Info
X
info

Laser - pentru vergeturi
Pagina 1 din 1

Toate forumurile » Frumusete » LASER - pentru vergeturi » Pagina 1 din 1

Voteaza:

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

alinacrivoi Avatarul lui alinacrivoi
Citeaza Raspunde

Postat de alinacrivoi pe 30 Iunie 2009 la 10:13

buna, tot ma interesez despre vergeturi de mult timp, creme, masaj,sport,alimentatie...........nici un rezultat, poate doar un pic de celulita s-a mai dus. acum vreau sa va intreb cat costa o astfel de operatie?
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 22 Octombrie 2009 la 10:30

Laserul este o procedura scumpa. Are rezolvare la multe probleme ale pielii dar di pacate inca nu este chiar accesibil

Pentru vergeturi cica ar fi foarte buna si mezoterapia.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 27 Noiembrie 2009 la 15:51

De la: michelle_venus_21, la data 2009-10-22 10:30:10Laserul este o procedura scumpa. Are rezolvare la multe probleme ale pielii dar di pacate inca nu este chiar accesibil

Pentru vergeturi cica ar fi foarte buna si mezoterapia.

adica cu injectii locale? ai folosit? sau stii pe cineva multumita de efect? costa ceva, de faprt nu costul ma sperie, ci ca e o interventie cu ace, or fi ele mici, de insulina, dar tot ace sunt, si tre' facute 2-3 sedinte. De aceea cautam pe cineva care a facut si e super multumita.

Acum, cred ca doctorul poa aprecia daca e eficient sau ba.
envy015676 Avatarul lui envy015676
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 29 Noiembrie 2009 la 16:26

Degeaba faci operatie, daca in alimentatia ta intra produse de fast-food sau alte alimente hipercalorice si daca nu faci sport. Interventia e inutila daca nu iti schimbi stilul de viata. Vorba aceea, mai bine previi, decat sa tratezi ulterior.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 29 Noiembrie 2009 la 19:29

Nu am folosit, insa am citit despre mezoterapie pe alt forum (eva). De acolo am auzit despre acest procedeu, am cautat pe net si am citit ca este util si pentru vergeturi.
Deasemenea, cica ar fi util si pentru tonifierea sanilor.