Info
X
info

Accelerarea cresterii parului
Pagina 1 din 3

Toate forumurile » Frumusete » Ingrijirea parului si coafuri » Accelerarea cresterii parului » Pagina 1 din 3

Voteaza:
Rating curent Accelerarea cresterii parului: (4.4 din 26 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "Accelerarea cresterii parului"

Ultimul post pe 28 August 2012 la 09:55 • Ultima pagina a discutiei »

Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 28 August 2012 la 09:55

Eu am facut anul trecut un tratament de luni cu revitalid capsule si de atunci nu am mai avut probleme cu caderea parului. La mine a functionat perfect insa la incercat si o colega si la ea nu a avut nici un efect. Conteaza mult creca cauza caderii parului, nu cred ca exista un produs care sa dea rezultate la toata lumea... trebuie sa incerci pana dai de un tratament care functioneaza
Bambytza Avatarul lui Bambytza
Citeaza Raspunde

Postat de Bambytza pe 22 Martie 2012 la 14:51

Cosmetice de firma- Givenchy,Chanel,Yves Saint Laurent,Collistar,Clinique,L`oreal,Revlo‚Äčn,Bourjois la jumatate de pretz fatza de cel din magazin (de la 20 lei ) !!! pentru detalii "bambytza bam " pe facebook sau bambytza1 pe mess
envy034584 Avatarul lui envy034584
Citeaza Raspunde

Postat de envy034584 pe 7 Martie 2012 la 21:28

In legatura cu aspasia...acele pastile nu ingrasa:-s...???chiar tia mai crescut parul de la samponul de la favisan si de la aspasia...??astept raspuns urgent..mam tuns de vreo 3-4 si deabea mai imi creste paru ...:D. pentru envy032860 :D

Toate postarile din "Accelerarea cresterii parului"

Pagini: 1 2 3 >>
Sari la pagina:
Adina2131 Avatarul lui Adina2131
Citeaza Raspunde

Postat de Adina2131 pe 9 Iunie 2009 la 23:05

Buna , in luna octombrie voi aniversa ziua mea acasa unde organizez un eveniment la care vor participa persoane importante din SUA si CANADA, inainte de paste am facut gresala sa-mi tund parul scurt , prietenele mele mi-au spus ca-mi sta foarte bine insa eu doresc sa-mi cresc parul cat mai mult pana la evenimentul sus amintit . Va rog , daca stiti cumva vreo solutie pentru accelerarea cresterii parului , raspundeti-mi pe topicul acesta.
only_littleangel Avatarul lui only_littleangel
Citeaza Raspunde

Postat de only_littleangel pe 11 Iunie 2009 la 20:21

buna!am auzit insa nu am folosit de amestec de lamaie cu ulei de masline dupa spalarea cu sampon si tinut 10-20min si apoi iar spalat....si deasmenea iti recomand sampon Klorane se gaseste in farmacii km la 250mii accelereaza cresterea parului k si eu am facut tot k tine:D
Daniela_80 Avatarul lui Daniela_80
Citeaza Raspunde

Postat de Daniela_80 pe 12 Iunie 2009 la 15:52

Buna Adina!
Eu iti recomand samponul nutritiv pentru cresterea parului FAVISAN(are in compozitie spirulina, frunze de nuc, germeni de grau si vitamina B5).
In mai am fost la coafor sa ma filez(mentionez ca aveam parul lung) si m-am trezit cu jumatate din par tuns.Am avut un soc si mi-am jurat sa nu mai calc in salonul acela vreodata.
Dar m-am mobilizat si am inceput sa caut pe internet metode de crestere rapida a parului.Asa am dat peste samponul de la Favisan si ChelStop,acesta din urma folosit nu pt caderea parului pt ca nu am nici o pb de acest gen, ci pt regenerare si indesire.
Pot spune ca au facut minuni...nu numai ca mi-a crescut parul 2 cm, ci mi l-a si regenerat si indesit(mentionez ca m-am si vopsit de curand)
Sper sa-ti foloseasca sfat mele si mult succes si...rabdareeee...

P.S.Mentionez ca samponul miroase cam urat si dupa aplicare(de 3 ori) si clatire(cu apa acidulata obtinuta prin amestec cu otet sau zeama de la o lamaie) iti ramane parul foarte incurcat si cu foarte mult volum, de aceea iti recomand sa folosesti si balsam.
Adina2131 Avatarul lui Adina2131
Citeaza Raspunde

Postat de Adina2131 pe 12 Iunie 2009 la 22:21

Va multumesc fetelor pentru raspunsuri. Sunt asa de disperata mai ales ca tipul care ma place si care este american de origine , mi-a spus ca sunt foarte draguta cu parul lung , ma rog sa reusesc sa gasesc o solutie de crestere rapida aparului ca sa nu-l dezamagesc .
gabanna Avatarul lui gabanna
Citeaza Raspunde

Postat de gabanna pe 16 Iunie 2009 la 08:24

intr-adevar samponul de la favisan e superb. toata gama de sampoane este foarte buna. eu m-am tuns anul trecut in primavara si pana in primavara asta nu mi-a crescut aproape deloc, iar de cand folosesc samponul nutritiv pt cresterea parului se observa o totala schimbare...un par mai bogat, mai sanatos si pot spune ca din martie pana acum mi-a crescut parul de-l pot purta in coada prinsa, iar eu m-am tuns scurt,independent de prins
ramonik_ep Avatarul lui ramonik_ep
Citeaza Raspunde

Postat de ramonik_ep pe 16 Iunie 2009 la 08:40

buna fetelor, ma intereseaza si pe mine acest subiect. am o intrebare pt fetele care au folosit samponul de la Favisan: este cumva vorba de cel pentru par sensibil? pt. k e singurul la care scrie ca influenteaza cresterea parului
carmencita1608 Avatarul lui carmencita1608
Citeaza Raspunde

Postat de carmencita1608 pe 16 Iunie 2009 la 09:18

salut.

fa un amestec cu ulei de ricin, toate vitaminele care se gasesc in stare lichida la farmacie si ulei de masline.

este foarte bun.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 16 Iunie 2009 la 09:50

buna fetelor, eu am parul f bogat , sanatos si lung(cam pana la mijloc)dar eu sunt obsedata vreau sa fie si mai lung, asa ca am intrat in plafar si mi-am luat la nimerala un sampon pe baza de extract de urzica si alte vtamine, de la corona(e verde la culoare samponul), astept sa vad rezultatele sunt la a 2 a spalare:)...o zi buna
oanagabrielle Avatarul lui oanagabrielle
Citeaza Raspunde

Postat de oanagabrielle pe 16 Iunie 2009 la 09:53

Eu am folosit tincturi de la plafar si sunt excelente. De fapt nu stiu dc sunt tincturi sau solutii, se gasesc la sticlute. Eu tinctura ceream. Pentru caderea parului tinctura de lavanda si pentru cresterea parului tinctura de ardei iute. In primul rand mi s-a regenerat parul, si acum e mai des decat era. Am pus tincturile de mai sus in sampon si inainte de baie imi masam pielea capului cu una din tincturi, pe rand, si stateam cu solutia in par macar 30 de min. Tinctura de ardei iute altadata era mult mai concentrata si te ustura pielea capului daca nu o diluai cu apa. Acum probabil ca o dau direct diluata , ca nu mai e asa de puternica. Eu nu o mai diluam. Atentie in schimb la ochi, sa nu dati cu mana dupa ce ati dat prin par.
Have a nice day!!!
SPARKY_ELECTRA2006 Avatarul lui SPARKY_ELECTRA2006
Citeaza Raspunde

Postat de SPARKY_ELECTRA2006 pe 16 Iunie 2009 la 10:24

STIU SIGUR UN TRATAMENT CARE L URMEZ SI EU SI NU ASA DE LA MINE CI DE LA UN STILIST TARE DIN BUCURESTI SI SINCER CHIAR DA REZULTATE:ULEI DE RICIN JUMATE DE STICLA ,UN GALBENUS DE OU,VITAMINA A 10-20 PICATURI,VITAMINA E ULEIOASA(S AR PUTEA S O GASITI CAPSULE DAR SUNT BUNE CA E LICHID INAUNTRU)VA SPALATI PE CAP DATI CU MASCA ASTA SI DUPA IAR VA SPALATI PE CAP SI VADATI DUPA CU BALSAM
SPARKY_ELECTRA2006 Avatarul lui SPARKY_ELECTRA2006
Citeaza Raspunde

Postat de SPARKY_ELECTRA2006 pe 16 Iunie 2009 la 10:25

SI UITASEM LASATI VREO 10 MINUTE
Keylee8403 Avatarul lui Keylee8403
Citeaza Raspunde

Postat de Keylee8403 pe 16 Iunie 2009 la 10:38

... buna ... si de cand fol tu masca asta ? si kt ti-a crescut tie parul draguta ???
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 16 Iunie 2009 la 10:47

Buna fetelor!
Sigur uleiul de ricin este foarte bun pt accelerarea cresterii parului deoarece eu l-am folosit pt gene.
Mi-am smuls jumatate din genele de la un ochi din greseala cu ondulatorul de gene si eram disperata.
Cineva mi-a recomandat uleiul de ricin si a dat rezultate super...mi-au crescut genele intr-un timp record si sunt si mai dese. Intre timp am gasit la farmacie si un "rimel" ,sa-i zic asa, care contine ulei de ricin si cu care ma dau seara inainte de culcare.
Daca aplici o masca preparata de tine,care contine ou,sa te clatesti cu apa cat mai rece pt ca altfel risti sa iti faci omleta in cap ........Nu de alta dar eu asa am facut odata
Spor la treaba!!!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 16 Iunie 2009 la 11:04

Poti incerca si cu solutie pe baza de petrol de la Gerovital. Daca il aplici la 3 zile cate 4 ore iti va creste foarte repede. Miroase cam urat, a gaz, dar oricum nu poti iesi cand ti-l aplici pe par, eu zic ca merita efortul.
gandacel18 Avatarul lui gandacel18
Citeaza Raspunde

Postat de gandacel18 pe 16 Iunie 2009 la 11:21

medicul meu homeopat mi-a zis ca orice tratament vine din interior...deci trebuie sa iei si niste pastile care accelereaza cresterea parului. eu am folosit biofemin (e si pentru unghii) si mi s-a parut f bun. mult succes! si mai astept retete de masti de par!
malex Avatarul lui malex
Citeaza Raspunde

Postat de malex pe 16 Iunie 2009 la 11:24

De la: Adina2131, la data 2009-06-09 23:05:03 Buna , in luna octombrie voi aniversa ziua mea acasa unde organizez un eveniment la care vor participa persoane importante din SUA si CANADA, inainte de paste am facut gresala sa-mi tund parul scurt , prietenele mele mi-au spus ca-mi sta foarte bine insa eu doresc sa-mi cresc parul cat mai mult pana la evenimentul sus amintit . Va rog , daca stiti cumva vreo solutie pentru accelerarea cresterii parului , raspundeti-mi pe topicul acesta.

Daca tot vrei solutii rapide si nu mai ai rabdare,de ce nu-ti pui extensii .Asa ,asteptarea nu va mai parea atat de lunga!
flo_rina002002 Avatarul lui flo_rina002002
Citeaza Raspunde

Postat de flo_rina002002 pe 16 Iunie 2009 la 11:42

Buna fetelor!
pentru fetita mea in varsta de 8 ani careia ii creste foarte greu parul ce solutii imi dati?Merg aceleasi remedii ca si pentru noi adultii??
envy009360 Avatarul lui envy009360
Citeaza Raspunde

Postat de envy009360 pe 16 Iunie 2009 la 11:45

salut! daniela 80!
sampoanele mentionate de tine sunt bune si pt barbati? si de unde le procuri
sotul meu are inceput de calvitie si nu foloseste decat daca este special pt barbati
multumesc. ionela_matei29
Citeaza Raspunde

Postat de Daniela_80 pe 16 Iunie 2009 la 12:05

De la: envy009360, la data 2009-06-16 11:45:13salut! daniela 80!
sampoanele mentionate de tine sunt bune si pt barbati? si de unde le procuri
sotul meu are inceput de calvitie si nu foloseste decat daca este special pt barbati
multumesc. ionela_matei29

Buna Ionela!
Da.Samponul nutritiv pentru cresterea parului Favisan, cat si ChelStop sunt universale,
ChelStop nu este un sampon, ci o lotiune pentru oprirea caderii parului si regenerare(si sotul meu o foloseste preventiv).
Samponul nutritiv Favisan l-am procurat dintr-un magazin cu produse naturiste(se gaseste si in farmacii), iar lotiunea ChelStop de la farmaciile Hofigal.
Sper ca ti-am fost de ajutor!
O zi minunata!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 16 Iunie 2009 la 12:12

Este sampon si ser pentru crestera parului sunt produse bio, daca doresti aceste produse poti sa imi scrii pe mail: cristinamiere@yahoo.com
alexandra_b20 Avatarul lui alexandra_b20
Citeaza Raspunde

Postat de alexandra_b20 pe 16 Iunie 2009 la 13:10

BUNA FETELOR..AM SI EU O RUGAMINTE..DE UNDE POT SA CUMPAR SAMPOANELE?..INAINTE AVEAM UN PAR F FRUMOS,LUNG..DE CATIVA ANI SUNT BLONDA SI E DISTRUS,FARA LUCIU,USCAT SI SCURT..DEJA AM UN COMPLEX DIN CAUZA ASTA..CA E SCURT..CE SFATURI IMI DA TI.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 16 Iunie 2009 la 13:14

De la: gabanna, la data 2009-06-16 08:24:26intr-adevar samponul de la favisan e superb. toata gama de sampoane este foarte buna. eu m-am tuns anul trecut in primavara si pana in primavara asta nu mi-a crescut aproape deloc, iar de cand folosesc samponul nutritiv pt cresterea parului se observa o totala schimbare...un par mai bogat, mai sanatos si pot spune ca din martie pana acum mi-a crescut parul de-l pot purta in coada prinsa, iar eu m-am tuns scurt,independent de prins

buna,

spune mi si mie unde se gaseste acest sampon?
alexandra_b20 Avatarul lui alexandra_b20
Citeaza Raspunde

Postat de alexandra_b20 pe 16 Iunie 2009 la 13:19

ASTEPT MESAJELE VOASTRE PE:SBLONDE2044@YAHOO.COM
VA PUP.
danatisianu Avatarul lui danatisianu
Citeaza Raspunde

Postat de danatisianu pe 16 Iunie 2009 la 13:59

un amestec f bun este ulei de masline cu lamaie:
www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog&art=10

Plus sampoanele Favisan aprox 12 ron de la www.favisan.ro - trimit prin Posta, sunt prompti.
envy001875 Avatarul lui envy001875
Citeaza Raspunde

Postat de envy001875 pe 16 Iunie 2009 la 14:48

buna !!! da de samponul si lotiunea speciala pentru cresterea parului ALPECIN ati auzit? se gaseste numai in farmacii!!???
malex Avatarul lui malex
Citeaza Raspunde

Postat de malex pe 16 Iunie 2009 la 15:15

De la: flo_rina002002, la data 2009-06-16 11:42:40Buna fetelor!
pentru fetita mea in varsta de 8 ani careia ii creste foarte greu parul ce solutii imi dati?Merg aceleasi remedii ca si pentru noi adultii??

Eu as zice sa nu incerci chimicale pe parul copilului!Cred ca remediile pur naturale sunt suficiente pt. ea!
miha2102 Avatarul lui miha2102
Citeaza Raspunde

Postat de miha2102 pe 16 Iunie 2009 la 15:15

va multumesc mult!!!!! cautam de mult o metoda clasica pt regenerarea parului si pt cresterea lui mai rapida. va multumesc din suflet
envy009360 Avatarul lui envy009360
Citeaza Raspunde

Postat de envy009360 pe 16 Iunie 2009 la 15:28

multumesc!
va fi cadoul potrivit pt ziua lui. multumesc
Citeaza Raspunde

Postat de Daniela_80 pe 16 Iunie 2009 la 16:09

De la: ramonik_ep, la data 2009-06-16 08:40:56buna fetelor, ma intereseaza si pe mine acest subiect. am o intrebare pt fetele care au folosit samponul de la Favisan: este cumva vorba de cel pentru par sensibil? pt. k e singurul la care scrie ca influenteaza cresterea parului

Buna Ramonik!
Eu folosesc samponul nutritiv pentru cresterea parului care completeaza deficitul nutritional si stimuleaza vascularizarea locala.Am vazut ca este o gama larga de produse Favisan, printre care si samponul specificat de tine(cel pentru par sensibil).
O zi cat mai frumoasa!
danatisianu Avatarul lui danatisianu
Citeaza Raspunde

Postat de danatisianu pe 16 Iunie 2009 la 16:44

eu folosesc sampon antiseboreic de la Favisan si e f bun!
si ma clatesc cu ceai de musetel si apoi il las sa se usuce natural........
....................................................................................................................
www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=concurs3
Pagini: 1 2 3 >>
Sari la pagina:

Inchide Setari

Off