Info
X
info

Pete maronii
Pagina 1 din 2

Toate forumurile » General » PETE MARONII » Pagina 1 din 2

Voteaza:
Rating curent PETE MARONII : (3.8 din 9 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "PETE MARONII "

Ultimul post pe 9 Mai 2012 la 17:56 • Ultima pagina a discutiei »

envy_478 Avatarul lui envy_478
Citeaza Raspunde

Postat de envy_478 pe 9 Mai 2012 la 17:56

De la: envy031268, la data 2011-07-09 15:56:35buna fetelor...sunt noua aici dar m-am inscris tocmai sa va zic ce fericita sunt ca am scapat de petele de pe fata...adf.ly/21vhz ...aici vedeti cum...dupa o luna au inceput sa se vada rezultate...mai aveam un pic si eram toata fata o pata...va tin pumnii
envy031492 Avatarul lui envy031492
Citeaza Raspunde

Postat de envy031492 pe 29 Iulie 2011 la 14:08

buna,
nu reusesc sa vizualizez "reteta"...te rog ajuta-ma si scrie-mi cum te-ai vindecat...sunt disperata, am nunta peste o luna si arat oribil, nici nu suport sa ma uit in oglinda... mersi mult
envy031268 Avatarul lui envy031268
Citeaza Raspunde

Postat de envy031268 pe 9 Iulie 2011 la 15:56

buna fetelor...sunt noua aici dar m-am inscris tocmai sa va zic ce fericita sunt ca am scapat de petele de pe fata...adf.ly/21vhz ...aici vedeti cum...dupa o luna au inceput sa se vada rezultate...mai aveam un pic si eram toata fata o pata...va tin pumnii

Toate postarile din "PETE MARONII "

Pagini: 1 2 >>
Sari la pagina:
roxmaryx Avatarul lui roxmaryx
Citeaza Raspunde

Postat de roxmaryx pe 3 Martie 2009 la 10:06

BUNA ZIUA,

De obicei nu rea stau pe forumuri dar am ajuns la disperare. Am citit numeroase articole despre petele maronii pe care le am pe fata ....se pare ca sunt multe persoane cu aceeasi problema, dar din pacate eu NU POT scapa de ele. Incerc tot felul de creme dar nimic....dati-mi va rog un sfat! Fiecare parere conteaza! ..Cat despre medici...am fost la dermatolog...melasma a spus si mi a prescris Unitone dar...nu trec! Multumesc
g_roxy84 Avatarul lui g_roxy84
Citeaza Raspunde

Postat de g_roxy84 pe 3 Martie 2009 la 16:43

Incearca sa mergi si la un alt dermatolog. Eu nu prea am incredere in diagnosticul sau in tratamentul prescris de un singur doctor, mai ales daca acel tratament nu are rezultatul asteptat.

Incearca sa folosesti ceai de galbenele in loc de lotiune tonica. Este foarte bun.

luxxy_2007 Avatarul lui luxxy_2007
Citeaza Raspunde

Postat de luxxy_2007 pe 8 Martie 2009 la 17:22

buna, si la multi ani !si eu am avut aceiasi problema , pete care pot fi rezultatul expunerii la factori de mediu sau pot avea explicatii de ordin genetic.Am folosit crema Epimblanc, crema care poseda o formula exclusiva, special conceputa pentru a reda luminozitatea chipului, uniformizand coloratia tenului si contribuind la diminuarea aspectului petelor brune. luxa.dlb.ro/
vali20008 Avatarul lui vali20008
Citeaza Raspunde

Postat de vali20008 pe 22 Martie 2009 la 08:20

De la: roxmaryx, la data 2009-03-03 10:06:38BUNA ZIUA,

De obicei nu rea stau pe forumuri dar am ajuns la disperare. Am citit numeroase articole despre petele maronii pe care le am pe fata ....se pare ca sunt multe persoane cu aceeasi problema, dar din pacate eu NU POT scapa de ele. Incerc tot felul de creme dar nimic....dati-mi va rog un sfat! Fiecare parere conteaza! ..Cat despre medici...am fost la dermatolog...melasma a spus si mi a prescris Unitone dar...nu trec! Multumesc

Atunci cand folosesti o crema, un exfoliant pentru pete ...tratamentul este de durata min 6 luni.
gandestete ce ar insemna ca un produs farmaceutic sa-ti inlature in 2-3 saptamani pielea patata...

Eu am avut pete urate si maro si rosii (am pielea ff sensibila si deschisa la culoare) si folosesc Dr. Harris` Original Dermal Magic (exfoliant si hidratant). Si este intr-adevar ff buna.
Acest produs exfoliaza pielea degradata si o regenereaza. exfolierea este blanda fara a produce iritarea sau arderea pielii...Este recomandat sa o folosesti pentru pete min 6 luni...
kppe Avatarul lui kppe
Citeaza Raspunde

Postat de kppe pe 22 Martie 2009 la 10:22

pentru pete maronii si cu rezultate exceptionale va rog sa ma contacta ti tel 0745055065
envy000223 Avatarul lui envy000223
Citeaza Raspunde

Postat de envy000223 pe 22 Martie 2009 la 20:18

buna .Orice rezolvare vei gasi pentru aceste pete va trebui sa previi pe mai departe aparitia altora de aceea e absoluta nevoie de o crema de zi cu factor de protectie foarte mare. Se stie ca soarele e vinovat in mare masura de apariatia lor .Asa ca nici o zi fara protectie solara , chiar si iarna
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 23 Martie 2009 la 07:31

petele maronii apar in general din cauza expunerii la soare.
Asta inseamna ca va trebui sa folosesti tot timpul anului o crema cu factor de protectie foarte mare.
Poti sa incerci Fotoderm Max. Se gaseste in famacii si face minuni
ppredo Avatarul lui ppredo
Citeaza Raspunde

Postat de ppredo pe 24 Martie 2009 la 00:01

De la: vali20008, la data 2009-03-22 08:20:16
De la: roxmaryx, la data 2009-03-03 10:06:38BUNA ZIUA,

Atunci cand folosesti o crema, un exfoliant pentru pete ...tratamentul este de durata min 6 luni.
gandestete ce ar insemna ca un produs farmaceutic sa-ti inlature in 2-3 saptamani pielea patata...

Eu am avut pete urate si maro si rosii (am pielea ff sensibila si deschisa la culoare) si folosesc Dr. Harris` Original Dermal Magic (exfoliant si hidratant). Si este intr-adevar ff buna.
Acest produs exfoliaza pielea degradata si o regenereaza. exfolierea este blanda fara a produce iritarea sau arderea pielii...Este recomandat sa o folosesti pentru pete min 6 luni...
ppredo Avatarul lui ppredo
Citeaza Raspunde

Postat de ppredo pe 24 Martie 2009 la 00:02

Buna.eu am probleme grave cu aceste pete si nu mi sau dus cu nimic.spunemi si mie te rog unde e gaseste aceasta crema rd.harris si cat costa.ms frumos.ast rasp
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 12 Aprilie 2009 la 09:32

Te gandesti la vacanta?
www.taberelemele.ro
csilli Avatarul lui csilli
Citeaza Raspunde

Postat de csilli pe 12 Aprilie 2009 la 14:57

si eu stiu o crema super cu care am scapat de petele brune care mi-au aparut inca din vremea copilariei.intr-adevar am folosit-o consecvent cam 6 luni si intotdeauna peste ea am aplicat crema de protectie solara.Se cheama Forever Epiblanc.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 12 Aprilie 2009 la 15:14

buna am si eu adica am avut pete maronii pe fata di cauza soarelui la cosmetica mi sa recomandat microdermabraziunea am si facut-o si a disparut nu e scump si dispar si ridurile pielea devina curata si frumoasa si asta fara durere asa ca faceti si voi o sa fiti multumite
danatisianu Avatarul lui danatisianu
Citeaza Raspunde

Postat de danatisianu pe 14 Aprilie 2009 la 16:01

www.favisan.ro/catalog.php?detalii=339 - ai aici o crema f buna.

....................................................................................................................................................................
www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi - castiga un week-end la munte!
www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog - castiga un parfum Volare pe 15 aprilie!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 1 Mai 2009 la 16:32

eu aveam pete maronii in jurul gurii...spun aveam pentru ca erau hormonale, am probleme cu tiroida :D ai incercat sa iti faci niste analize hormonale? nu strica ! mai ales daca nu trec...si eu ma dadeam cu crema depigmentanta si nimic ! si cum am inceput sa ma tratez au disparut !
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 1 Mai 2009 la 16:33

are dreptate fata care zice de spf, am citit in cartea unei dermatoloage k e cel mai important, asa k ma conformez :D si exista si creme care nu lasa fata alba ca majoritatea spf-urilor care sunt ca o masca cu var yuk !
t_cornelia Avatarul lui t_cornelia
Citeaza Raspunde

Postat de t_cornelia pe 23 Iunie 2009 la 10:50

eu folosesc o crema de fata de la Farmacia Dona.Este special facuta de catre ei.Se numeste "crema pentru albit" (pretul este aprox 5-6 ron) si se foloseste impreuna cu "apa pentru albit" (pret aprox 5-6 ron) tot produsul acestei farmacii.
e super buna... ........mie mi-a curatat super bine fata
envy001314 Avatarul lui envy001314
Citeaza Raspunde

Postat de envy001314 pe 23 Iunie 2009 la 13:28

Buna!
Daca nu te-a ajutat niciun produs cosmetic,posibil sa fie vorba de vreo problema a ficatului!
Sfatul meu este sa-ti faci un set de analize!Succes!
vali20008 Avatarul lui vali20008
Citeaza Raspunde

Postat de vali20008 pe 24 Iunie 2009 la 13:43

In acest magazin gasiti produse de ff buna calitate, naturale petru aproape orice problema a tenului. Eu achizitionez de la ei tratamentele pentru acnee ( kitul Dr harris dermal magic si crema purificatoare cu extract de arbore de ceai) si sunt ff multumita.

Adresa magazin: www.magazine-online.ro/romdesimed/
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 19 Iulie 2009 la 08:06

Buna
Foarte buna este si dermoabraziunea,urmata de orice fel de creme sau lotiuni de albire, dar OBLIGATORIU filtru de protectie 50+ aplicat Toata ziua la un interval de 2 ore! nu numai dimineata.
Dermoabraziunea se face de obicei in saloane de cosmetica, min 3 sedinte la interval scurt,dar daca nu te protejezi de soare , pielea va fi mai vulnerabila! Atunci las-o pt sezonul toamna-iarna-primavara.
Iarna cand este soare tot trebuie protectie solara!
Daca esti din Suceava, sun-o pe D-na BORES RODICA,si o sa te ajute sigur! este o profesionista! are tel 0744845000
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 19 Iulie 2009 la 13:36

buna! vroiam sa te intreb unde anume ai avut aceste pete? m-ar interesa si pe mine acele creme facute de ei daca zici ca sunt bune.Eu am in jurul gurii pete de anul trecut de la soare ,mai ales deasupra buzei superioare si se vede foarte urat.Ar fi super daca mi-ar trece cu acele creme.Merci!Intrebarea era adresata pentru T.Cornelia
deeaeu Avatarul lui deeaeu
Citeaza Raspunde

Postat de deeaeu pe 20 Iulie 2009 la 20:04

a mai folosit cineva pan acum dr'harris dermal magic.k am vazut o singura persoana care vorbeste despre el si cred k ii si face reclama.
deeaeu Avatarul lui deeaeu
Citeaza Raspunde

Postat de deeaeu pe 20 Iulie 2009 la 20:05

asa-i vali200008?
envy001132 Avatarul lui envy001132
Citeaza Raspunde

Postat de envy001132 pe 8 Septembrie 2009 la 09:45

pt deeaeu: pe tipa asta o gasesti pe toate siteurile facand reclama la dermal magic. o persoana care a folosit aceste produse spunea pe un site ca nu are nici un rezultat in privinta petelor.
vikisor76 Avatarul lui vikisor76
Citeaza Raspunde

Postat de vikisor76 pe 9 Septembrie 2009 la 16:04

am si eu aceste pete maron care imi ies vara din cauza soarelui se cheama melasma am folosit mai multe creme dar trecf greu sau deloc ce recomand( la mine a avut efect) este SERUL IKLEN dar tratamentul dureaza 6 sapt se gaseste la SENSIBLU si este 140 ron mai este si o crema de la aceeasi firma dar pt ea nu am mai avut bani
pioneza Avatarul lui pioneza
Citeaza Raspunde

Postat de pioneza pe 11 Octombrie 2009 la 14:37

si eu ma "lupt" cu aceste pete maronii. Le am desupra buzei superioare si in mijlocul obrajilor....parca as fi "pictata" de clawn:( e groaznic
am folosit anul acesta din iarna trecuta de fapt UNITONE4...desi are factorul de protectie doar de 20(SPF20) , dar si de zi si de noapte...petele sunt mai "putin vizibile" ...nu-i kiar rezultatul ce-l asteptam....dar e ceva ....
adyalbinuta Avatarul lui adyalbinuta
Citeaza Raspunde

Postat de adyalbinuta pe 11 Octombrie 2009 la 22:10

A-ti incercat Lomexim crema?E speciala pt asa ceva..si cunosc persoana care pana la acaesta cremea nu reusea sa scape de aceste pete.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 12 Octombrie 2009 la 09:57

Lomexim nu exista. Exista Lomexin Crema care este pentru cu totul altceva. Gasiti aici prospectul : www.efarma.ro/products.php?id=865 . Cred ca ar fi o idee buna, pe viitor, cand recomandati un produs, sa puneti si un link ca sa vedem exact despre ce este vorba.Trebuie sa ne ajutam, nu sa ne inducem in eroare.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 13 Octombrie 2009 la 01:01

Acum ai jobul perfect,la domiciliu.Esti o persoana ambitioasa,dornica de reusita,atunci intra si tu in echipa noastra.Beneficiati de bonusuri de la 5% pana la 40% Intra pe www.metropolitans.ro ,creati-va cont completand tabelu..Foloseste codul de reprezentant: FGCdWf2h .ROG SERIOZITATE.
veronica85 Avatarul lui veronica85
Citeaza Raspunde

Postat de veronica85 pe 2 Noiembrie 2009 la 15:40

petele maronii apar de multe ori din cauza unor probleme de ficat/vezica biliara. as recomanda nishte analize, in primul rand, apoi o vizita la dermatolog. cremele cosmetice umbla la ,, efecte'' , de [preferat ar fi depistarea ,, cauzei''. multa sanatate
addda Avatarul lui addda
Citeaza Raspunde

Postat de addda pe 13 Decembrie 2009 la 16:29

salut

Si eu am avut pete maronii pe fata(recunosc mi- placut tare mult soarele si solarul).am fost la dermatolog si s-au rezolvat cu 2 sedinte de laser.sunt tare multumita de rezultat.Iti recomand sa mergi la medic....te pup si asteptam vesti de la tine
Pagini: 1 2 >>
Sari la pagina: