Info
X
info

Cuperoza si pete rosii pe fata
Pagina 1 din 3

Toate forumurile » Frumusete » Ingrijirea tenului » Cuperoza si pete rosii pe fata » Pagina 1 din 3

Voteaza:
Rating curent Cuperoza si pete rosii pe fata: (3.5 din 2 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "Cuperoza si pete rosii pe fata"

Ultimul post pe 8 Ianuarie 2014 la 18:32 • Ultima pagina a discutiei »

Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 8 Ianuarie 2014 la 18:32

Din pacate, in cazul cuperozei, numeroasele tratamente sau produse cosmetice existente pe piata sunt extrem de agresive, foarte scumpe si – (aproape) in majoritatea cazurilor, fara efecte pe termen lung. Este si o veste buna ! De curand, clinica noastra a lansat in premiera in Romania, PLASMALIFTING-UL CU ADN ACTIVATOR -- tratamentul cuperozei cu extracte autologe de plasma si trombocite activate Dezvoltat de pionierii esteticii medicale moderne, cercetatorii rusi prof. dr. Renat R. Ahemerov si dr. Roman F. Zarudii, acesta este un procedeu de mare rafinament la baza caruia se afla o metoda patentata de extragere si activare a factorului de crestere trombocitara ... cu de 5 ori mai concentrat decat prin orice alta tehnica actuala ! O tehnica ce se adreseaza oricarei persoane intre 20-80 de ani … cat si oricarui tip de piele ! Fiind un preparat autolog (donatorul este in acelasi timp si cel care primeste concentratul trombocitar) un asemenea procedeu nu poate dezvolta efecte mutagene, alergice sau cancerigene, si nici nu poate induce vreo boala transmisibila. Imediat dupa obtinerea sa, concentratul trombocitar va fi injectat in zonele cu probleme asa incat cantitati semnificative de factori de vindecare vor fi eliberati pentru a incepe procesele de reparatie, si pentru a asista celulele stem in actiunea lor de regenerare tisulara. Foarte important: procedura se executa sub anestezie locala, asa incat nu este deloc dureroasa, are un timp de recuperare foarte scurt (cateva ore), si deci nu necesita spitalizare. SEDINTELE NU SE FAC ZILNIC, CI LA O DISTANTA DE 2-3 SAPTAMINA INTRE ELE Rezultatul va fi unul fantastic: chiar si dupa o singura sedinta, cuperoza scade semnificativ, tenul devine mat si luminos, porii se inchid, iar structura pielii se imbunatateste radical …

envy_160326 Avatarul lui envy_160326
Citeaza Raspunde

Postat de envy_160326 pe 27 Decembrie 2013 la 15:11

Personal, nu am întâmpinat astfel de probleme , însă cea mai bună prietenă a mea a reușit să își trateze tenul cu rozacee cu o mască cu arnică de la Eminence. În rest, știu că mai făcea un tratament, la salon, cu produse Pevonia Botanica.
envy015676 Avatarul lui envy015676
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 8 Noiembrie 2013 la 16:19

De la: envy_160112, la data 2013-11-07 18:56:01Dupa ani de chinuiala, am reusit sa scap de cuperoza si puncte negre. De-a lungul anilor am cheltuit f multi bani pe tot felul de creme si degeaba. Am inteles ca totul tine de cat de bine este ingrijit tenul, cele 3 straturi de piele,epiderma:) sper ca nu incurc, eu asa am citit intr-o revista din strainatate. In afara de ingrijire trebuie un fel de drenaj si imbunatatirea circulatiei tenului.
Eu din fericire dupa multe incercari am luat rithual derm, sunt niste pastile cu tot de felul de ingrediente: alge marine, colagen, betacaroten, zinc,acid hialuronic, etc... le-am luat la recomandarea medicului dermatolog si a trebuit sa umez tratamentul 4 luni de zile, noroc ca sunt naturale si mi-au facut numai bine. Am tenul de portelan acum:)) glumesc dar este cu adevarat schimbat, foarte curat si am scapat si de cuperoza.

Reclama.

Toate postarile din "Cuperoza si pete rosii pe fata"

Pagini: 1 2 3 >>
Sari la pagina:
envy000265 Avatarul lui envy000265
Citeaza Raspunde

Postat de envy000265 pe 6 Martie 2009 la 12:36

Am o mare problema cu o cuperoza accentuata si pete rosii pe fata.
Folosesc Metroruboril si imi curat fata si cu ceai de musetel.
Folosesc si crema anticuperoza de la Eucerin
Stiti cumva alte tratamente pentru acesta afectiune ?
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 6 Martie 2009 la 13:47

Da, aplicatii cu argila.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 24 Martie 2009 la 10:08

incearca gama de produse de la floritene cu castane din india..eu o folosesc de cateva luni si deja se vad rezultatele...eu le-am comandat de pe net,nu le-am gasit in farmacii
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 24 Martie 2009 la 10:55

incearca Bioderma pt roseata, da rezultate ! eu am folosit-o combinat cu apa termala de la avene.
krystynan Avatarul lui krystynan
Citeaza Raspunde

Postat de krystynan pe 24 Martie 2009 la 12:59

Avene Trixera a facut minuni cu pielea fetitei mele
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 24 Martie 2009 la 13:52

De la: soaremirela, la data 2009-03-06 13:47:06Da, aplicatii cu argila.

Si eu am tenul sensibil cu tendinte cuperozice si argila nu e buna . E prea dura pentru tenul cuperozic .Asa mi-a zis dermatologul.Mi-am aplicat o masca cu argila si dupa aceea aveam toata fata rosie si am folosit argila praf ,la plic .
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 24 Martie 2009 la 13:56

Eu folosesc apa termala care imi mai calmeaza roseata ,crema pentru ten sensibil ,dar doar din farmacie ,cele dermatologice ,gen Vichy ,Iwostin sau Avene si pentru protectie folosesc Bioderma .
E ok ,dar s-ar putea si mai bine . Ma deranjeaza la schimbarile de temperatura cand mi se inroseste tenul .
ji_cri_mar Avatarul lui ji_cri_mar
Citeaza Raspunde

Postat de ji_cri_mar pe 24 Martie 2009 la 17:56

OFFF,asa e,cum vine caldura,cum apare roseata...Ce tratamente naturiste spuneati ca stiti si care si-au facut efectul????
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Martie 2009 la 12:10

Buna! Si eu am aceeasi problema.Folosesc ca si crema de zi Soin dermo-traitant din gama Active Sensitive de la Yves Rocher.Rezultatele sunt bune.Dar m-ar interesa daca exista vreun aparat prin centrele de infrumusetare care sa rezolve problema sau macar sa o stopeze.Sa nu se agraveze cu timpul...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 28 Martie 2009 la 11:24

Daca fumati fetelor vi se accentueaza cuperoza sau petele rosii .Eu am m-am lasat de fumat de 5 luni si in mare parte din cauza problemelor tenului .Oricum de cand numai fumez schimbarile sunt vizibile ,tenul arata altfel ,numai am roseata aceea de care numai puteam scapa nici cu apa termala , e super.Cafeaua si alcoolul afecteaza tenul sensibil chiar daca nu sunt consumate in cantitati mari .
dana_6825 Avatarul lui dana_6825
Citeaza Raspunde

Postat de dana_6825 pe 29 Martie 2009 la 20:07

Buna seara! Ma scuzati ca intru si eu in discutie. Daca e vorba de produse naturiste......atunci sa fie Hemel. Ulei frech pentru curatare, aplicat seara pe pielea umeda, se lasa pina dimineata, Dimineata, se curata fata numai cu apa calduta, se aplica din nou ulei, se lasa 5 minurte, dupa care se curata cu o discheta umeda si se aplica crema pentru ten sensibil. In 4-5 zile se vede efectul. Garantat.Incercati si nu o sa va para rau. Nici nu sunt foarte scumpe Cu cel mult 80 de lei, ai tratament o luna de zile. Mai poti pune o data pe saptamina o masca pentru ten uscat care nu e mai mult de 30 de lei. Pentru mai multe lamuriri mailul meu sau id-ul dana_6825@yahoo.com
necunoscut Avatarul lui necunoscut
Citeaza Raspunde

Postat de necunoscut pe 3 Aprilie 2009 la 12:16

Am problema cu roseata pe fata de 4 ani,am incercat cu tot felul de tratamente,dar fara nici un folos, mi-a aparut de la soare,acum am niste vinisoare pe fata care sunt rosi in permanenta si pe care trebuie sa le scot cu laserul. Stie cineva in Timisoara unde as putea sa gasesc un cabinet unde pot sa rezolv problema nesuferita care ma deranjeaza?
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 3 Aprilie 2009 la 16:36

De la: ioana29, la data 2009-03-24 13:52:14

Si eu am tenul sensibil cu tendinte cuperozice si argila nu e buna . E prea dura pentru tenul cuperozic .Asa mi-a zis dermatologul.Mi-am aplicat o masca cu argila si dupa aceea aveam toata fata rosie si am folosit argila praf ,la plic .

Depinde de care argila ti ai aplicat, conteaza mult calitatea ei, daca ti ai aplicat argila farmec sau alte tipuri, te cred, e mai mult pamant cred decat argila, cand am folosit prima data se incleia pe fata . Am descoperit una foarte buna si am devenit distribuitor pt ea, eu folosesc argila pentru ten, aveam pistrui, pentru par (il indeseste), pentru celulita si pentru dinti (albeste dintii). Costa 25,00 ron cutia de 500 grame. uite, daca intri pe mess soare_mirela@yahoo.com iti trimit prospectul si o sa vezi ce scrie acolo. Pupici
Capjuna Avatarul lui Capjuna
Citeaza Raspunde

Postat de Capjuna pe 7 Aprilie 2009 la 22:53

Sora mea a avut astfel de probleme insa a rezolvat-o de ceva timp cu Crema calmant ARTISTRY essentials.

www.amway.ro/
este o bara rosie unde scrie oaspeti:
scrie-ti numele, iar la "identificatorul gazdei"
scrie:oana1

O seara buna si multa sanatate :)
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 12 Aprilie 2009 la 20:34

De la: soaremirela, la data 2009-04-03 16:36:07
De la: ioana29, la data 2009-03-24 13:52:14

Depinde de care argila ti ai aplicat, conteaza mult calitatea ei, daca ti ai aplicat argila farmec sau alte tipuri, te cred, e mai mult pamant cred decat argila, cand am folosit prima data se incleia pe fata . Am descoperit una foarte buna si am devenit distribuitor pt ea, eu folosesc argila pentru ten, aveam pistrui, pentru par (il indeseste), pentru celulita si pentru dinti (albeste dintii). Costa 25,00 ron cutia de 500 grame. uite, daca intri pe mess soare_mirela@yahoo.com iti trimit prospectul si o sa vezi ce scrie acolo. Pupici

Este eficienta argila pt cuperoza, poti incerca, nu ai nimic de pierdut, apoi vei vedea puterea argilei.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 13 Aprilie 2009 la 23:05

Daca e intradevar o cuperoza, nu ajuta nici o crema. Se fac tratamente moderne cu laser si IPL.
emu Avatarul lui emu
Citeaza Raspunde

Postat de emu pe 19 Mai 2009 la 10:23

Salut! Iti recomand sa incerci cu cea mai mare incredere gama SENSIBIO de la BIODERMA. Bioderma este o gama de produse pe care o gasesti numai in farmacii, cel mai frecvent Sensiblu. Eu ti-as recomanda sa iei toata gama, de la lotiune pana la crema. Nu au miros, nu sunt grase, sunt absolut perfecte pt ten si nu-ti exagerez. Calmeaza pana la disparitie petele rosii si cuperoza (eu aveam aceste pete rosii pe pometi, unde se si usca piela si ramanea aspra, cu un aspect urat), inchide porii si mie mi se pare ca si menyine fata mult mai curata. Plus ca e excelenta ca baza de machiaj. Iar pretul mi se pare mai mult decat rezonabil (Sensibio DS - 35 lei, de ex). Gama este recomandata de un medic dermatolog si asa am descoperit-o! Iar din experienta proprie, ti-as sugera ca de acum inainte sa incerci darmato-cosmeticele pe care le gasesti in farmacii si mai putin comseticele consacrate gen Avon, Oriflame sau chiar altele, care abunda in parfumuri si alti ingredienti ce pot fi destul de dure cu tenul tau. Plus ca in farmacii te va ajuta mereu cineva sa alegi ce este mai potrivit pentru tine. Mie nu mi-a spus nimeni chestiunile astea, a trebui sa le descopar singura si am incercat o gramada de produse in felul asta. iar daca problema persista, cel mai bine e sa mergi totusi la un medic dermatolog, care te va sfatui numai de bine, cu siguranta.
nicoleredsun Avatarul lui nicoleredsun
Citeaza Raspunde

Postat de nicoleredsun pe 26 Mai 2009 la 10:53

Cuperoza este o probleme dermatologica ,in nici un caz nu se poate trata dupa ureche gen:masti de argila ,nu sant toate la fel si nu cred ca vreun medic le recomanda ptr. aceasta problema.Cel mai bine consultati un medic dermatolog si sfaturile lui vor fi mai competente.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 26 Mai 2009 la 16:25

In prospectul argilei scrie ca trateaza cuperoza.

Daca nu se doreste a folosi argila, si nu aveti incredere in puterea ei de vindecare va recomand o alternativa la fel da naturala si sanatoasa www.formula-as.ro/2006/730/frumusete-20/cum-scapam-de-cuperoza-7236.
Sper sa va ajute.
danatisianu Avatarul lui danatisianu
Citeaza Raspunde

Postat de danatisianu pe 27 Mai 2009 la 22:59

Eu iti recomand gama Favisan. Sunt iefine, dar f bune si proaspete...la Plafar le gasesti.
...................................................................................................................................................................
www.exposhop.ro - castiga un parfum sau un week-end la munte in doi
ankutza20 Avatarul lui ankutza20
Citeaza Raspunde

Postat de ankutza20 pe 21 Iunie 2009 la 19:03

De la: ciolanmariia, la data 2009-04-13 23:05:28Daca e intradevar o cuperoza, nu ajuta nici o crema. Se fac tratamente moderne cu laser si IPL.

te contrazic....uite k s-a inventat si crema care trateaza cuperoza...se numeste Venetol si este de la firma abc cosmetics..se gaseste numai prin colaboratori ..pt detalii adresa mea de mail este ankutza20@yahoo.com.

Din aceeasi gama este si crema pt hemorioizi care ii vindeca in 3 sapt fara operatii si crema pt reumatism si dureri musculare . Costa 10 euro o bucata ..cine doreste produse naturale 100% si bio ma poate contacta ...trimit produsele oriunde in tara...numai bine!!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 22 Iulie 2009 la 20:08

Si eu m-am confruntat cu aceasta problema timp de cinci ani,timp in care foloseam tot felul de creme scumpe, pana anul trecut cand la insistentele unei prietene care se ocupa de amway, am incercat sistemul ARTISTRY (demachiat, lotiune si crema de fata)costa in jur de 300 ron, insa merita toti banii . Produsele sunt foarte concentrate, nu trebuie sa aplici decat o cantitate f. mica si te tin in jur de 6 luni. Eu zic ca orice femeie merita sa se rasfete macar o data la 6 luni cu niste produse care intr-adevar sunt fff bune si pe baza de plante, pe langa toate chimicalele care se gasesc in cremele scumpe din comert.
mihaela_baldea Avatarul lui mihaela_baldea
Citeaza Raspunde

Postat de mihaela_baldea pe 5 Septembrie 2009 la 13:28

eu folosesc din gama Avene : apa termala si crema cu spf 15 ptr ten cuperozic, ,mai folosesc retin-a crema, si multa crema ptr protectie.
envy013088 Avatarul lui envy013088
Citeaza Raspunde

Postat de envy013088 pe 18 Septembrie 2009 la 22:16

eu folosesc Rosaliac de La Roche Posay si mie mi se pare f buna si apa termala La Roche Posay sau Avene, cea de la Vichy nu mi-a placut
babygirll2000 Avatarul lui babygirll2000
Citeaza Raspunde

Postat de babygirll2000 pe 24 Septembrie 2009 la 14:24

Sora mea a avut probleme cu cuperoza iar dermatologul i-a recomandat un tratament cu IPL. A facut5sedinte si a scapat de aceasta problema.
georgiana_bavariablu Avatarul lui georgiana_bavariablu
Citeaza Raspunde

Postat de georgiana_bavariablu pe 6 Octombrie 2009 la 08:40

Ma intereseaza si pe mine ce presupune acest tratament IPL sau cu laser si cat costa? este o metoda permanenta sau poate recidiva ???
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 6 Octombrie 2009 la 11:34

Eu am folosit Celestial de la Lush si am fost foarte multumita, rezultatele au fost vizibile inca din primele zile.Daca vrei sa incerci aceasta crema te poti duce la unul din magazinele Lush si sa-i ceri vanzatoarei o mostra pt. a testa produsul cateva zile, astfel vei sti sigur daca aceasta crema are rezultatul dorit sau nu.Eu am fost foarte incantata de ea iar in momentul de fata nu mai am probleme cu cuperoza deoarece aceasta crema o tine sub control.Daca vrei si alte detalii poti intra la ei pe site.Mult succes in continuare
speranta_2009 Avatarul lui speranta_2009
Citeaza Raspunde

Postat de speranta_2009 pe 3 Noiembrie 2009 la 16:36

eu am inceput de o saptamana sa folosesc gama de produse pentru cuperoza de la floritene, respectiv lapte demachiant, lotiune tonica, fiole cu extract de castan de india, crema de zi si crema de noapte. am sa va tin la curent cu rezultatele pe care le voi obtine (indiferent ca vor fi de bine sau...)
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 28 Noiembrie 2009 la 19:54

Eu am facut tratamentul cu laser, am facut 4 sedinte si voi mai face inca una. Rezultatele se vad clar de la a doua sedinta, cel putin asa a fost la mine, ca am inteles ca difera de la persoana la persoana in functie de ten si de gravitatea problemei.
Georgiana, daca esti interesata, si esti din Bucuresti, iti recomand sa mergi la un control la doamna doctor Luminita Marinescu la Esthera. Succes
luxxy_2007 Avatarul lui luxxy_2007
Citeaza Raspunde

Postat de luxxy_2007 pe 4 Decembrie 2009 la 23:19

buna, sunt luxa si am o prietena care a folosit pentru cuperoza crema Aloe Propolis Creme cu rezultate eficiente , o recomand tuturor cu probleme de cuperoza si pete rosii. gasi informatii pe luxa.dlb.ro/
Pagini: 1 2 3 >>
Sari la pagina: