Info
X
info

Tratamente naturiste pt regenerarea genelor
Pagina 1 din 1

Toate forumurile » Frumusete » Machiaj » tratamente naturiste pt regenerarea genelor » Pagina 1 din 1

Voteaza:
Rating curent tratamente naturiste pt regenerarea genelor: (4 din 5 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

mirunyk_dm Avatarul lui mirunyk_dm
Citeaza Raspunde

Postat de mirunyk_dm pe 23 August 2009 la 11:38

salutare tuturor.As avea si eu o intrebare: ce tatament naturist sau ce ulei minune imi recomandati pt indesirea genelor? Eu am avut intotdeauna genele lungi si dese, dar de la un timp vad ca s-au cam scurtat.Ce imi sugerati sa fac ?
O zi faina tuturor.
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 15 Septembrie 2009 la 05:53

uleiul de ricin....este f bun...te dai in fiecare seara inainte de culcare.......rezultatele se vad dupa aprox. o luna..
dorina27 Avatarul lui dorina27
Citeaza Raspunde

Postat de dorina27 pe 15 Septembrie 2009 la 07:44

Buna dimineata!
Problem dvs. este un efect al altor probleme, cum ar fi, o dereglare hormonala in urma unui stres, soc, examene, un eveniment neplacut in viata dvs. etc. Sau folositi anticonceptionale (hormon), care va dat peste cap metabolismul.
Concluzie: mergeti la medic care ar trebui sa fie in msura sa va de-a sfaturi si mai ales sa va faca o determinare hormonala/baza careia sa va prescrie tratament hormonal.
Alopeia se poate rezolva/naturiste/aloe vera, aloe vera sampon, first,100% natural. Dar, daca nu tratati cauza care a determinat acest efect nedorit, nu o sa puteti trata nici 'efectul.'.
Reglare hormnala; Fields of greens(aloe vera forever).
Deasemeni din cauza'' dereglarii hormonale,aveti o repartizate deficitara a vitamineleor; vit. A:, E;C;, care le puteti asimila din; salate sau sucuri de; morcov, mere,etc.. In general efectele dereglarilor hormonale, sunt vizibile si sensibile la schimbarea anotimpurilor, sau ati schimbat zona geografica(va-ti mutat dintr-o zona geografica in alta zona.
Exempe sunt multiple. De acei va recomand in primul rindsa luati legatura cu un endocrinolg bun.
O zi buna! Dorina
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 15 Septembrie 2009 la 08:59

Eu am citit pareri cum ca tratamentul pt gene de la Mavala face adevarate minuni cu genele. Ma gandesc sa il folosesc si eu.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 15 Septembrie 2009 la 09:17

Eu optez pt uleiul de ricin!!!
Citeaza Raspunde

Postat de mirunyk_dm pe 15 Septembrie 2009 la 09:48

merci pt sfaturi, dar totusi nu cred ca am probleme atat de grave.Adik nu am ramas fara gene, doar ca imi doresc sa fie mai dese si mai lungi putin.Cred ca va referiti la cnva care are pb si cu caderea parului, ori eu nu am ramas cheala.slava Domnului.
Orikum merci de sfaturi,.Dna Dorina.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 15 Septembrie 2009 la 10:09

uleiul de ricin..
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 15 Septembrie 2009 la 10:11

tocmai,pentru ca nu ai probleme grave,e pe baza de plante si nu iti poate dauna in nici un fel.;))bafta
envy002836 Avatarul lui envy002836
Citeaza Raspunde

Postat de envy002836 pe 15 Septembrie 2009 la 11:18

eu folosesc demachiant pe baza de ulei ricin de la life care si rimel tratament incolor de la chanel
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 15 Septembrie 2009 la 12:49

De la: mirunyk_dm, la data 2009-08-23 11:38:03salutare tuturor.As avea si eu o intrebare: ce tatament naturist sau ce ulei minune imi recomandati pt indesirea genelor? Eu am avut intotdeauna genele lungi si dese, dar de la un timp vad ca s-au cam scurtat.Ce imi sugerati sa fac ?
O zi faina tuturor.[

incearca uleiul de ricin si uleiul de masline.
dar trebuie sa ai rabdare pt ca este de durata.
aii_classique Avatarul lui aii_classique
Citeaza Raspunde

Postat de aii_classique pe 15 Septembrie 2009 la 23:29

stiu ca ai mentionat naturist, insa pentru ingrijirea genelor mi se pare extraordinar demachiantul special pentru ochi de la nivea.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 17 Septembrie 2009 la 18:48

Cand sunt porii deschisi,dupa baie cu un betisor de urechi se freaca zona genelor si sprancenelor folosind ULEI DE RICIN.Administrez salonul Aly`s Beauty Line. www.alysbeauty.ro Pupici.
luxxy_2007 Avatarul lui luxxy_2007
Citeaza Raspunde

Postat de luxxy_2007 pe 18 Septembrie 2009 la 00:24

buna ,sunt luxa
iti recomand demachiantul de la forever foarte bun pentru gene si zona sensibila a ochilor
te astept pe luxa.dlb.ro/ pentru mai multe detalii
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 18 Septembrie 2009 la 10:04

Eu am incercat uleiul de ricin, insa cred ca mi-a alunecat putin si in ochi. Nu ati vrea sa stiti ce senzatie am avut, simteam ca-mi ard ochii, o usturime de nedescris De atunci, sa nu aud de ulei de ricin in zona ochilor!
Citeaza Raspunde

Postat de mirunyk_dm pe 18 Septembrie 2009 la 19:12

De la: zyca19, la data 2009-09-18 10:04:30Eu am incercat uleiul de ricin, insa cred ca mi-a alunecat putin si in ochi. Nu ati vrea sa stiti ce senzatie am avut, simteam ca-mi ard ochii, o usturime de nedescris De atunci, sa nu aud de ulei de ricin in zona ochilor!

Eu am inceput sa-l folosesc, dar nu am probleme.Mai mi-a intrat si mie in ochi putin, dar nu am avut nicio usturime.Poate cine stie, ai tu ochii f sensibili.
Citeaza Raspunde

Postat de mirunyk_dm pe 18 Septembrie 2009 la 19:14

De la: michelle_venus_21, la data 2009-09-15 08:59:23Eu am citit pareri cum ca tratamentul pt gene de la Mavala face adevarate minuni cu genele. Ma gandesc sa il folosesc si eu.

Nu am auzit niciodata de aceasta firma.Unde se pot gasi astfel de produse?Sti cumva?Si pe mn m-ar interesa sa incerc.
Numai bine.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 22 Septembrie 2009 la 11:06

Pentru a folosi usor uleiul de ricin, folositi o perie de mascara care e uscata, spalati-o bine, sa nu mai aiba negreala, iar in tub puneti ulei de ricin. E simplu si nici nu va intra in ochi.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 23 Septembrie 2009 la 09:41

Pt Myrunik: produsele Mavala se gases in Sensi Blu. Sunt elvetiene(daca nu ma insel) dar si cam scumpele. Insa din parerile citite si auzite a reiesit: produsele sunt foarte bune.
Mavala are gama pt ingrijirea mainilor si unghiilor, pt picioare, tratament gene, ustensile manichiura/pedichiura, oje, pile, etc.

Cauta www.mavala.ro
envy_161502 Avatarul lui envy_161502
Citeaza Raspunde

Postat de envy_161502 pe 12 Decembrie 2014 la 10:58

Pentru cresterea genelor in ultima perioada tot mai a utilizate sunt intensificatoarele. Sunt niste tuburi cu un gel in interior care se aplica pe gene in fiecare seara. Am vazut si eu un gel ce se numeste Realash pe internet. Poate ca o sa incerc si eu in viitorul apropiat.