Info
X
info

Tatuarea sprancenelor
Pagina 1 din 4

Toate forumurile » Frumusete » Machiaj » TATUAREA SPRANCENELOR » Pagina 1 din 4

Voteaza:
Rating curent TATUAREA SPRANCENELOR: (3.8 din 10 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "TATUAREA SPRANCENELOR"

Ultimul post pe 23 Noiembrie 2013 la 17:04 • Ultima pagina a discutiei »

Florea_Schengen_Elena_1 Avatarul lui Florea_Schengen_Elena_1
Citeaza Raspunde

Postat de Florea_Schengen_Elena_1 pe 23 Noiembrie 2013 la 17:04

De la: envy004030, la data 2013-05-23 15:14:00Salut!Si eu le0am facut la Geo anul trecut,si sunt INDRAGOSTITA
!!!!!!!!!!!!!!!!!E super o recomand din suflet

Buna!!
Poti, te rog, sa imi dai si mie un numar de telefon?
Multumesc anticipat!! :)
Florea_Schengen_Elena_1 Avatarul lui Florea_Schengen_Elena_1
Citeaza Raspunde

Postat de Florea_Schengen_Elena_1 pe 23 Noiembrie 2013 la 17:03

Buna. Poti, te rog, sa imi dai si mie un numar de telefon? Multumesc :)
envy_159577 Avatarul lui envy_159577
Citeaza Raspunde

Postat de envy_159577 pe 19 Iulie 2013 la 09:21

da.poti sa ti le faci linistita la salon daniela ...vreau sa zic ca is superbe

Toate postarile din "TATUAREA SPRANCENELOR"

Pagini: 1 2 3 4 >>
Sari la pagina:
Lucia_bk Avatarul lui Lucia_bk
Citeaza Raspunde

Postat de Lucia_bk pe 12 Octombrie 2009 la 09:13

SI-A TATUAT VCINEVA SPRANCELELE? CUM ARATA SI PE CINE RECOMANDATI?
DAR IN TIMISOARA STIE CINEVA.....................
ramona_i26 Avatarul lui ramona_i26
Citeaza Raspunde

Postat de ramona_i26 pe 12 Octombrie 2009 la 14:31

buna... iti pot spune ca mama mea si le-a tatuat si sincera sa fiu nu recomand.... in timp se duce vopseaua si tb sa le tatuezi iar... mai bine le creionezi si iese mai frumoas....

bafta
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 12 Octombrie 2009 la 16:35

Mi-am vopsit genele/sprancenele - stii ce usor mi- e dimineatza ca numai luciu de buze folosesc? ca nu am timp (de, sunt mamica si am alte prioritati...). Bine, vopsitul tine cam 1 luna, maxim 2, ... si pe alocuri am cicatrici si gauri in sprancene, de aceea ma gandesc la tatuaj.

deci ma gandesc sa le tatuez. Sa pot sa ma spal dimeanta pe fata si sa fiu gata machiata; sa pot sa merg in ploaie fara stresul ca mi se duce 'aranjamentul', sa pot sa transpir etc Oricum, e machiaj semipermanent, ei zic 3-4 ani ca tine- si chiar daca se estompeaza in timp mai scurt, nu e bai ca revin cu creionul din cand in cand.

pe mama ta cat a tinut-o?

Freijya Avatarul lui Freijya
Citeaza Raspunde

Postat de Freijya pe 13 Octombrie 2009 la 05:43

Eu mi'am tatuat sprancene..In Tm....Pe Strada Pestalozilor,aproape de Facultatea de Economie e un salon...sunt f multumita,merita !!
mirifarcau Avatarul lui mirifarcau
Citeaza Raspunde

Postat de mirifarcau pe 13 Octombrie 2009 la 08:05

da....eu mi-am tatuat si sprancenele, si pleoapele si conturul buzelor...si...recomand la toata lumea care vrea sa arate bine la orice ora din zi sau din noapte...inclusiv strand, piscina...etc.trebuie doar sa-ti alegi cu grija cosmeticiana ca sa stie ce te avantajeaza....atat in ceea ce priveste forma dar si culoarea.se pot face minuni.iar ...tipa care spune ca...tatuajul iese...da.....iese in 3-4 ani dar daca iti faci retusuri anual nu ai probleme cu decolorarea. ea mai spune ca...mai bine le creionezi......?cea mai mare prostie. trebuie sa ai grija mereu sa nu intinzi creionul din greseala...am folosit si creion dar...tatuajul e cel mai bun.
andacrina Avatarul lui andacrina
Citeaza Raspunde

Postat de andacrina pe 13 Octombrie 2009 la 08:26

De la: mirifarcau, la data 2009-10-13 08:05:57da....eu mi-am tatuat si sprancenele, si pleoapele si conturul buzelor...si...recomand la toata lumea care vrea sa arate bine la orice ora din zi sau din noapte...inclusiv strand, piscina...etc.trebuie doar sa-ti alegi cu grija cosmeticiana ca sa stie ce te avantajeaza....atat in ceea ce priveste forma dar si culoarea.se pot face minuni.iar ...tipa care spune ca...tatuajul iese...da.....iese in 3-4 ani dar daca iti faci retusuri anual nu ai probleme cu decolorarea. ea mai spune ca...mai bine le creionezi......?cea mai mare prostie. trebuie sa ai grija mereu sa nu intinzi creionul din greseala...am folosit si creion dar...tatuajul e cel mai bun.

Spune-mi te rog, cam care sunt preturile..ma intereseaza mai mult pleoape si buze.mersi
andacrina Avatarul lui andacrina
Citeaza Raspunde

Postat de andacrina pe 13 Octombrie 2009 la 08:27

De la: Freijya, la data 2009-10-13 05:43:27Eu mi'am tatuat sprancene..In Tm....Pe Strada Pestalozilor,aproape de Facultatea de Economie e un salon...sunt f multumita,merita !!

Te rog mult sa imi spui cat te-a costat si cat de tare te-a durut.mersi
catalina_1009_yahoo_com Avatarul lui catalina_1009_yahoo_com
Citeaza Raspunde

Postat de catalina_1009_yahoo_com pe 13 Octombrie 2009 la 09:07

eu mi-am tatuat buzele, iar prietena mea sprancenele, la un salon din bucuresti acum un an si ne-a costat : pe mine buzele 300e, iar pe ea sprancenele 200e.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 13 Octombrie 2009 la 09:34

in Timisoara eu o recomand pe Geo
Lucia_bk Avatarul lui Lucia_bk
Citeaza Raspunde

Postat de Lucia_bk pe 13 Octombrie 2009 la 09:53

de la ce salon? si cat costa?
.....
valentinap Avatarul lui valentinap
Citeaza Raspunde

Postat de valentinap pe 13 Octombrie 2009 la 09:55

Buna.
Si eu mi-am tatuat sprancenele si ochii, de fapt nu pleoapa, ci dunga de pe pleoapa de jos. Intotdeauna foloseam creion dermatograf si acum e minunat.
Eu mi-am facut la un salon pe Str Buzesti, nr 74. M-a costat sprancene 1000 de lei, si pleoapa inferioara 800. Dar in banii astia a intrat si o crema pentru ingrijire acasa si un retus.
Mie mi-a placut atat de mult incat am vrut sa fac la ei si cursul de micropigmentare, deoarece ei organizeaza si asa ceva.
Pentru mai multe informatii intrati si voi si cititi:
www.karmabeauty.ro/goldeneye.html
www.machiajesemipermanente.ro/

Cu ocazia asta am vazut ca au si o promotie...pe care nu o aveau cand m-am tatuat eu
doida Avatarul lui doida
Citeaza Raspunde

Postat de doida pe 13 Octombrie 2009 la 09:56

In Craiova stie cineva un salon ?
minelitza Avatarul lui minelitza
Citeaza Raspunde

Postat de minelitza pe 13 Octombrie 2009 la 09:56

Buna ziua fetelor..
Eu mi-am facut un super tatuaj al sprincenelor la o zina pe care o cheama ILDIKO .Dati o cautare google si o gasiti.Asta pentru fetele din Bucuresti.Si ieftin si frumos si igienic.Chiar voi face operatiunea sipentru buze
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 13 Octombrie 2009 la 09:57

Nici eu nu iti recomand sa te tatuezi.M-am tatuat acuma 3 ani,iar acuma...sub porii mei am o culoare foarte urata si rosiatica,deci trebuie daca incepi odata sa te tatuezi sa te tatuezi mereu ca altfel arata urat
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 13 Octombrie 2009 la 10:22

Este o metoda foarte buna dar cu conditia ca persoana care executa pigmentarea sa fie o adevarata artista si sa aiba simtul proportiilor. Aici nu te joci ,nu cauti salon mai aproape, mai ieftin,...Trebuie sa vezi persoane deja facute, nu din reclama tiparita. Am vazut tatuaje facute la sprancene, buze si contur de ochi in SUCEAVA la o Doamna BORES RODICA si sunt extraordinar de frumos lucrate ! Lucreaza atent si steril ! Ea din cate stiu este inginer, dar s-a reprofilat de 10 ani si are cabinet de cosmetica. Atat tratamentele faciale cat si pigmentarile(tatuajele)sunt de nota 10+ Este o profesionista!
baciuaonaramona Avatarul lui baciuaonaramona
Citeaza Raspunde

Postat de baciuaonaramona pe 13 Octombrie 2009 la 10:25

Buna,

si eu mi-am tatuat sprancenele, anul acesta la salonul expozitional de la Romexpo.Sunt foarte, foarte multumita de rezultat. La anul o sa incerc sa imi tatuez si conturul la buze. Tehniciana care s-a ocupat de mine, v-o recomand cu mana pe inima; chiar face minuni si stie ce face. O cheama Gina si este din Oradea, dar mai vine din cand in cand si pe la Bucuresti: 0740.644.850
Nyky Avatarul lui Nyky
Citeaza Raspunde

Postat de Nyky pe 13 Octombrie 2009 la 10:42

Eu am sprancenele si buzele tatuate, dar nu-ti recomand ......Arata bine,sunt facute foarte bine,dar poate o sa-ti doresti sa-ti schimbi nunata parului si nu o sa mai poti sta cu acele sprancene tatuate care sunt intr-un anumit fel..... vei pierde din sprancene si chiar nu o sa poti sa mai renunti la tatuajul respectiv! La buze este cea mai proasta alegere. eu am ales un roz natural o nuanta mai inchisa decat culoarea naturala a buzelor si chiar nu mai pot sa ma dau cu o alta nuanta de ruj peste tatuaj pentru ca se vede foarte urat si in anumite momente ale vietii nu poti sa stai cu buzele facute (momente triste ) ,dar nu ai ce sa faci .poti sa te dai cu o tona de fond de ten ca sa astupi si nu reusesti decat pentru cateva momente ca imediat se sterge iar sanatatea buzelor lasa mult de dorit sunt in permanenta uscate s.a! NU RECOMAND mie imi pare foarte rau ca mi le-am facut,mi-au placut un an,doi,dar acum au trecut 4 ani si nu le mai vreau
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 13 Octombrie 2009 la 11:03

Dar in Bucuresti, imi puteti recomanda un salon bun?!
micky_tem2003 Avatarul lui micky_tem2003
Citeaza Raspunde

Postat de micky_tem2003 pe 13 Octombrie 2009 la 11:06

Mama ce preturi.. 1000 ei, cateva sute de euro..Mie mi se par prea mari pentru cateva liniute. E adevarat ca e migalos dar totusi.. Si eu sunt interesata de tatuarea sprancenelor pt ca nu am fost prea inzestrata de la natura. Am avut un prieten care avea salon de tatuaje si el a vrut sa mi le faca si sa-mi contureze si buzele dar am refuzat deoarece vroia sa-mi puna si cercel in spranceana si la cum il stiu,,, sigur nu scapam fara gaura aia intre 2 linii la sprancene. Acum imi pare totusi rau ca am refuzat pt ca el a plecat in Spania. Si nu prea am incredere in altcineva. Insa m-am tot interesat. Am gasit la 600 lei intr-un beauty centerc ceea ce e iar mult. Si 200 de lei intr-un salon de tatuaje. Diferenta destul de mare, nu? As da pana la 300 de lei pt sprancene dar mai mult.... mai bine imi fac stocul de creioane dermatograf. Nu va duceti neaparat in saloane de frumusete, chiar daca sunt profesioniste in cosmetica acolo. preturile sunt prea umflate si de duce si tusul ala repede. Incercati si la saloanele de tatuaj. s-ar putea sa gasiti pe cineva sa le faca foarte bine si mult mai ieftin
valentinap Avatarul lui valentinap
Citeaza Raspunde

Postat de valentinap pe 13 Octombrie 2009 la 11:17

Salon KB. Aproape de Guvern, de Piata Victoriei.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 13 Octombrie 2009 la 11:37

nr.lui Geo 0722763878 sun-o si intreaba
envy001132 Avatarul lui envy001132
Citeaza Raspunde

Postat de envy001132 pe 13 Octombrie 2009 la 12:08

domnisoarele care sunt multumite de tatuaj poate isi lasa la profil niste fotografii sa vedem si noi cum arata tatuajul...
envy005480 Avatarul lui envy005480
Citeaza Raspunde

Postat de envy005480 pe 13 Octombrie 2009 la 12:40

buna,prietene mea si-a tatuat sprancenele acum 3 ani la Ildiko,la Buc,au tinut-o 1 an....400 ron
anul asta si le-a facut in Pitesti la salon Tatoo...180eur si este foarte multumita
envy003795 Avatarul lui envy003795
Citeaza Raspunde

Postat de envy003795 pe 13 Octombrie 2009 la 13:43

E normal ca nu fie vorba de un tatuaj permanent.In concluzie,e absolut normal sa dispara in timp.Dar in mod normal,cand te duci doar sa le refaca,asta dupa vre-o 6 luni parca,ar trebui ca tariful sa fie la jumate de pret.Deci merita.Si arata mondial.Crede-ma ca lucrez in salon si am facut si cosmetica.Si se vede diferenta intre un tatuaj si un vopsit.Cum e si normal sa se vada
oana_maya20 Avatarul lui oana_maya20
Citeaza Raspunde

Postat de oana_maya20 pe 13 Octombrie 2009 la 14:05

Buna fetelor! il legatura cu tatuarea sprancenelor sau a buzelor in saloanele de cosmetica este o mare prostie, voi nu va dati seama cam ce stie despre tatuaj si cum se tine in mana o masina de tatuaj in plus se face cu henna amestecata cu vopsea de par ,poate acum sunteti multunite dar poate mai tarziu vezi face si o infectie, daca chiar vreti sa va tatuati spancenele apelati la oameni profesionisti(tatuatori) din saloanele de tatuaje ei stiu ce si cum se face si ai si o precizie f mare in trasarea linilor.Prietene de ale mele si-au facut la cosmetica sparncenele si apoi au mers la un salon sa le indrepte ca aratau ingrozitor, si nici macar nu stiti ce multumite erau.
Laura_Cristina_Luca Avatarul lui Laura_Cristina_Luca
Citeaza Raspunde

Postat de Laura_Cristina_Luca pe 13 Octombrie 2009 la 14:38

De la: baciuaonaramona, la data 2009-10-13 10:25:05Buna,

si eu mi-am tatuat sprancenele, anul acesta la salonul expozitional de la Romexpo.Sunt foarte, foarte multumita de rezultat. La anul o sa incerc sa imi tatuez si conturul la buze. Tehniciana care s-a ocupat de mine, v-o recomand cu mana pe inima; chiar face minuni si stie ce face. O cheama Gina si este din Oradea, dar mai vine din cand in cand si pe la Bucuresti: 0740.644.850

Si eu mi-am tatuat buzele la Gina sambata asta. F bine lucreaza :) In curand imi tatuez si sprancenele :D
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 13 Octombrie 2009 la 16:55

Buna fetelor!!!
Eu mi-am tatuat sprancenele de aproximativ doua luni si sunt foarte multumita. Ma saturasem sa ma trezesc in fiecare dimineata mai devreme pentru a-mi creiona sprancenele, plus ca trebuia sa fiu atenta in cursul zilei sa nu ma ating si sa imi imprastii creionul. Eu va recomand daca aveti posibilitatea sa nu ezitati, mai ales ca nu doare deloc pentru ca se foloseste o crema anestezica care se lasa sa actioneze cam 15 min. si abea dupa se incepe procedura.
Am fost la clinica SlimArt din Bucuresti (poate ca fac reclama, dar am fost foarte, foarte multumita), unde am platit 150 E (~ 635 ron), pret in care a intrat si sedinta de retus care a urmat la doua saptamani dupa tatuarea propriu-zisa.
Meritati sa fiti si sa va simtiti frumoase!!! :-*
mony_cioaza Avatarul lui mony_cioaza
Citeaza Raspunde

Postat de mony_cioaza pe 13 Octombrie 2009 la 17:55

da.mi-am tatuat eu sprancenele in timisoara anul trecut la EVELYN si sunt super incantata.eu nu le aveam arcuite si imi doream.sun t foarte profesioniste fetele de acolo.niciodata nu imi voi mai lasa sprancenele mele,cand va fi nevoie mi le voi retusa,ca sunt foarte multumita.incercati ca merita sa aratam bine.
mony_cioaza Avatarul lui mony_cioaza
Citeaza Raspunde

Postat de mony_cioaza pe 13 Octombrie 2009 la 18:00

dragelor?nu trebuie tatuate dinou,doar retusat.incercati ca nu o sa va para rau,arata super bine.la salonul EVELYN totul se lucreaza cu profesionalim credeti-ma.va pup si faceti-va ceea ce va doriti.bafta
mariancik29 Avatarul lui mariancik29
Citeaza Raspunde

Postat de mariancik29 pe 13 Octombrie 2009 la 18:14

eu mi-am facut tatuaj la buze si sunt f multumita...au culoare, forma la orice ora din zi..si noapte! merita investitia. va recomanda cu cea mai mare incredere salonul lyly style, din bucuresti(elena face minuni)...www.lylystyle.ro
Pagini: 1 2 3 4 >>
Sari la pagina:

Inchide Setari

Off