Info
X
info

Porii deschisi si punctele negre :((
Pagina 1 din 3

Toate forumurile » Frumusete » Ingrijirea tenului » Porii deschisi si punctele negre :(( » Pagina 1 din 3

Voteaza:
Rating curent Porii deschisi si punctele negre :((: (4.8 din 18 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "Porii deschisi si punctele negre :(("

Ultimul post pe 17 Septembrie 2015 la 19:26 • Ultima pagina a discutiei »

PamelaSexy Avatarul lui PamelaSexy
Citeaza Raspunde

Postat de PamelaSexy pe 17 Septembrie 2015 la 19:26

Și în cât timp ai scapat de coșuri dupa folosirea acestor produse? Funcționează și la punctele negre?
envy015676 Avatarul lui envy015676
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 13 Iunie 2014 la 15:50

De la: Turtureanu_Serafima_1, la data 2014-06-12 17:53:57Inainte sa-mi achizitionez anumite produse cosmetice, obisnuiam – ca multe alte femei- sa caut recomandari sau pareri despre acele produse, sa-mi pot face o idee. Sau, mai rau, mergeam pe recomandarea vanzatoarelor din magazinele de cosmetice, care-si dadeau cu parerea cum stiau ele mai bine, insa fara de niciun folos pentru tenul meu. De mica am avut probleme cu cosurile si cu tenul mixt- zona T grasa, restul fetei cam uscata. De curand am incercat o noua abordare de cautare si am inceput sa citesc diverse site-uri de specialitate si explicatiile medicilor dermatologi. Asa am inteles ca trebuie sa-mi caut produse cat mai naturale, cu compusi benefici pentru tenul meu. Si am descoperit gama de produse pentru curatarea tenului pe baza de 100% ulei pur din arbore de ceai, de la Thursday Plantation. Mi-am achizitionat cei 3 pasi de curatare a fetei: spuma de spalat fata, lotiunea tonica si crema hidratanta. Dupa demachiere, folosesc spuma de spalat pe fata si simt cum fata mea ramane perfect curata si catifelata. Lotiunea tonica este revigoranta si indeparteaza si ultimile urme de machiaj. La final aplic crema care nu lasa urme uleioase si este foarte hidratanta. Aceste produse sunt clar preferatele mele!

Bine...foloseste-le si nu ne mai bate la cap cu ele...daca ar fi asa bune s-ar cauta, n-ar trebui sa bantui tu pe diverse forumuri încercând sa vinzi kkt...
Turtureanu_Serafima_1 Avatarul lui Turtureanu_Serafima_1
Citeaza Raspunde

Postat de Turtureanu_Serafima_1 pe 12 Iunie 2014 la 17:53

Inainte sa-mi achizitionez anumite produse cosmetice, obisnuiam – ca multe alte femei- sa caut recomandari sau pareri despre acele produse, sa-mi pot face o idee. Sau, mai rau, mergeam pe recomandarea vanzatoarelor din magazinele de cosmetice, care-si dadeau cu parerea cum stiau ele mai bine, insa fara de niciun folos pentru tenul meu. De mica am avut probleme cu cosurile si cu tenul mixt- zona T grasa, restul fetei cam uscata. De curand am incercat o noua abordare de cautare si am inceput sa citesc diverse site-uri de specialitate si explicatiile medicilor dermatologi. Asa am inteles ca trebuie sa-mi caut produse cat mai naturale, cu compusi benefici pentru tenul meu. Si am descoperit gama de produse pentru curatarea tenului pe baza de 100% ulei pur din arbore de ceai, de la Thursday Plantation. Mi-am achizitionat cei 3 pasi de curatare a fetei: spuma de spalat fata, lotiunea tonica si crema hidratanta. Dupa demachiere, folosesc spuma de spalat pe fata si simt cum fata mea ramane perfect curata si catifelata. Lotiunea tonica este revigoranta si indeparteaza si ultimile urme de machiaj. La final aplic crema care nu lasa urme uleioase si este foarte hidratanta. Aceste produse sunt clar preferatele mele!

Toate postarile din "Porii deschisi si punctele negre :(("

Pagini: 1 2 3 >>
Sari la pagina:
emilutzaa Avatarul lui emilutzaa
Citeaza Raspunde

Postat de emilutzaa pe 10 Martie 2009 la 12:20

Buna! Problema mea cea mai mare este legata de porii deschisi si punctele negre. Am incercat anumite tratamente , dar nimic...
Daca are cineva o solutie si o poate impartasii as fi foarte foarte recunoscatoare :)
g_roxy84 Avatarul lui g_roxy84
Citeaza Raspunde

Postat de g_roxy84 pe 10 Martie 2009 la 12:32

Ai fost la dermatolog? Daca problema e mare, este important sa-i faci o vizita.

Ce stiu eu (si aplic):

- nu ma spal pe fata cu apa calda (deschide porii) ci cu apa rece, sau intre (nici calda, nici rece).
- spala-te pe fata cu un sapun ori gel hipoalergic, care sa nu usuce pielea (sa nu inlature total sebumul, care in cantitati rezonabile este benefic, deoarece tine microbii departe).
- nu stiu daca "manufacturezi" punctele negre, eu da, dar oricum inainte sa faci asta fa o infuzie cu musetel, si stai cu fata in aburul ala (deschide porii pentru a usura scoaterea punctelor negre, iar musetelul este antibacterian). Poate fi folosit cu succes si ceaiul de galbenele.
- dupa scoaterea punctelor negre, iti dai pe fata cu un spray cu apa termala.
- am mai zis-o, dar repet ca e important: ceai de galbenele in loc de lotiune tonica: efectele apar in cateva zile.
- masca cu argila (inchide porii si are efect antibacterian).
- ceai de macese cu lamaie (bogat in vitamina C, este un detoxifiant al organismului) - daca detoxifiem corpul si pielea va arata mai bine.

Daca imi mai amintesc ceva, mai scriu.
emilutzaa Avatarul lui emilutzaa
Citeaza Raspunde

Postat de emilutzaa pe 10 Martie 2009 la 17:33

Multumesc mult de tot. O sa incerc sa fac ce m-ai scris. Am mai citit ceva postat de tine, legat de porii deschisi : sa ne spalam cu zeama de lamaie diluata. banuiesc ca trebuie diluata cu apa, nu?
ms mult ptr tot :*
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 10 Martie 2009 la 18:14

eu imi scot punctele negre la cosmetica, am incercat acasa , de trei ori, si mi s-au dilatat porii ! si e ireversibil :-( ei noroc k exista pudra si fond de ten :D e un produs foarte bun anew clinical microdermabrasion, e un scrub ceva mai tare, mie imi place la nebunie, nu mai se astupa porii aproape deloc ! in general daca ai peste 20 de ani e bine sa folosesti produse pentru microdermabraziune, scruburile mi se par prea usoare :D oricum produsul asta e excelent, l-am luat la reducere cu 55 ron ! bafta
g_roxy84 Avatarul lui g_roxy84
Citeaza Raspunde

Postat de g_roxy84 pe 10 Martie 2009 la 18:23

De la: emilutzaa, la data 2009-03-10 17:33:51Multumesc mult de tot. O sa incerc sa fac ce m-ai scris. Am mai citit ceva postat de tine, legat de porii deschisi : sa ne spalam cu zeama de lamaie diluata. banuiesc ca trebuie diluata cu apa, nu?
ms mult ptr tot :*

Da, zeama de lamaie trebuie diluata cu apa, ca daca nu, usuca tenul. Mai bine alternezi: o zi zeama de lamaie diluata, o zi ceai de galbenele (in loc de lotiune tonica).

Nu uita de detoxifiere: fa o cura cu ceaiuri - galbenele, urzica, ceai verde.

Spor!
fufa021978 Avatarul lui fufa021978
Citeaza Raspunde

Postat de fufa021978 pe 15 Martie 2009 la 08:06

nu inteleg ceva ,spui de un scrub ca nu mai astupa porii deloc ,pai din cate stiu eu ei trebuie sa se astupe sa nu mai intre impuritati!lamureste-ma ,te rog,pt ca ma intereseaza f mult!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 15 Martie 2009 la 08:24

Emilutza, daca ai probleme cu porii si cu punctele negre banuiesc ca ai tenul gras sau mixt....este f important sa mentionezi si tipul tenului.
Eu iti recomand Gama Clinique Pore Minimizer, gasesti si gel de spalare zilnica, lotiune tonica, creme pt inchiderea porilor, masca pt pilling . Eu o folosesc de aprox 1 an, si sunt f multumita, in primul rand am scapat de sebum , pt ca din cauza lui se formeaza punctele negre, porii sunt inchisi si tenul meu arata superb!
necunoscut Avatarul lui necunoscut
Citeaza Raspunde

Postat de necunoscut pe 15 Martie 2009 la 12:23

viziteaza pisikdincopaculcufloridekiwi.blogspot.com/ cercei,brose,pandantive,bratari,mini figurine personalizate, brelocuri ,clame de par si mai nou inele toate realizate din pasta de modelaj 100% handmade
necunoscut Avatarul lui necunoscut
Citeaza Raspunde

Postat de necunoscut pe 15 Martie 2009 la 12:25

viziteaza pisikdincopaculcufloridekiwi.blogspot.com/ cercei,brose,pandantive,bratari,mini figurine personalizate, brelocuri ,clame de par si mai nou inele toate realizate din pasta de modelaj 100% handmade
alessandra_leonte Avatarul lui alessandra_leonte
Citeaza Raspunde

Postat de alessandra_leonte pe 15 Martie 2009 la 12:57

pentru cele care merg la cosmetica pt curatarea tenului si sunt din bucuresti, unde anume mergeti si ce preturi se practica?
gety_gety_gety Avatarul lui gety_gety_gety
Citeaza Raspunde

Postat de gety_gety_gety pe 15 Martie 2009 la 13:06

Atentie! NU a mai ramas mult timp!
Da si tu clic, la urma urmei nu te costa nimic si ceva bani in plus nu strica la nimeni...

www.magneticmarketing.ro/?r=55a7f420b93a831f56115296bf137bfb
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 15 Martie 2009 la 13:45

De la: pisikdinkiwi, la data 2009-03-15 12:23:28viziteaza pisikdincopaculcufloridekiwi.blogspot.com/ cercei,brose,pandantive,bratari,mini figurine personalizate, brelocuri ,clame de par si mai nou inele toate realizate din pasta de modelaj 100% handmade

Ia-ti brosele, cerceii si restul accesoriilor si pune-le la un topic legat de asa ceva, pisica din kiwi!!!!!!!!!!!!
Tu nu vezi ca aici se discuta despre altceva?!
Asta e lipsa de respect sa-ti postezi reclama aici!
Mult succes!
raluk4coco Avatarul lui raluk4coco
Citeaza Raspunde

Postat de raluk4coco pe 15 Martie 2009 la 13:57

si cat costa toata gama clinique pore minimizer?
si inca ceva: pt cine stie- cat costa la cosmetica scoaterea punctelor negre? chiar functioneaza?
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 15 Martie 2009 la 14:42

De la: alessandra_leonte, la data 2009-03-15 12:57:02pentru cele care merg la cosmetica pt curatarea tenului si sunt din bucuresti, unde anume mergeti si ce preturi se practica?

Salut!

In functie de produsele si metodele alese (Floritene, Bruno Vassari, peeling chimic, microdermoabraziune etc) preturile sunt diferite.

Preturile difera foarte mult si in functie de locatia salonului din pacate. Cu cat salonul e mai in centru sau mai de fitza cu atat preturile practicate sunt mai mari, desi practic, operatiunile si tratamentele sunt cam aceleasi. Ca asa e la noi! In loc sa conteze profesionalismul, calificarea, experienta, calitatea produselor si serviciilor, conteaza in cele mai multe cazuri lucruri care chiar nu au nici o importanta.

Va atrag atentia ca microdermoabraziunea nu e aproape deloc indicata vara! Decat daca puteti sta in casa dupa efectuarea ei, aproximativ 3 - 4 zile! Pentru ca tenul se subtiaza foarte mult in urma operatiunii si nu e deloc indicat sa stai la soare, in vant, praf etc deoarece pot aparea pete si alte complicatii!

Alegeti-va cu grija tratementele si NUMAI dupa consultarea unui dermatolog PROFESIONIST! Nu va luati dupa sfaturile unei cosmeticiene din vreun salon dubios! De multe ori aceste cosmeticiene nu au studii in domeniu, cel mult vreun curs amarat care le invata sa epileze cu ceara, sa aplice niste creme, sa foloseasca niste aparate si cam atat.

O cosmeticiana adevarata trebuie sa stie foarte multe despre tipuri de ten, despre tratamente adecvate diferitelor tipuri de ten, despre eficacitatea diferitelor tratamente in functie de anotimp, de tipul de ten, de gama produselor folosite etc. Trebuie sa stie deasemenea chestiuni legate de diete, de regimuri alimentare care favorizeaza aparitia anumitor probleme.

In fine, alegeti-va cu grija si cu atentie cosmeticiana!

Nu uitati ca unul dintre cele mai importante lucruri, care adesea este neglijat si uitat, este REGIMUL DE VIATA cu tot ce implica el: varsta, alimente, lichide, igiena personala, somn si odihna, medicamente prescrise, viata sexuala, tigari, alcool etc.

De cele mai multe ori problemele tenului nu sunt strict de natura exterioara (raze ultraviolete, vant, frig, praf, poluare). In multe cazuri, problemele interne ale organismului afecteaza tenul si scalpul (toate fetele care se vaita cau tenul cu porii deschisi si puncte negre, sebuum exagerat, cu siguranta au probleme si cu ingrasarea rapida a parului).

Asa ca, nu va limitati numai sa aplicati creme, masti si alte produse pe fata! Incercati sa vedeti si celelalte aspecte ale problemei: renuntatul la fumat e foarte benefic tenului, somnul suficient in functie de varsta (dar in nici un caz mai putin de 6 ore pe noapte), consumul de apa si ceaiuri pentru o hidratare corecta, folosirea de creme care sa va protejeze tenul impotriva UV, consumul de fructe si legume in stare proaspata, igiena corecta a tenului (nu-l agresati cu sapunuri de orice fel, alegeti geluri delicate speciale pentru ten, nu exfoliati exagerat de des tenul, curatati tenul in fiecare seara inainte de culcare etc), consumul ponderat de dulciuri, sare, grasimi si ar mai fi multe spus, pentru ca NU EXISTA RETETE STANDARD! Ceea ce da rezultate intr-un caz, intr-un altul, desi asemanator, poate fi un total esec! Pentru ca nu exista doua femei la fel! Fiecare din noi are un regim de viata specific si diferit, regim care influenteaza foarte mult tenul si organismul! Fiecare din noi are o mostentire genetica diferita, mostenire care isi pune amprenta mai mult decat ne-ar placea sa credem! Fiecare dintre noi are obiceiuri, bune sau rele, diferite! De aceea NU EXISTA METODE GENERALE UNIVERSAL VALABILE pentru problemele tenului! Fiecare trebuie sa gaseasca metoda cea mai potrivita pentru ea insasi!

E usor sa dai sfaturi si sa spui "eu am folosit x si y si z si a fost extraordinar", dar cineva lipsit de experienta, de timp si poate de bani, preia "din auzite" si urmarea poate fi nefasta!

Mare grija si mult succes fetelor!
Sa fiti frumoase si proaspete ca florile inrourate!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 15 Martie 2009 la 15:23

eu ma fac la gett's eu cam scumpicel 2 milioane juma dar macar stau linistita ca nu imi nenoroceste fata, sunt foarte paranoica ! plus te faci la 2-3 luni, sa zicem k merita !
baltina Avatarul lui baltina
Citeaza Raspunde

Postat de baltina pe 15 Martie 2009 la 16:02

...in primul rand,trebuie sa stii ca pt.a scoate punctele negre,tenul trebuie sa fie expus la abur...sau cel putin spalat cu apa fierbinte pt a dilata potii si a usura indepartarea punctelor negre.Pt a imi curata tenul mai obisnuiesc sa imi fac singura un scrub din cel mai fin malai existent pe piata.Se amesteca malaiul cu putina crema.Poti folosi orice crema..cea hidratanta...cea demachianta. Trebuie sa obtii o consistenta moale,altfel te poti irita.Masezi f usor cu degetele tenul...pt.ca te poti irita f usor.este important ca acest amestec sa se aplice pe fata umeda. Dupa clatesti intai cu apa calduta,apoi cu rece.Dupa e bine sa folosesti dc ai un produs de minimizare a potilor...eu folosesc f multe produse Clinique. Alt produs astringent preparat in casa f usor si extraoridnar de bun pt tenul gras...mai ales ca si soluti de urgenta inaintea unei petreceri.etc....este obtinut tot din malai amestecat cu un albus batut spuma si cateva picaturi de zeama de lamaie. consistenta o vei realiza sigura in timp ce capeti experienta...trebuie doar sa nu fie tare dar nici sa nu curga de pe fata.se intinde pe fata si se sta pana simti cum te "strange" pe fata. Se umezeste cu apa calda si se indeparteaza masand f usor.
Alt tratament babesc folosit de mine doar pe timp de vara este masca de cartravete.se rade p e razatoarea mica un castravete cat mai natural...dc are bunica in gradina ar fi ideal si se intinde pe fata pt 15 min. Da rezultate extraordinare..tenul avand in acea zi o luminozitate si o finete clara.
Eu am ten gras si pe langa produsele Clinique folosesc aceste leacuri babesti la indemana tuturor.De asemenea mai folosesc pt ten cam de 2 ori pe an,timp de 30 de zile o crema cu galbenele.Chiar dc e f grasa.Folosesc o cantitate fff mica si o intind bine....cine are rabdarea sa o foloseasca mai mult de 7 zile poate vedea cu adevarat rezultatele....dar, cred ca fiecare din noi trebuie mai inatai sa incerce pt a vedea ce rezlutate dau in cazul ei,particular.Dc te intereseaza,eu am multe alte mici secrete de la bunica...si toate dau rezltate, in cazul meu...
dia21 Avatarul lui dia21
Citeaza Raspunde

Postat de dia21 pe 15 Martie 2009 la 16:34

spala-te cu tarate sau malai putin mai mare inmuiat in apa! in timp o sa-ti curete fata foarte bine!
damala Avatarul lui damala
Citeaza Raspunde

Postat de damala pe 16 Martie 2009 la 09:55

Pentru puncte negre te ajut cu un numar de telefon la care chiar te rog sa apelezi cu incredere:

0726 325 662 / D-NA STELA MARIN (este cosmeticiana cu mare experienta)

Cabinetul dinsei se afla in cadrul complexului de la Titan si te poate ajuta(un tratament de scoatere a punctelor negre costa cam 1 milion(la dinsa) si il consider la ora actuala cel mai ieftin

Precizez ca alta metoda de curatare a tenului gras sau a tenului gras asfixic nu exista!!!
Mama natura a dotat anumite persoane cu un ten impecabil..dar la restul le-a dat mai mult de furca!!
Ca sa ma recomand sunt o persoana de 40 ani care s-a nascut cu acelasi tip de ten,poate chiar mai rau ,fiind ten gras-asfixic!!
Eu trebuie sa merg la cabinet de cosmetica daca nu la fiecare luna ,macar la 2-3 luni o data!!
Si cu toate astea sunt inca o persoana care fring multe inimi,desi eu nu mai am timp de asa ceva!!!
Deci curaj..si stringe bani pentru ca asa o sa o tii mereu!!

kudika79 Avatarul lui kudika79
Citeaza Raspunde

Postat de kudika79 pe 17 Martie 2009 la 16:08

pt g_roxy84 : ai spus ca e foarte bine daca in loc de lotiune tonica sa folosim ceai de galbenele . Vream sa te intreb cum procedezi tu ......iti faci ceai in fiecare zi ? sau se poate face mai mult ceai si apoi tinut la frigider ? cam cand "expira" ceaiul? treb mereu proaspat? ca nu prea am timp sa-mi fac mereu ceai .......ms
jojo18 Avatarul lui jojo18
Citeaza Raspunde

Postat de jojo18 pe 20 Martie 2009 la 09:36

cea mai sigura solutie este mersul la dermatolog.cred ca aceasta este solutia ideala pentru toate femeile care au probleme cu punctele negre.La cosmetica va duceti in zadar caci o sa apara din nou.Eu,de exemplu mergeam de doua ori pe luna la cosmetica(asa imi recomandase cosmeticiana,ca sa scap mai repede si datorita faptului ca aveam foarte multe,dar de fapt toata chesta cu saloanele de cosmetica nu este decat o afacere,vor sa ia bani degeaba,pentru mine nu prea au avut efect cei doi ani in care am mers de doua ori pe luna,nu pot sa neg ca in prima zi dupa tratament aveam un ten foarte clar si curat,adica se vedea o schimbare,pacat ca dura decat o zi).Nu zic ca nu este bun un tratament,dar consider ca nu este solutia pentru a scapa de imperfectiuni.daca o sa-i faceti o vizita dermatologului si o sa-i urmati sfaturile o sa aveti surprize foarte placute.
succes in lupta cu imperfectiunile!
creata_adriana Avatarul lui creata_adriana
Citeaza Raspunde

Postat de creata_adriana pe 22 Martie 2009 la 16:42

si eu am probl asta....dar folosesc o reteta naturista si ajuta cat d cat...acu depinde si c tip d ten ai:)
eu am ten uscat si sensibil si o data p sapt imi fac un gomaj din ulei de masline, cateva picaturi de lamaie, miere si malai. le amesteci si te masezi p fata nu foarte tare ca te iriti d la malai.apoi te speli cu apa caldutza si te dai p fata fie cu o crema hidratanta fie cu ulei de masline (depinde de ten, dak ai tenul gras nu cred ca e recomnadat uleiul ca ingrasa mai tare). d asemenea, de 2-3 ori p sapt ma spal p fatza cu zeama d lamaie, asta ca sa mai ia din roseata. dak ai tenul iritat s-ar putea sa te usture, apoi ma clatesc cu apa si ma dau cu crema:) cam asta folosesc eu....you cand try it 2:D
Eeah Avatarul lui Eeah
Citeaza Raspunde

Postat de Eeah pe 23 Martie 2009 la 20:10

Aceeasi problema o am si eu, numai ca nu imi pot da seama ce ten am.Dupa ce ma spal pe fata, tenul ma strange ca naiba si trebuie sa ma dau neaparat cu o crema mai grasa(crema hidratanta de la dove) iar pana seara mi se cam ingrasa, nu foarte rau dar totusi...Abia am scapat de cosuri si chestii de genul folosind un sapun natural din lapte de capra ( Ganoderma sau ceva de genul) dar tenul imi este foarte uscat dupa ce ma spal cu el...si cand foloseam geluri speciale pentru tenul uscat tot mi se usca putin . Pudra de argila am folosit(de cateva ori) si nu am vazut niciun efect extraordinar, de scos le'am scos si timp de 1 saptamana totul afost frumos apoi au reaparut... chiar nu stiu ce sa mai fac...
Citeaza Raspunde

Postat de damala pe 24 Martie 2009 la 15:20

Desi nu sunt nici dermatolog si nici cosmetician, pot sa iti spun ca si tenul gras se usuca chiar pina la exfoliere!!!! Paradoxal, dar din pacate noi cele cu ten gras dam dintr-una intr-alta!!
Al meu produce si comedoame si daca nu trec pe la cosmetica dupa 6 luni acestea se pot simti plimbind mina pe obrajori!!!
La cosmetica ne expunem la aburi de aceea o cosmeticiana isteata si care vrea sa aibe grija si de fata ta cu adevarat si nu doar ca sa iti banii , dupa tratamentul de curatare si gomaj etc..va aplica o crema mai grasa iar noi acasa sa continuam sa aplicam.
Aici e bun si sfatul unui dermatolog mai atent care sa cunoasca bine modul de comportare al tuturor tipurilor de ten (aha..acum mi-a venit ideea ca fetita mea dupa ce termina cu gimnastica ritmica sa faca dermatologie combinata cu cosmetica..cred ca merg f bine).
Desi are doar 12 ani se pare ca nu ma va mosteni la ten si sper ca nici la 14 ani sa nu luptam cu acneea neagra!!
Este copil alaptat si sper si eu ca o mama adevarata ce sunt , sa nu sufere intr-o buna zi vazindu-se "uratita" de cosurile negre.Oricum voi fi linga ea pt ca impactul va fi mare!

Citeaza Raspunde

Postat de damala pe 24 Martie 2009 la 15:22

nu folosi pudra,fond de ten ..e dezastru..aparent acopera dar nu face decit sa inhibe tenul..
offf..este greu sa te vezi in oglinda..stiu!!!
freydna Avatarul lui freydna
Citeaza Raspunde

Postat de freydna pe 31 Martie 2009 la 19:10

Poti sa iti extragi punctele negre si singura, cu un tircomedon (Body Shop), dupa o baie de aburi sau sauna, in prealabil(! atentie daca ai cuperoza-vase mici de sange dilatate si sparte la suprafata pielii- nu e indicat!!!!!!) In rest. tot ce e astringent e bun- pentru ca daca punctele negre sunt o problema, inseamna ca ai ten gras
mihaela024114 Avatarul lui mihaela024114
Citeaza Raspunde

Postat de mihaela024114 pe 11 Aprilie 2009 la 22:48

buna.
In primul rand NICIODATA sa nu te speli cu sapun pe fata, cred ca ai ten gras sunt produse pentru tenul gras si ai mare grija in fiecare dimineata si seara este bine sa fai urmatorii pasii: Curatare cu un gel de curatare, tonifiere cu o lotiune tonica si neaparat hidratare . daca vrei mai multe detalii lasa-mi un aspuns pe mihaela.boangiu@yahoo.com
Eeah Avatarul lui Eeah
Citeaza Raspunde

Postat de Eeah pe 12 Aprilie 2009 la 15:08

Va multumesc mult
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 12 Aprilie 2009 la 19:15

geea sa incep cu inceputul...ai ten normal spre uscat....si al meu e uscat pe motive de boala (hipotiroidie) si totusi se ingrasa si la 2 luni ma duc la cosmetica ca am fata plina de puncte negre si pielea incarcata...la mine stiu sigur k e hormonal....apoi....argila usuca fata incearca masca cu argila de la aslavital aia nu usuca dar curata ! apoi, chiar daca ti le scoti, normal k revin ! ai grija totusi ideal ar fi sa mergi la cosmetica pentru ca si mi-am curat porii acasa de fix 3 ori si i-am dilatat pe viata eu ma demachiez cu lapte demachiant , dau cu apa termala, apoi crema grasa, apoi pe parcursul zilei la fel, si cand imi apar cosuri imi pun o masca uite aici www.biologisch24.com/product_info.php/info/p271_Dr-Hauschka-Clea... este scumpa dar usuca cosurile si nu fata si tine mult, pui foarte putina...ideal ar fi sa treci pe la cosmetica , o luna ai fata curata, eu ma duc la 2 luni :D nu de alta dar durerea e atroce ! glumesc dar tot doare :D bafta mai intreaba-ma daca vrei ;-)
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 12 Aprilie 2009 la 19:17

damala permite-mi sa te contrazic...incarca tenul fardurile daca nu le iei de pe fata seara si daca au ingrediente iritante si ai pielea sensibila sau daca folosesti fond de ten pentru ten uscat , cu ulei in el, pe ten gras ! atunci da ai belele...in rest nu incarca fata !
Eeah Avatarul lui Eeah
Citeaza Raspunde

Postat de Eeah pe 14 Aprilie 2009 la 22:52

Pagini: 1 2 3 >>
Sari la pagina: