Info
X
info

cat de rezistente sunt diversele rujuri "rezistente"
Pagina 1 din 1

Toate forumurile » Frumusete » Machiaj » Cat de rezistente sunt diversele rujuri "rezistente" » Pagina 1 din 1

Voteaza:

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 23 Martie 2009 la 18:09

Poate gasesc la voi un sfat in ceea ce priveste rujurile care ar trebui sa reziste mai mult pe buze. Eu am incercat cateva, dar nu sunt multumita . Cel putin acelea in doua faze, sunt o inventie nereusita dupa parerea mea.
Unele usuca buzele si parca ti-ai fi dat cu acuarele, la altele dupa ce bei putina apa ramai doar cu conturul. Deschid lista neagra cu Maxfactor Lipfinity si cu cele waterproof de la L'oreal.
g_roxy84 Avatarul lui g_roxy84
Citeaza Raspunde

Postat de g_roxy84 pe 26 Martie 2009 la 10:07

Am incercat si eu cateva rujuri "rezistente", care fie nu erau in realitate atat de rezistente, fie imi uscau prea tare buzele. Mai aratau si urat pe buze.

Din ce am incercat eu mi s-a parut bunicel cel de la Max Factor. Chiar si asa nu sunt fan rujuri rezistente.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 26 Martie 2009 la 23:49

Multumesc pentru raspuns. Chiar ma gandeam de ce nu mi-a raspuns nimeni...
Sterg si eu de pe "lista" rujurile "rezistente". M-am lamurit...!
g_roxy84 Avatarul lui g_roxy84
Citeaza Raspunde

Postat de g_roxy84 pe 28 Martie 2009 la 18:56

Incearca Glam Shine de la L'Oreal. Nu e rezistent, dar eu sunt tare multumita de el.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 28 Aprilie 2009 la 18:16

Buna,

Eu sunt noua pe acest forum, dar sunt mare fan al machiajului....

Eu am incercat rujurile rezistente de la L`oreal si mi-au placut...nu au acel aspect de buze uscate...

de asmenea, au si gloss-ul acela 6 ore ... si chiar rezista... nu stiu dak 6, dar macar 3-4 isi pastreaza culoarea.

Cat despre ce spuneai referitor la acele rujuri "rezistente" care de fapt raman numai contur...sfatul meu este sa intinzi creionul contur pe intreaga buza si apoi sa aplici rujul...va rezista muuult mai mult...o sa vezi.

Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 10 Iunie 2009 la 10:46

Ruj cremă ARTISTRY™
Ruj hidratant și reconfortant, care oferă un aspect strălucitor, satinat sau metalic. Datorită compoziției plină de culoare, senzuală, vă veți identifica cu fiecare dintre aceste rujuri de buze.
Conține o substanță emolientă naturală obținută din plante care reține 140% din greutatea sa ap㠖 păstrându-vă buzele hidratate.
La contactul cu buzele dumneavoastră, temperatura normală a corpului intensifică procesul de hidratare, pentru a obține buze netede și moi.

Păstrează culoarea oferindu-i un aspect proaspăt.
Protejează buzele împotriva factorilor zilnici de oxidare cum ar fi radicalii liberi.

Am fost acuzata ca fac reclama, dar nu este asa. Ati cerut un sfat si daca pot sa va ajut, cu cea mai mare placere...
Va pup si straluciti ca Stelele
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 12 Iunie 2009 la 21:21

Multumesc pentru raspunsuri. O sa ma "inarmez " cu de toate. Mai am o intrebare- ce ziceti de machiajul (semi)permanent ?
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 9 Martie 2010 la 20:37

eu cea mai multumita am fost de maybelline superstay...nici cu demachiant nu scapam de el