Info
X
info

Aparat pentru epilare definitiva - da ori ba ?
Pagina 1 din 3

Toate forumurile » Frumusete » Ingrijirea corpului » Aparat pentru epilare definitiva - da ori ba ? » Pagina 1 din 3

Voteaza:
Rating curent Aparat pentru epilare definitiva - da ori ba ?: (3.3 din 12 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "Aparat pentru epilare definitiva - da ori ba ?"

Ultimul post pe 29 Iulie 2013 la 00:52 • Ultima pagina a discutiei »

Mirela_Rebrean_1 Avatarul lui Mirela_Rebrean_1
Citeaza Raspunde

Postat de Mirela_Rebrean_1 pe 29 Iulie 2013 la 00:52

vreau sa cumpar un aparat pt epilare definitiva, daca aveti careva,contactati-ma.multumesc
Copanoi_Tatiana_1 Avatarul lui Copanoi_Tatiana_1
Citeaza Raspunde

Postat de Copanoi_Tatiana_1 pe 8 Iulie 2013 la 12:59

Buna ziua!
Ai putea te rog sa spui numele acestui aparat.Eu chiar nu cunosc.
Las aici o adresa de e-mail dc poti sa-mi trimiti acolo-tmalishka@yahoo.com.
Multumesc mult!
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 28 Iunie 2013 la 16:41

Eu una folosesc de anul trecut modelul roz de aparat, nu ii dau numele, toata lumea stie despre ce vorbesc si in proportie de mai bine de 90% din fire sunt de domeniul trecutului. Investitia desi pare mare la inceput isi dovedeste eficienta atat timp cat dup cele 5 sedinte initiale am mai aplicat numai una la inceput de vara si a fost suficient. Firele crescute au fost tot mai rare si mai subtiri si au ajuns sa cada singure, fara a mai reaparea. Si ma epilez acasa, fara a renunta la intimitatea mea sau a ma deplasa la salon de fiecare data.

Toate postarile din "Aparat pentru epilare definitiva - da ori ba ?"

Pagini: 1 2 3 >>
Sari la pagina:
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 19 Aprilie 2009 la 13:39

Am gasit pe net cateva anunturi cu aparate de epilare definitiva, pret in jur de zece milioane (lei vechi) . Adevarul e ca sunt cateva zone mai ... delicate unde cred ca aparatul asta ar putea fi folosit foarte bine acasa. Stie cineva mai multe amanunte ? Merita banii? Este eficient?
caramea Avatarul lui caramea
Citeaza Raspunde

Postat de caramea pe 3 Mai 2009 la 22:48

sal fetita ce sa-ti spun mi se pare kma ieftin aparatu asta robabil e ori foarte mic si se aplica pe fiecare fir d epar in parte ori nu stiu ce sa-ti spun... stiu doar ca exista clinic specializate cu aparatura cu laser kre fac epilari definitive, care costa cateva zeci de euro sau cateva sute de eruro depinde de zona unde vrei sa iti faci epilarea definitiva, te apilezi definitiv dupa cateva sedinte, dar la ctiva ani trebuie sa te vaci ira deci nu prea e definitiva muuult ;)
dar orikm sincer eu zic ca merita, singura chestie pentru care nu as recomanda epilarea asta definitiva k laser ar fi k orikm ne radiem pe toate partile din toate punctele,fara sa vrem, akuma ne mai ducem si voluntar sa ne radiem ;)

orikm cert este k in viata sta nu faci nimik fara sa-ti asumi riscuri si fara sa faci sacrificii;)
bafta poop ;)

klaudika Avatarul lui klaudika
Citeaza Raspunde

Postat de klaudika pe 18 Mai 2009 la 09:56

Ca sa ajungi sa fii epilata definitiv prin epilarea cu laser, este nevoie de un numar foarte mare de sedinte . Eu sincer nu cred in eficacitatea acestei metode, si nu am intalnit nicio persoana pana acum sa spuna: DA, eu sunt epilata definitiv, uite nu mai am niciun fir de o perioada buna de timp ! si eu as apela la asa ceva, mai ales ca am nevoie ! ..., dar decat sa runc banii in vant si sa nu vad niciun rezulta, mai bine folosesc metodele clasice de epilare: ceara sau aparat .
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 2 Iunie 2009 la 12:03

Sincer nu pre-a as crede ca un aparat la 10 mil ar putea sa dea rezultate. Am vazut aparate profesionale de epilare definitiva care poate sa ajunga si la 20.000 euro sau chiar mai mult. Cu alea cred ca ar fi o sansa sa scapam de parul nedorit
sophy_t Avatarul lui sophy_t
Citeaza Raspunde

Postat de sophy_t pe 10 Iunie 2009 la 02:36

fetelor, eu am facut epilare definitiva la un salon de cosmetica medicala in cluj. pot sa spun ca rezultatele sunt foarte bune, dar procedeul in sine a durat in jur de 2 ani de zile. nu este vorba de epilarea definitiva prin laser foarte mediatizata, care de fapt nu este definitiva. e adevarat ca abia acum, dupa 2 ani de zile am terminat eu epilarea, dar doamna m-a asigurat ca firele de par o data extrase de dansa nu se mai refac. pana in acest moment nu mi-a mai iesit nici unul. este vorba de epilat definitiv in care se utilizizeaza curent de joasa tensiune. mai pe inteles: se introduce un ac foarte subtire (prin por) la raddaciuna firului de par si se curenteaza acea radacina. procedeul este un pic dureros, dar nimik de nesuportat. nu stiu in ce masura mai exista un asemenea cabinet in tara. pentru cine vrea sa verifice existenta lui www.pagini-nationale.ro/en/dets.asp?ID=MH200457113654 . sper ca doamna galina nu se va supara pentru reclama care i-o fac. multa bafta tuturor. repet, eu sunt foarte multumita, dar recomand la toate care vor incerca sa aiba rabdare, caci peste noapte nu se poate realiza nimic durabil (vezi epilarea ''definitiva'' cu laser).
cosanzeana4u Avatarul lui cosanzeana4u
Citeaza Raspunde

Postat de cosanzeana4u pe 26 Iulie 2009 la 11:08

daca vrei epilare definitiva eu zic sa te duci la un centru specializat. si eu vreau sa incerc epilarea definitiva si nu e foarte scump, dar cu aparatul asta de care zici tu nu m-as baza, mai ales ca pare si foarte ieftin...o prietena de a mea s-a facut si nu e chiar definitiva pt ca ii mai cresc 3,4 firicele odata la 6 luni dar tot e bine.
babygirll2000 Avatarul lui babygirll2000
Citeaza Raspunde

Postat de babygirll2000 pe 24 Septembrie 2009 la 14:37

Eu m-am epilat definitiv acum 2ani de zile, la insistentele mamei mele care vedea cum ma chinui in fiecare luna cu ceara. Am facut 5sedinte la interval de o luna de zile dupa care am marit intervalul intre sedinte. Acum sunt la sedintele de intretinere, 1 la un an. Am spus adio chinului lunar va las adresa clinicii daca va ajuta cu ceva, sa cititi mai multe despre acest procedeu. www.epilaredefinitiva.com
risa2006bm Avatarul lui risa2006bm
Citeaza Raspunde

Postat de risa2006bm pe 25 Octombrie 2009 la 12:32

Eu lucrez la un centru unde fac epilare definitiva cu IPL;nu mai cititi tot felul de prostii pe net,daca aveti intrebari sau doriti informatie sau test sunati la nr 0740367232.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Octombrie 2009 la 13:29

Am lasat balta ideea de a avea acasa un aparat de epilare definitiva. In fond, daca era bun, nu avem sa il folosesc decat de cateva ori, iar daca era prost , il luam degeaba. Si zece mil. vechi e o suma mica pt un asemenea aparat, ca sa mai fie si bun ! Am fost la un salon si din iulie pana acum , ma facut cam opt sedinte- "definitiv nu e chiar definitiv", aveti dreptate, dar tot e ceva, in sensul ca se vede diferenta.
risa2006bm Avatarul lui risa2006bm
Citeaza Raspunde

Postat de risa2006bm pe 25 Octombrie 2009 la 21:44

oameni buni voi chiar nu stiti ce inseamna aparat pentru epilare definitiva?ce tot vorbiti sa aveti acasa sau sa va cumparati cu 10 mln vechi?un aparat de epilare definitiva costa intre 100 000-150 000 de euro,si are 70-80 kg,se lucreaza doar cu atestat si curs terminat, in cabinete sau clinici,in romania poti sa le numeri sunt cateva in toata tara,
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 26 Octombrie 2009 la 13:59

Salonul Marazul Estet va invita la o sedinta de epilare definitiva (zona A sau B) cu laser de ultima generatie!
Epilarea cu laserul Milesman este foarte eficienta, este definitiva progresiv (in proportie de 95% parul tratat nu va mai creste niciodata), fara durere lasand pielea fina fara pori dilatati si
infectati!
Pentru programare sau pentru informatii puteti veni la salon in Calea Vacaresti nr. 203A sau sunati la nr. tel: 031/4256460!
Descopera placerea atingerii pielii perfecte!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 15 Noiembrie 2009 la 21:03

salutare
cam cam a costat aceste sedinte in total?cat ai cheltuit pana ai ajuns la acest rezultat?cam cate sedinte ai facut?
ms. pa
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 15 Noiembrie 2009 la 21:05

salutare
cam cat costa o epilare definitiva?cate sedinte trebuie sa faci?
DumitruDan Avatarul lui DumitruDan
Citeaza Raspunde

Postat de DumitruDan pe 24 Noiembrie 2009 la 15:23

Un prieten am vazut ca foloseste Laser Epila!
Il are acasa si vrea sa inceapa un business cu el! L-a costat 1000 lei, dar cred ca isi va scoate banii in cateva luni!
Citeaza Raspunde

Postat de DumitruDan pe 4 Decembrie 2009 la 15:44

Laser Epila a folosit cineva?
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 29 Decembrie 2009 la 18:23

arunca o privire versu.ro/ada-184.html
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 29 Decembrie 2009 la 18:24

arunca o privire versu.ro/ada-184.html
klaudika Avatarul lui klaudika
Citeaza Raspunde

Postat de klaudika pe 4 Ianuarie 2010 la 09:50

Cunoate cineva un salon de epilare definitiva in Brasov , dar care sa si dea rezultate ?
envy014831 Avatarul lui envy014831
Citeaza Raspunde

Postat de envy014831 pe 5 Ianuarie 2010 la 09:27

Eu folosesc Laser epila si costa in jur de 9milioane si ceva...este foarte bun sa stiti. Dupa o folosire indelungata ajungeti sa nu va mai creasca parul din zonle dorite.
Va las id-ul meu daca veti mai multe detalii: oana_eu2009
Pupici
Citeaza Raspunde

Postat de DumitruDan pe 5 Ianuarie 2010 la 15:25

De la: envy014831, la data 2010-01-05 09:27:53Eu folosesc Laser epila si costa in jur de 9milioane si ceva...este foarte bun sa stiti. Dupa o folosire indelungata ajungeti sa nu va mai creasca parul din zonle dorite.
Va las id-ul meu daca veti mai multe detalii: oana_eu2009
Pupici

De unde l-ai luat? Eu am vazut produsul la un targ la Romexpo. Ma intereseaza sa-mi iau unul, vreau sa fac un business cu el ;)
bise75lumi Avatarul lui bise75lumi
Citeaza Raspunde

Postat de bise75lumi pe 15 Ianuarie 2010 la 21:17

Eu azi am avut a doua sedinta cu IPL...dupa prima, am scapat de cca 60% din par. Nu e iradiere, e lumina pulsata...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 17 Ianuarie 2010 la 12:08

Eu stiu ca nici o epilare nu e definitiva.E de 5, maxim 10 ani si ca lasa totusi niste semne pe corp,in functie de ce metoda alegi,plus ca aceste metode sunt puse ca procedee ce pot produce cancer de piele(nu e foarte mare riscul,dar exista si trebuie luat in considerare).Pretul stiu ca e pe cm patrat sau direct calculat pe zone,in functie de fiecare clinica si e calculat in euro,plus ca trebuie sa stai neepilata pana la urmatoarea sedinta,nu merge sa te duci deja epilata la salon. Aparat pentru acasa,cred k e o escrocherie sincer,toate metodele de "epilare definitiva" necesita paratura foarte scumpa si oameni pregatiti.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 19 Ianuarie 2010 la 11:42

Mama cand le aud pe alea cu inca ii mai creste par nu e chiar epilare definitiva, ii mai cresc doua trei fire o data pe luna imi vine sa le dau in cap...ce pana mea fite mai sunt si astea ce 2 3 fire se considera ca iti creste par...Cat despre operatiunea facut cu curent electric....in primul rand nu mai vreau curent electric aproape de corpul meu si in al doilea rand ..2 ANI FRATEEE????
costica Avatarul lui costica
Citeaza Raspunde

Postat de costica pe 3 Februarie 2010 la 15:38

daca a facut cineva epilare definitiva la vreun salon din brasov sa spuna ca si eu sunt interesata.
dianalucia Avatarul lui dianalucia
Citeaza Raspunde

Postat de dianalucia pe 23 Martie 2010 la 15:13

cam cat te-a costat toata treaba asta ?
roxia Avatarul lui roxia
Citeaza Raspunde

Postat de roxia pe 11 Mai 2010 la 10:19

Eu vand un aparat Epila SI 808 nou nout; l-am primit cadou de la cineva din america; 650 Ron; 0724317282 - bucuresti; nu am rabdare sa il folosesc...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 13 Octombrie 2010 la 19:24

eu mi-am cumparat un aparat Epila si sunt foarte multumita, chiar nu mai am decat cateva fire. Dar pentru ca mi l-am dorit foarte mult niste prieteni s-au gandit sa-mi faca de ziua mea cadou unul nestiind ca l am deja.
daca e cineva interesat.il vand cu 700 ron. 0745 091902
mirr Avatarul lui mirr
Citeaza Raspunde

Postat de mirr pe 22 Noiembrie 2010 la 23:31

Mai fetita, ori esti analfabeta ori.................nu am inteles mai nimic.............cu toate ca as fi fost interesata de ceea ca spui tu , dar.................mai inv
mirr Avatarul lui mirr
Citeaza Raspunde

Postat de mirr pe 22 Noiembrie 2010 la 23:34

theditza04 Avatarul lui theditza04
Citeaza Raspunde

Postat de theditza04 pe 24 Ianuarie 2011 la 22:46

Eu mi-am facut la Nomasvello cu 30 de euro pe sedinta si mi-am facut tratament pentru zona inghinala.Am facut 8 sedinte si le-am terminat acum 4 luni si inca nimic..Sper sa dureze in cont si sa nu mai trebuiasca sa apelez la lama sau epilator.
Pagini: 1 2 3 >>
Sari la pagina: