Info
X
info

Aveti grija de dantura voastra la fel de mult ca si pielea vostra??
Pagina 3 din 3

Toate forumurile » Frumusete » Altele » Aveti grija de dantura voastra la fel de mult ca si pielea vostra?? » Pagina 3 din 3

Voteaza:
Rating curent Aveti grija de dantura voastra la fel de mult ca si pielea vostra??: (2.3 din 3 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Pagini: << 1 2 3
Sari la pagina:
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 22 Martie 2010 la 11:31

Hallo!
Eu am pusa lucrare de portelan, dar este facuta acum zece ani.
Nu am avut probleme cu dintii pana acum , dar vreau sa o schimb din cauza esteticii, si as vrea sa imi pun si cateva fatete de portelan pe dintii naturali...
So..cine stie un cabinet bun in Bucuresti care se ocupa de estetica dentara?
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 22 Martie 2010 la 11:34

Am reducere la Clinica Era, dar inca nu am fost la ei. Stie careva daca sunt buni?
celica Avatarul lui celica
Citeaza Raspunde

Postat de celica pe 22 Martie 2010 la 14:38

Pasta de dinti Crest e foarte buna, va aparea acum prin farmacii si la noi , deocamdata o poti achizitiona de pe www.donnadentalgroup.ro/ si nici nu contine peroxid si alte porcarii care sa sensibilizeze si sa distruga smaltul , cel putin eu cand am achizitionat-o am dus-o la dentist si mi-a zis ca pot sa o folosesc cu incredere.
Eu o folosesc doar pe cea de noapte si ziua folosesc blend a med, dar poti sa o folosesti si in combinatie cu cea de zi Vivid white se numeste parca. 25 de lei e + 5 lei transport dar merita, rezultatele se vad dupa cateva zile.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 12 Aprilie 2010 la 22:27

nobody?
Chiar nu stie nimeni o clinica buna de estetica dentara?
Blueandblue Avatarul lui Blueandblue
Citeaza Raspunde

Postat de Blueandblue pe 13 Aprilie 2010 la 10:08

www.dentalimplant.ro/pagini/echipanoastra/5/
Dental Implant
Cu tehnologie de ultima ora si medici specializati in toate domeniile stomatologiei, echipa Dental Implant condusa de Dr Alexandru Radian isi propune sa va indrume si sa va fie alaturi in procesul catre un zambet perfect.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 13 Aprilie 2010 la 10:39

nu folositi bicarbonat nnu stiu daca se manifesta la fel la toata lumea dar eu si tatal meu am folosit cu ani in urma si dintii au inceput sa se albeasca si dupa o perioada s-au ingalbenit mai tare am folosit si sare de lamaie si intr-un final am decis ca sarea de masa e cea mai buna.......fiecare dantura e diferita si daca ai culoarea osului mai galbuie nu ai cum s-o aduci la un alb imaculat fara interventie stomatologica dupa cum toata lumea stie cafea,tigari si vinul rosu te ajuta la ingalbenirea dintilor dar un detartraj de doua ori pe an e binevenit si curata dinti sunt o obsedata in privinta dintiilor dar n-am fost prea norocoasa ca am catteva plombe si vreo doi dinti pusi la 25 de ani si asta e datorita dentistilor neglijenti de mica am fost la dentist cu mici carii deoarece dintii mei sunt foarte sensibili.....e foarte important sa gasesti un doctor bun si sa ramai cu el si daca e putin mai scump nu conteaza strangeti bani si mergeti la acelasi nu schimbati dentistu' si nu va stresati prea mult daca nu sunt foarte albi important e sa fie tot timpul curati
va doresc tuturor cititoarelor dinti sanatosi si un zambet confident
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 13 Aprilie 2010 la 11:03

dragele mele eu cred ca stresu' asta cu dintii albi e nefolositor eu m-am stresat ani buni cum sa-mi albesc dintii si am intrebat stomatologu' continuu si mi-o spus variantele dar nici una nu e buna pt dinti treaba aia cu portelanu' inseamna sa-ti pileasca dintele bun si sa-ti puna albu' imaculat dar din start asta inseamna dintii mai sensibili eu mi-am revenit si acum tot ce ma intereseaza e sa am dintii curati fara carii ca dintii nu sunt ca fata sa pui putin fond de ten si sa-l dai jos seara sau sa-ti faci un botox pe la 30 dintii tre' sa-i ti pe viata cu cat mai multi ai tai cu atat mai bine eu am doi pusi si nu-mi plac deloc chiar daca arata la fel ca ceilalti asa ca eu recomand tuturora stomatologu'....si nu va mai plangeti din cauza banilor ca daca mergi la stoma regulat nu tre' sa platesti o caruta de bani
aveti grija dragutelor si daca voi ati ajuns la o varsta inaintata macar educati-va copii pt ca asta nu-i un lux daca n-ai dintii sanatosi si nu poti manca bine duce la probleme stomacale
sanatate si fericire
eema Avatarul lui eema
Citeaza Raspunde

Postat de eema pe 13 Aprilie 2010 la 17:23

am mai raspuns la acest subiect dar am sa revin cu o mica precizare noi nu avem mese regulate ca sa avem o dantura sanatoasa dupa fiecare masa te speli timp de 5 min pe dinti? Asa e normal dar intre mese mai luam o gustare de ce gasim dar nu ne mai spalam pe dinti dupa fiecare ciuguleala
AdinaML Avatarul lui AdinaML
Citeaza Raspunde

Postat de AdinaML pe 14 Aprilie 2010 la 10:25

Salut! Am 22 de ani si pana in momentul de fata nu am nici o lucrare la dinti. Nu am nici macar o carie si mi-i ingrijesc spalandu-ma pe dinti de 3 ori pe zi si folosind apa de gura de max 2 ori pe zi. Am mai folosit si produse de inalbire si niste benzi de albire. Am dinti sanatosi si continui sa ii ingrijez. Asta ma face sa zambesc mereu:)
korinna13 Avatarul lui korinna13
Citeaza Raspunde

Postat de korinna13 pe 5 Februarie 2011 la 01:58

De la: s_paunoiu, la data 2009-10-18 08:24:13Eu ma indrept spre 50 si am o lucrare de peste 20 de ani, dupa nastere..
Ei bine, si eu ma ingrijesc f mult, dar dantura am neglijat-o, din comoditate, din alte prioritati financiare.
Am avut surpriza ca noul meu prieten sa ma indrume - ma rog, in mod discret, spre stomatolog. Aici surpriza: la radiografie a rezultat o infectie urata la 2 dinti - din fata, normal! iar acum m-am hotarat si imi schimb toata lucrarea veche, si sunt f mandra de mine. Dupa terminare o sa ii si albesc, si cu ocazia asta ma voi lasa si definitiv de fumat...vad cat costa distractia.
Oricum e clar ca a evoluat mult stomatologia si la noi, nu este mai dureros decat la epilat, de ex.
O sa am in sfarsit dantura ingrijita pe care mi-o doream, o sa pot sa zambesc din nou fara stres, nu ma voi mai gandii daca am sau nu miros, nu voi mai folosi guma in exces - este si total inestetic sa mesteci guma - chiar voi fi mandra de mine! Merita, credeti-ma!

Buna,am citit acest topic si multe dintre pareri si am citit mai sus:

"Dupa terminare o sa ii si albesc, si cu ocazia asta ma voi lasa si definitiv de fumat...vad cat costa distractia"

am 18 ani si dantura mi a fost foarte sensibila de mica acum am ajuns sa mi pun 4 dinti in fata si sunt curioasa daca se pot albi,eu stiam ca nu dar doamna de mai sus spune ca da si m ar interesa si pe mine. Astept un raspuns multumesc.
Pagini: << 1 2 3
Sari la pagina: