Info
X
info

Rochite elegante ! propuneri ... :d
Pagina 1 din 2

Toate forumurile » General » rochite elegante ! propuneri ... :D » Pagina 1 din 2

Voteaza:
Rating curent rochite elegante ! propuneri ... :D: (4.8 din 8 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "rochite elegante ! propuneri ... :D"

Ultimul post pe 20 Mai 2010 la 23:44 • Ultima pagina a discutiei »

MARIMARY Avatarul lui MARIMARY
Citeaza Raspunde

Postat de MARIMARY pe 20 Mai 2010 la 23:44

SUNT CELE MAI VARZA ROCHII, DUREAZA FOARTE MULT COMANDA, EU MI-AM FACUT ROCHIE SI A DURAT 2 LUNI SI TOT NU A IESIT CORESPUNZATOR TALIEI MELE
MARIMARY Avatarul lui MARIMARY
Citeaza Raspunde

Postat de MARIMARY pe 20 Mai 2010 la 23:41

De la: cutuana, la data 2009-05-04 15:30:26Buna, daca sunteti interesate de hainute trendy :) si nu prea scumpe puteti arunca o privire pe aniesshop.blogspot.com/search/label/Rochite (o sa revin cu mai multe modele). Multumesc
ani_ela Avatarul lui ani_ela
Citeaza Raspunde

Postat de ani_ela pe 15 Ianuarie 2010 la 18:03

Un magazin care are o gramada de rochii, inclusiv pentru ocazii speciale este :www.bonprix.de/bp/Kleider-1-5906-shop.htm?id=1967693303021384512... (magazin Bonprix, Germania)

Siteul www.samaniela.ro/ aduce la comanda produse din mai multe magazine din afarateritoriului tarii printre care este inclus si acest magazin , Bonprix
Contact tel: 0735 663 580
Contact mail: comenzi@samaniela.ro

Toate postarile din "rochite elegante ! propuneri ... :D"

Pagini: 1 2 >>
Sari la pagina:
Erika_T Avatarul lui Erika_T
Citeaza Raspunde

Postat de Erika_T pe 10 Martie 2009 la 19:30

am balul de absolvire in luna iunie si caut o rochita mai eleganta...pana peste genunchi sau mai scurta eventual si nu foarte scumpa... propuneri va rog... site-uri ceva :D va puup
verygood Avatarul lui verygood
Citeaza Raspunde

Postat de verygood pe 16 Martie 2009 la 22:22

Rochite elegante ! o idee OK si eu trebuie sa caut rochite ,merg anul acesta la doua evenimente ( nunti) si am nevoie de 2 rochite superbe .A trecut careva dintre voi prin magazinele de specialitate ,ateliere,case de moda ...din BUCURESTI ? As dori cateva recomandari
pupici dulci si apropo este prima mea zi pe aici
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 22 Martie 2009 la 13:21

si mie imi trebe rochitza tot pt absolvire..eu ma gandeasc sa o fac la o croitoreasa..nu de alta dar nu am prea vazut asa rochitze prin magazine..si mai ales una care sa stea bine pe mine (sunt mai micutza de inaltime statura )... sti careva ceva modele frumoase?
corinn Avatarul lui corinn
Citeaza Raspunde

Postat de corinn pe 22 Martie 2009 la 20:01

din pacate la rochite nu ma prea pricep...dar ma gandeam ca dupa ce gasiti rochitele la care mult visati poate aveti nevoie si de accesorii si am zis sa va propun cateva facute manual.... sper sa va placa si sa gasiti si rochiile la care visati ( pocoart.blogspot.com/ este un blog cu accesorii din cafea..) si ( corinart.blogspot.com/ aici vedeti si voi din ce sunt) enjoi....
lula Avatarul lui lula
Citeaza Raspunde

Postat de lula pe 23 Martie 2009 la 08:40

VictoriasSecret@e.victoriassecret.com
A-N-N-A Avatarul lui A-N-N-A
Citeaza Raspunde

Postat de A-N-N-A pe 24 Martie 2009 la 15:52

SI EU CAUT ROCHITE ELGANTE ..TOT PT ABSOLVIRE..PT BALUL DE A12A..MOMENTEN NU AM GASIT NIMCI PRIN MAGAZINE.... :(..DAR MAI AM TIMP......
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 5 Aprilie 2009 la 09:03

daca esti inalta si slaba si ai un corp de aratat cu decenta, clasica rochita neagra deasupra genunchiului, fara maneci si la baza gatului dar ... intr-o culoare electrica ... vei fi remarcata ... iin privinta culorii sa nu ai retineri.
daca esti mai micuta sau mai grasuta sau nu vrei sa atragi atentia asupra ta ci asupra gustului tau in materie de fashion... puti pune o rochie Afrodita (stilul grecesc) neagra sau o roche tip fluture (cu maneci ample plisate) culori pastel, sau ... daca ai vazut niste incaltari TRAZNET in sensul de indraznete,ia-ti o richita clasica usor cambrata midi, cu maneci 3/4 ... ochii vor fi atrasi de picioare ... IMAGINATIE!!! asta n-o gasesti la magazin dar toate propunerile ei DA!
oricum de evitat vesteda rochie sau combinatie de corset cu siret la spate si fusta clopot sau cambrata si fronsata, brodata, pietrificata, paietata... mai ales grena sau verde kaki ... ASTA DACA NU-TI DORESTI SA EXECUTI UN "MERSUL FETELOR DE LA CAPALNA" impreuna cu celealte femei de la eveniment, garantez ca macar 1/4 vor fi asa imbracate. Succes, fantezie si petrecere frumoasa.
annya_inanna Avatarul lui annya_inanna
Citeaza Raspunde

Postat de annya_inanna pe 5 Aprilie 2009 la 09:28

cel mai bine e sa o cumperi de la o casa de moda cum a facut eu,asa vei stii exact ce vrei ,nu te sfatuiesc sa-ti iei o rochie lunga
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 5 Aprilie 2009 la 10:32

eu mi am cumparat rochie neagra lunga...am fost la un magazin cu rochii unicat.. .asa va sfatuiesc si p voi sa faceti...dak nu vreti sa fiti jumatate din fete imbracate la fel :sml-happy0158
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 5 Aprilie 2009 la 10:33

Tantzi Avatarul lui Tantzi
Citeaza Raspunde

Postat de Tantzi pe 5 Aprilie 2009 la 10:48

www.envy.ro/moda/Rochii/Rochii-de-seara/Rochie-Beyonce-7398
adrianad Avatarul lui adrianad
Citeaza Raspunde

Postat de adrianad pe 5 Aprilie 2009 la 11:07

Imi plac f mult sfaturile tale.
Si eu trebuie sa merg in iunie la o nunta si incerc sa caut ceva. Am vazut ceva modele pe net - stilul grecesc imi place f mult insa pt unele preturile erau prea mari pt bugetul meu. Sunt o ifire destul de pretentioasa si cu greu gasesc ceva sa-mi placa total
Sper sa gasesc ceva prin magazine.
M-ar tenta de asemenea sa-mi fac o rochie la o croitoreasa, are cineva recomandari? Eu nu cunosc nici o croitoreasa in Bcuresti (stau in Baneasa).
mi-ar placea sa-mi fac ceva haine pe comanda ca ar iesi bine din prima - eu sunt destul de inalta (aprox 1.68), sunt lata in solduri dar cu talia bine marcata si imi gasesc greu ceva sa mi se potriveasca.

Spor la cumparaturi tuturor, va anunt dc am gasit ceva :-)

Erika_T Avatarul lui Erika_T
Citeaza Raspunde

Postat de Erika_T pe 5 Aprilie 2009 la 11:55

merci manuelamuresan. si eu ma gandeam la acelasi lucru. Mi-am gasit o rochitza rosie pana pe la genunchi de la Bebe cu cupe care sa iti avidentieze bustul .
Si este modelul care imi vine vine pentru ca am 1.77 . :D acum trebuie sa imi caut niste pantofi dar nu-mi fac probleme .... greul a trecut . Mercii mult :*:* bafta si voua :)
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 5 Aprilie 2009 la 12:10

Eu sunt f pretentioasa,imi caut si eu rochie de nasa de 1 an.Abia acum am gasit niste modele la bien savvy,intra pe site si iti garantez ca vei gasi ceva pe gustul tau dar cred ca sunt cam scumpe. Eu merg saptamana asta la magazin langa hotel horoscop la pta uniirii.
Marrgot Avatarul lui Marrgot
Citeaza Raspunde

Postat de Marrgot pe 5 Aprilie 2009 la 13:53

Am vazut niste rochite super dragute (si scurte, si lungi, in toate culorile, etc) la Bien Savvy. Nu stiu cat costa (presupun ca destul de mult), dar arata...genial!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 5 Aprilie 2009 la 14:22

incearca search google - rochii, sau si mai bine, iesi din casa si uita-te prin magazine.....;)
coookye Avatarul lui coookye
Citeaza Raspunde

Postat de coookye pe 5 Aprilie 2009 la 14:36

buna fetelor....
puteti sa incercati sa gasiti ceva potrivit si la preturi accesibile si pe www.starshiners.ro..
va pup
mirel0 Avatarul lui mirel0
Citeaza Raspunde

Postat de mirel0 pe 5 Aprilie 2009 la 16:17

marrgot stiu eu kt costa rochiile de la bien savy ...in jur de 1700-2500 RON si eu am nevoie de o rochie de bal...sunt a 12 a bn am nevoie aveam pt ca deja mi-am luat o ....e gen baby doll imi place la nebunie un sfat de la mn kre deja am mers prin magazine si am umblat destul d mult credeti-ma!mergeti in baneasa ...e un magazin la etajul 1 spre rusinea mea numai stiu cum se numeste...dar avea destule rochii de ocazia pentru toate gusturile...oricum in baneasa tot trebuie sa vedeti ceva...va urez bafta la shopping si multaaaaa rabdare mai ales dak sunteti la fel de mofturoase k mn:D...
mikutza_de_tot Avatarul lui mikutza_de_tot
Citeaza Raspunde

Postat de mikutza_de_tot pe 5 Aprilie 2009 la 21:44

pentru rochitze chic (si cu sanse mari a fi gasite prin anumite magazine din baneasa cu pret dublu) va recomand H-ul din Herastrau. eu mi-am luat rokia de bal dintr-un magazin de acolo. Apoi, mai gasiti rokitze foarte interesante la Toi&Moi in Baneasa, Debenhams din Vitan, sau Dada... unde preturile sunt destul de sus. spor la probat!
Quarelin Avatarul lui Quarelin
Citeaza Raspunde

Postat de Quarelin pe 5 Aprilie 2009 la 21:57

INCERCATI LA YOKO..au lucruri dragute. ASTAZI LA TV AVEA ANASTASIA LAZARIUC O ROCHIA SUPERBA(PT O NUNTAO PUTETI VEDEA IN EMISIUNEA CORINEI CHIRIAC F F ELEGANTABAFTA
little_angel Avatarul lui little_angel
Citeaza Raspunde

Postat de little_angel pe 6 Aprilie 2009 la 09:27

mie personal imi plac foarte mult rochitzele de pe site-ul www.rochiideocazie.net :* pup si spor la cumparaturi
Sara Avatarul lui Sara
Citeaza Raspunde

Postat de Sara pe 6 Aprilie 2009 la 12:17

va recomand un site de unde va puteti inspira, au rochii deosebite, din pacate nu cred ca puteti comanda din Romania, este imposibil ca din atatea modele sa nu va gasiti ceva pe gustul vostru, sunt sute de modele si puteti fi unice. Daca stiti o croitoreasa buna, merita incercat.Acasa nu o sa gasiti.Inca nu s-a inventat magazinul care sa ofere o gama larga de modele de rochii......rar ti gasesti o rochie deosebita si aceea foarte scumpa, in rest numai sclipiciuri, briz briz-uri si materiale care lasa de dorit.
www.otto.de/Damen/Kleider/shop-de_bc_sh1458598;sid=TDmLc834I2dGc...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 6 Aprilie 2009 la 12:50

Am intrat pe site-ul cu otto... si apoi pe cel cu rochii de ocazie..
OMG!!! Sa nu iti bagi picioarele: adik rochiile in Germania sunt mai ieftine decat in Romania si arata si muuuuult mai bine!!!! .. nu stiam ca romanii au salarii asa de mari..
Sara Avatarul lui Sara
Citeaza Raspunde

Postat de Sara pe 6 Aprilie 2009 la 16:07

Unde mai pui ca le poti returna daca nu iti plac, nu se potrivesc sau te-ai razgandit.Intr-adevar sunt muult mai ieftine.
Acasa am vazut ca e colectia Catalin Botezatu pe Quelle. Nu am comandat de la ei never si nu stiu ce si cum. In rest la categoria Rochii pe Quelle nu prea ai ce alege.
Va trimit linkul cu rochiile lui C.B.
www.quelle.ro/ro/q4r/home/themen/artikelbotezatu//p-1/o-0/index.html
simi18 Avatarul lui simi18
Citeaza Raspunde

Postat de simi18 pe 6 Aprilie 2009 la 17:32

Buna.Am vazut si eu niste rochii dragute pe un blog,o sa caut link-ul si il postez...:)
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 6 Aprilie 2009 la 20:00

De la: Tantzi, la data 2009-04-05 10:48:30www.envy.ro/moda/Rochii/Rochii-de-seara/Rochie-Beyonce-7398[/quote]

rochia aceasta este suuper , am remarcat-o si eu acum cateva zile in urma si mi-a ramas in minte... sa-mi fac la croitoreasa cu prima ocazie
rall_baby Avatarul lui rall_baby
Citeaza Raspunde

Postat de rall_baby pe 6 Aprilie 2009 la 20:00

eu vreau sa-mi comand o rochie de aici:
www.edressit.com
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 7 Aprilie 2009 la 12:58

cele de pe rochii de ocazie nu arata ca ar fi facute in Romania. probabil sunt made in China sau Turcia.
mie personal imi plac cele de pe www.jovani.com . oricum trebuie sa ma apuc de cautat cu 4 nunti si vreo 3 botezuri anul asta
pink_girl72 Avatarul lui pink_girl72
Citeaza Raspunde

Postat de pink_girl72 pe 8 Aprilie 2009 la 12:36

eu port numai rochii trei sferturi pentru ca am o silueta androgina si picioarele lungi . rar port si rochii lungi dar nu imi place deoarece imi da senzatia k ma lungesc si mai mult. rochia neagra e clasica si merge la bal. in vara am si eu balul bobocilor si vreau o rochie rosie,eleganta,seducatoare
rall_baby Avatarul lui rall_baby
Citeaza Raspunde

Postat de rall_baby pe 9 Aprilie 2009 la 12:57

www.edressit.com
Pagini: 1 2 >>
Sari la pagina:

Inchide Setari

Off