Info
X
info

Hemel
Pagina 1 din 4

Toate forumurile » General » hemel » Pagina 1 din 4

Voteaza:
Rating curent hemel: (4 din 2 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "hemel"

Ultimul post pe 30 Septembrie 2011 la 08:36 • Ultima pagina a discutiei »

envy032234 Avatarul lui envy032234
Citeaza Raspunde

Postat de envy032234 pe 30 Septembrie 2011 la 08:36

crema de fata regal daca este folosita asa cum trebuie este foarte buna in special in anotimpul mai rece, dar si vara. Le folosesc de cativa ani. Si rujurile sunt bune.
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 13 Septembrie 2011 la 18:12

De la: Niko_lai, la data 2011-08-01 15:00:40Produsele Hemel au fost foarte bune pana de curand. Din pacate compania a fost vanduta si noii proprietari au inlocuit retetele care erau 100 % naturale cu foarte multe adaosuri chimice. Nu iti mai recomand sa le folosesti.
O parte a companiei care activa in Italia a ramas independenta si a continuat sa produca si sa promoveze produsele bio sub un alt nume.
Numele lor este BioHem si folosesc retete mult imbunatatite fata de produsele originale.
Ti le recomand cu incredere.
Daca esti interesata, ma poti contacta la nr de telefon 0723.751.752

Intr-adevar erau foarte bune. Am folosit crema pentru calciie si mi-a fost de mare ajutor. Nu am mai gasit ceva similar desi am incercat foarte multe. Nu stiam de ce acum nu mai este buna, credeam ca distribuitorul m-a pacalit. Nici nu mai are miros de ceara. Acum inteleg. Pacat ca au stricat produsul, asa vor pierde mult.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 13 Septembrie 2011 la 17:51

Intr-adevar erau foarte bune. Am folosit crema pentru calciie si mi-a fost de mare ajutor. Nu am mai gasit ceva similar desi am incercat foarte multe. Nu stiam de ce acum nu mai este buna, credeam ca distribuitorul m-a pacalit. Nici nu mai are miros de ceara. Acum inteleg. Pacat ca au stricat produsul, asa vor pierde mult.

Toate postarile din "hemel"

Pagini: 1 2 3 4 >>
Sari la pagina:
tina_bucur Avatarul lui tina_bucur
Citeaza Raspunde

Postat de tina_bucur pe 3 Martie 2009 la 20:41

buna,fetelor
va intreb si eu despre hemel.....daca ati folosit ceva,ce rezultate a avut,cum s-a comportat,daca s-a observat vreo diferenta,etc
eu,personal am cumparatv de la firma asta

- 2 sampoane,cu garu si cu ciocolata ff dragutze ca miros care mi-au lasat parul moale dar mi-au facut matreata
- o crema de calcaie bunicica

Sunt curioasa insa cum sunt cremele de fata, rujurile,uleiurile de corp..
Astept cu nerabdare sa-mi dati vesti
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 1 Aprilie 2009 la 16:03

eu stiu de o crema pentru unghii care cica le reface si le face sa creasca.si-a comandat-o o prietena dar sunt cam neseriosi ca o asteapta de 2 saptamani.cand va veni o sa iti spun daca e buna de ceva
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 12 Aprilie 2009 la 11:19

Bună la toată lumea.
Eu sunt reprezentat HEMEL și pot spune că am folosit o gamă variată de produse de la cremă de față antirid până la șampoane .
Sunt foarte mulțumită de ele.
Am folosit inclusiv crema pentru întăririea unghiiilor. În trecut am avut o ciupercă unghială și nu mai putem să folosesc oja, se rupeau foarte repede. Când am începtut să dau cu această cremă pot să-mi dau cu ojă fără teamă.
Vă stau la dispoziție pentru mai multe informații despre produsele HEMEL.
Vă pup .
Pa, pa.
Citeaza Raspunde

Postat de tina_bucur pe 12 Aprilie 2009 la 12:45

uite eu as vrea sa stiu despre crema de fata cu spf,daca ai incercat-o cumva...as vrea sa devin reprezentant dara avand in vedere "criza" am decis sa mai astept si sa ma informez....sunt satula de 7 mii de reprezentanti care isi lauda produsele dar hemel mi-a atras atentia fiind din cate am vazut 100 % natural
mary12 Avatarul lui mary12
Citeaza Raspunde

Postat de mary12 pe 12 Aprilie 2009 la 13:27

De la: tina_bucur, la data 2009-03-03 20:41:31buna,fetelor
va intreb si eu despre hemel.....daca ati folosit ceva,ce rezultate a avut,cum s-a comportat,daca s-a observat vreo diferenta,etc
eu,personal am cumparatv de la firma asta

- 2 sampoane,cu garu si cu ciocolata ff dragutze ca miros care mi-au lasat parul moale dar mi-au facut matreata
- o crema de calcaie bunicica

Sunt curioasa insa cum sunt cremele de fata, rujurile,uleiurile de corp..
Astept cu nerabdare sa-mi dati vesti

Da sunt bune produsele.Eu sunt reprezentant si am folosit destul de multe produse.Le poti folosi cu incredere.De exemplu strugurelul(lip care) de la hemel e singurul care imi hidrateaza buzele cum trebuie si nu trebuie sa ma dau de prea multe ori pe zi cu el(am ff mari probleme cu buzele...is mai mereu uscate..dar cand folosesc hemel e ok)

Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 12 Aprilie 2009 la 16:18

Bună.
Eu am încercat-o.
Este foarte bună.
Dacă vrei să te înscrii, te ajut cu cea mai mare plăcere.
Îmi lași mesaj.
Te pup.
Pa, pa.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 12 Aprilie 2009 la 16:19

Bună.
Cei de la HEMEL onorează comanda în maxim 3 zile.
Nu știu ce a pățit prietena ta?
Pa, pa.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 12 Aprilie 2009 la 16:21

Bună.
Pentru toate persoanele care doresc mai multe informații despre produsele Hemel, înscriere, comenzi, vă aștept să-mi scrieți.
Sunt reprezentant HEMEL.
Pa, pa.
Citeaza Raspunde

Postat de tina_bucur pe 26 Aprilie 2009 la 12:15

da,as vrea sa ma inscriu....dar nu am banii necesari(adica stiu ca inscrierea este 38 ron si treb sa fac o comnada de 20 de puncte initial)....pt ca eu vreau deocamdata doar crema de fata cu spf si un sampon :)....si mi-e mila sa dau atatia bani in plus acum :D
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 26 Aprilie 2009 la 15:47

Bună.
Îți iei produse de 20 de puncte, nu se plătește nimic în plus.
Aștept mai multe întrebări!
Pa.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 26 Aprilie 2009 la 15:52

Bună din nou.
Crema de față și șamponul sunt 10 puncte. Mia trebuie 10 puncte. Poate mai vrea cineva, dă alarma. Trebuie să mai dorească cineva. Și uite așa îți scoți produsele tale gratuit.
La zi de naștere vei primi oferte speciale numai pentru tine.
Acum rămâne să te hotărăști și te ajut eu cu restul.
Te pup.
Pa.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 27 Aprilie 2009 la 14:51

buna! i-a venit crema prietenei mele dar a stat 2 saptamani sa ajunga.ce sa zic e bunicica adica i s-au mai intarit dar am observat ca ,contine ulei de ricin cu care eu m-am dat si va recomand sa va dati si voi pe unghii.mie mi s-au intarit spectaculos ,nu se exfoliaza si cresc
Citeaza Raspunde

Postat de tina_bucur pe 27 Aprilie 2009 la 18:50

pai tocmai,n-am zis ca platesc ceva in plus,doar ca imi cumpar de inca 10 puncte ceva ce nu am nevoie momentan si in plus platesc 38 ron inscrierea :)
deci,probabil o sa mai astept ;)
pana atunci dc ati mai descoperit ceva prod bune de la firm asta puteti scrie aici ;)
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 27 Aprilie 2009 la 20:39

Bună.
Mai găsește pe cineva să cumpere de 10 puncte.
Te aștept cu întrebări.
Pa, pa.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 4 Iunie 2009 la 21:15

Salut fetelor....si eu am incercat produsele Hemel....crema de fata,gelul de dus pt bebelusi(e ffff bun), samponul, crema anti dry,mastile de fata(astea le-a incercat o colega...si e multumita)...si uleiul de par....despre astea pot spune ca sunt extraordinare!!!!...fara sa exagerez.....ca in reclamele proaste....daca vreti mai multe detalii ...adresa mea este....gadiloasa@yahoo.com!!!!...Va pup!!
Citeaza Raspunde

Postat de tina_bucur pe 5 Iunie 2009 la 20:52

super....cred ca o sa apelez si eu la vreo cunostinta,ceva,sa-mi dea cu reducere o crema,ca sa ma conving ;)
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 6 Iunie 2009 la 14:45

De la: tina_bucur, la data 2009-04-12 12:45:32uite eu as vrea sa stiu despre crema de fata cu spf,daca ai incercat-o cumva...as vrea sa devin reprezentant dara avand in vedere "criza" am decis sa mai astept si sa ma informez....sunt satula de 7 mii de reprezentanti care isi lauda produsele dar hemel mi-a atras atentia fiind din cate am vazut 100 % natural

Tina, nu stiu cate stii tu despre produse naturale dar uite aici o eticheta de la produsele "naturale" Hemel:
talc, zea mays, zinc stearate, dimethicone, mica, isopropil isostearate, octyldodecyl stearoyl stearate, pentaerythrityl tetraisostearate, METHYLPARABEN, sorbic acid, PROPYLPARABEN, tetrasodium EDTA, BUTHYLPARABEN, BHT (lista luata de pe forumul lor de la un reprezentant).

209.85.129.132/search?q=cache:aDS-voWytPkJ:organicinromania.blog...
Am pus si linkul de unde am gasit ca sa nu crezi ca am inventat eu. Tot ce e cu litere mari e foarte natural. Mai ales parabenii...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 14 Iunie 2009 la 12:17

Buna,
Am folosit produsele. Sunt si reprezentant. Bineanteles ca nici aceste produse nu fac minuni.... Si mai au un inconvenient. Sunt prea grase/uleioase...Nu intra repede in corp si trebuie sa stai cam mult fara sa faci nimic pana se absoarbe de corp. La crema de calcaie eu am gasit o solutie: dupa ce ma cremuiesc ma infasor in pungi de plastic sa ma pot misca prin casa.... Produsele de machiaj sunt bunicele dar prea scumpe. Oja sare de pe unghii relativ repede, dermatograful nu are textura/rezistenta unuia profesional, fardurile -cel putin acum un an- sunt fara periute, rimel-ul pe timp de vara e dezastru. Fondul de ten pot sa-ti spun ca merita. Eu am sensibilitate la fond de ten in sensul ca ma umplu de cosuri dupa folosirea acestui gen de produs si singurul care nu mi-a dat batai prea mult de cap dupa folosire a fost cel de la Hemel. Este o constatare sincera. Nu stiu de ce de fiecare data cand apare o intrebare referitoare la anumite produse se gasesc foarte multe reprezentante care uita sa-ti raspunda concret la intrebare dar depun toate eforturile verbale de a te inscrie intr-o anumita retea... Hotaraste-te singura daca vrei sa le incerci si pe propria piele....
Citeaza Raspunde

Postat de tina_bucur pe 14 Iunie 2009 la 21:53

multumesc mult de tot...apreciez sinceritatea :)...cred ca ma voi inscrie(desi mi se pare maricica taxa lor,ca de altfel si preturile:D) pt ca vreau neaparat crema de fata cu spf(pt ca stiu ca celelalte din comert au componenti f nocivi-chiar filtrul UV in sine este extrem de nociv si creaza radicali liberi), un ruj,pt ca nu contine plumb si mie imi plac cele persistente,mate,care de ob au ffff mult plumb,sampoanele,care sunt chiar bune,balsamul de par care sper sa nu-mi determine caderea parului ca celelalte(pt ca nu pot evita radacinile) si daca o fi un fond de ten(desi mi-e cam frica sa folosesc,pt ca nu am folosit niciodata pana acum,tocmai pt ca imi irita fata)......daca poti sa-mi spui ceva despre crema de fata si ruj as fi taaare recunoscatoare:)....poate tinem legatura
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 15 Iunie 2009 la 15:26

Stiu ca ti se pare ca ma bag in seama, dar Hemel au exact ce au cele din comert. Chestiile alea naspa ce le contin cremele din comert sunt chiar astea: Parabeni si compusii aia chimici ce ii vezi pe eticheta lor. De ce nu te uiti pe net sa vezi exact ce nu trebuie sa contina un produs cosmetic intai?
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 15 Iunie 2009 la 17:49

Bună.
Toate produsele HEMEL sunt naturale 100%.
Nu văd unde este artificialul.
Sunt reprezentant Hemel. Te contrazic.
Pa.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 15 Iunie 2009 la 17:50

De la: beatrice_m24, la data 2009-06-15 15:26:10Stiu ca ti se pare ca ma bag in seama, dar Hemel au exact ce au cele din comert. Chestiile alea naspa ce le contin cremele din comert sunt chiar astea: Parabeni si compusii aia chimici ce ii vezi pe eticheta lor. De ce nu te uiti pe net sa vezi exact ce nu trebuie sa contina un produs cosmetic intai?

Bună.
Sunt reprezentant HEMEL și te contrazic.
Sunt naturale 100%.
Pa.
Citeaza Raspunde

Postat de tina_bucur pe 15 Iunie 2009 la 20:29

da...deci aici chiar te contrazic....ai citit tu pe eticheta vreunui produs hemel vreo lista de compusi chimici?....ca or mai avea ceva pt conservare,asta este,dar chiar nu cred ca din gama parabenilor.....deci daca exista un lucru de care nu ma indoiesc asta este naturaletea lor...tot aud de oprganic,si de BDHD ala,sau cum ii zice certificatului aluia....sincer,eu nu cred ca organic inseamna pur natural(nu natural in sensul ala de care se folosesc comerciantii care poate insemna chiar si 1 % componenti naturali si gata tac-pac se numeste natural....NU...ma refer natural in adevaratul sens al cuvantului)...deci eu prin organic inteleg ca se bazeaza pe o cultura organica(fara pesticide) care insa poate fi apoi combinat cu fel de fel de produse toxice...si oriflame are o gama organica....deci pt mine organic nu inseamna nimic...nush,poate gresesc,poate au aia de la BDHD standarde de verificare dar asa mi s-a zis si la amway...ca sunt extrem de naturale..ca sa aflu ca de fapt da,se bazeaza pe culturi organice dar mai au un baraben,doi,trei
Citeaza Raspunde

Postat de tina_bucur pe 15 Iunie 2009 la 20:34

cu toate astea,beatrice n-o sa te acuze nimeni ca te bagi in seama,de ce sa presupui asta.....din contra,e buna si o parere contra....dar stiu sigur sigur ca produsele hemel nu au tampenii in ele...:).....eu de asta sunt si dispusa sa dau o suma mai mare pt ele....ti-am zis crema cu spf de la ei mi se pare dintre toate relele cea mai buna....macar are filtre natural;e si nu din alea extrase din industica petroliera(oxibenzen)....
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 16 Iunie 2009 la 16:44

Daca contin un paraben, doi, 3 nu sunt organici. BDIH certifica produsele care NU au parabeni si absolut nici o substanta ce ar putea provoca probleme. Eu am citit pe eticheta Hemel ca au cel putin 3 parabeni. De asta zic ca nu sutn naturale. Altfel nu ti-as fi scris. Nu zic sa cumperi neaparat de la Life care ca are produse atestate BDIH, doar sa fi atenta la eticheta. Pentru ca da, multi afirma ca sunt organici - Amway, Lush, Yves Rocher - dar contin parabeni si multi alti compusi blamati, introdusi acolo pentru a mai reduce pretul de productie al produsului. Daca vrei eu pot sa iti trimit un set de mostre si de la Logona sa incerci, si o lista cu etichetele produselor. Nu trebuie luata etalon, dar sigur nu contin parabeni, sau SLS sau compusi petrochimici.
Citeaza Raspunde

Postat de tina_bucur pe 16 Iunie 2009 la 21:59

serios?:DDD....hemel...parabeni?:D......hm,pai dc e asa nu ma mai bag sa dau o caruta de bani pe ele:D....cat e taxa de inscriere la life care?:))))....chiar n-am stitu ca hemel au parabeni
Citeaza Raspunde

Postat de tina_bucur pe 16 Iunie 2009 la 22:00

scuze,nu citisem mesajul tau de mai sus in care imi prezentai eticheta unui produs hemel....scz
Citeaza Raspunde

Postat de tina_bucur pe 16 Iunie 2009 la 22:08

am intrat acum pe linkul de la tine....:)....da,intr-adevar,fardul are parabeni,ai dreptate :)....dar este un fard....scrie pe site-ul lor ca in privinta cosmeticelor de machiaj componenetele naturale sunt in proportie de 70 %....deci nu au mintit...am vazut sigur asta nu mai stiu unde :)....despre farduri sigur nu au zis ca sunt 100 % naturale,ci doar ca nu contin derivati petolieri,sau asa ceva,daca-mi amintesc bine(am citit mai demult).....deci da,ai dreptate,dar nu cred ca un produs de machiaj se poate face si fara parabeni....nu ar tine:D.....eu ma refeream strict la creme,uleiuri,sampoane....ca de asta am eu nevoie :D....si astea nu cred sincer ca au parabeni :)....dar daca zici ca sigur prod life care sunt mai bune....hm,as incerca...
Citeaza Raspunde

Postat de tina_bucur pe 16 Iunie 2009 la 22:30

"Life Care Corp este compania Nr. 1 in industria BIO din Romania."....bio inseamna organic?...nu stiu,intreb...stiu ca s-a mai pus pr asta de 10 mii de ori dar eu tot nu stiu....deci dc prod life-care sunt organice(acum m-am lamurit ce inseamna organic si vreau produse organice) da,sunt interesata,dar eu nu vad asta scris pe site-ul lor...mi se pare doar ca se dau mari si atat....organic nu vad pe nicaieri....dar dc imi explici o sa inteleg
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 17 Iunie 2009 la 23:55

Bio si organic e acelasi lucru,da. Sunt atestate Bio produsele Logona, de BDIH si Ecocert (unele dintre ele de ambele). Daca imi dai o adresa de mail iti pot spune toate detaliile si iti trimit si exact ce contin Logona - etichetele. 30 de lei este inscriere la Life-care. Nu stiu daca ti se pare mult, primesti niste documentatie, o carte si catalog in banii astia. In schimb cumperi cu pana la 30% reducere.
Mailul meu e menghes@lifecareclub.eu.
beamenghes.lifecareclub.eu/ - aici am si mai multe detalii.
Pagini: 1 2 3 4 >>
Sari la pagina:

Inchide Setari

Off