Info
X
info

Ati luat tepe de la site-urile online de haine?
Pagina 1 din 1

Toate forumurile » Moda » Haine » Ati luat tepe de la site-urile online de haine? » Pagina 1 din 1

Voteaza:
Rating curent Ati luat tepe de la site-urile online de haine?: (4.4 din 5 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

lolita23 Avatarul lui lolita23
Citeaza Raspunde

Postat de lolita23 pe 18 Februarie 2009 la 11:47

Tocmai am luat o mare teapa si sunt curioasa daca vi s-a intamplat si voua ...
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 24 Februarie 2009 la 12:13

Eu am luat teapa la Tarafashion si de la Quelle
Quelle trimite hainele dupa 1-2 luni, chiar nu am stiut asta iar despre tara ce sa spun...Mi-am luat niste hainute si am descoperit ca aveau probleme direct la cusatura. Cusaturi dezbinate, nasturi larg cusuti alarmant. Culorile difereau de cele din poza, la un articol chiar si mpdelul diferea! Gata cu ele !! JOS MAGAZINELE ONLINE!
zagaioly Avatarul lui zagaioly
Citeaza Raspunde

Postat de zagaioly pe 22 Martie 2009 la 10:06

Ha minunat articol
Chiar vroiam sa imi comand ceva, deci mai bine NU.M-am convins.Am mai auzit ca au mai pati-o si altii dar ma gandeam ca numai la produse fantoma...citisem undeva ca a comandat cineva ceva si a primit lenjerie intima folosita (iar produsul comandat nu era lenjerie intima)
Deci fetelor faceti-va timp de plimbari prin magazine.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 5 Mai 2009 la 16:30

Buna, eu cred ca mai sunt si firme serioase. Intimate Boutique de exemplu chiar are lenjerie de super calitate!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 11 Mai 2009 la 16:43

aaa si eu as fi vrut sa comand ceva , dar daca ati avut experiente neplacute... mai bine nu.
inamina Avatarul lui inamina
Citeaza Raspunde

Postat de inamina pe 31 Mai 2009 la 13:59

Fetelor, nu lasati o experienta neplacuta sa va formeze o opinie depre un domeniu care la noi e abia la inceput. Eu am luat o asa zisa teapa, de la victoriassecret.com, care e un site care vinde de 10 de milioane de dolari in toata lumea. FFF multa lume e super multumita de ei, dar cred ca am avut eu ghinion. Am luat teapa in sensul ca marimile difereau f mult. Am comandat 5 rochite M, si, desi pe ele scria M, erau cel putin XL. Sandalele erau de 3 marimi diferite, desi am comandat o marime.
De pe net an cumparat de atunci doar din Romania. Aici M inseamna M, marimea 40 inseamna marimea 40. Nu am luat nici o teapa de la tarafashion, ba chiar am fost f multumita. Am comandat un paltonas f fain, cu 120 lei, si mi l au trimis GRATIS acasa in 3,4 zile. E drept ca asta se intampla acu 3 ani, si tarafashion era de abia la inceput, si poate erau atunci mai prompti. De la Quelle a cumparat o prietena, si desi i a ajuns tarziu, marfa era cea pe care o ceruse, si nu a avut nici o problema.
Am am cumparat de pe bloguri si a fost ok. Vazand cat de dezvolta "domeniul" mi am facut si eu un blog unde vand haine, pantofi, parfumuri si bijuterii dindressingulmeu.blogspot.com/ Nu am tras teapa la nimeni, toate clientele mele au fost multumite. Ca mine sunt f multe fete care au magazine online si sunt f serioase. Eu zic sa va "luati inima n dinti" si sa incercati. Va salveaza mult timp, si de multe ori si bani.
inamina Avatarul lui inamina
Citeaza Raspunde

Postat de inamina pe 31 Mai 2009 la 14:00

De la: lolita23, la data 2009-02-18 11:47:26Tocmai am luat o mare teapa si sunt curioasa daca vi s-a intamplat si voua ...

De la cine ai luat teapa?
Propun sa facem o Lista Neagra a firmelor tepuitoare
denise13 Avatarul lui denise13
Citeaza Raspunde

Postat de denise13 pe 8 Iunie 2009 la 13:42

Si eu am luat tzeapa de la quelle.. am comandat pe 1 martie o rochie si niste pantofi.. d-abia sapt trecuta le-am primit.. rochia am trimis-o inapoi, sa vad in cat timp primesc banii.. ei zic max 30 zile, dar nu prea cred.. nici pantofii, nici rochia nu erau culoarea din catalog... si chiar nu sunt de buna calitate ! Si sunt si scumpe!
envy_zanico Avatarul lui envy_zanico
Citeaza Raspunde

Postat de envy_zanico pe 20 Iulie 2009 la 17:21

da sunt firme care dau si tepe dar mai sunt si firma serioase. ma mir de ce spui tu de cei de la quelle. mie niciodata nu mi-a intarziat comanda de la ei. uite un nou site cu haine www.aleland.ro ti-l recomand cu incredere, numai sa gasesti acolo ce iti trebuie!
envy013887 Avatarul lui envy013887
Citeaza Raspunde

Postat de envy013887 pe 14 Septembrie 2009 la 23:09

Eu am cumparat online prin www.outleturi.ro site care din cate am vazut colaboreaza cu toate marile outleturi din RO N-am avut niciodata probleme dar stiu prietene care au fost pacalite de diverse siteuri mai mici.
cam3ly Avatarul lui cam3ly
Citeaza Raspunde

Postat de cam3ly pe 12 Octombrie 2009 la 21:11

buna fetele,am si eu o oferte pentru cine este interesata am cursuri de engleza pentru copii si adulti la preturi reduce(50%)detalii la adresa hi5.com/friend/photos/displayMyPhoto.do?ownerId=463512597&photoF...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 16 Decembrie 2009 la 14:18

Sa nu faceti greseala sa apelati la Lorman Design; este un site gen Tarafashion,unde iti poti confectiona online haine din piele. Prezentarea siteului este foarte k iti da incredere dar produsul final pentru mine nu a fost cel dorit si nu exista solutii din partea lor. Sunt niste escroci.
envy022563 Avatarul lui envy022563
Citeaza Raspunde

Postat de envy022563 pe 14 Martie 2010 la 18:10

da
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 30 Mai 2010 la 09:42

Eu am comandat de pe www.livecasual.ro
Suna haine din anglia iar raportul calitate pret este bun,sunt foarte multumita de ele
envy015676 Avatarul lui envy015676
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 30 Mai 2010 la 12:50

Pai, daca cu asta te ocupi, e normal sa faci reclama...
envy028018 Avatarul lui envy028018
Citeaza Raspunde

Postat de envy028018 pe 25 Noiembrie 2010 la 09:41

Se pare ca eu am avut noroc pana acum. Am comandat prima oara online la www.rvl-shop.com saptamana asta si hainele mi-au venit in 48 de ore, exact marimile si culorile dorite. Ma tenta sa cumpar de la unele site-uri mentionate de voi pe "lista neagra"..acum m-ati pus pe ganduri
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Noiembrie 2010 la 12:36

Buna fetelor..daca sunteti dragute sa ma ajutati si pe mine cu un vot pe urm site va sunt recunoscatoare:)
danasota.com/concurs-2010/ trebuie doar sa scrieti numele si mailul vostru iar la mesaj sa spuneti ca o vatati pe ioana89!! Va multumesc din suflet Chiar am nevoie sa castig deoarece am o vesnica problema cu acnea si tin din suflet sa scap de ea! iar despre haine online nu mi-am cumparat deokmdar am auzit persoane care au facut-o si a fost totul okey!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 27 Martie 2011 la 18:17

de pe la redoute.ro niciodata sa nu comandati,asta daca tineyi la banii vostrii.eu am facut-o si am luat o teapa....am comandat in iulie 2010 o salopeta de vara si am avut neplacuta surpriza sa constat ca nu arata deloc cu cea pe care am vazut-o in poza de pe site.am trimis-o retur,si de atunci imi astept banii.am trimis zeci de mail-uri,la care nu a raspuns nimeni niciodata,am dat zeci de telefoane la care operatorii lor ma minteau cu nerusinare.zilele trecute am intrat pe contul lor de facebook si am postat un comment referitor la ce mi-au facut mie si a doua zi m-au sunat sa ma intrebe cum vreau sa imi trimita banii si ca or sa imi trimita si confirmarea ca i-au trimis.confirmarea am primit-o.acum astept banii.
envy_1724 Avatarul lui envy_1724
Citeaza Raspunde

Postat de envy_1724 pe 15 Martie 2013 la 16:34

Experienta dezamagitoare pt prima si ultima comanda de pe site-ul online de la Tara Fashion- marimile nu corespund; materiale si finisaje slabe calitativ; returnarea banilor se face in mod deliberat cat mai tarziu cu putinta (in exact 30 de zile si nu in “maxim” 30 de zile cum este stipulat pe site). Nu recomand.

emy_23 Avatarul lui emy_23
Citeaza Raspunde

Postat de emy_23 pe 1 Aprilie 2013 la 19:55

Site-urile cunoscute de haine online, cele serioase au teremeni si conditii in care poti sa le returnezi produsul in termen de 30 de zile indiferent de motiv, deci nu prea ai cum sa iei tzeapa, numai daca nu esti atenta cui dai comanda!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 16 Septembrie 2013 la 12:13

eu am comandat de la tarafashion.ro si am fost foarte multumita de produse.
Am comandat doua rochite si doua paltonase marimea 38 si au fost foarte bune.
envy_162020 Avatarul lui envy_162020
Citeaza Raspunde

Postat de envy_162020 pe 27 Iulie 2015 la 16:08

Nu prea am incredere sa imi cumpar hainele de pe net. Nu stiu, dar mie imi place sa merg sa le probez, sa vad cum imi stau. Probabil imi place prea mult sa fac shopping. Dar odata chiar mi-am comandat de pe net o geanta si niste accesorii si o esarfa. Le-am comandat de pe matar.ro. Am fost surprinsa sa vad ce genti faine au. (inca sunt in cautarea gentii perfecte). Pot sa spun ca comanda mi-a venit la timp si toate produsele au fost ok. Am vazut ca au si haine si incaltaminte, daca voi obisnuiti sa vi le cumparati de pe net puteti incerca la MAtar. Eu inca imi fac curaj.
envy_162508 Avatarul lui envy_162508
Citeaza Raspunde

Postat de envy_162508 pe 3 Aprilie 2016 la 05:23

firma dama fashion este fantoma! majoritatea oamenilor au pareri proaste despre ei
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 29 Aprilie 2016 la 22:47

Costumasul din poza nu este cel pe care il primiti. Eu am facut comanda si am primit cu totul altceva, pantalonii sunt dintr-un material transparent sintetic de cea mai proasta calitate posibila, sunt cusuti cu incretituri si asimetrici (un crac este mai larg, celalalt este mai stramt, vizibil doar doar dintr-o privire). Pantalonii din poza sunt cu talie inalta pe cand cei pe care i-am primit au talie super joasa. Maioul este marimea L dar imi vine ca un S, in pozele atasate de mine veti vedea ce diferenta uriasa este intre marimi. In poza postata de Joviale, materialul din care sunt facuti pantalonii au un procent de bumbac destul de mare si asta se poate vedea prin indoitura de la glezna, fiind alba pe partea dos.Ce am primit eu nu este alba. SUNT MAI RELE DECAT CHINEZARIILE!!!! NU MERITA NICI 40 LEI!!! Mi-au dat ignor si au sters coment-urile.
envy_162858 Avatarul lui envy_162858
Citeaza Raspunde

Postat de envy_162858 pe 27 Martie 2017 la 14:17

Buna! Un site serios si sigur este Womanfashion.ro. Nu veti fi dezamagite. Hainele sunt de calitate si accesibile ca si pret. Veti fi ajutate de un operator amabil pentru a gasi marimea potrivita. In cazul in care nu sunteti multumite de un anumit produs, firma va returneaza banii integral sau va permite alegerea unui alt produs... si inca un pont: au adesea produse la reduceri, au o categorie "maxim 50 ron" cu rochii, bluze,fuste superbe! Spor la shopping!