Info
X
info

Produse naturiste preferate
Pagina 1 din 2

Toate forumurile » Frumusete » Altele » Produse naturiste preferate » Pagina 1 din 2

Voteaza:

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "Produse naturiste preferate"

Ultimul post pe 26 Iulie 2013 la 15:54 • Ultima pagina a discutiei »

envy015676 Avatarul lui envy015676
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 26 Iulie 2013 la 15:54

De la: envy_159610, la data 2013-07-25 12:00:32Nu pot sa spun ca e produsul meu preferat , dar sigur e produsul care m-a ajutat sa-mi rezolv problema de natura sexuala. Sufeream destul de mult din cauza ca nu-mi puteam mentine erectia si m-a ajutat sa-mi recapat viata sexuala suplimentul Vigrax.

Bine...acum cauta-ti un site de bosorogi...o sa ai mai mult succes...
envy_159610 Avatarul lui envy_159610
Citeaza Raspunde

Postat de envy_159610 pe 25 Iulie 2013 la 12:00

Nu pot sa spun ca e produsul meu preferat , dar sigur e produsul care m-a ajutat sa-mi rezolv problema de natura sexuala. Sufeream destul de mult din cauza ca nu-mi puteam mentine erectia si m-a ajutat sa-mi recapat viata sexuala suplimentul Vigrax.
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 30 Ianuarie 2013 la 17:49

De la: envy_1525, la data 2013-01-30 11:54:38Crema de galbenele de la plafar, masca pentru fata cu argila, uleiul de ricin, sunt cateva produse 100% naturale cu un efect foarte bun asupra tenului, a corpului sau pentru par.Mastile naturale pentru fata cu miere de albina, avocado sau ou, sunt mai sanatoase decat orice crema plina de chimicale din magazine.

Lasa ca si alea au destule chimicale...asta pt. cine stie citi o eticheta...

Toate postarile din "Produse naturiste preferate"

Pagini: 1 2 >>
Sari la pagina:
g_roxy84 Avatarul lui g_roxy84
Citeaza Raspunde

Postat de g_roxy84 pe 14 Februarie 2009 la 14:01

Care sunt produsele naturiste (sau chiar bio) care va plac si de ce?

In topul meu, pe primele locuri se afla:

1. untul de shea pur: il ador. Face minuni cu buzele uscate sau crapate, este ideal pentru pielea uscata (coate, calcaie, genunchi, chiar si pentru fata), eu il folosesc in loc de crema pentru pielea din zona ochilor (hidrateaza si hraneste pielea perfect, si este prima chestie de la care nu ma ustura ochii).

2. crema de galbenele din farmacii (aia ieftina) se foloseste tot pentru zonele cu piele uscata (in special buze, coate).

3. sampon bio cu lamaie pentru par gras (logona). In sfarsit un sampon de la care nu mi se mai ingrasa parul in 2 zile.

4. apa termala. Nu stiu in ce categorie s-o incadrez, dar e super buna pentru fata (in loc de tonic) si pentru zonele iritate. Nu ma mai pot lipsi de ea.
Citeaza Raspunde

Postat de g_roxy84 pe 24 Februarie 2009 la 20:24

Uleiul de galbenele presat la rece in care se adauga 2-3 picaturi de ulei de fenicul, de portocale si de lamaie. Rezulta un ulei excelent pentru masaj anticelulitic. Plantele din care sunt facute uleiurile au efect antiinflamator, stimuleaza circulatia sangelui, si hranesc in profunzime pielea.

Aceste uleiuri se gasesc la plafar.
wannajo Avatarul lui wannajo
Citeaza Raspunde

Postat de wannajo pe 25 Martie 2009 la 19:45

Eu sunt pro BIO, de la alimente la cosmetice, detergenti pana la vase in care gatim
Sunt o luptatoare impotriva chimicalelor, parabenilor si produselor modificate genetic!
La capitolul dergenti:
imi plac ff mult Detergentii bio de la BioHaus si Almawin, iar nucile care sppala sunt senzationale, idem balsamul de rufe, detergentul de vase.
Cosmetice:
excelente Aqua Bio (am incercat gama phyto, pt pest 30 ani) si nu mi-a venit sa cred ce efecte super a avut.
Gama Logona este deasemenea excelenta.
Daca sunteti interesati deproduse bio si va pot ajuta cu orice informatie sau sfat imi puteti scrie la adresa de mail wanna_jo@yahoo.com sau bio.produse@yahoo.com

hereea Avatarul lui hereea
Citeaza Raspunde

Postat de hereea pe 26 Mai 2009 la 08:21

cosmetice bio Logona, creme si geluri antireumatice Krauter, suplimenti nutritivi, detergenti bio Alma Win, bijuterii magnetice cu efect terapeutic, etc. pt. informatii si inscrieri: florescucm@yahoo.com.
o zi buna!
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 10 Iunie 2009 la 10:41

SI EU SUNT DE ACORD CU PRODUSE BIO, ECO SI TOT CE INSEAMNA SANATATE. EU FOLOSEC PRODUSE 100% NATURISTE, NU VREAU SA PARA A RECLAMA DAR CELE DE LA SA8, LOC, DRISH DROPS,NUTRILITE SUNT DE INVIDIAT . FAC MINUNI, CHIAR CA IN RACLAME. FARA NICI O EXAGERARE
EU ALERGIE LA DETERGENTI SI ERA UN CHIN SPALATUL PENTRU MINE, DAR DE CAND AM DESCOPERIT ACESTE GAME DE PRODUSE... SUNT SANATOASA, NU MAI AM PROBLEME LA SPALAT.
MERITA NOTA 10+ DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE
VA PUP SI MULTA SANATATE
Citeaza Raspunde

Postat de g_roxy84 pe 10 Iunie 2009 la 10:45

Am descoperit uleiul esential de menta (Fares). Se adauga in Supliform sau in oricare alta crema aticelulitica si se face masaj pe zonele cu probleme. Are efect racoritor, stimuleaza circulatia si miroase misto.
danatisianu Avatarul lui danatisianu
Citeaza Raspunde

Postat de danatisianu pe 10 Iunie 2009 la 12:03

iti recomand masajul cu zat de cafea:

www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog&art=20
vali20008 Avatarul lui vali20008
Citeaza Raspunde

Postat de vali20008 pe 14 Iunie 2009 la 08:10

Intra pe acest magazin. Au produse intr-adevar deosebite pentru ingrijirea pielii.

Eu achizitionez de la ei tratamente pentru ten acneic.

www.magazine-online.ro/romdesimed/
christina1 Avatarul lui christina1
Citeaza Raspunde

Postat de christina1 pe 16 Iunie 2009 la 14:27

Eu folosesc produsele Linden Leaves, mai ales uleiurile de hidratare sunt divine! sunt naturale si se absorb foarte bine in piele. Plus ca arata super! Sunt fabricate in Noua Zeelanda, si au aparut nou in Romania. Oricum au creme, lotiuni, uleiuri foarte interesante si ce e mai important ca sunt bio!
adora Avatarul lui adora
Citeaza Raspunde

Postat de adora pe 11 Iulie 2009 la 15:08

Produsele naturiste preferate ale mele sunt de 10 ani,produsele de la Forever Living:) pe care vi le recomand cu caldura.Inafara de suplimentele nutritive grozave pe care le consm in fiecare primavara si toamna,recomand tuturor fetelor tinere care se plang de celulita binecunoscuta trusa anticelulitica de la Forever Aloe Body tonight kit care dupa o ora de impachetare scade vizibil depozitul celulitic.
Se stie ca TOATE rujurile de pe piata contin plumb,deci de ce sa nu gandim cand aplicam un ruj mat pe buze si la culoarea dorita?
Am 41 de ani si nici nu mi-as dori sa am mai putin ci exact cat am acum:) gandesc si inainte de a ma alimenta si cand aplic o crema pe fatza,dar si cand spal vasele,e firesc.Si tot cu produsele Forever traiesc de 10 ani...nu e firesc sa iti impartasesc si tie asta?
Suntem prea saraci sa ne permitem lucruri ieftine:) as putea continua,dar trebuie sa recunoastem cinstit ca si ne permitem alte mofturi si cheltuim si pe nimicuri.....dar de spalat si aranjat,o facem zilnic.
Sunt mandra de ele....ca ele exista in peste 140 de tari:) dar la alte tarife,decat la noi in Romania....si totusi romanul,unii,se plang ca nu au bani:)
Oare de ce doar romanul se plange si altul e in plina ascensiune,mai ales in perioada de criza?:)
Consumatori ne numim cu totii pana murim:) nu toata lumea face si o afacere,ca daca am face cu totii o afacere....le-am gasi pe toate in magazine:) la pretz mai mare,incluzand adaosurile.Iti trimit informatia cu placere,ramanand ca TU sa iei decizia
Astept raspunsul tau pt viitoarele amanunte...Dora,cu drag
ANLYA Avatarul lui ANLYA
Citeaza Raspunde

Postat de ANLYA pe 12 Iulie 2009 la 16:24

FETELOR, AM O INTREBAREA PT VOI. MA REFER LA CELE CARE AU FOLOSIT SUPLIFORM.
AM CITIT CA ACEASTA "CURA" NU TREBUIE SA DUREZE MAI MULT DE 10 ZILE?
ADIK, DK O TERMINI TREBUIE SA FACI PAUZA? CATA VREME.?
PT CA IMI PLACE F MULT CUM IMI FACE PIELEA SI AS VREA SA STIU DUPA CAT TIMP POT RELUA MASAJUL.
MS. PUPICI!!!
luxxy_2007 Avatarul lui luxxy_2007
Citeaza Raspunde

Postat de luxxy_2007 pe 14 Iulie 2009 la 01:22

buna, sunt luxa iar produsele mele preferate sunt produsele naturiste de la Forever Living Prodacts, fetita mea de 11 ani a avut o problema de sanatate dupa ce a fost indopata cu destule antibiotice ,am ales sa-i dau suplimente si bauturi pe baza de aloe....am luat decizia cea mai inteleapta ca orice mama care vrea tot binele pentru copilul ei.....fetita se simte bine si sunt fericita ca am ales aceste produse care mi-au adus sanatatea in familie,recomand din suflet sa dati mai ales copiilor produse naturiste daca tineti la sanatatea lor, pentru o tinerete lipsita de doctori , spitale ,traume si efecte secundare date de medicamentele din farmacii sintetizate chimic. pentru mai multe informatii va astept pe luxa.dlb.ro/
Citeaza Raspunde

Postat de g_roxy84 pe 25 Iulie 2009 la 21:25

De la: ANLYA, la data 2009-07-12 16:24:18FETELOR, AM O INTREBAREA PT VOI. MA REFER LA CELE CARE AU FOLOSIT SUPLIFORM.
AM CITIT CA ACEASTA "CURA" NU TREBUIE SA DUREZE MAI MULT DE 10 ZILE?
ADIK, DK O TERMINI TREBUIE SA FACI PAUZA? CATA VREME.?
PT CA IMI PLACE F MULT CUM IMI FACE PIELEA SI AS VREA SA STIU DUPA CAT TIMP POT RELUA MASAJUL.
MS. PUPICI!!!

Nu e neaparat nevoie sa faci pauza.
ionelamaria_copilau Avatarul lui ionelamaria_copilau
Citeaza Raspunde

Postat de ionelamaria_copilau pe 26 Iulie 2009 la 17:01

Produsele mele preferate sunt cele ale companiei Forever Living Product, cu ajutorul lor sunt o persoana sanatoasa, si tot cu ajutorul lor am ajutat si cateva persoane sa isi recupereze sanatatea, inluclusiv am o cunostinta care va avea un copil datorita acestor produse. Asta este cea mai mare reusita sa ramai sanatos, dar sa spui si altora despre asta.Sanatate multa tuturor!!!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 28 Iulie 2009 la 08:35

Ciao.
Cele de la Hemel sunt exceptionale, naturale 100%.
Merita sa te inscrii la aceasta firma. Nu vei regreta.
Sunt reprezentat, ajut la inscriere.
Pa.
lyvya Avatarul lui lyvya
Citeaza Raspunde

Postat de lyvya pe 28 Iulie 2009 la 12:22

ehe mie imi plac hainele naturale din matase in si mi le fac la aliccedesign e un atelier de croitorie face orce fel de haine pt femei ...e super tare www.aliccedesign.ro sau daca vreti sa le contactati pe fete 0212241250 sau 0756021558 ...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 6 Octombrie 2009 la 13:27

cred ca cele mai bune sunt produsele naturale preparate de noi in casa.
de ex eu imi exfoliez fata cu malai sau zahar si are efecte uimitoare
pe corp cu zat de cafea..dar e mai dificil pt ca nu sunt bautoare de cafea :))
plus masti din fructe pt fata sau pt par de ex O crema obtinuta din banane, miere si putin iaurt este excelenta pentru tenul uscat. Se intinde uniform pe toata masa si se tine timp de 20 de minute.

www.alexfotograful.ro
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 4 Noiembrie 2009 la 19:19

produsele Hemel sunt cele mai bune...printre cele mai bune!
Mousy_mouse Avatarul lui Mousy_mouse
Citeaza Raspunde

Postat de Mousy_mouse pe 20 Noiembrie 2009 la 17:08

Recent am descoperit si eu crema de galbenele, care este foarte buna pt tenul sensibil sau cu acnee ushoara...e foarte hidratanta si miroase foarte bine.Poate fi folosita pentru taieturi, arsuri, eczeme, piele crapata si multe altele
Gelul supliform la fel este foarte bun, il folosesc din cand in cand,imi face pielea fina si atenueaza aspectul de celulita.
In legatura cu produsele de la Forever Living nu am fost incantata decat de Gelul cu aloe, pe care l-am folosit intr-un tratament pentru nisip la rinchi acum cativa ani si a dat rezultate.Din pacate nu am mai reluat tratamentul ,pt ca nu am mai avut bani (la vremea acea costa cam 100 Ron bidonashul) si nici nu am mai gasit un distribuitor in zona mea.
De asemena beau foarte multe ceaiuri de la plafar, cel putin 1 cana pe zi.De curand am inceput sa beau ceai verde, care este foarte bun pt intarirea si revigorarea organismului , dar si pt eliminarea toxinelor .
Va recomand toate acestea cu placere!
Pa'pa
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 21 Noiembrie 2009 la 17:05

De la: luizaandra, la data 2009-10-06 13:27:44cred ca cele mai bune sunt produsele naturale preparate de noi in casa.
de ex eu imi exfoliez fata cu malai sau zahar si are efecte uimitoare
pe corp cu zat de cafea..dar e mai dificil pt ca nu sunt bautoare de cafea :))
plus masti din fructe pt fata sau pt par de ex O crema obtinuta din banane, miere si putin iaurt este excelenta pentru tenul uscat. Se intinde uniform pe toata masa si se tine timp de 20 de minute.

www.alexfotograful.ro
Ai dreptate Luizaandra. Si eu imi prepar in casa produsele de frumusete. Folosesc cafeaua, ca exfoliant, dar eu sunt consumatoare de cafea, insa nu mai mult de 1-2 cesti pe zi, neindulcita, sarea si ceaiul kombucha, care contine mult zahar si elimina cosurile si ridurile. De cate ori ma spal dimineata cu ceai kombucha, mi se netezeste fata si nu mai am cute si cearcane. Francezii au descoperit de mult proprietatile benefice ale zaharului pt. ten. Dar si combinatia sare + zahar, incredibil, dar e f. eficace. Eu mai folosesc argila, de cativa ani, asa cum am spus pe alt topic, si ma ajuta sa scap de acnee. De curand, am inceput sa iau drojdie sau capsule cu drojdie, anticancerigen si antioxidant. Mai consum ceaiuri multe, in loc de apa, neindulcite, si asta de multi ani.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 1 Decembrie 2009 la 12:13

De la: g_roxy84, la data 2009-02-14 14:01:44Care sunt produsele naturiste (sau chiar bio) care va plac si de ce?

In topul meu, pe primele locuri se afla:

1. untul de shea pur: il ador. Face minuni cu buzele uscate sau crapate, este ideal pentru pielea uscata (coate, calcaie, genunchi, chiar si pentru fata), eu il folosesc in loc de crema pentru pielea din zona ochilor (hidrateaza si hraneste pielea perfect, si este prima chestie de la care nu ma ustura ochii).

2. crema de galbenele din farmacii (aia ieftina) se foloseste tot pentru zonele cu piele uscata (in special buze, coate).

3. sampon bio cu lamaie pentru par gras (logona). In sfarsit un sampon de la care nu mi se mai ingrasa parul in 2 zile.

4. apa termala. Nu stiu in ce categorie s-o incadrez, dar e super buna pentru fata (in loc de tonic) si pentru zonele iritate. Nu ma mai pot lipsi de ea.

buna fetele,

trebuie sa fiu sincera si sa spun ca nu prea am dat crezare acestor produse bio pana acum....de fapt, am incercat atatea lucruri si produse, cosmetice ma refer, incat deja nu stiu in ce sa mai am incredere.....
dar sunt dispusa sa incerc: imi puteti spune de unde pot achizitiona acest unt de shea? deasemenea, samponul bio cu lamaie pt par gras?
(o ultima intrebare: de unde stim si cum putem avea incredere ca sunt intr-adevar produse bio? vreau sa spun...eu nu inteleg intotdeauna ce scrie pe eticheta, la compozitie.....ca nu sunt expert.....)

multumesc frumos pentru ajutor
GreenBubbles Avatarul lui GreenBubbles
Citeaza Raspunde

Postat de GreenBubbles pe 1 Decembrie 2009 la 15:05

Salut fetele! interesant topic. As fi si eu curioasa de unde imi pot achizitiona unt de sea si mai ales ulei de jojoba care face minuni pt parul uscat... Am tot cautat si n-am gasit decat pe un site din SUA dar era prea costisitor...nu uleiul,dar cu tot cu transport si toate alea...

Samponul naturist de la Favisan impotriva ingrasarii parului e super. Chiar imi scartaia parul de curatenie,asa degresat era! In rest mai folosesc cosmetice de la Yves Rocher...mi se par super ok, sunt cateva care au parabeni,dar la gelurile de dus,la cremele de fata nu au asa cva. Si Lush mi-a facut o parere buna, dar inca n-as incerca pana nu aud alte pareri...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 1 Decembrie 2009 la 15:12

Unt de shea, chiar ieri am vazut pe rafturile hypermarketului Cora. Costa 10 ron cutia de 200g. Firma producatoare se numeste Fennel. Am avut si eu, este foarte bun emolient pentru pielea uscata. Extraordinar, chiar. Dar mai contine si alte ingrediente, cum ar fi conservanti, parfum, nu stiu cat de natural este cu aceste ingrediente in compozitie. Ideea e ca eu l-am incercat si este foarte bun, mai ales in zonele in care pielea este crapata (coate, genunchi, calcaie).
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 6 Decembrie 2009 la 08:36

Fetelor, nu va bateti joc de pielea voastra, folosind ieftinituri. Mai bine strangeti cureaua si , cand va permiteti, cumparati produse calitate, pentru ca au efecte vizibile si tin mai mult.
envy_Dyana Avatarul lui envy_Dyana
Citeaza Raspunde

Postat de envy_Dyana pe 15 Decembrie 2009 la 13:39

Vizitati www.justbrands.ro/ si micul-meu-boutique.blogspot.com/
envy001132 Avatarul lui envy001132
Citeaza Raspunde

Postat de envy001132 pe 30 Ianuarie 2010 la 18:59

unt de shea se gaseste in stare pura la krauter,se afla tot in catalogul unde se gasesc produsele logona...si nu e scump deloc,comparativ cu alte firme ce il comercializeaza...pana luna asta a costat 40 roni 100 g...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 31 Ianuarie 2010 la 10:25

Sunt de foarte buna calitate si naturale produsele cosmetice de la firma TNI, pe baza de noni
GreenBubbles Avatarul lui GreenBubbles
Citeaza Raspunde

Postat de GreenBubbles pe 31 Ianuarie 2010 la 15:21

va multumesc pt raspunsuri! :D
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 31 Ianuarie 2010 la 17:33

felicitari!
eu am descoperit produsele bio ( cu adevarat bio) acum cateva luni si sunt super incantata.
mama le foloseste de multa vreme, dar abia cand am inceput sa ma documentez si sa vad intr-adevar ce "ingrediente" ( a se citi toxine)savuram in fiecare zi am hotarat sa arunc multe de pe raftul din baie si nu numai. Imi plac produsele Life Care si chiar fac si ceva economie.
cine nu stie despre ce e vorba poate sa intrebe
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 31 Ianuarie 2010 la 17:40

nu stiu daca ti-a raspuns deja cineva dar daca nu apetreilori@yahoo.com
Pagini: 1 2 >>
Sari la pagina:

Inchide Setari

Off