Info
X
info

Ce rimel va place?
Pagina 1 din 5

Toate forumurile » Frumusete » Machiaj » Ce rimel va place? » Pagina 1 din 5

Voteaza:
Rating curent Ce rimel va place?: (2.5 din 2 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "Ce rimel va place?"

Ultimul post pe 20 Mai 2014 la 16:54 • Ultima pagina a discutiei »

envy_160526 Avatarul lui envy_160526
Citeaza Raspunde

Postat de envy_160526 pe 20 Mai 2014 la 16:54

Dar despre le 2 de Guerlain poate sa spuna cineva ceva de bine? Mersi..
envy_160326 Avatarul lui envy_160326
Citeaza Raspunde

Postat de envy_160326 pe 8 Aprilie 2014 la 15:42

Și eu recomand cu tărie DiorShow. În aceeași categorie aș include și Lancome Hypnose Doll Eyes - pe genele mele a făcut minuni :D
Bambytza Avatarul lui Bambytza
Citeaza Raspunde

Postat de Bambytza pe 22 Martie 2012 la 14:31

Cosmetice de firma- Givenchy,Chanel,Yves Saint Laurent,Collistar,Clinique,L`oreal,Revlo​n,Bourjois la jumatate de pretz fatza de cel din magazin (de la 20 lei ) !!! pentru detalii "bambytza bam " pe facebook sau bambytza1 pe mess

Toate postarile din "Ce rimel va place?"

Pagini: 1 2 3 4 5 >>
Sari la pagina:
g_roxy84 Avatarul lui g_roxy84
Citeaza Raspunde

Postat de g_roxy84 pe 25 Februarie 2009 la 09:26

Sunt convinsa ca acest produs de make-up este prezent in trusa oricarei femei. Eu una nu ma pot lipsi de el.

Sa vorbim despre rimeluri. Ce ati incercat si v-a placut, si mai ales de ce?

Mie imi place foarte mult L'Oreal Telescopic. Il folosesc de cateva luni bune. Este super; alungeste genele, le separa, nu le incarca excesiv.

Mi-au mai placut unele de la Rimmel.
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 3 Martie 2009 la 12:43

bine c-ai deschis subiectul! vreau si eu sa aflu despre un rimel cu adevarat bun. inca nu am dat peste asa ceva, mie toate-mi curg sub ochi pt ca mi se freaca genele de jos de pleoapa inferioara, aproape tot timpul si ma trezesc frecvent neagra sub ochi. anatomia, bat-o vina! sa curga recomandarile ;)
Ioana_Ruxandra Avatarul lui Ioana_Ruxandra
Citeaza Raspunde

Postat de Ioana_Ruxandra pe 3 Martie 2009 la 14:47

Mie imi plac in continuare 2 rimeluri:
1. Dior Show - are o periuta dementiala si iti creeaza un volum de invidiat (exista si waterproof);
2. Rimelul Too Faced - care are o caracteristica de alungire pe care n-am mai intalnit-o. Pur si simplu iti construieste genele.
Le recomand tuturor celor care vor sa le incerce. Pe ambele le gasiti in magazinele Sephora si isi merita banii.
ramonadinu Avatarul lui ramonadinu
Citeaza Raspunde

Postat de ramonadinu pe 17 Martie 2009 la 21:53

Buna.L`OREAL DOUBLE EXTENSION e super bun!!!pot sa dormi cu el si nu iti lasa urme negre sub ochi si se duce cu apa calda!!fara demachiant.e super tare
Citeaza Raspunde

Postat de g_roxy84 pe 18 Martie 2009 la 10:42

De la: Ioana_Ruxandra, la data 2009-03-03 14:47:53Mie imi plac in continuare 2 rimeluri:
1. Dior Show - are o periuta dementiala si iti creeaza un volum de invidiat (exista si waterproof);
2. Rimelul Too Faced - care are o caracteristica de alungire pe care n-am mai intalnit-o. Pur si simplu iti construieste genele.
Le recomand tuturor celor care vor sa le incerce. Pe ambele le gasiti in magazinele Sephora si isi merita banii.

Despre Dior Show am citit si eu. Cica este cel mai tare rimel. Cam cat costa? Care a mai folosit asa ceva? Let's talk about it.
skumpy_1 Avatarul lui skumpy_1
Citeaza Raspunde

Postat de skumpy_1 pe 24 Martie 2009 la 07:49

eu folosesc de cativa ani buni cele de la maybelline..mi se par cele mai bune.akum il am cel pt volum dar am folosit si waterpoof
Jaque Avatarul lui Jaque
Citeaza Raspunde

Postat de Jaque pe 24 Martie 2009 la 09:42

Hypnose Lancome
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 24 Martie 2009 la 14:05

Max Factor.... toate foarte bune
blondis Avatarul lui blondis
Citeaza Raspunde

Postat de blondis pe 24 Martie 2009 la 17:31

Cel mai tare rimel pe care l-am incercat pana acum a fost cl de la The Body Shop - super volume mascara. Chiar exista o transformare din momentul in care aplici rimelul; genele sunt pline de volum si definite ... il ador Acum folosesc unul de la Rimmel .... sexy curves .... e bunicel ... ce pot zice .... nu e chiar cine stie ce
Citeaza Raspunde

Postat de g_roxy84 pe 24 Martie 2009 la 18:17

De la: blondis, la data 2009-03-24 17:31:29Cel mai tare rimel pe care l-am incercat pana acum a fost cl de la The Body Shop - super volume mascara. Chiar exista o transformare din momentul in care aplici rimelul; genele sunt pline de volum si definite ... il ador Acum folosesc unul de la Rimmel .... sexy curves .... e bunicel ... ce pot zice .... nu e chiar cine stie ce

Astea de la Rimmel erau foarte bune acum cativa ani. Era unu Exagerate, super super bun. Mi l-am luat si eu acum cateva luni pe cel negru cu roz (facea reclama Kate Moss la el). A fost bun, dar nu deosebit. Ce nu mi-a placut la el e ca s-a uscat prea repede.
AdaDulcika Avatarul lui AdaDulcika
Citeaza Raspunde

Postat de AdaDulcika pe 26 Martie 2009 la 17:57

buna fetelor. Eu folosesc de la Rimme... - Glam`eyes (mascara) si sunt foarte foarte multumita de el...se potriveste perfect pt genele mele :D
Citeaza Raspunde

Postat de g_roxy84 pe 2 Aprilie 2009 la 22:21

De la: AdaDulcika, la data 2009-03-26 17:57:49buna fetelor. Eu folosesc de la Rimme... - Glam`eyes (mascara) si sunt foarte foarte multumita de el...se potriveste perfect pt genele mele :D

Da, asta e ieftin si bun.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 2 Aprilie 2009 la 23:35

Volume Flash Curved Brush Mascara si ieftin si foarte bun
Jaque Avatarul lui Jaque
Citeaza Raspunde

Postat de Jaque pe 4 Aprilie 2009 la 09:29

Stila Major Lash, l-am cumparat ieri..e super misto
rhynna Avatarul lui rhynna
Citeaza Raspunde

Postat de rhynna pe 14 Aprilie 2009 la 23:18

mda.de obicei cu cat e mai scump cu atat e mai calitativ
kudika79 Avatarul lui kudika79
Citeaza Raspunde

Postat de kudika79 pe 19 Aprilie 2009 la 01:16

am incercat si de la Lancome si faimosul Dior Show dar care nu a fost asa super , poate nu pt mine...........dar acum am cumparat unul care imi place enorm Helena Rubinstein (feline blacks) , are cam acelasi pret ca si Dior Show ( 25- 30 euro) Merita sa-l incercati !
cryss088 Avatarul lui cryss088
Citeaza Raspunde

Postat de cryss088 pe 20 Aprilie 2009 la 20:06

Dior Show este rimelul preferat al actritei Sharon Stone ... Stie ea ce stie!
mihaela024114 Avatarul lui mihaela024114
Citeaza Raspunde

Postat de mihaela024114 pe 26 Aprilie 2009 la 16:37

bine c-ai deschis subiectul! vreau si eu sa aflu despre un rimel cu adevarat bun. inca nu am dat peste asa ceva, mie toate-mi curg sub ochi pt ca mi se freaca genele de jos de pleoapa inferioara, aproape tot timpul si ma trezesc frecvent neagra sub ochi. anatomia, bat-o vina! sa curga recomandarile ;)
Raporteaza abuz de limbaj
buna eu folosesc rimelul supershock de la avon e super lundeste genele le mareste si cred cel mai important nu curge.
si are si un pret foarte bun
mihaela024114 Avatarul lui mihaela024114
Citeaza Raspunde

Postat de mihaela024114 pe 26 Aprilie 2009 la 16:39

nu in totdeauna ce e scump e si bun
Jaque Avatarul lui Jaque
Citeaza Raspunde

Postat de Jaque pe 27 Aprilie 2009 la 15:39

Helena Rubinstein....
mary Avatarul lui mary
Citeaza Raspunde

Postat de mary pe 18 Mai 2009 la 18:57

BOURJOIS...pt mine e cel mai bun
mikybase012 Avatarul lui mikybase012
Citeaza Raspunde

Postat de mikybase012 pe 19 Mai 2009 la 14:56

Mie mi-au placut Maybelline Great Lash (e cel in ambalaj roz cu verde) pacat ca nu prea se mai gaseste si Masterpiece de la max factor. Am citit un articol de-al Danei Sota (e redactor de frumusete la mai multe reviste glossy, a scris si o carte despre beauty tips) si spunea acolo pe ce produse cosmetice merita sa dam mai multi bani si pe care sa dam mai putin, pe rimel putem sa dam mai putin pentru ca toate au cam aceleasi caracteristici. Dupa parerea ei (si eu sunt total de acord) merita sa dam multi bani pe produsele pt ten (fond de ten, creme) si pe cele pentru par (sampon, masti). In rest demachiant,exfoliant, gel de dus, oja nu e necesar sa cheltuim f mult.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 24 Mai 2009 la 11:36

eu am avut Dior si nu mi-a placut chiar asa mult..acum am Helena Rubinstein LASH QUEEN FELINE, ESTE SUPER ....isi merita banii...nu curge, si iti face gene de invidiat. Eu la capitolul gene de la mama natura stau cam prost:(
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 24 Mai 2009 la 15:51

Te gandesti la vacanta?
w w w.taberelemele . ro

iordachitza_g Avatarul lui iordachitza_g
Citeaza Raspunde

Postat de iordachitza_g pe 4 Iunie 2009 la 15:43

eu una folosesc Maybelline extra volum sau rimeluri de la loreal.sunt foarte multumita de ambele marci.:X:X
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 9 Iunie 2009 la 10:27

Buna,

Mie imi place foarte mult Phenomen de la Givenchy ... insa mi se pare mai bun dat peste un alt strat de rimel deja uscat. Asa ca daca aveti deja un rimel de care nu sunteti multumite suplimentati cu acesta... nu o sa regretati.
Am mai folosit si eu Dior Show si chiar mi-a placut (am testat de cateva ori si am fost odata machiata de cineva)

L`oreal Double Extension este si el pe lista celor Ok.

Helena Rubinstein nu stiu sa fie in Romania... voi de unde ati comandat si cat a costat transportul?

Mercic
Puup
doryss_beauty Avatarul lui doryss_beauty
Citeaza Raspunde

Postat de doryss_beauty pe 16 Iunie 2009 la 08:35

Neatza fetele!! Va recomand sa folositi orice rimel de la Burjois... Sunt foarte bune. Ajuta si daca ai gene scurte si daca nu le ai negre,intoarse ....etc,etc. Cred ca pentru cele care au probleme cu "manjitul" la ochi, se potriveste cel pe care scrie ceva de Club... Nu stiu sa va spun exact cum scrie dar va spun ca le-am incercat pe toate...Acum sunt la cel pentru gene lungi si intoarse (este negru si scrie pe el cu un rozaliu..)
Pupici...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 16 Iunie 2009 la 12:00

eu am folosit o vreme un rimel de la Maybelline the colossal volum` express ... la inceput era ff fain da` nu dura ff mult si`mi curgea sub ochi ...
acu` am de la Rimmel London Sexy Curves ... mie cel putin imi face niste gene dementiale si nici nu curge ... il ador

pup
alyna_p Avatarul lui alyna_p
Citeaza Raspunde

Postat de alyna_p pe 17 Iunie 2009 la 23:31

eu folosesc de la avon rimelul Super SHOCK... eu sunt 100% multumita de el nu incarca si desparte genele...mie mi-a fost recomandat de o prietena si mi-am zis k nu pierd nimic daca incerc...si acum numi pare rau:D ...asa ca recomand si eu mai departe :D...
alinutza28 Avatarul lui alinutza28
Citeaza Raspunde

Postat de alinutza28 pe 22 Iunie 2009 la 11:30

yria de la yves rocher
Pagini: 1 2 3 4 5 >>
Sari la pagina:

Inchide Setari

Off