Info
X
info

Intarirea unghiilor
Pagina 1 din 3

Toate forumurile » Frumusete » Manichiura si pedichiura » Intarirea unghiilor » Pagina 1 din 3

Voteaza:
Rating curent Intarirea unghiilor: (4.4 din 9 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "Intarirea unghiilor"

Ultimul post pe 25 Martie 2013 la 22:58 • Ultima pagina a discutiei »

envy7856 Avatarul lui envy7856
Citeaza Raspunde

Postat de envy7856 pe 25 Martie 2013 la 22:58

buna, va recomand decoratiunile tinte metalice se poarta anul acesta baff.ro/nail-art/324-decoratiuni-metalice-00000116.html
envy_1032 Avatarul lui envy_1032
Citeaza Raspunde

Postat de envy_1032 pe 1 Octombrie 2012 la 17:51

in primul rand iti recomand sa iti verifici calciul .Apoi dak vezi ca ai o lipsa maricica fa o cura de calciu 10zile pe luna cu calciu efervescent.Eu iti recomand ca produse f bune pt prevenirea exfolierii ,ruperii,decolorarii si pt intarirea unghiilor tratamentele de la FM-pe baza de calciu sau keratina(cunoscuta ca fiind cea mai importanta pt unghii) sau praf de diamant.Fara agenti chimici,parabeni ,alergeni care iti refac unghiile nu le ataca ca alte produse din comert.Daca doresti sa afli mai multe te ast la id ul:lupikcrazy@yahoo.com
mariana_mari Avatarul lui mariana_mari
Citeaza Raspunde

Postat de mariana_mari pe 1 Octombrie 2012 la 10:31

Buna! Eu am descoperit un gel intaritor in magazinele DM, este de la Alverde si are granule verzi in el, iar capacul este verde sidefat (nu stiu exact cum se numeste). A dat rezultate dupa o saptamana de utilizare zilnica, cu aplicare seara inainte de culcare, fara sa imi ud mainile. Este in jur de 15 lei si merita acesti bani, pentru ca da rezultate. Incearca-l cu incredere!

Toate postarile din "Intarirea unghiilor"

Pagini: 1 2 3 >>
Sari la pagina:
lauralara Avatarul lui lauralara
Citeaza Raspunde

Postat de lauralara pe 15 Martie 2009 la 18:02

Buna fetelor! Am si eu o problema cu unghiile............acum 1 an am decis sa-mi pun acryl pe unghii n-am rezistat prea mult si dupa 6 luni le-am dat jos. Acum ma chinui sa revin la unghia naturala ...dar din pacate numai sunt ca inainte ,......se rup foarte repede si nici macar oja numai sta pe unghie................Are cineva vreo idee??? Apreciez orice sfat! Pupici!
misuramona Avatarul lui misuramona
Citeaza Raspunde

Postat de misuramona pe 17 Martie 2009 la 07:38

am avut si eu unghii tehnice si dupa ce le-am luat jos am folosit ulei de ricin de doua ori pe sapt in loc de oja sau am tinut unghiile in ulei de floarea soarelui caldut. in 2 luni si-au revenit
Dulcynea Avatarul lui Dulcynea
Citeaza Raspunde

Postat de Dulcynea pe 17 Martie 2009 la 07:51

Si eu am ales varianta cu unghiile false cu gel, si dupa ce am renuntat la acesasta metoda unghiile mele erau foarte subtiri, si aveau o culoare galbuie. Am onceput sa iau calciu efervescent cu D3, o tableta pe zi, (10 zile pe luna, pe urma pauza pana luna viitore), si dupa 2-3 luni unghiile mele si-au revenit foarte frumos, acum sunt tari, au o culoare foarte frumoasa,si sunt mult mai rezistente.......poti incerca si aceasta varianta, deoarece trebuie sa tratezi si din interior, nu doar suprafata. Te-am pupat si multa bafta!!
cosmina_buzic Avatarul lui cosmina_buzic
Citeaza Raspunde

Postat de cosmina_buzic pe 17 Martie 2009 la 08:22

Buna .....sunt lider Avon si am succes fiindca-mi pasa cu adevarat de problemele noastre, iti sugerez sa folosesti dimineata (daca ai timp) inmuierea unghiilor in ulei caldut de masline timp de 5 min.,apoi le poti lasa asa un timp cit stii ca nu speli vase,rufe sau ai contact cu acgenti de curatare,insa pentru a le proteja pe parcursul zilei,foloseste ,,Tratament pentru unghii-cu extract de cactus"-7.99Ron de la Avon,care se prezinta sub forma unui lac incolor. Seara curata acest lac cu ,,Lichid de curatare a lacului de unghii" 150ml-13.99Ron care nu doar curata delicat,neatacind unghia,ci si hraneste, apoi aplica ,,Crema tratament pentru maini si unghii 100ml-7.99Ron,(are rolulul de a proteja pielea mainilor,hidrateaza,catifeleaza,asigira rezistenta unghiilor,contine vit.A si E,extracte de galbenele,musetel si ginseng).Asta ca si tratament exterior,insa trebuie sa ai grija sila dieta....incearca sa maninci mai multe lactate.

Traieste bucuria renasterii alaturi de partenerii Avon !
Cine doreste produse Avon ?
Crezi ca ai putea devenii reprezentant Avon? -nu te costa nimic, doar o copie de buletin,fii propriul tau sef,lucreza cit si cind doresti TU,simplu si usor ,comenzile se fac pe net ,iar livrarea este gratuita direct la tine acasa.
Eu cred ca poti !!!

Pentru comenzi si mai multe detalii ,contacteaza-ma :

Cosmina Buzic
-Lider Avon-
0723556357
0762547260
0356-809113

Multa sanatate si astept vesti imbucuratoare din partea ta !
Cu mult drag Cosmi !
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 17 Martie 2009 la 08:53

Buna.......cel mai bun intaritor de unghii folosit de mine pana in prezent este cel de la Yves Rocher,incearca-l si o sa vezi diferenta si bineanteles vitaminele.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 17 Martie 2009 la 08:59

Cel mai bun este cel de la Farmec cu vitamina B5.(Lotiune pentru tratarea unghiilor)
Atentie la ochi, te poate deranja dupa o perioada. Pentru inceput iti recomand sa iti dai zilnic de cate ori poti. (e un abuz deci atentie la cuticule) Dupa aceea iti vei da seama singura cam la cat timp sa il folosesti.
ratoone21 Avatarul lui ratoone21
Citeaza Raspunde

Postat de ratoone21 pe 17 Martie 2009 la 09:09

Solutia de la Farmec cu vitamina B5 e buna. O folosesc si eu. Costa 5 lei si o gasit cam in orice famacie. Aveti grija sa nu dati pe cuticule atunci cand o folositi pentru ca are in compozitie formaldehida.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 17 Martie 2009 la 09:10

neata fetelor.ma zbat cu aceeasi problema.Am niste unghii moi de ma apuca uneori nervii din aia mari. Anul asta mai am si nunta si visez si eu la unghii frumoase . Dupa multe site-uri citite, am descoperit si eu intr-adevar lotiunea de la Farmec cu Vitamina B5 si am inceput tratamentul acum o saptamana.mi-au crescut deja frumos unghiile si sper sa se mentiona dar cum sunt vase de spalat si alte treburi prin casa nu stiu cate sanse am ..Asta e ! eu incerc si poate poate o sa am si eu un french cat de cat frumos la nunta :D..o zi super
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 17 Martie 2009 la 09:18

Buna fetelor,

Am avut si eu gel pe unghii cateva luni si e adevarat ,in momentul cand le dai jos sunt niste foi nu mai sunt unghii.Cel mai bine pt voi asa cum am facut si eu sa nu mai puneti oja pe unghii si nici intaritor decat lac cu calciu pt hranirea unghiilor.Ele isi vor reveni la normal in catela luni atunci cand se vor duce de tot foicelele si va creste unghia normala.

Bafta!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 17 Martie 2009 la 09:26

eu va pot recomanda gelul cu calciu de la kallos sau gel constructiv cu calciu tot de la kallos.amadoua sunt foarte bune.
serena1 Avatarul lui serena1
Citeaza Raspunde

Postat de serena1 pe 17 Martie 2009 la 09:30

Buna fetele.
Si eu , cu ocazia nuntii mi-am aplicat unghii false. nu le-am suportat decat 3 saptamani dar a fost suficient ca sa-mi distruga unghia naturala. Unghiile au devenit fragile, casante, si galbene. am facut un tratament de la firma Alessandra, (produsele se gasesc in magazinele Top Line) cu calciu. Trebuie aplicat zilnic , timp de 2 luni. Deci a trebuit sa dau dovada de multa rabdare, dar a meritat. Dupa tratament unghia s-a intarit, nu se mai exfoliaza si creste mult mai repede. Faza faina e ca am terminat tratamentul de 3 luni si efectul s-a mentinut. Merita incercat. Va pup
ralukapal Avatarul lui ralukapal
Citeaza Raspunde

Postat de ralukapal pe 17 Martie 2009 la 09:43

Buna dimi,
Problema mea legata de unghii este ca mi se exfoliaza, cum imi cresc putin mi se si exfoliaza si este o situatie neplacuta avand in vedere ca lucrez la birou, deci cu mainile la vedere Va rog mult spuneti-mi si mie un tratament eficient.
Va multumesc si va doresc o zi excelenta.
anamary83 Avatarul lui anamary83
Citeaza Raspunde

Postat de anamary83 pe 17 Martie 2009 la 09:44

Am si eu intaritorul de la Yves Rocher.Este foarte bun, un pret acceptabil si nu se duce repede de pe unghii ca si multe altele de firma.
ideea Avatarul lui ideea
Citeaza Raspunde

Postat de ideea pe 17 Martie 2009 la 09:46

Recunoaste Ratoone21 ca de la mine ai pontul cu intaritorul de la Farmec!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 17 Martie 2009 la 10:15

tratamentul de la farmec e suuper...si eu aveam niste unghii friabile..se exfoliau..nu puteam sa-mi fac o manichiura mai feminina...o saptaana in fiecare seara m-am dat cu tratamentul apoi cu oja si acum a niste unghii adevarate:))..imi place..si costa 5 lei..te sfatuiesc sa incerci...dar nu uita sa folosesti o crema hidratanta inainte ca formaldehida iti usuca cuticulele..bafta fetele:)
ilincaioan Avatarul lui ilincaioan
Citeaza Raspunde

Postat de ilincaioan pe 17 Martie 2009 la 10:25

Buna,
Depinde, pot fi cauze multiple, de cele mai multe ori poate fi o carenta de fier, atunci cind se desfoliaza sau in general de minerale . Pot fi gasite si in farmaciile naturiste doar minerale produs al mai multor firme serioase. Se iau una sau doua tablete pe zi. Efectul poate fi constatat in doua, trei saptamini. Tratamentul este mai indelungat, de trei luni, uneori mai mult...
kitty2299 Avatarul lui kitty2299
Citeaza Raspunde

Postat de kitty2299 pe 17 Martie 2009 la 11:41

Buna dimineata....eu am reusit sa am unghiile mari,fara a fi nevoie sa apelez la unghii false cu ajutorul uleiului tratament si,in ultimul timp,cu ajutorul uleiului de mancare...Intareste unghiile si le mentine sanatoase va asigur...
porumboiusorina Avatarul lui porumboiusorina
Citeaza Raspunde

Postat de porumboiusorina pe 17 Martie 2009 la 13:22

si eu am patit la fel cu unghiile false...le-am tinut doar o luna si au cazut singure insa au cazut cu tot cu unghia mea ..si am avut dureri groaznice...oricum de 2luni nu le-am mai dat cu oja sau lac le-am lasat asha...iar singurul tratament incercat este cel de la avon...si abia acum au inceput sa-si revina si unghiutzele mele
pykval Avatarul lui pykval
Citeaza Raspunde

Postat de pykval pe 17 Martie 2009 la 14:44

Buna, Iti recomand cu incredere ulei incins, daca poti de masline si mai bine. Incingi uleiul, il pui intr-o cana si bagi unghiile acolo cat suporti de fierbinte si le lasi acolo pana se raceste, dupa mai incalzesti si repeti procedeul. In fiecare seara cel putin 1-2 saptamani. Rezultate garantate daca ai rabdare 2-3 saptamani. Iti recomand un Lac de unghii intaritor, gasesti la majoritatea firmelor de pe piata. EXCLUS oja culori tari si cu sidef (pt binele tau).
romatom Avatarul lui romatom
Citeaza Raspunde

Postat de romatom pe 17 Martie 2009 la 15:40

eu am patit la fel ca tine ,dar dupa 3luni ,am reusit sa le intaresc cu intaritoarele de la avon.sunt forte bune,acum le am tot asa de mari ca si cind le-am avut false dar sunt ale mele.succes.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 17 Martie 2009 la 17:31

Eu va recomand tratamentul pentru unghii de la Foltene. Il gasiti in farmacii, costa vreo 42 lei, dar isi merita toti banii. Este sub forma de lichid pe care il aplicati cu pensula si poate fi aplicat atat pe unghiile fara oja, cat si pe cele pe care ati aplicat oja. El il folosesc mereu si am vazut rezultate dupa prima saptamana de aplicare, unghiile cresc mult mai repede si se intaresc vizibil.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 17 Martie 2009 la 20:07

am folosit si eu Mavala si nu are absolut niciun efect;) se rup la fel de usor ca inainte
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 17 Martie 2009 la 22:29

Fetelor puteti sa folositi cate leacuri babesti cunoasteti pentru unghii.Aceasta problema trebuie tratata atat in interior cat si in exterior.Eu aveam niste unghii vai de capul lor,cred ca le taiam aproape din carne acum vreo 3 ani ca sa scap de durerea ce mi.o provoca ruperea unghiilor.Am incercat tot felul de prostii si nimic nu a functionat.(pana la un moment dat)

Vitaminele MERTZ de la ZDROVIT pt par si unghii(costa cam 30 de lei) + lacul de unghii de la seventeen cu calciu si vitamina B(cel albastru 12 lei). Incercati sa luati km 6 luni aceste vitamine si dati.va cu acest lac km de 3 ori pe sapt.Va asigur ca functioneaza...toate prietenele mele sunt foarte multumite...si eu mai mult!Va pupacesc!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 18 Martie 2009 la 15:09

Manusi de menaj, fara nu vei reusi. Te obisnuiesti in timp si nu mai poti fara ele.
elena_gbl Avatarul lui elena_gbl
Citeaza Raspunde

Postat de elena_gbl pe 18 Martie 2009 la 19:24

nu ai ce face.asteapta sa iti creasca unghiiile pana se duce toata unghia care a fost afectata.cea care creste e sanatoasa.nu e afectata cu nimic.
cosmina_buzic Avatarul lui cosmina_buzic
Citeaza Raspunde

Postat de cosmina_buzic pe 19 Martie 2009 la 02:13

Te invit sa-mi vizitezi blogul : oazadeliniste.wordpress.com
lorettagodeanu Avatarul lui lorettagodeanu
Citeaza Raspunde

Postat de lorettagodeanu pe 19 Martie 2009 la 07:34

da cel mai bun tratament uleiul de mancare si zeama de la o lamaie il fierbi si iti inmoi unghiile acolo cat de fierbinte suporti si ai sa simti cum unghiile incep sa se intareasca dupa care le dai cu lac intaritor.faci tratamentul de 2-3 ori pe saptamana
eu am unghii care pur si simplu se macina dar cu acest tratament am reusit sa ma mandresc cu niste unghii mari si frumoase si nici nu am dat o gramada de bani degeaba pe tot felul de tratamente
tutik Avatarul lui tutik
Citeaza Raspunde

Postat de tutik pe 19 Martie 2009 la 10:37

dar ceva care sa albeasca unchiile ...eu am unchiile galbui j nu se vede deloc bine ..ce as putea incerca ??
me_serena Avatarul lui me_serena
Citeaza Raspunde

Postat de me_serena pe 19 Martie 2009 la 15:30

De la: tutik, la data 2009-03-19 10:37:14dar ceva care sa albeasca unchiile ...eu am unchiile galbui j nu se vede deloc bine ..ce as putea incerca ??

cand mai vizionezi cate un film, taie o lamaie in doua si stai 2 ore cu unghiile infipte in lamaie....cu putina rabdare o sa observi efectele in cateva saptamani
alishor Avatarul lui alishor
Citeaza Raspunde

Postat de alishor pe 20 Martie 2009 la 14:43

buna, fetelor, de 3 saptamani folosesc si eu tratamentul de la Farmec cu vit. B5., dar e inevitabil sa nu atingi cuticulele care au devenit foarte tari si nu le mai pot taia bine. Cum sa le protejez?
Am aplicat tratamentul pentru ca de vreun an am o unghie care se taie (exfoliaza) dar pe verticala!!!!! Trebuie taiata foarte scurt , altfel mi se agata foarte rau si se rupe din carne . Sunt disperata . Oricum de cand aplic tratamentul de la Farmec (3 sapt), nu se observa nicio imbunatatire. Am incercat si cu ulei de masline caldut si cu lamaie, dar la fel niciun rezultat.
Pagini: 1 2 3 >>
Sari la pagina:

Inchide Setari

Off