ceai, ulei de măceșe si vitamina E.
Din cand am inceput tratamentul cu cele 2 produse de curatare a tenului, diferentele sunt vizibile. Tenul e mai curat iar cosuri sau puncte negre nu ai mai avut. Pentru mine sunt cele mai bune produse pe care le-am folosit vreodata.
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 17 Mai 2014 la 17:59

De la: Natalia_Babalici_1, la data 2014-05-16 19:40:00Eu de cand ma stiu am avut probleme cu tenul meu gras din cauza excesul de sebum. De cateva luni, am fost la doctor pentru ca nu se mai putea, imi apareau cosuri, puncte negre din cauza tenului si a excesului de sebum.
Doctorul mi-a dat pentru tenul meu un tratament de curatare cu o lotiune tonica naturala fara alcool, care contine ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) si hamamelis de la Thursday Plantation.
Inainte de lotiune tonica mi-a zis folosesc o spuma naturala de spalat de fata pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai, tot de la firma asta pentru o curatare buna a tenului.
Dupa cele 2 produse de curatare, ma dau tot de la firma asta la recomandarea doctorului cu Crema hidratanta naturala pentru fata cu arbore de ceai, ulei de măceșe si vitamina E.
Din cand am inceput tratamentul cu cele 2 produse de curatare a tenului, diferentele sunt vizibile. Tenul e mai curat iar cosuri sau puncte negre nu ai mai avut. Pentru mine sunt cele mai bune produse pe care le-am folosit vreodata.

Nu mai fa reclama...sau fa-o cu cap....cat de fraier poti fi sa crezi ca doctorul ti-a dat tratamente cosmetice. Poate Tantza, cosmeticiana ta, care vinde kkt sa manance si gura ei ceva...
Pagini: << 2 3 4 5 6
Sari la pagina: