Info
X
info

Metode de eliminare a celulitei!!!
Pagina 1 din 1

Toate forumurile » Frumusete » Ingrijirea tenului » metode de eliminare a celulitei!!! » Pagina 1 din 1

Voteaza:

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 17 Iunie 2009 la 16:20

fetelor, am tot cautat produse anticelulitice combinate cu masaj si sport si nu stiu daca au avut efect,adica eu nu observ...acum folosesc crema anticelulitica pentru masaj de la elmiplant si abia am inceput...voi ce ma sfatuiti, daca ati folosit si a avut efect..
help me plsss, ca a venit vara si vreau la plaja
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 16 August 2009 la 10:23

Buna. Desi vara e pe sfarsite, nu cred ca asta e important, ci solutionarea problemei tale. Nu cred in eficienta produselor de pe piata, decat combinate cu o alimentatie sanatoasa, masaj anticelulitic si sport. Din cate stiu eu exista 3 stadii ale celulitei si este important sa stii in care dintre ele te incadrezi, insa pot spune ca pt mine cea mai eficienta metoda o constituie sportul (fitness si jogging) si alimentatia. Trbuie sa recunosc ca fac sport de multi ani si, chiar daca in ultimii 4 ani merg la sala doar 2-3 luni pe an, adica primavara (din lipsa timpului), rezultatele sunt vizibile. Sper sa fi gasit un raspuns la intrebarea ta la inceputul verii, dar cred ca ar fi mai bine sa incercam sa facem sport mai mult si nu doar la inceputul verii din dorinta de a arata bine in costume de baie. In plus, nu tb sa uitam ca e vb de sanatate, de un aspect fizic placut si de un confort psihic pe care il avem atunci cand practicam un sport.
babygirll2000 Avatarul lui babygirll2000
Citeaza Raspunde

Postat de babygirll2000 pe 24 Septembrie 2009 la 14:26

Pentru eliminarea celulitei, intinderea pielii, riduri si cearcane recomand radiofrecventa tripolara.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 5 Decembrie 2009 la 19:49

MASAJ ANTICELULITIC LA DOMICILIU.
Lucia_bk Avatarul lui Lucia_bk
Citeaza Raspunde

Postat de Lucia_bk pe 10 Decembrie 2009 la 07:54

eu am reusit sa scap si sa nu imi reapara, sunt o persoana comoda si nu fac deloc sport...dar am niste pasi care ii urmez cu strictete:
-la dus imi exfoliez pielea cu zat de cafea sau satre mare clatindu-ma alternativ cald cu rece
-dupa dus ma dau cu crema pt elasticitatea pielii amestecat cu ulei de migdale si deasupra port niste ciorapi din aceia de slabit pt a tine cald, pt ca nu prea suport folia alimentara(din cand in cand mai folosesc si supliform=ulei de migdale)
-nu beau sucuri , numa stoarse in rest toate sunt chimicale
-fa un tratament de detoxifiere cu argila e foarte bun
iti doresc mult succes.........
envy_161585 Avatarul lui envy_161585
Citeaza Raspunde

Postat de envy_161585 pe 14 Ianuarie 2015 la 16:00

Poti incerca si ceva suplimente. Eu luam Cellinea intr-un timp, dar nu pot spune ca am fost prea multumita. A ajutat dar nu pe cat ma asteptam eu.