Info
X
info

Machiaj - produse de machiaj bune
Pagina 3 din 8

Toate forumurile » Frumusete » Machiaj » Machiaj - produse de machiaj bune » Pagina 3 din 8

Voteaza:
Rating curent Machiaj - produse de machiaj bune: (3.7 din 3 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 >>
Sari la pagina:
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 6 Ianuarie 2010 la 17:15

In postul anterior am spus de AfroditaShop. Imi retrag cuvintele si va rog nu apelati la ea. Nu mai este ceea ce a fost si acum escrocheria doamnelor care cumpara de la ele este ocupatia de baza a firmei(fetelor).

Yves Rocher este pt pustoaice.Are insa rezonanta prin nume, prin faptul ca sunt frantuzesti produsele; apoi se si aseamna la nume cu marci de calitate de dermacosmetice: La Roche Posay, Roc, tot pe acolo...
La pret bun sunt intr-adevar produsele Rimmel dar din pacate le-a schimbat calitatea...am folosit multe produse Rimmel dar, de exemplu rimelul cu rosu Magnify sau ceva de genul, prima data cand l-am cumparat a fost extraordinar, genele mele ciufulite si vai steaua lor arata de parca erau false...a 2-a mascara a fost groaznica...
Maybelline numi-a placut niciodata, de acum cativa ani cand mi-am cumparat un gloss superb de buze dar care nu rezista nici 5 minute!!!! 5!!! Dar am probat ultimul fdt de la ei Dream Satin si mi se pare foarte bun si rujul acela nou deasemenea mi se pare foarte bun. Insa, tocmai am vazut ca avem si site in Romana...mai rar se intampla asa ceva....de aceea sunt foarter sigura ca si calitatea lor va fi schimbata, intr-una slaba.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 7 Ianuarie 2010 la 10:10

De la: gabiytza, la data 2009-12-27 18:45:51mai bn mai intereseaza-te de produsele din magazinele sephora si apoi comenteaza...

Buna.
Nu stiu ce sai inteles tu din postul meu dar eu nu am zis ca produsele de la Sephora sunt rele. Eu zic doar ca nu sun cele mai bune. Bineinteles ca exista si produse mai rele si, la fel de adevarat, prdusele din Sephora noastra sunt mai rele decat cele de la acceasi marca din Occident.
De zece ani ma machez zilnic. Am inceput cu L,oreal, Max Factor, Miss sporty, Rimel, Avon, Oriflame (ceea ce se gasea acum 10 ani pe la noi) si am ajuns pana la ora actuala sa folosesc aproape toate macile care se gasesc in Sephora.
De vreo 3 ani folosesc Bobbi Brown, MAC, Le Prairie, La Mer si mi se par cele mai bune. Eu pe astea cheltuiesc banii; tu poti sa ti_i arunci linistita in Sephora daca vrei..

Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 9 Martie 2010 la 09:31

Buna!
De produsele Layla-Italia a-ti auzit?Vi le recomand daca aveti pe cineva acolo....sunt destul de accesibile si foarte bune...De la noi imi place fondul de ten de la La Roche Posay,e super si L'Oreal tot
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 9 Martie 2010 la 11:41

heloo fetelor ati auzit de firma LR ?sunt produse nemtesti si nu sunt facute pt europa de est iar fondurile de ten sunt fara ulei si contin complexul NMF iar cel antianbatranire contine SEPILIFT (ce substanta sunt cauta pe net)
Ninette Avatarul lui Ninette
Citeaza Raspunde

Postat de Ninette pe 9 Martie 2010 la 11:46

CHANEL ...forever!
leutzul Avatarul lui leutzul
Citeaza Raspunde

Postat de leutzul pe 9 Martie 2010 la 12:00

avon in materie de farduri , creioane, rujuri, glosuri, maybeline in materie de fond de ten, rimmel in materie de pudra, farduri, creioane
auricius Avatarul lui auricius
Citeaza Raspunde

Postat de auricius pe 9 Martie 2010 la 12:29

pt envy 016002 blush piersica la flormar,foarte ieftin,in cora,auchan si afi parca
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 9 Martie 2010 la 12:55

Hmmm..na-s renunta pt nimic in lume la fondul de ten de al Deborah 24h..are o acoperire cu adevarat buna(pt tenul mixt binainteles)
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 9 Martie 2010 la 13:27

COSMETICE DE LUXcream antiride jour clarins 50 ml pret 25 ron
serum renew corp clarins 100 ml pret 25 ron
serum lift botanical clarins 30 ml pret 25 ron
shave easy oil masline clarins 30 ml 15 ron
fatique fighters aftershave clarins 50 ml pret 15 ron
masca raifermisant multi regenerate 50 ml clarins pret 25 ron
CAPTURE TOTALE MULTI PERFECTION CREAM DIOR 30 ML PRET 100RON !!!
tin sa precizez ca produsele sunt originale , in garantie , sigilate fara nici o mica urma de indoiala ,
se pot oferi testere de testare gratuit 0767121594
envy019312 Avatarul lui envy019312
Citeaza Raspunde

Postat de envy019312 pe 9 Martie 2010 la 13:38

Produsele de la yves rocher sunt foarte bune incercati le.am folosit si avon si oriflame dar yves rocher sun mai bune decat toate.
envy019312 Avatarul lui envy019312
Citeaza Raspunde

Postat de envy019312 pe 9 Martie 2010 la 13:45

Am folosit de mult oja de la LR in primul rand sticluta a fost foarte mare si tinea foarte bine pe unghii am fost foarte multumita.
andreea_florentina Avatarul lui andreea_florentina
Citeaza Raspunde

Postat de andreea_florentina pe 9 Martie 2010 la 14:21

Eu aș adăuga și produsele de la PUPA!
Cât despre Giordane chiar sunt cele mai proaste!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 9 Martie 2010 la 15:47

Eu folosesc produse Artistry,sunt foarte multumita
GreenBubbles Avatarul lui GreenBubbles
Citeaza Raspunde

Postat de GreenBubbles pe 9 Martie 2010 la 16:11

mie imi place fondul de ten la roche posay.
alte firme bune sunt l`oreal, rimmel, maybelline, seventeen...astea sunt accesibile cam tuturor. nu toti isi permit estee lauder, sau dior...sunt extrem de bune si acelea, dar nu toti le cumpara.
de avon nu am fost multumita niciodata...
envy008999 Avatarul lui envy008999
Citeaza Raspunde

Postat de envy008999 pe 9 Martie 2010 la 18:45

Buna tuturor,

Niciodata nu am fost adepta principiul "cel mai scump e cel mai bun", dar am constatat in ultima vreme ca un efort financiar merita facut pt produse cosmetice! In fond, le avem pe fata in fiecare zi, fata e la vedere in fiecare secunda, tenul e foarte important, ochii trebuie tratati cu delicatete etc. Recunosc insa ca eu nu am un ten foarte pretentios, putinaa atentie la hidratare si sunt bine.

Nu am sfaturi de dat cu privire la achizitia produselor cosmetice, nu sunt expert, dar pot sa vorbesc din experienta mea. In toamna lui 2008 (da, 2008), mi-am luat din Paris un corector pt ochi de la Clinique (sper ca e ok ca mentionez numele brandului), gramaj obisnuit, cred ca 30ml, foarte un pt mine pentru ca e un produs pe care il folosesc on a daily basis. Il folosesc de atunci (septembrie 2008) si inca mai am vreun sfert din el. Isi face treaba 12 ore pe zi, 5-6 zile pe saptamana. M-a costat 30-35 de euro atunci, sunt sigura ca l-as fi gasit putin mai ieftin in alta parte, dar o tete ca mine s-a dus fix in aeroport sa si-l ia! :)) De atunci am crescut fetita mare si caut acelasi produs in mai multe magazine :D.

Un alt aspect si cu asta inchei, este ca anul trecut in toamna a dat norocul peste mine. O sa radeti si cu poponetul de mine! Cumnata mea lucreaza in Italia la o parfumerie (cu produse cosmetice etc, un fel de Farmec de la noi. Anul trecut in toamna mi-a trimis o sacosa PLINA cu esantioane: de la fonduri de ten, mascara, farduri de ochi si pana la pudra (+ cateva creme hidratante ca stie ca am tenul usor uscat). Ei bine, atatea am primit ca si in ziua de azi am multe esantioane din acelea, ca pur si simplu nu reusesc sa le termin. Vorbim de Dior, Chanel in mare parte si cateva produse Clinique. In momentul in care am primit sacosa aia, cred ca aratam ca fetele alea din reclama cu Heineken =)) Prietenul meu nu stia ce mi tocmai mi se intamplase.

Atunci mi-am dat seama ca "ce e mai scump CHIAR E mai bun", cel putin in materie de cosmetice. Dupa ce am achizitionat acel Clinique de care va spuneam mai sus, ma simteam oarecum vinovata ca dau un sfert de leafa pe el, dar acum ma ambitionez ca urmatoarea achizitie va fi un fond de ten Chanel :D. Pana atunci foloseam doar niste perle bronzante de la Avon (clasicele perle bronzante) si un rimel (cat mai ieftin posibil, ca foloseam in fiecare zi). Dar mi-am invatat lectia! Diferenta e uluitoare. Ma gandesc ca as fi ajuns la concluzia asta destul de tarziu daca nu era povestea cu sacosa cu "goodies", dar better later than never, nu?

Cam asta e povestea mea. Probabil ca multe dintre voi va permiteti produse scumpe si sunt sigura ca nu va pare rau. Dar probabil mai sunt printre noi care fac eforturi financiare destul de mari pentru acest fel de produse. Pentru acestea din urma: sa nu va para rau, merita!

Raluca.
Citeaza Raspunde

Postat de envy008999 pe 9 Martie 2010 la 18:46

PS: scuzati "romanul" de mai sus :D m-a luat valul!
Citeaza Raspunde

Postat de envy008999 pe 9 Martie 2010 la 18:49

De la: roxana_bebikp, la data 2009-12-09 02:41:32-eu ca fond de ten folosesc l'oreal acord parfait :X de cand a aaparut pana in prezent, sunt fff multumita, am mai incercat dior dar nu mi s a potrivit nai deloc tenului meu...
-farduri: pupa, colistar , kiko , sunt made in italy nu stiu daca se gasesc si la noi, l oreal
-gloss: pupa, l oreal,seventeen, guerlain.
-rimel: guerlain, astor, l oreal
-pudra: nu am descoperit o in totalitate inca, l oreal etc..
-blush: l oreal guerlain

de "Pupa" am auzit si eu, am vazut intr-un magazin din Italia ca au niste culori foarte faine...probabil sunt destul de apreciate acolo. Cum sunt ca si pret?
brunetzzyka Avatarul lui brunetzzyka
Citeaza Raspunde

Postat de brunetzzyka pe 9 Martie 2010 la 18:49

cele de la ESSENCE sunt foarte bune si foarte ieftine
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 9 Martie 2010 la 20:16

produsele pentru machiaj de la FM sunt foarte bune!!! sunt facute din minerale, rimelul din carbune natural,fondul de ten "apa in silicon"...si preturile bune.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 9 Martie 2010 la 21:38

Nu tot ce mi face mie bine inseamna ca fac bine si altora.Am incercat produsele de la Maybeline si mi s-au parut ok,mascara de la Rimmel e ok dar sincer cel mai des foflosesc produse de la Avon deoarece imi plac f mult brosurile.Le folosesc de 10 ani si nu am avut pb.Si nu sunt reprezentant decat de o luna.Plus ca nu am rude darnice in strainatate Oricum sunt de parere ca precum diamantele si fardurile nu sunt niciodata destule...
DANGERGAME4U Avatarul lui DANGERGAME4U
Citeaza Raspunde

Postat de DANGERGAME4U pe 9 Martie 2010 la 23:57

Vai, vai...nu ne mai ajung marcile autohtone...nu va mai ajunge Romania dragele mele?Vorbiti numai despre marci din afara...ati uitat si limba romana de cand folositi cosmetice ce se gasesc in alte tari in afara Romaniei. Astea sunt snobisme iar Romania este plina de snoabe. Sunt atatea marci ce distribuie produse de make up in Romania si sunt produse foarte bune. Sephora, Maybelline, Seventeen, L'Oreal si haideti s-o luam pe rand honey: Rimelurile cele mai bune si la preturi acceptabile sunt cele de la Maybelline; farduri foarte bune au Seventeen, Ruby Rose, Trendy si Sephora; creioane de ochi bune au Astor, Ada ( care sunt ieftine); fond de ten f. bun am de la Giordani- Oriflame, dar f. bune sunt si de la Revlon; pudra Seventeen, Blush Sephora...si multe altele- in functie de preferinte. Ojele de cea mai bun acalitate sunt cele de la Peggy Sage si Farmec. Lotiuni de corp- Johnsons Baby, geluri de dus- Nivea si sampoanele de la Johnsons, parfumuri:mmmm...Boss Orange for woman, Coco Mademoiselle, XX- Hugo Boss, CK- IN2U, Dior- J'Adore, Miss Cherry, Midnight Poisson. Asa ca sa ne lasati cu Fitzele voastre ca sunt destule produse si la noi de foarte buna calitate!
klauditzaaa_88 Avatarul lui klauditzaaa_88
Citeaza Raspunde

Postat de klauditzaaa_88 pe 10 Martie 2010 la 11:35

Cel mai bun fond de ten pe care l'am folosit eu,care acopera si nu incarca fatza este de La Roche-Posay si are un pret accesibil,in schimb sunt indragostita de produsele Lancome doar ca vb de cu totul si cu totul alt pret:D .Produse de machiaj bune se gasesc si la The Body Shop si nu sunt chiar atat de scumpe
Citeaza Raspunde

Postat de klauditzaaa_88 pe 10 Martie 2010 la 11:39

De la: envy016002, la data 2009-12-08 19:44:07Salut Aaly ! Doresc si eu un blush piersica auriu" ! Daca cunosti asa ceva de la Bourjois sa imi zici si mie numele, sau numaru fardului de obraz.
hks

;;) am eu blush de la bourjois piersia auriu cand ajung acasa iti trimit nr
Citeaza Raspunde

Postat de klauditzaaa_88 pe 10 Martie 2010 la 11:40

De la: leya1811, la data 2010-03-09 20:16:33produsele pentru machiaj de la FM sunt foarte bune!!! sunt facute din minerale, rimelul din carbune natural,fondul de ten "apa in silicon"...si preturile bune.

FM?
oana_sabina Avatarul lui oana_sabina
Citeaza Raspunde

Postat de oana_sabina pe 10 Martie 2010 la 16:04

Buna fetelor sa stiti ca nici un produs de machiaj nui mai bun decat cel natural orice produs oricat de bun ar fi tot cauzeaza tenului garantat nu zice nimeni sa nu te machiezi dar ffff usor fara fond de ten fara pudra fara farduri parerea mea dar merge putin rimel si putin ruj fara exces asta e parerea mea si o femeie e multttt mai frumoasa fara machiaj dak zic rau ma puteti contrazice dar nu imi schimbati parerea miiiii de pupiciii tuturor
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 10 Martie 2010 la 18:38

pt ten mixt
fdt Clinique e demential
mascara de la Maybeline
gloss Ester Lauder
creion sprancene Avon
creme de fata Eucerin
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 10 Martie 2010 la 19:33

FM ??? FM Group World este o firma Poloneza care aduce esentele de parfum si cosmeticele din Germania - produse la DROM - si le ambaleaza la ei in Polonia.Parfumurile sunt naturale cu o concentratie de 16-20% ulei in apa,iar cosmeticele sunt din minerale; am vazut ca se vorbeste mult despre fondul ten, cel de la FM se intinde foarte bine,este foarte rezistent si are formula "apa in silicon" - apa hidrateaza iar siliconul formeaza o pelicula care protejeaza tenul de praf si alti factori nocivi....
alexandracioara Avatarul lui alexandracioara
Citeaza Raspunde

Postat de alexandracioara pe 10 Martie 2010 la 20:34

Foarte bine ca ai ales si produsele AVON.Ma bucur pentru ca intradevar sunt foarte bune:D
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 11 Martie 2010 la 16:01

De la: DANGERGAME4U, la data 2010-03-09 23:57:49Vai, vai...nu ne mai ajung marcile autohtone...nu va mai ajunge Romania dragele mele?Vorbiti numai despre marci din afara...ati uitat si limba romana de cand folositi cosmetice ce se gasesc in alte tari in afara Romaniei. Astea sunt snobisme iar Romania este plina de snoabe. Sunt atatea marci ce distribuie produse de make up in Romania si sunt produse foarte bune. Sephora, Maybelline, Seventeen, L'Oreal si haideti s-o luam pe rand honey: Rimelurile cele mai bune si la preturi acceptabile sunt cele de la Maybelline; farduri foarte bune au Seventeen, Ruby Rose, Trendy si Sephora; creioane de ochi bune au Astor, Ada ( care sunt ieftine); fond de ten f. bun am de la Giordani- Oriflame, dar f. bune sunt si de la Revlon; pudra Seventeen, Blush Sephora...si multe altele- in functie de preferinte. Ojele de cea mai bun acalitate sunt cele de la Peggy Sage si Farmec. Lotiuni de corp- Johnsons Baby, geluri de dus- Nivea si sampoanele de la Johnsons, parfumuri:mmmm...Boss Orange for woman, Coco Mademoiselle, XX- Hugo Boss, CK- IN2U, Dior- J'Adore, Miss Cherry, Midnight Poisson. Asa ca sa ne lasati cu Fitzele voastre ca sunt destule produse si la noi de foarte buna calitate!

ABSOLUT TOT CE AI INSIRAT AICI SUNT PRODUCTIE 100% ROMANEASCA!
Daca aveai chef sa certi pe cineva, sau sa arati ca tu nu esti snoaba, nu ai reusit. Fiecare are asteptarile ei de la un produs cosmetic. Asa cum eu vreau Bio pentru ca ma deranjeaza ochii de la cele pline de parabeni si multe alte chimicale, si unele fete de aici, vor ceva mai bun decat polonizmele despre care vorbesti tu. Adica 90% din astea sunt facute in Polonia si se pun cele mai proaste ingrediente in ele, ca sunt pentru europa de est care cumpara tot, chiar daca e mai scump si mai prost.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 11 Martie 2010 la 18:55

Offf... sa o luam pe rand...

1. Sperverpall ...ultima ta afirmatie e foarte, foarte urata (dangergame, uite aici snobism cat vrei): nu toata lumea poate sa isi cumpere Bobby Brown. Sunt scumpe, foarte scumpe as spune si nu se gasesc pe toate drumurile. Puteai sa te abtii.

Dangergame4u - nu inteleg ce vrei sa spui tu... Marcile enumerate de tine nu sunt romanesti (Ada da) dar se gasesc si in Romania. Iar parfumurile spuse de tine... nici cele contrafacute nu se fac in Romania.

Si hai sa va spun eu un produs bun. Mi-am luat saptamana trecuta fond de ten Ivatherm: acopera, finish semimat, pielea respira, nu se simte ca ai fond de ten...mie imi place tare mult si am dat 57 lei pe el, pret muuult, muuult mai mic decat cel al unui fond de ten BobbY Brown de exemplu...
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 >>
Sari la pagina: