Info
X
info

Cat din timpul vostru il acordati miscarii ?
Pagina 1 din 1

Toate forumurile » Frumusete » Cat din timpul vostru il acordati miscarii ? » Pagina 1 din 1

Voteaza:
Rating curent Cat din timpul vostru il acordati miscarii ? : (5 din 2 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 8 Iunie 2009 la 11:33

Un corp sanatos, frumos conturat...necesita maxim o ora de miscare zilnica. Si nu ma refer la gimnastica, aparate, aerobic sau alte chestii. Pur si simplu k iesi in parc la alergat .. sau iesi sa te joci cu mingea..sau iesi cu cainele cel putin o data pe zi..e ca si vorba aceea - un mar pe zi si scapi de carii! Eu sunt o fire dinamica..si am noroc k am arderile foarte rapide. Fetelor, iesim la un volei?
envy011773 Avatarul lui envy011773
Citeaza Raspunde

Postat de envy011773 pe 12 Iulie 2009 la 16:54

eu nu pot sa stau locului 2 minutele macar :))trebuie sa ies cu catelu mereu ,ash sta numai afara si pe langa asta m-ai fac si taebospecial care mi-a facut un corp super e chiar mai bun decat aerobicul normal fitness etc.,o viata activa ajuta si la o circulatie buna un somn linistit si un corp frumos mereu
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 16 August 2009 la 10:37

Ce sa spun?! Timpul alocat miscarii fizice depinde de perioada anului. Spre serviciu mergeam cam 1h 30min zilnic, in afara de alergatura dintre cele 2 etaje. Iar in fiecare primavara ma reapucam de sala si de jogging (zilnic). Trebuie sa recunosc faptul ca anul acesta am fost doar 2 luni la sala, insa momentan simt nevoia de miscare si alerg in fiecare dimineata cam 20 de min. Asta cam vreo 2-3 saptamani pana incep serviciul cand... nu se stie. Ar fi bine daca am reusi sa facem putina miscare cateva zile pe saptamana, in ciuda programului aglomerat, chiar si in week-end. Ce spuneti, incercam?
envy006638 Avatarul lui envy006638
Citeaza Raspunde

Postat de envy006638 pe 1 Septembrie 2009 la 10:17

uneori consider ca e suficent cat efort depun alteori nu in medie cam 3 ore pe saptamana
raluca_sarbu Avatarul lui raluca_sarbu
Citeaza Raspunde

Postat de raluca_sarbu pe 1 Septembrie 2009 la 13:13

Eu alerg cam de 3 ori pe sapt.dau o tura de parc Titan si mai fac si acasa la aparate.Este foarte bine sa faci miscare macar o data pe saptamana,asta in cazut in care suntem foarte aglomerate!
rodna Avatarul lui rodna
Citeaza Raspunde

Postat de rodna pe 1 Septembrie 2009 la 14:04

De la: raluca_sarbu, la data 2009-09-01 13:13:43Eu alerg cam de 3 ori pe sapt.dau o tura de parc Titan si mai fac si acasa la aparate.Este foarte bine sa faci miscare macar o data pe saptamana,asta in cazut in care suntem foarte aglomerate!

Si eu alerg de 2-3 ori pe saptamana + ca merg numai pe jos cam 7 km zilnic

Nu e o solutie de a slabi e doar o solutie de a te mentine in forma
mydarklove_ks Avatarul lui mydarklove_ks
Citeaza Raspunde

Postat de mydarklove_ks pe 1 Septembrie 2009 la 14:27

fac miscare in casa 30 min/zii cu unele exceptii + merg pe jos foarte mult,simt nevoia de miscare dar mi-e greu sa ma incurajez singura,as prefera un partener sau o partenera...mi-ar place mai mult asa.
dienutzax Avatarul lui dienutzax
Citeaza Raspunde

Postat de dienutzax pe 1 Septembrie 2009 la 15:07

eu ma duc la sala de 4 ori pe saptamana si stau cam o ora jumate maxim 2...iar in rest plimbari prin parc....si de ce nu si un pic de love ca si aia e buna pentru sanatate atat mentala cat si fizica :P
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 1 Septembrie 2009 la 17:03

De la ultima postare am reusit sa fac zilnic miscare... 6-8 km jogging. Trebuie sa recunosc faptul ca fac miscare de cam 10 ani (sala, jogging), cu intrerupere, dar sunt deja aproape 3 sapt de cand alerg zilnic acesti km si ma simt excelent. Mai mult, am decis si respectarea celor 3 mese proverbiale (dimineata, la 9, dupa jogging), intre 13-15 si pe la 19.
ZanaBuna Avatarul lui ZanaBuna
Citeaza Raspunde

Postat de ZanaBuna pe 2 Septembrie 2009 la 11:59

Buna fetelor!

Eu alergam in fiekre zi, seara pana m am ales cu o entorsa nasoala, am stat p dreapta 2 luni..insa d sapt asta am sa alerg numai 2 serii si in alte 3 zile am 1h d masaj anicelulitic,care este absolut necesar..unde mai pui k m am intors dintr o vacantza minunata cu 3 kg in plus
Multa putere va doresc!
sil-mary Avatarul lui sil-mary
Citeaza Raspunde

Postat de sil-mary pe 2 Septembrie 2009 la 12:42

eu aloc miscarii 10min pe sapt

plus fumat,baut alcool,si dormit sau iesit pana tarziu
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 2 Septembrie 2009 la 23:07

depinde ce intelegi prin miscare.
eu nu fac exercitii, joging,fitnes etc dar- stau la casa cu etaj, deci urc cel putin de 10 ori pana sus, plimbare in parc cu cainele minim 0 ora, la facultate- minim 4-5 ore de stat in picioare si alergat de la un cabinet la altul, plimbat pacientii, sau mers dupa facut programari- dupa o astfel de zi, plus o partida de sex nu mai simt nevoia de extra miscare.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 3 Septembrie 2009 la 09:39

Eu fac aerobic de 5 ori pe saptamana,plus cate o ora si jumatate de aparate dupa aerobic.Miscarea este super importanta pt mine si o recomand tuturor.Nu e acelasi lucru cu miscarea prin casa..sau cu plimbatul cateilor..La sala antrenamentele sunt organizate pt fiecare muschi in parte..
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 3 Septembrie 2009 la 16:25

nu subestima o o ra in parc cu uun caine....
sil-mary Avatarul lui sil-mary
Citeaza Raspunde

Postat de sil-mary pe 3 Septembrie 2009 la 19:05

wow in romanik exista fete kre vor sa arate bine
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 21 Septembrie 2009 la 18:27

Ies aproape in fiecare seara aprox o ora cu rolele si merg in stil alert..( mai fac si sccheme :D ) si in general sunt activa toata ziua, nu prea stau jos..de 4 ani de zile...imi mentin greutatea de 50-52 kg la 1,74, duc un stil de viata sanatos si consum regulat ceai verde..ceea ce va recomand si voua..vedeti pe net beneficiile
gligor_ina Avatarul lui gligor_ina
Citeaza Raspunde

Postat de gligor_ina pe 6 Februarie 2010 la 20:01

aveti dreptate k dak ai un partener park t mai imbii la miscare..si eu fac multa miscare la lucru..dar k dak as avea cu cn alerga ar fi mai bn k singura nu mai imi arde d fuga..dar dak mas apuca ar fi super mai ales k in iulie am nunta si visez l o rochie din copilarie...asa k lenea ii mare..am 170 si 74 d kg doar k nu sunt asa evidente pt k pan acum 5 ani am facut sport d performanta..si nu mam ingrasat foarte tare..din cauza ritmului alert in care sunt..chiar s muschii ink ii mai am destul d bn conturati zik eu..k s dak as vrea s dau jos 20 d kg nas avea d unde..va pup
envy002634 Avatarul lui envy002634
Citeaza Raspunde

Postat de envy002634 pe 2 Martie 2010 la 10:43

doar la serviciu fac miscare ,opt ore pe zi de circulat pe jos ,nu duc lipsa de conditie fizica adica de exercitii fizice ca si merchandiser iar cand ies de la job de cele mai multe ori vin tot pe jos,totodata vreau sa va intreb crede-ti ca mai e necesar sa merg la sala ?
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 19 Martie 2010 la 17:09

girlswillalwaysbefashionable.blogspot.com/
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Martie 2010 la 18:50

Sportul este cel mai important pt sanatatea si vitalitatea corpului nostru. Eu merg la sala 6 zile pe saptamana( 1h - 1h 30 min zilnic la aparate) si cardio de 2 ori pe saptamana 30 min. As face in fiecare zi dar vreau sa mai depun masa musculara ca si asa sunt prea slaba:PPPPP