Info
X
info

Machiaj - produse de machiaj bune
Pagina 4 din 8

Toate forumurile » Frumusete » Machiaj » Machiaj - produse de machiaj bune » Pagina 4 din 8

Voteaza:
Rating curent Machiaj - produse de machiaj bune: (3.7 din 3 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 >>
Sari la pagina:
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 11 Martie 2010 la 19:05

De la: oana_sabina, la data 2010-03-10 16:04:31Buna fetelor sa stiti ca nici un produs de machiaj nui mai bun decat cel natural orice produs oricat de bun ar fi tot cauzeaza tenului garantat nu zice nimeni sa nu te machiezi dar ffff usor fara fond de ten fara pudra fara farduri parerea mea dar merge putin rimel si putin ruj fara exces asta e parerea mea si o femeie e multttt mai frumoasa fara machiaj dak zic rau ma puteti contrazice dar nu imi schimbati parerea miiiii de pupiciii tuturor

Esti cel putin confuza......
Daca tu vrei asa, este ok, esti frumoasa cum vrei tu,chiar si fara niciun machiaj, chiar si nepieptanata, chiar si nespalata...
Apropo`s , spalatul nu dauneaza?
Epilatul nu dauneaza?
Cel mai tare dauneaza respiratul! !!!
Si mancatul dauneaza....!!!
envy015676 Avatarul lui envy015676
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 12 Martie 2010 la 09:37

Daca nu doreste sa se machieze si arata bine si machiata sumar, nu inseamna ca e nespalata si nepieptanata...tencuiala de fond de ten pe fata nu asigura un aspect mai "spalat"....
mantonette Avatarul lui mantonette
Citeaza Raspunde

Postat de mantonette pe 12 Martie 2010 la 17:48

De la: envy015676, la data 2010-01-02 21:06:47Yves Rocher nu sunt cu nimic mai bune decat avoanele, dar, sub pretextul ca sunt bio se vand la preturi exorbitante. In fapt, e doar reclama. Produsele sunt slabute, gama coloristica redusa, parfumurile sunt comune, dar se vand la pret de parfumuri de lux, iar de la dermocosmeticele bio, te alegi cu o alergie de toata frumusetea. Mai bine Maybelline.

vai de mine ce ai stat sa zici:)) nush cum iti permit...toate au parte de reclama insa cele de yves rocher chiar sunt concepute cu cap.iti propun sa te documentezi inainte sa faci afirmatii de genul.daca stai sa te gandesti bine toate sunt "porcarii".eu sunt foarte multumita de yves rocher!sunt minunate si chiar au o gama gogata de culori!
GreenBubbles Avatarul lui GreenBubbles
Citeaza Raspunde

Postat de GreenBubbles pe 12 Martie 2010 la 17:53

yves rocher sunt foarte bune, sunt d acord. fondurile de ten nu sunt exceptionale din cate am inteles, adica nu satisfac nevoile tuturor consumatorilor. dar majoritatea sunt multumiti de ele. parfumurile sunt divine, au pt toate gusturile. mie imi plac foarte mult cele de flori si cele de fructe, nici o alta firma nu ofera asa ceva (poate the body shop).
gama coloristica era candva foarte limitata, dar acum sunt multe culori la farduri, creioane, rujuri. produsele bio nu le-am incercat dar cred ca sunt bune. eu folosesc gama de ten pt tenul gras, crema de matifiere si lotiunea tonica si sunt excelente, mai bune decat la oricare gama pe care am incercat-o!
DANGERGAME4U Avatarul lui DANGERGAME4U
Citeaza Raspunde

Postat de DANGERGAME4U pe 13 Martie 2010 la 19:07

Atunci te rog sa-mi spui tu de unde as putea sa procur cosmetice bio ca sa vad despre ce e vorba...poate ai si tu dreptate
kamyla Avatarul lui kamyla
Citeaza Raspunde

Postat de kamyla pe 13 Martie 2010 la 23:06

Daca vreti un rimel foarte bun, mergeti pe High Definition Lashes, de la Clinique sau pe Masterpiece Max de la Max Factor, cele mai bune farduri pentru ochi sunt cele de la Dior, cele mai bune creioane de ochi sunt cele de la Urban Decay ( pentru buzunare ceva mai generoase).
Un fond de ten pe masura: cel de Rimmel este deosebit de matifiant, iar daca il combini cu pudra de la Chanel, rezultatele vor fi pe masura.
Rujurile cu unt de la Clinique sunt o comoara.
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 14 Martie 2010 la 08:09

De la: mantonette, la data 2010-03-12 17:48:22
De la: envy015676, la data 2010-01-02 21:06:47Yves Rocher nu sunt cu nimic mai bune decat avoanele, dar, sub pretextul ca sunt bio se vand la preturi exorbitante. In fapt, e doar reclama. Produsele sunt slabute, gama coloristica redusa, parfumurile sunt comune, dar se vand la pret de parfumuri de lux, iar de la dermocosmeticele bio, te alegi cu o alergie de toata frumusetea. Mai bine Maybelline.

vai de mine ce ai stat sa zici:)) nush cum iti permit...toate au parte de reclama insa cele de yves rocher chiar sunt concepute cu cap.iti propun sa te documentezi inainte sa faci afirmatii de genul.daca stai sa te gandesti bine toate sunt "porcarii".eu sunt foarte multumita de yves rocher!sunt minunate si chiar au o gama gogata de culori!

M-am documentat, pe pielea mea, de aceea spun...de la BIO adevarat nu se face alergie...daca ar avea 4 produse BIO in toata gama lor ar fi bine...
micsunik Avatarul lui micsunik
Citeaza Raspunde

Postat de micsunik pe 15 Martie 2010 la 13:28

Tipa are dreptate:) Produsele nu sunt deosebite.... doar ca sunt bio... in Franta sunt vazute ca un fel de Avon sau Metropolitan etc. ORICUM....
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 15 Martie 2010 la 19:15

Pai aici e problema, ca nu sunt BIO decat 3-4 produse de la Yves Rocher...si ai perfecta dreptate in ceea ce priveste parerea francezilor despre ele...la Paris, in buricul targului, reprezentanta lor era goala...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 19 Martie 2010 la 14:26

Pt Michelle:
In primul rand, titlul acestui topic este ''produse de machiaj bune'', si, in acest sens, eu am facut o serie de afirmatii, respectiv am insirat marcile de peroduse pe care le folosesc eu , dupa aproximativ zece ani de experienta in ale machiajului.
In al doilea rand, doresc sa-ti amintesc, sau sa-ti aduc la cunostinta definitia cuvantului snob: ''persoana care admira si adopta FARA DISCERMAMANT si cu orice pret tot ce este la moda''. Eu nu folosesc Bobbi pt ca este la moda sau pt ca sunt scumpe. Le folosesc pt ca produsele lor sunt cele care mi se potrivesc mie cel mai bine. Daca vrei sa stii, Bobbi nu este cea mai buna firma din lume de cosmetice; la capitolul machiaj, cei mai buni sunt MAC. Snoaba eram daca foloseam MAC, fara sa mi se potriveasca produsele lor.
Si in ultimul rand, Bobbi nu este o firma asa de scumpa cum crezi tu [ se pare ca vb in necunostinta de cauza[. Un fond de ten, cumparat online din America, costa 100-150 lei; stim amandoua ca un Chanel/Lancone/ Estee Lauder din Sephora se duce in 200 roni., iar diferenta este incomparablia.
Daca eu am recomandat produse scumpe in acest topic a fost pentru ca, cu siguranta, nu sunt singura utilizatoare de pe acest site care isi permite sa le achizitioneze. Iar daca raspunsul meu, postul meu anterior, a fost cam acid, nu a fost decat un raspuns pe masura.
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 19 Martie 2010 la 18:02

Nu are rost sa te certi...daca poti, cumpara cosmetice scumpe, indiferent ce spun comerciantele de pe aici...da-le incolo de avoane, oriflame, metropolitane si alte porcarii de 2 bani...sau asa-zisele BIO, care de fapt sunt non-BIO,indiferent de parerile "avizate' ale firoscoaselor de pe aici...daca un produs iti face bine si iti place sa il folosesti, da-le incolo de pareri "grijulii" de comerciante...cumpara ceea ce iti place, daca tot poti...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 20 Martie 2010 la 07:38

'Neata!
Nu ma cert draga mea! Doar am vrut sa punctez ceva care s-a inteles gresit.

Bineinteles ca voi folosi produsele care mi se portivesc si imi plac..doar nu voi cumpara Avon, Amway, Logona si alte porcarii doar pt ca sunt pentru ''ne-snoabe''...hi..hi..hi...

O zi buna tuturor!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 20 Martie 2010 la 16:11

"De vreo 3 ani folosesc Bobbi Brown, MAC, Le Prairie, La Mer si mi se par cele mai bune. Eu pe astea cheltuiesc banii; tu poti sa ti_i arunci linistita in Sephora daca vrei.."...tie cum iti suna? Hai sa iti spun eu ce se intelege: eu am bani si pot sa imi cumpar marci bune dar si scumpe iar tu te limitezi la Sephora ca doar ata te tine punga.S-a inteles exact ceea ceea ai vrut sa spui.
Nu zice nimeni de ce iti cumperi prdusele acelea, dar afirmatia ta de la sfarsit a fost total nepotrivita si suna a snobism.
In al doilea rand vreau sa iti spun ca stiu exact pretul produselor Mac si Bobby Brown...poate pt ca experienta mea in randul cosmeticelor este mai mare decat a ta, dar nu conteaza. Iar daca pt tine 100-150 lei pt un fond de ten este o nimica totata, pt alte persoane inseamna f mult.O femeie care se respecta are vreo 2 nuante de fdt, mai multe nuante de creioane si farduri de ochi, mai multe de blush-uri, mai multe de gloss-uri, rujuri, sclipiciuri, creioane de sprancene daca foloseste, corectoare,e tc, etc...deci nu toata lumea isi permite sa dea 150 pt un fdt. Eu mi-as permite, dar la cate produse de cosmetice am nevoie...as da faliment .

Pt domnisoara cu "tencuiala" ei bine, stii cine foloseste cuvantul acesta? fetele care habar n-au sa se machieze.Sispun asta pt ca am si eu o prietena care ii este sila sa se machieze si nu stie si cuvinte de genul acesta foloseste si ea.

Cat despre Ives Rocher, aceeasi parere am auzit-o si eu de la cunostinte care au fost in Franta: nu sunt vazute ca fiind de calitate, din contra.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 21 Martie 2010 la 08:03

Dragi forumisti/e Envy,
imi cer scuze ca am indraznit sa va recomand un fond de ten de 100 de lei; stiu ca nici o romanca nu isi permite sa-i cheltuiasca pe un fond de ten. Clientii magazinelor Sephora din Romania sunt doar extraterestri, in nici un caz romani, doar NIMENI din tara asta nu are 150 de lei pt un fond de ten.

NB. Miclelle..ma vad nevoita sa te invat si pe tine ce inseamna o comparatie. Inseamna a raporta o trasatura/ lucru/fiinta etc la alta. So....Cum afirmi tu ca experienta ta in randul cosmeticelor este mai mare decat a mea?
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 22 Martie 2010 la 07:15

Sunt de acord cu Sperverpall...daca poti,iti cumperi, oricat de scumpe ar fi....topicul e despre produse de machiaj bune...ce sa-i faci daca noi, prin bune, am inteles de lux? Se poate face si un tropic gen solutii pe timp de criza, unde sa isi dea cu parerea "avizatele" comerciante de porcarii tip avoane, oriflame, metropolitane, etc...e loc pentru toata lumea...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 22 Martie 2010 la 09:23

Sperverpall, se pare ca nu intelegi ce am zis si tot o tii pe a ta cu fdt de 150.
Mie nu mi-a placut afirmatia pe care ai spus-o, nu ca de ce iti cumper tu fdt de 100, 150 sau nu mai stiu eu cat.

Ai deviat mult de la subiect si ma faci sa imi pierd timpul aiurea scriind aici degeaba, pt ca tu tot de fdt de 150 spui.

"...dupa aproximativ zece ani de experienta in ale machiajului..." ce sa zic, ca eu am mai multi?? Eu am spus ca nu conteaza in discutia de fata.
Dar daca tu tot ai zis de experienta ta si daca tot simti nevoia sa ma inveti neaparat ceva ai putea sa imi dai niste pareri personale pt produsele minerale...fdt sau blush.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 22 Martie 2010 la 11:03

Produsele minerale? O alta inventie, o alta strategie de marketing..la fel ca produsele bio...Niste porcarii..

Produse mai bune si mai ieftine decat in Sephora? Intrati pe Strawberrynet si cumparati de la Bobbi. Ultima data cand am intrat eu aveau faimosul blush Shimmer Brick Compact la 100 lei...Este cel mai tare blush ever..
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 22 Martie 2010 la 20:58

Michelle, am spus ca lipsa fondului de ten din trusa de machiaj nu echivaleaza cu termenul de nespalat...pe de alta parte sunt persoane care folosesc in exces fond de ten si asta le confera aspect de "proaspat tencuit"...si nu inteleg de ce te deranjeaza ca unele isi permit fond de ten de 150 RON...nu poti cataloga drept snoaba pe toata lumea care isi permite mai mult...iar ceea ce spune Sperverpall vis-a-vis de strategiile de marketing e perfect adevarat...e o moda si asta cu produsele "naturale", ca BIO deja e o utopie...
Azi am intrat in magazin naturist si am luat spre studiu un produs cosmetic pe baza de galbenele...pe verso erau vreo 20 de chimicale si la urma, mic de tot, galbenelele...
murariugeanina_yahoo_com Avatarul lui murariugeanina_yahoo_com
Citeaza Raspunde

Postat de murariugeanina_yahoo_com pe 24 Martie 2010 la 02:08

Poate ii reprezentanta dar produsele de la giordani is ideale mai ales fardurile. Si hai sa mai lasam fitele ca is ieftine si doar cele scumpe is bune. Pff Fite Fite si iar Fite. De 2 bani.
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 24 Martie 2010 la 16:38

Cine nu ajunge la struguri spune ca sunt acri sau ii numeste "fite"...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 25 Martie 2010 la 16:10

Multe dintre voi scrieti doar ca sa aveti o ocupatie iar de mesaje constructive nici pomeneala

--Envy015676: nu stiu de unde ai inteles tu ca pe mine ma " deranjeaza ca unele isi permit fond de ten de 150 RON..."

--murariugeanina_yahoo.com : nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca "ii reprezentanta"

Severpall: sunt bucuroasa ca vorbesti de acel fardulet. Il pandesc de multa vreme si o sa imi iau pana la urma. Acum pe strawberry a mai ramas la promotie doar nuanta bronzanta dar as vrea sa imi iau blush bronzant de la Bella Pierre asa ca o sa imi iau pe cel roz. O sa imi iau pana la urma un blush mineral pt ca mi s-a pus pata e ele si sunt foarte curioasa cum sunt.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 27 Martie 2010 la 17:52

De ce nu mergi nemakiata la magazinul de unde vrei sa cumperi si le probezi acolo? Eu asa faceam si la Sephora, mai ales daca imi trebuia fond de ten...

Eu am probat cateva fonduri de ten minerale de la Vichy, Meibelline-sper ca am scris corect- si altele..nu le mai tin minte numele..din mostre de prin reviste si nu mi-au placut deloc, dar poate altora li se par bune..Gusturile, experienta si cerintele fiecarui ten sunt diferite.

Pot insa sa afirm ca toate persoanele care au folosit Bobbi, si am multe prietene care folosesc, nu au mai cumparat alta marca niciodata. Singurul lor produs slab este rimelul, dar eu nu am nevoie de rimel mult pe gene si atunci il cumpar de la ei.

Si o sugestie daca imi permiti: Daca nu ai tenul foarte inchis la culoare , sau nu te bronzezi niciodata intr-o nuanta foarte inchisa,nu iti cumpara blushul bronze de la Bobbi. Este pt tenul foarte bronzat. Eu il folosesc numai vara. La fel cu nuanta de blush pink: merge numai la tenul foarte deschis. O nuanta intermediara de la ei este apricot, dar nu am mai vazut-o de anul trecut pe strawberry-a trebuit sa platesc in ianuarie 60 de euro pe ea in Spania-, iar blushul diamond este cel mai potrivit pt toate tipurile de ten..mai ales pt cel palid sau pt un fdt cu acoperire maxima.
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 28 Martie 2010 la 19:56

Nu folosesc fond de ten, dar as fi curioasa de niste farduri de pleoape mate...nu am luat niciodata din marcile pe care le-ai prezentat, eu iau din Sephora, dar numai de afara...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 29 Martie 2010 la 21:24

Buna, 676!
Daca nu folosesti fond de ten ,inseamna ca esto o norocoasa si ai un ten fain!

La capitolul farduri nu prea stiu ce sa-ti spun deoarece eu folosesc numai nuante de negru si maro si am doua truse: una de la MAC cu negru si una cu nuante de maro de la Bobbi. Amandoua sunt luate din Spania deoarece pe net nu le-am gasit.

Spune-mi in ce tari obisnuiesti sa calatoresti si iti spun de unde sa mergi sa le probezi. Si eu calatoresc destul de mult in strainatate

Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 30 Martie 2010 la 19:32

Si eu folosesc nuante de maro. Cat despre fondul de ten, nu folosesc pentru ca nu am timp pentru cine stie ce machiaj, nu pentru ca as avea tenul perfect.
Am fost in Spania, dar m-au tentat parfumurile la acel moment...vara asta merg la Londra, dar ma tem ca acolo sunt preturi foarte mari...Totusi, ti-as fi recunoscatoare daca m-ai scoate din incurcatura...
mihaela024114 Avatarul lui mihaela024114
Citeaza Raspunde

Postat de mihaela024114 pe 30 Martie 2010 la 22:37

buna. nu am nimic cu tine. tu stii de cat timpt este avonul pe piata? mai exact din anul 1886 spune-mi si mie ce firma are o asa vechime. si sunt pe toate buzunarele. gama color trend e pt pustoaice, gama colot e pt toate varstele iar daca vrei sa iti iei dintr-o gama prestige eu folosesc gama anew care este foarte buna. Ce mai e foarte important e cum iti pregatesti tenul pt a-ti aplica machiajul . Daca tenul tau inainte nu e curatat cu gel de curatare, nu folosesti un toner sa cureti in profunzime si nu aplici o crema pt tipul tau de ten nu o sa iti iasa niciun machiaj perfect.
mihaela024114 Avatarul lui mihaela024114
Citeaza Raspunde

Postat de mihaela024114 pe 30 Martie 2010 la 22:41

pt pretziossa20
buna. nu am nimic cu tine. tu stii de cat timpt este avonul pe piata? mai exact din anul 1886 spune-mi si mie ce firma are o asa vechime. si sunt pe toate buzunarele. gama color trend e pt pustoaice, gama colot e pt toate varstele iar daca vrei sa iti iei dintr-o gama prestige eu folosesc gama anew care este foarte buna. Ce mai e foarte important e cum iti pregatesti tenul pt a-ti aplica machiajul . Daca tenul tau inainte nu e curatat cu gel de curatare, nu folosesti un toner sa cureti in profunzime si nu aplici o crema pt tipul tau de ten nu o sa iti iasa niciun machiaj perfect.
danidani Avatarul lui danidani
Citeaza Raspunde

Postat de danidani pe 30 Martie 2010 la 23:46

Ei ,ce pot s ava spun ...Tot ce am vazut ca a-ti enumerat la produse bune ,pe mine nu m-au prea ajutat ,...cred ca produsele cu adevara bune ar trebui sa aiba anumite certificate de calitate dupa care sa ne putem orienta ,in primul rand daca sunt naturale ,ce istorie au ,adica de cat timp sunt pe piata ...si alte multe calaitati...eu va dau anumite standarde de calitate ,garantii ale calitatii germane si americane ...Sunt director de retea intr-o firma de produse naturale ...cosmetice ,detergenti ,suplimenti {aloe noni,goji etc]acestea sunt cateva din garantiile care le gasiti la produsle bune:ECO CERT, BDIH , DEMETER sau BCS OKO GARANTIE,In Europa , pe etichetele produselor organice se pot observa logo-urile organismelor de certificare europene, responsabile cu verificarea acuratetii informatiilor de pe ambalajele produselor organice si cu stabilirea unui produs ca fiind ORGANIC, BIO sau BIO-ORGANIC.

In urma aderarii la Uniunea Europeana, Romania s-a aliniat la standardele europene, adoptand si aceste criterii de certificare.

Produsele organice, care vor fi prezente pe piata romaneasca vor trebui sa contina pe ambalajele lor logo-urile organizatiilor de certificare europene, BDIH, ECOCERT, BCS OKO GARANTIE, DEMETER, indiferent ca sunt producatori sau importatori.
PT MAI MULTE DETALII VA STAU LA DISPOZITIE PE BLOGUL:lifecarebio-lifecarebio.blogspot.com/ SAU la adresa de mes :butincumarius@yahoo.com.SUCCES LA ,,PRODUSE BUNE...,,
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 31 Martie 2010 la 11:28

Pai la Londra gasesti Bobbi in mai multe locuri decat in Spania. Mergi in Mall uri sau in magazine mari de cosmetice ca sa poti proba orice iti doresti.

Pe mine, anul trecut, m-a makiat o fata din El Corte Ingles, in Madrid. Vreau sa-ti spun ca nu-mi mai venea sa ma demachez, att de fain a iesit makialul. Nici la nunta, unde am fost makiata de un make up artist sia m mai dat si 150n de euro pe proba si makiajul final, nu am fost makiata asa de perfect. Si a mai fost si gratuit. M-a demachiat, m-a dat cu ser, crema de fata si oki si apoi m-a machiat-machiaj complet de seara-.

De asta spun sa cauti magazine mari de cosmetice..ca sa aiba scaunel pentru probe.

Calatorie placuta in Anglia si sa imi povestesti ce ai probat si ce ti-ai cumparat!

Pupici.
mariukaaa Avatarul lui mariukaaa
Citeaza Raspunde

Postat de mariukaaa pe 31 Martie 2010 la 12:46

De la: sperverpall, la data 2010-03-29 21:24:14Buna, 676!
Daca nu folosesti fond de ten ,inseamna ca esto o norocoasa si ai un ten fain!

La capitolul farduri nu prea stiu ce sa-ti spun deoarece eu folosesc numai nuante de negru si maro si am doua truse: una de la MAC cu negru si una cu nuante de maro de la Bobbi. Amandoua sunt luate din Spania deoarece pe net nu le-am gasit.

Spune-mi in ce tari obisnuiesti sa calatoresti si iti spun de unde sa mergi sa le probezi. Si eu calatoresc destul de mult in strainatate

Buna fetelor,

Daca va intereseaza produsele MAC va pot ajuta cu comanda.
Va las ID/MAILUL pentru mai multe info. printzesik_17@yahoo.com

Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 >>
Sari la pagina: