Info
X
info

Ce produse recomandati pentru ridurile din jurul ochilor?
Pagina 1 din 6

Toate forumurile » Frumusete » Altele » Ce produse recomandati pentru ridurile din jurul ochilor? » Pagina 1 din 6

Voteaza:
Rating curent Ce produse recomandati pentru ridurile din jurul ochilor?: (4.4 din 9 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "Ce produse recomandati pentru ridurile din jurul ochilor?"

Ultimul post pe 26 Octombrie 2017 la 14:11 • Ultima pagina a discutiei »

envy_164478 Avatarul lui envy_164478
Citeaza Raspunde

Postat de envy_164478 pe 26 Octombrie 2017 la 14:11

Ceaiul de musetel ajuta la riduri?
envy_163068 Avatarul lui envy_163068
Citeaza Raspunde

Postat de envy_163068 pe 28 Aprilie 2017 la 12:22

In jurul ochilor se poate folosi pt cearcane serul Pure. E cam scump, dar isi face treaba.
envy015676 Avatarul lui envy015676
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 14 August 2015 la 21:07

De la: envy_162096, la data 2015-08-14 10:46:29Pentru riduri am vaut pe net un produs Impreskin. Nu am folosit vreodata astfel de produse, dar nu se stie niciodata cand voi avea nevoie de asa ceva. Oricum liftingul facial ramane cea mai garantata si cunoscuta metoda de indepartare a ridurilor.

Deci recunosti ca ai vandut prostii...

Toate postarile din "Ce produse recomandati pentru ridurile din jurul ochilor?"

Pagini: 1 2 3 4 5 6 >>
Sari la pagina:
doriplesa Avatarul lui doriplesa
Citeaza Raspunde

Postat de doriplesa pe 2 Martie 2009 la 14:39

Salut!

Haideti sa incepem un nou topic..daca sunteti si voi de acord (asta nu inseamna ca nu le vom continua pe cele deja incepute).
Ce produse impotriva ridurilor din jurul ochilor ati folosit / folositi si care vi se par cele mai bune?

Multumesc!
Spor!

g_roxy84 Avatarul lui g_roxy84
Citeaza Raspunde

Postat de g_roxy84 pe 2 Martie 2009 la 15:14

Cred ca am folosit majoritatea cremelor pentru ochi existente pe piata. Cele mai multe imi faceau mari probleme: ma usturau, se inroseau si chiar se umflau putin ochii.

Mi s-a parut buna crema de la Aslavital cu argila, pentru ochi.

Aia de la Gerovital H3 pentru ochi este de asemenea buna.

Acum folosesc pentru zona ochilor unt de shea pur. Nu l-as schimba cu nimic altceva. Se gaseste de regula la marile plafaruri (e unu la firma L'Occitane, si mai sunt si altele). Dar atentie sa nu aiba in compozitie uleiuri esentiale sau altceva. Cautati shea butter simplu.
cosmina_buzic Avatarul lui cosmina_buzic
Citeaza Raspunde

Postat de cosmina_buzic pe 17 Martie 2009 la 09:14

Buna ,am 35 de ani , am inceput sa folosesc o crema pt. ridurile din jurul ochilor si chiar se vede diferenta! Se numeste ,,Crema de ochi Anew Rejuvenate 24h SPR25" de la Avon -2*10ml=35Ron
E super cu adevarat ! Fata este relaxata ca dupa un tratament facial profesional,estompeaza ridurile din jurul ochilor,confera luminozitate atenuand cearcanele,reduce pungile de sub ochi si foarte imortant :are si factor de protectie UV
FOLOSESTE-O CU INCREDERE,VEI VEDEA PE PIELEA TA DIFERENTA !

Traieste bucuria renasterii alaturi de partenerii Avon !
Cine doreste produse Avon ?
Crezi ca ai putea devenii reprezentant Avon? -nu te costa nimic, doar o copie de buletin,fii propriul tau sef,lucreza cit si cind doresti TU,simplu si usor ,comenzile se fac pe net ,iar livrarea este gratuita direct la tine acasa.
Eu cred ca poti !!!

Pentru comenzi si mai multe detalii ,contacteaza-ma :

Cosmina Buzic
-Lider Avon-
0723556357
0762547260
0356-809113
Capjuna Avatarul lui Capjuna
Citeaza Raspunde

Postat de Capjuna pe 17 Martie 2009 la 11:53

Buna tuturor,

Pentru faptul ca m-am confruntat si eu cu aceasi situatie , pentru ridurile din jurul ochilor, intervin in discutie. M.am hotarat sa caut ceva cu raportul calitatepret acceptabila!Am tot cautat si am dat peste produsele Amway care fac parte din primele 4 din lume!!!Aici am gasit tot ce avea nevoie pentru ingrijirea personala si nu numai...

www.amway.ro/
este o bara rosie unde scrie oaspeti:
scrie-ti numele, iar la "identificatorul gazdei"
scrie:oana1
Produsele sunt CONCENTRATE si ORGANICE si in primele 4 in lume!

O zi buna tuturor!
iulia1000 Avatarul lui iulia1000
Citeaza Raspunde

Postat de iulia1000 pe 18 Martie 2009 la 21:46

eu va recomand L'OREAL revitalift
personal nu as folosi avon pe pielea mea
fara suparare.....
iulia1000 Avatarul lui iulia1000
Citeaza Raspunde

Postat de iulia1000 pe 18 Martie 2009 la 21:49

aslavital cu argila este , de asemenea, foarte buna.
din aceeasi gama mai este crema aslavital hidratanta si aslavital antirid demachiantul si lotiunea tonica

hitler_stalin Avatarul lui hitler_stalin
Citeaza Raspunde

Postat de hitler_stalin pe 20 Martie 2009 la 20:21

da asa este crema de la Aslavital este f buna...am folosit-o si eu si o folosesc in continuare....recunosc k la inceput eram sceptica...dar e f buna..
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 21 Martie 2009 la 23:42

Va recomand Aslavital Lift Instant pentru riduri. este o gama noua de produse Aslavital. Am cuparat-o si eu saptamana trecuta, si chiar a dat rezultate.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 22 Martie 2009 la 15:56

Eu citisem pe alt forum ca la Clinique se gaseste o crema pt ochi care e si foarte grasa si pt riduri.Curios ca recomandati creme romanesti, cred ca o sa mi-o cumpar si eu(Aslavital).Dar pt ce varsta este?

Cosmina_buzic, puteai sa raspunzi la obiect, si nu sa scrii toata polologhia invatata de la adunari.Sau macar puteai sa fii originala.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 24 Martie 2009 la 08:14

Am folosit si eu Aslavital,este buna intr-adevar.Acum folosesc Vivea Visage Q 10,foarte buna.
Acum este vorba si despre compatibilitatea dintre tenul vostru si produs.Nu se poate generaliza,un produs poate fi f bun pentru o persoana si sa nu aiba nici un rezultat ptr altul.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 24 Martie 2009 la 08:41

saluti! eu folosesc ptr ridurile din jurul ochilor vitamina E, capsule...e super buna si mai multa vitamina chiar nu are nici un fel de crema ... :D...un pic neplacut este mirosul...dar ptr ca folosesc numai ptr ochi si numai noaptea nu conteaza..
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 24 Martie 2009 la 09:43

DA, AMWAY ESTE EXTRAORDINAR .EU NU AM PROBLEME CU RIDURILE INSA MAMA MEA ARE 50 DE ANI SI NU A FOLOSIT NICIODATA CREME DAR A AVUT O GROAZA DE RIDURI IN JURUL OCHILOR. I-AM ADUS CATEVA PRODUSE AMWAY SI ACUM ARATA SUPER.... INTRADEVAR MULTI AR SPUNE CA PRETURILE SUNT CAM PIPERATE DAR AVAND IN VEDERE CALITATEA NICI NU SE DISCUTA.
sonyas Avatarul lui sonyas
Citeaza Raspunde

Postat de sonyas pe 24 Martie 2009 la 09:46

Am incercat foarte multe creme si in final m-am oprit la gama VICHY,este super buna k de altfel cam toate produsele pe care le au si nu sunt nici cine stie ce de scumpe.incercati si veti vedea rezultate
EMDA Avatarul lui EMDA
Citeaza Raspunde

Postat de EMDA pe 24 Martie 2009 la 09:54

FOLOSITI CREME ORGANICE DE LA ORGANIC APOTEKE SI JUICE BEAUTY (DIN MAR VERDE) PRODUSE PE CARE LE GASITI LA DR'OGHERIA PE CALEA DOROBANTI 111-135! E SUPER MAGAZIN DE PRODUSE EXCLUSIV ORGANICE DE INGRIJIRE! ALEXA
csilli Avatarul lui csilli
Citeaza Raspunde

Postat de csilli pe 24 Martie 2009 la 10:35

Scrie-mi te rog ce ingrediente are.eu am gfolosit cand am implinit 30 de ani o crema antirid care nu o puneam chiar pe langa ochi si tot imi lacrimau ochii de nu puteam lucra nimic.
Citeaza Raspunde

Postat de csilli pe 24 Martie 2009 la 10:37

Scrie-mi t e rog toate ingredientele,in special primele din lista pentru ca ale sunt in procent mai mare.
Citeaza Raspunde

Postat de csilli pe 24 Martie 2009 la 10:38

nici eu ,dar nici L'oreal nu are ingredente prea grozave.
Citeaza Raspunde

Postat de csilli pe 24 Martie 2009 la 10:40

Si eu am o parere buna dspre gama Vichy,dar as vrea si eu ingredientele totusi te rog.
Citeaza Raspunde

Postat de csilli pe 24 Martie 2009 la 10:59

Astea da,cred ca sunt bune pt piele chiar daca nu isi fac efectul peste noapte.
dmncarmen Avatarul lui dmncarmen
Citeaza Raspunde

Postat de dmncarmen pe 24 Martie 2009 la 12:15

PRODUSELE AVENE SUNT SUUUPER!
AVON SI AMWAY NU LE RECOMAND!
adinaabelei Avatarul lui adinaabelei
Citeaza Raspunde

Postat de adinaabelei pe 24 Martie 2009 la 13:02

Da, intradevar, cele de la AVENE sunt cele mai bune, chiar daca pretul e mai mare, sincer, merita din plin.mai bine 2 - 3 produse scumpe, decat 10 ieftine si proaste.si mai presus de toate, fata noastra este cartea noastra de vizita, asa ca...mertia toti banii si tot efortul.mai ar fi si cele de la GALENIC da sunt un pic mai scumpe...merita incarcate, asadar...CERETI MOSTRE in farmaciile SENSI BLU
ise Avatarul lui ise
Citeaza Raspunde

Postat de ise pe 24 Martie 2009 la 13:26

preturile sunt aberante, nu piperate!!!
dana2peu Avatarul lui dana2peu
Citeaza Raspunde

Postat de dana2peu pe 24 Martie 2009 la 13:44

GUINOT, ACADEMY, sunt cele mai bune , sunt scumpicele dar merita toti banii!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 24 Martie 2009 la 14:03

Galenic si Vichy va recomand. Le folosesc...iar de la Avon folosesc cateva masti, care sunt destul de bune.
MariaTm Avatarul lui MariaTm
Citeaza Raspunde

Postat de MariaTm pe 24 Martie 2009 la 14:58

Nu stiu ce sa zic,am un ten sensibil si mixt,inca cred ca nu am avut prob de sensib la produse. Ma apropii cu pasi repezi de 30,dar la ochii am grad 2 de riduri,desi eu vad ca au aparut in ultimele zile linii fine,mai am si cearcane si ochii rosii.Nu ma pot hotari pentru ce crema?Imi place sa caut sfaturi pe forum inainte si sa o testez.Mi-au fost recom pana acum Aslavital,Gerovital H3,Avene si Nivea,pentru ca cica am probleme cu deshidratarea in zona respectiva si nu numai.In zona ochilor am si niste puncte de colesterol desi mi s-a zis ca se pot scoate,eu nu stiu de la ce le am si vad ca nu trec,pt ochi rosii folosesc picaturi.Nu stiu ce farduri sa folosesc sa mai estopmpez zona, dar am observat ca e o adevarata minune anticearcanul,desi nu stiu cum sa folosesc sa nu incarce,am tenul mai deschis.Ceaiurile sub forma de comprese le recomand si tratarea cu rece a zonei (gheata,lingura rece) si obligatoriu demachierea cu demanchiant special,am folosit de la vichy dar nu pt varsta mea,avene nu are monstre nu?
Citeaza Raspunde

Postat de adinaabelei pe 24 Martie 2009 la 15:48

salut

avene are mostre dar trebuie sa ceri daca nu iti ofera cosmeticiana.e foarte recomandat mai ales pt ten sensibil pt ca sunt produse pe baza de apa termala si nu contin coloranti, conservanti si parfumuri.au si fond de ten, anticearcane si corectoare.mai e imp pt tine produsele cu factor de protectie din aceeasi gama, protejeaza excelent, nu m-am ars la 40 de grade vara trecuta in antalya si am stat...non stop la soare

pt mai multe informatii, poti sa ma intrebi
Citeaza Raspunde

Postat de adinaabelei pe 24 Martie 2009 la 15:50

incearca si in farmaciile de cartier, nu au adaosuri atat de mari.ti se pare mult o crema de ochi avene la 38 lei? sti cate luni te tine?
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 24 Martie 2009 la 16:37

acidul hialuronic este nemaipomenit atat crema cat si capsule
dia21 Avatarul lui dia21
Citeaza Raspunde

Postat de dia21 pe 24 Martie 2009 la 21:35

gel Contur ptr ochi de la Gerovital Plant pe care-l tin in frigider! Face minuni dimineata la desumflarea ochilor si seara la relaxarea lor!
Agla Avatarul lui Agla
Citeaza Raspunde

Postat de Agla pe 24 Martie 2009 la 22:15

gama Roc......super buna
Pagini: 1 2 3 4 5 6 >>
Sari la pagina: