Info
X
info

Cosuri pe fata ......
Pagina 1 din 9

Toate forumurile » Frumusete » Ingrijirea tenului » Cosuri pe fata ...... » Pagina 1 din 9

Voteaza:
Rating curent Cosuri pe fata ......: (3.3 din 9 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "Cosuri pe fata ......"

Ultimul post pe 1 Aprilie 2014 la 18:12 • Ultima pagina a discutiei »

envy015676 Avatarul lui envy015676
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 1 Aprilie 2014 la 18:12

De la: Alina_Maricescu_1, la data 2014-03-31 23:24:19Iti recomand sa cauti creme naturale cu arbore de ceai de la Thursday Plantation impotriva cosurilor. Eu le-am folosit si am reusit sa scap rapid de cosuri si puncte negre.

Cremele sunt fix-pix...una mare si grioasa le scoate din incurcatura pe coshate, cu conditia sa nu fie obeze...
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 18 Februarie 2012 la 22:04

De la: clody10, la data 2009-02-10 18:05:45la farmacie se gaseste ZINERYT, o solutie pe care o prepari singura conform prospectului si este valabila 5 saptamini, este foarte eficienta contine doua antibiotice, de fapt, singurele care se recomanda impotriva accneei. pt. ca in urma acestui tratament tenul se usuca e recomandabil sa folosesti o crema anticomedogenica( de la bioderma sau de la avene- se gasesc in farmacii), intern se recomanda pentru detoxifiere sa bei cam 3 cani/zi din ceai de trei frati patati(gasesti la farmacie sau la plafar, naturiste, etc). de doua ori pe saptamina poti sa-ti aplici o masca cu iaurt sau o masca din argila.iti doresc un ten curat si sanatos.

clody10, draga mea- ZINERIC- supranumit medicamentul minune impotriva cosurilor este un antibiotic, deci automat fiecare domnisoara sau doamna care stie ce inseamna un antibiotic nu l-ar utiliza fara indicatia medicului.Da, stiu ce imi vei spune:ca se administreaza pt uz extern...foarte adevarat si eu am facut acelasi lucri acum 4-5 ani in urma, fara rezultat.Acum 2 luni mi-am facut antibiotico grama ca sa constat ca sunt rezistenta la acest antibiotic-ceea ce inseamna ca puteam sa ma dau cu el la nesfarsit si tot nu as fi avut rezultat.
Fetelor nu mai recomandati, spune-ti ce ati folosit-este perfect, dar acneea pt fiecare persoana in parte este provocata din cauza altei bacterii, iar organismul fiecaruia dintre noi reactioneaza cu efecte pozitive la alte medicamente
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 18 Februarie 2012 la 21:52

De la: ly_ya, la data 2009-02-10 10:19:05eu pt acnee, dupa ce am folosit o gramada de creme din farmacii (fara niciun rezultat) , la recomandarea medicului dermatolog, am facut vaccinul stafilococcic. l-am terminat de o luna si se pare ca e bine, medicul mi-a spus ca la 2 -3 luni trebuie repetat, apoi peste 6... apoi daca mai e nevoie. acum alta e problema: am ramas cu o gramada de semne si nu stiu ce sa le fac, pete rosii si gauri in ten

draga ly_ya tu nu ai facut vaccinul stafiloccocic-asa ceva nu exista, ce ai facut tu este un autovaccin pt ca ti s-a depistat bacteria stafilococcus aures care duce la aparitia acneiei si da-mi voie sa-ti spun ca medicul tau nu este atat de competent daca ti-a recomandat sa-l refaci dupa 2-3 luni-este CONTRAINDICAT, el se poate repeta doar dupa un an, timp in care acest vaccin ar trebui sa-si faca efectul, iar pt prelungirea lui se va reface doar daca dupa prelevarea rezultatelor se va depista ca acea bacterie, adica stafilococcus aures nu a fost omorata complet.
sper sa nu te superi pe mine, am vrut doar sa nu ia cineva informatia gresit
pupicei

Toate postarile din "Cosuri pe fata ......"

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>
Sari la pagina:
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 9 Februarie 2009 la 13:58

Am 26 de ani si in fiecare luna imi apare cosuri. CE SA MA MAI FAC?????? SUPER AJUTOR!!!!!!!
g_roxy84 Avatarul lui g_roxy84
Citeaza Raspunde

Postat de g_roxy84 pe 9 Februarie 2009 la 15:34

Mergi la un dermatolog. El iti va recomanda o crema-tratament potrivita problemei tale.

Eu ma dau cu o crema cumparata de la farmacie cand imi mai apare cate un cos ( nu am insa probleme mari cu tenul). Crema se numeste TRIAMCINOLON - S si o aplici numai pe cosuri, nu pe toata fata, pentru ca este un fel de antibiotic, si e puternica.

Poti incerca si tratamente naturiste: faci un ceai de galbenele si iti stergi fata cu el (in loc de lotiune tonica; ceaiul este antiseptic, antiinflamator); si ceaiul de musetel mai e bun...

Succes!
mari_ing07 Avatarul lui mari_ing07
Citeaza Raspunde

Postat de mari_ing07 pe 10 Februarie 2009 la 08:00

Buna. Si eu am 26 ani si pana la aceasta varsta am avut probleme cu ea. Eu am mers la medicul de familie si mi-a dat un tratament. Pastilele se numesc ROACUTANER de 10 mg.Am luat vreo 4 luni si a dat rezultate. Eu am tenul gras si parul la fel. Cat timp am luat acele pastile nu am mai avut probleme cu tenul gras, adica era uscat. Trebuia sa folosec crema hidratant de fata. De cand am terminat tratamentul au trecut 3 luni si nu mi-au mai aparut cosuri, decat cate unul inainte de perioada aia. Acest medicament e recomandat pt toate tipurile de acnee. Asa scrie in prospect. Multa bafta.
mirela_man Avatarul lui mirela_man
Citeaza Raspunde

Postat de mirela_man pe 10 Februarie 2009 la 08:22

Buna,

Exista o crema cu rezultate foarte bune.Se numeste Glycon si se gaseste in Cluj la Clinica de Chirurgie estetica si cosmetica medicala, Dr.Mugea.www.medestet.ro
Pueti intra pe net, sa luati un numar de telefon si sa sunati.
Garantat ca nu veti mai avea probeme.

Meli
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 10 Februarie 2009 la 08:25

Buna!
Eu am un baiat de 15 ani care are acnee juvenila.A luat Roacutan timp de 5 luni pana cand a fost un reportaj la TV in care spunea ca acest medicament are ca si efect secundar depresia.Este adevarat pentru ca Razvan,copilul meu avea stari de depresie,ore cand se uita in gol si spunea ca nu are nimic.Am oprit tratamentul cu Roacutan si acum incercam sa controlam acneea cu ajutorul unei cosmeticiene care ii face tratament regulat.
Ma intereseza daca cineva stie sa raspunda la intrebarea:tratamentele lasa urme pe fata la fel ca si stoarcerea pe care o mai fac copii acasa?
Magda
VIO73 Avatarul lui VIO73
Citeaza Raspunde

Postat de VIO73 pe 10 Februarie 2009 la 08:32

Este indicat sa folosesti un demachiant daca nu in toata ziua macar atunci cand vezi ca incep sa-ti apara cosurile.
Nu stiu daca orice fel de demachiant este bun, eu am incercat cu cel de la AMWAY- setul complet, demachiant, lotiunea tonica si crema hidratanta alese in funtie de ten. Sunt ceva mai scumpe dar sunt bune.
aura_taurus Avatarul lui aura_taurus
Citeaza Raspunde

Postat de aura_taurus pe 10 Februarie 2009 la 08:37

Buna ziua,
Am citit undeva despre un tratament cu mere. Trei zile mananci cate 6 mere rozii, altceva nimic. A patra zi bei un pahar de suc din struguri pe langa cele 6 mere. In acest fel se face detoxifierea organismului. Nu pune mana pe fata indiferent cat ai vrea acest lucru. Stoarce cosul numai cand este copt, dar, sa nu dea sangele, deoarece de unde ai strans si iese sange va aparea imediat alt cos.
Da pe fata cu ulei de ricin, se gaseste in farmacie. Mult succes. Aurora
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 10 Februarie 2009 la 08:58

raspuns pentru Magda:si eu am mers la un dermatolog care imi facea "curatare prin stoarcere" (suna urat). pot sa spun ca nu raman urme. este OK
deiusk Avatarul lui deiusk
Citeaza Raspunde

Postat de deiusk pe 10 Februarie 2009 la 09:02

daca ma uitati p prospectul la roaccutane...nu ai voie sa il utilizezi mai mult de 3 luni dupa care sa il intrerupi 6 luni sau 8 dupa care sa le reiei in cazuri extreme ....din cauza aceasta apar efectele secundare...app si daca se exagereaza cu doza sa iei mai mult de 10 mg!!...eu am luat 3 luni si acum imi apar doar inaintea menstruatiei. dar cate pct mici care trec.sunt foarte multumita:X
maria_bortun Avatarul lui maria_bortun
Citeaza Raspunde

Postat de maria_bortun pe 10 Februarie 2009 la 09:11

Draga mea,

si eu am avut astfel de probleme.
Am fost si la dermatolog, am cumparat o gramada de creme, lotiuni samd, fara niciun rezultat. |O persoana care citeste fff mult formula As, mi-a recomndat tratamentul cu miere si scortisoara, face minuni, vazand cu ochii. Asadar, la trei linguri de miere, se adauga o lingurita scortisoara. Amestecul se aplica pe fata curata si se lasa cateva ore(in revista scria de seara pana dimineata, dar mi se pare imposibil sa dormi cu miere pe fata). Tratamentul dureaza 2 saptamani, fara intreruperi. Cosurile sunt "taiate" din radacina, fff rar imi mai apare cate-un cos si atunci sar cu miere si cu scortisoara pe el.
Succes!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 10 Februarie 2009 la 09:48

Si eu am facut tratament cu ROACCUTANE .A dat rezultate ,tenul imi arata impecabil.

Am intrerupt tratamentul cand am aflat ce efecte secundare are...in anumite tari fiind chiar interzis.

Aici gasiti si un articol relevant din Gardianul : www.gardianul.ro/print-224.html "Investigatii

Roaccutane inseamna: impotenta, degradarea creierului si a ficatului "

Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 10 Februarie 2009 la 09:50

Va recomand "Tea tree oil" de la BODY SHOP
gandacel18 Avatarul lui gandacel18
Citeaza Raspunde

Postat de gandacel18 pe 10 Februarie 2009 la 09:59

dar pentru semnele de pe fata se mai poate face ceva?
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 10 Februarie 2009 la 10:19

eu pt acnee, dupa ce am folosit o gramada de creme din farmacii (fara niciun rezultat) , la recomandarea medicului dermatolog, am facut vaccinul stafilococcic. l-am terminat de o luna si se pare ca e bine, medicul mi-a spus ca la 2 -3 luni trebuie repetat, apoi peste 6... apoi daca mai e nevoie. acum alta e problema: am ramas cu o gramada de semne si nu stiu ce sa le fac, pete rosii si gauri in ten
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 10 Februarie 2009 la 10:38

se apeleaza la chirurgie estica, mai precis laser cu lumina( nu peeling chimic).
raluca_sarbu Avatarul lui raluca_sarbu
Citeaza Raspunde

Postat de raluca_sarbu pe 10 Februarie 2009 la 10:53

Buna. Nu luati roacutane fara prescriptia medicului!!!!!! e un medicament fff periculos. Nu-l mai prescrieti voi ca nu face bine la toata lumea si are efecte secundare grave. Au existat si decesuri. Duceti-va la doctor nu mai intrebati pe internet de tratamente.
alina_bahrim Avatarul lui alina_bahrim
Citeaza Raspunde

Postat de alina_bahrim pe 10 Februarie 2009 la 11:29

si eu m-am chiunuit cu acneaa ani de zile,am facut tot felul de tratamente prescrise de medici,interne,externe,ginecologice,dar fara nici un rezultat.Traiam un cosmar,dar de vreo 3 luni folosesc o banala crema pe care mi-a cumparat-o sotul meu de la manastirea cozia,aceasta crema avand in compozitie galbenele,miere de albine,propolis si rasina de brad.Tin sa mentionez ca am mai folosit crema de galbenele si din plafar anterior dar fara nici un rezultat.Cred ca aceasta crema e miraculoasa pt ca e de la manastire,nici macar semne nu mai am pe fata.Am facut chiar si tratament cu laserul inainte dar tot fara nici un rezultat.Daca aveti ocazia sa ajungeti la manastirea cozia,luati-va si incercati!!!!Nu o sa regretati,costa doar 3 lei.
camy_felina Avatarul lui camy_felina
Citeaza Raspunde

Postat de camy_felina pe 10 Februarie 2009 la 11:29

incercati si ''ISOTREXIN GEL''la mine a dat rezultate foarte bune.
aveam niste cosuri in piele albe care nu le puteam face nimic si am incercat fff multe tratamente.
va pup
camy_felina Avatarul lui camy_felina
Citeaza Raspunde

Postat de camy_felina pe 10 Februarie 2009 la 11:31

ISOTEXIN GEL il gasiti in farmaciile Sensiblu la un pret de 28,00 RON
Silvia_Dorofte Avatarul lui Silvia_Dorofte
Citeaza Raspunde

Postat de Silvia_Dorofte pe 10 Februarie 2009 la 11:31

Si eu am probleme cu acneea,doar ca la mine nu apar 'cosulete mici' sau care se vindeca in 3 zile....mie imi apar 'monstrii' sub piele...ii las sa treaca de la sine dupa o saptamana cam asa,insa folosesc si o crema demachianta....M-am cam saturat deoarece din cauza stresului ma trezesc cu 2-3 'monstrii'...:( si imi mai raman si urme...help...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 10 Februarie 2009 la 11:40

da, semnele pot trece cu tratamente cu lumina pulsata.
alyxandra Avatarul lui alyxandra
Citeaza Raspunde

Postat de alyxandra pe 10 Februarie 2009 la 11:43

Eu am folosit crema Acnezine de la Revitol si este foarte buna! Am comandat-o de pe www.revitol.ro
madalinacalciia Avatarul lui madalinacalciia
Citeaza Raspunde

Postat de madalinacalciia pe 10 Februarie 2009 la 11:52

Am avut mari probleme mari cu acneea! Am avut stafilococul auriu! Fata imi era distrusa! Am mers la dermatolog si in urma unor analize la sange mi s-a prescris un tratament cu roacutane si alte creme si solutii! Gratie doamnei doctor Moisa, am reusit sa scap! Spun asta deoarece nu era primul dermatolog care ma consultase, am mai fos la altii doi., si nici un rezultat nu am avut! Tratamentul l-am inceput in urma cu un an, acum doua saptamani am terminat, fata mea este ok, nici urma de cos, doar cateva semne pe care le tratez acum folosin o crema speciala de exfoliere, recomandata tot de doamna doctor.Sfatul meu ar fi sa nu luati medicamente sau creme recomandate de prieteni...mergeti la dermatolog ca el stie ce vi se potriveste!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 10 Februarie 2009 la 11:57

buna,
in legatura cu problema ta cred ca trebuie sa tii cont de cateva aspecte.
in primul rand presupun ca este vorba de un dezechilibru hormonal care se accentueaza in fiecare luna in perioada de dinaintea ciclului. cred ca nu iei anticonceptionale deoarece stiu ca acestea au si avantajul, printre altele, de a reechilibra secretia de hormoni. insa trebuie sa mergi la ginecolog pentru a-ti face niste teste inainte de a-ti prescrie aceste anticonceptionale.
in al doilea rand, ai 26 de ani. ceea ce inseamna ca tenul tau nu mai are vigoarea de la 20 si trebuie sa incepi sa-ti faci griji pentru riduri. tratamentele anticosuri au prostul efect de a usca pielea fetei, ceea ce poate fi un inconvenient. voiam sa-ti recomand produsele din gama vichy, insa datorita varstei cred ca ar trebui cautata o alta solutie tocmai datorita efetelor secundare. vezi produsele LA ROCHE POSAY, ai de unde alege in functie de gravitatea acneei. eu folosesc o crema din gama Effaclar deoarece am 25 de ani si am nevoie de hidratare!
in al treilea rand nu uita ca igiena trebuie sa fie stricta. daca folosesti seara un produs demachiant-crema, las-o balta. te sfatuiesc sa te speli ca un produs special destinat spalarii fetei insa care sa nu fie prea puternic. sa nu alegi geluri pentru ten gras, ci mai degraba pentru ten sensibil (cosurile iti fac tenul foarte sensibil). eu personal folosesc gelul de curatare nivea pentru ten normal din gama oxygen power (dimineata si seara). plus un gomaj de doua ori pe samtamana obligatoriu.
in al patrulea rand: machiajul. sa nu care de cumva sa folosesti fonduri de ten cere contin ulei! vestea proasta este ca majoritatea fondurilor fluide contin ulei, chiar si cele destinate tenului gras. asadar, fie cauti pana nu mai poti un fond de ten oil free (este unul la make up forever - sunt produuse profesionale, insa nu exista in romania deocamdata), fie folosesti un fond de ten mineral- ala de la l'oreal.
plus pudra! in nici un caz nu iesi in praful si poluarea strazii fara sa fii machiata. machiajul te protejeaza un pic de factorii externi.
in al cincilea rand, daca iti place sa mananci gras, prajit, prea dulce,te sfatuiesc sa o lasi mai moale... incearca sa mananci multe lamai. au vitamina C, cunoscuta pentru functiile sale antioxidante si reparatorii.
daca mai ai intrebari, ma poti contacta la : aelita_1983@hotmail.com

mihaela23 Avatarul lui mihaela23
Citeaza Raspunde

Postat de mihaela23 pe 10 Februarie 2009 la 12:40

Am 25 de ani si ma lupt cu problemele tenului meu de cand ma stiu. Am incercat toate cremele posibile ,am luat anticonceptionale pentru a trata probleme aparute dar nici un rezultat. Acum am descoperit un tratament foarte bun care in cazul meu da rezultate:SEBAMED o spuma care curata si purifica pe care o las 5 minute sa actioneze si un gel de curatare tot SEBAMED. Aceste produce sunt fabricate in Germania si dupa mine sunt ideale pentru tenul cu probleme.
Acum am pielea curata, fina si catifelata. Va recomand cu incredere sa incercati si veti vedea rezultatele dupa prima saptamana de utilizare.
mihaela23 Avatarul lui mihaela23
Citeaza Raspunde

Postat de mihaela23 pe 10 Februarie 2009 la 12:47

Daca aveti probleme cu tenul vreau sa va recomand un produs care va poate ajuta: SEBAMED (se gaseste in farmacii) Eu folosesc o spuma de curatare si un gel cu efect de tratare si vindecare, dar gama este mult mai variata.
pentrumihaela@yahoo.com
sandacosarca Avatarul lui sandacosarca
Citeaza Raspunde

Postat de sandacosarca pe 10 Februarie 2009 la 13:08

buna
ce stiti despre produsele bio?
foloseste cineva?
cam cat costa
si unde se gasesc
/
ce firme exista?
george_botnarenco Avatarul lui george_botnarenco
Citeaza Raspunde

Postat de george_botnarenco pe 10 Februarie 2009 la 13:16

"imi apare cosuri" :sml-happy0009 cred k asta e motivul :))
Allexa_88 Avatarul lui Allexa_88
Citeaza Raspunde

Postat de Allexa_88 pe 10 Februarie 2009 la 13:34

buna. eu am folosit roaccutane timp de aproape 6 luni. si asta acum 5 ani si cateva luni. nu am avut nici o problema cu depresia sau cu ce au mai zis anumite fete. am fost sub atenta supraveghere a unui medic dermatolog. faceam analize in fiecare luna...ideea e ca atunci cand vrei sa scapi de acnee nu mai intreba pe nimeni si nu te mai lua dupa toate spoturile publicitare in legatura cu tot felul de creme pt acnee. sfatul meu :mergi la un medic dermatolog si el iti va recomanda crema, pastilele ,tratamentul...potrivit tipului tau de ten...
ghuesss Avatarul lui ghuesss
Citeaza Raspunde

Postat de ghuesss pe 10 Februarie 2009 la 13:53

Buna...de acesti monstrii de care vorbesti tu sunt si f durerosi,am trecut si eu prin asta.am fost la medic si mi sa spus ca ii produc anumiti stafilococi. Eu chiar am avut. Se numeste stafilococ AUREUS si creeaza problemele pe fata,el fiind instalat in gat. Nu e nimic grav dar cred ca cel mai bine ar fii sa mergi la dermatolog. MUULT SUCCES!!!
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>
Sari la pagina: