Info
X
info

De unde va cumparati parfumuri originale?
Pagina 1 din 9

Toate forumurile » Frumusete » Ingrijirea tenului » de unde va cumparati parfumuri originale? » Pagina 1 din 9

Voteaza:
Rating curent de unde va cumparati parfumuri originale?: (2 din 10 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "de unde va cumparati parfumuri originale?"

Ultimul post pe 10 Mai 2014 la 17:53 • Ultima pagina a discutiei »

envy015676 Avatarul lui envy015676
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 10 Mai 2014 la 17:53

De la: envy011725, la data 2014-05-08 16:06:14Eu una sunt foarte trista cand vine vorba de a-mi cumpara parfumuri, pentru ca nu mai am de unde cumpara din tara. Nu stiu cum e la voi in oras Sephora, insa in Brasov nu are nici o legatura cu ce inseamna Sephora in alte tari. Folosesc anumite parfumuri de ani de zile, majoritatea achizitionate printr-o prietena din UK. Tocmai de aceea pot spune cu certitudine ca parfumurile din Sephora Brasov SUNT FAKE! Este de-a dreptul incredibil, insa acesta este adevarul. Am comparat parfumul din UK cu cel din Sephora, si nici macar mirosul nu este acelasi, ca sa nu mai vorbim de persistenta. De aoro, am fost cred cea mai dezamagita, sunt niste gunoaie. De pe esente de lux a cumparat o prietena Alien, si nu avea nici pe departe proprietatile Alien-ului original. Singurul despre care nu sunt inca convinsa ca ar fi fake sau nu, ar fi parfumexpress, de pe care mi-am luat un Elisabeth Arden, Green Tea, nu am avut curaj sa incerc ceva mai scump, si vreau sa va spun ca spre surprinderea mea, desi aceasta nu este o apa de toaleta ce persista mult timp, mirosul a fost acelasi cu cel avut anterior din Germania, si chiar a si persistat, un pic mai mult decat imi aduceam aminte.
Cu toate acestea ma gandesc ca fiind un parfum mai ieftin, nu isi bat capul sa il "fakeueasca", si mi-e teama ca daca voi cumpara un YSL, voi fi dezamagita. Voi ce experiente ati avut cu acest site?

Din pacate, baietii smecheri cu facaturile au patruns in Sephora, sa faca "afaceri" cu fatucile care vand acolo. Asa se explica. La aoro sunt gunoaie, clar, la fel si pe site-urile astea administrate tot de baietii smecheri cu facaturile. Toate sunt o apa si un pamant. Cumpara din afara sau roaga un prieten sa iti aduca si vei fi sigura ca iei ceea ce trebuie.
envy011725 Avatarul lui envy011725
Citeaza Raspunde

Postat de envy011725 pe 8 Mai 2014 la 16:06

Eu una sunt foarte trista cand vine vorba de a-mi cumpara parfumuri, pentru ca nu mai am de unde cumpara din tara. Nu stiu cum e la voi in oras Sephora, insa in Brasov nu are nici o legatura cu ce inseamna Sephora in alte tari. Folosesc anumite parfumuri de ani de zile, majoritatea achizitionate printr-o prietena din UK. Tocmai de aceea pot spune cu certitudine ca parfumurile din Sephora Brasov SUNT FAKE! Este de-a dreptul incredibil, insa acesta este adevarul. Am comparat parfumul din UK cu cel din Sephora, si nici macar mirosul nu este acelasi, ca sa nu mai vorbim de persistenta. De aoro, am fost cred cea mai dezamagita, sunt niste gunoaie. De pe esente de lux a cumparat o prietena Alien, si nu avea nici pe departe proprietatile Alien-ului original. Singurul despre care nu sunt inca convinsa ca ar fi fake sau nu, ar fi parfumexpress, de pe care mi-am luat un Elisabeth Arden, Green Tea, nu am avut curaj sa incerc ceva mai scump, si vreau sa va spun ca spre surprinderea mea, desi aceasta nu este o apa de toaleta ce persista mult timp, mirosul a fost acelasi cu cel avut anterior din Germania, si chiar a si persistat, un pic mai mult decat imi aduceam aminte.
Cu toate acestea ma gandesc ca fiind un parfum mai ieftin, nu isi bat capul sa il "fakeueasca", si mi-e teama ca daca voi cumpara un YSL, voi fi dezamagita. Voi ce experiente ati avut cu acest site?
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 1 Ianuarie 2014 la 09:31

De la: envy_160332, la data 2013-12-30 02:40:30Nu denigrez pe nimeni si nu fac reclama nimanui. Am spus doar experienta mea cu cateva site-uri. Pana la urma fiecare isi cumpara de unde vrea.

Zi zau cu limba scoasa...esti prezenta pe diverse forumuri cu "experienta" ta.

Toate postarile din "de unde va cumparati parfumuri originale?"

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>
Sari la pagina:
radu_dalila Avatarul lui radu_dalila
Citeaza Raspunde

Postat de radu_dalila pe 16 Decembrie 2009 la 14:00

buna fetele!!
sunt in cautare de parfum dar as vrea sa imi achitionez de pe un site de parfumuri ca deh e mai ieftin ca in magazin...dar problema e ca nu stiu sigur daca e original 100%...acolo scrie ca e original dar sa am incredere?voi de unde va luati?
nokia65 Avatarul lui nokia65
Citeaza Raspunde

Postat de nokia65 pe 5 Februarie 2010 la 15:14

incearca sit-ul www.aoro.ro
catalina_antonie Avatarul lui catalina_antonie
Citeaza Raspunde

Postat de catalina_antonie pe 7 Februarie 2010 la 10:19

YEp, am luat eu, am facut afacere chiar, am achizitionat un CK IN2U de 150 ml cu 170, la magazin fiind dublu si....e original, factural la el. miroase mai pregnant decat unul din magazin care poate fi mai fals decat un site cu discount:D
BUY!
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 7 Februarie 2010 la 10:46

Nu fi fraiera! Factura nu garanteaza originalitatea...e doar o metoda de a determina sa se cumpere de la ei...e suficient sa te uiti la culoarea ambalajelor de pe site, care nu are nimic de a face cu a celor originale, mai degraba are de a face cu a celor luate de la tiganii care se plimba cu sacosa, inscriptionarile nu sunt in relief, ci incrustate, ce mai e jaf la drumul mare...daca ai vreun parfum original, cumpara-l pe acelasi de la ei si vei vedea diferenta...va fi big surprise: miros pregnant de alcool, ambalaj diferit, diferente clare de aroma si persistenta...
recent am primit cadou un parfum fake...am si originalul...sa-ti spun ca mirosul e mai alcoolic, pare identic pentru un necunoscator, desi sunt diferente sesizabile, persista 2 ore, are capacul negru, in loc de transparent, cutia are o culoare mult mai pronuntata...dar, calul de dar nu se cauta ala dinti...in schimb, daca dai bani pe el, se schimba datele problemei...
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 7 Februarie 2010 la 11:14

versu.ro/descude-551.html
princesa Avatarul lui princesa
Citeaza Raspunde

Postat de princesa pe 7 Februarie 2010 la 12:08

inceara www.strawberrynet.com
Pe langa preturile bune au si livrarea gratuita - si inca nu ma indoiesc de calitatea parfumurilor comercializate de ei.
Shopping placut:-)
Citeaza Raspunde

Postat de catalina_antonie pe 7 Februarie 2010 la 16:57

miss you're stupid, taman ce am zis ca am si unul cumparat din magazin, la fel, miros la fel, ambalaj identic si da are factura pentru ca pot da una!!! nu miroase a alcool, am cumparat din curiozitate, nu mi-era teama sa pierd niste bani, si iata ca am facut afacere. ce impusive sunt membrele aici
Natal1a Avatarul lui Natal1a
Citeaza Raspunde

Postat de Natal1a pe 7 Februarie 2010 la 20:10

heh.. azi cam greu sa gasesti produse originale, mai ales parfumuri .. eu una cumpar din shop din vama parfumuri. Nu am cum sa zic 100% ca sunt originale pt ca astazi peste tot te lovesti de fake`uri,dar clar sunt de calitate si mirosul persista !
Cat despre parfumurile cumparate de pe fel de fel de site`uri ... sunt o MARE PROSTIE SI FACATURA !!! am luat si eu teapa, si nu numai la parfumuri ;) dar m`am lecuit
Natal1a Avatarul lui Natal1a
Citeaza Raspunde

Postat de Natal1a pe 7 Februarie 2010 la 20:14

tocmai pentru ca l`ai cumparat la jumatate de pret pune`ti intrebarea daca e sau nu original ;) mie una mi se pare aproape imposibil sa iei un CK de 150ml la 170 cand nici macar aia care le fura de afara si sunt originale nu le vand la jumatate de pret ! Dar daca e ca tine ce sa zic.. Bravo tie !
Toffee Avatarul lui Toffee
Citeaza Raspunde

Postat de Toffee pe 7 Februarie 2010 la 20:55

Am luat 2 parfumuri de la aoro-Burberry woman si Bulgari pour femme. Primul e mortal, nu e foarte persistent, dar nici mostra de la Sephora nu era. Deci am decis ca asa trebuie sa fie. Pe al doilea nu l-am mai avut, dar l-am testat de multe ori si e identic cu ce am mirosit in magazin.In concluzie,eu cred ca sunt originale si daca ar fi sa ma iau dupa cantitatea de mesaje inscrise in concurs cred ca nu sunt singura.
Citeaza Raspunde

Postat de catalina_antonie pe 8 Februarie 2010 la 07:55

Toffee
bv noua
Citeaza Raspunde

Postat de Toffee pe 8 Februarie 2010 la 10:18

Cred ca romanii au multe prejudecati si nu e de condamnat pentru ca prea multi si-au batut joc de noi. Cu toate astea, nu se poate sa judeci un produs daca nu l-ai incercat niciodata.
Citeaza Raspunde

Postat de radu_dalila pe 8 Februarie 2010 la 11:55

eu ma gandesc asa,faptul ca sunt multi tepari in romania si care mai de care vor sa ne vrajeasca cu prod de proasta calitate dar cu ambalaje frumos colorate a facut ca romanul sa nu mai aiba incredere,te uiti de 2 ori la etichete ca vezi domne o fi sau nu original
sper ca poate mai sunt si siteuri serioase sau macar care nu mint si nu vor sa aiba profit de 100% de pe urma noastra
poate ei le iau la preturi f mici si nu au taxe de platit ca la magazine..si asa isi permit sa le dea ieftine
eu oricum imi dau seama daca sunt false ca am cumparat in trecut parfumuri din alte tari din magazin deci daca il vad in fata imi dau seama imediat
dar pana atunci?sa risc sau nu?
envy005989 Avatarul lui envy005989
Citeaza Raspunde

Postat de envy005989 pe 8 Februarie 2010 la 15:07

Buna,
eu si multe colege de munca luam de la un tip care vine la tine si iti alegi ce vrei, eu una sunt foarte multumita si chiar cred ca sunt originale. iti las nr lui de telefon si vine el la tine si iti poti alege dintr-o multitudine de parfumuri. Laurentiu 0721.954.954
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 8 Februarie 2010 la 18:06

Daca ai luat parfumuri din alte tari, nu te prosti sa iei facaturile de pe aoro...vezi ca a mai zis cineva ca a cumparat Burberry si nu persista...ce alta dovada mai vrei?....parfumurile Burberry originale rezista, cine a avut e de acord cu mine...Cat despre parfumurile luate de la cei cu sacosa, ca sa zic, fiecare face cat il duce capul...dar eu cred ca romanii sunt prea saraci ca sa inghita tepe de la astfel de nesimtiti care profita de naivitatea lor...
Citeaza Raspunde

Postat de radu_dalila pe 9 Februarie 2010 la 16:26

am cumparat...dar acum nu mai am nici resurse sa plec in alta tara sa imi iau si...prea curand nu o sa ma duc asa ca ce fac?la noi in magazin parca sunt duble ca pret fata de site uri sau fata de afara...
nicol13 Avatarul lui nicol13
Citeaza Raspunde

Postat de nicol13 pe 9 Februarie 2010 la 23:19

Eu vand parfumuri similare celor originale de pe piata (care foarte scumpe de altfel), la preturi super bune la 10, 20, 30, 50, 100 ml, REFAN, OMERTA si LINN YOUNG.Nicoleta, telefon: 0728322024
Citeaza Raspunde

Postat de Toffee pe 10 Februarie 2010 la 15:20

Burberry woman nu persista. Am zis clar ca nici cel de la Sephora nu rezista.Intrati pe fragrantica sau pe basenote si vedeti comentariile la adresa lui, scrise de individe din alte tari. Si acum inca o data - nu ai cumparat nu-ti da cu parerea
Citeaza Raspunde

Postat de Toffee pe 10 Februarie 2010 la 15:38

Draga, radu_dalila numai tu poti sa hotarasti daca merita riscul. Eu, una sunt fericita de achizitiile facute si abia astept sa-mi comand Crystal Noir de la Versace( poate de 1 martie imi fac un cadou ca de 8 astept de la iubi ).
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 10 Februarie 2010 la 20:30

De la: Toffee, la data 2010-02-10 15:20:17Burberry woman nu persista. Am zis clar ca nici cel de la Sephora nu rezista.Intrati pe fragrantica sau pe basenote si vedeti comentariile la adresa lui, scrise de individe din alte tari. Si acum inca o data - nu ai cumparat nu-ti da cu parerea

Iar mataluta nu mai induce lumea in eroare facand reclama mascata pentru ei...in plus, nici Sephora nu mai e ceea ce a fost, are aceiasi furnizori dubiosi ca si majoritatea magazinelor din tara (care , mai nou, tot de pe net comanda)...
Dumneata comanda sanatoasa de pe aoro, nu te impiedica nimeni, dar nu da informatii eronate, pentru ca nu toate care posteaza aici au bani de aruncat pe jafuri...
Citeaza Raspunde

Postat de radu_dalila pe 11 Februarie 2010 la 08:19

De la: Toffee, la data 2010-02-10 15:38:32Draga, radu_dalila numai tu poti sa hotarasti daca merita riscul. Eu, una sunt fericita de achizitiile facute si abia astept sa-mi comand Crystal Noir de la Versace( poate de 1 martie imi fac un cadou ca de 8 astept de la iubi ).

mersi frumos cred ca pana la urma o sa imi iau unul si daca iau teapa asta e macar am incercat, ca o sa imi dau seama imediat cum il vad
Citeaza Raspunde

Postat de Toffee pe 11 Februarie 2010 la 10:32

Cineva e in perioada nefasta a lunii si isi refuleaza frustrarile pe forum. Cata rautate poate zace in unii, mai frate! Draga envy015676 nu era reclama mascata, era reclama pe fata.(desi nu am primit nimic gratis,dar inca astept propuneri) Informatiile nu sunt eronate, ci justificate prin testarea produselor. Acum,tu(eventual "mataluta") care le sti pe toate si esti o somitate in domeniu industriei de parfumuri, ce argumente logice si coerente poti sa aduci in favoarea spuselor tale, in afara de inteligentul "ca asa vreau eu"? Cate produse ai testat de la ei?
Citeaza Raspunde

Postat de Toffee pe 11 Februarie 2010 la 10:42

Draga radu_dalila, recunosc sincer ca si eu am comandat cu inima stransa si cu teama prima data, iar cand a venit primul parfum l-am analizat drastic(chiar am mers si am cerut sa vad unul sigilat in magazin, pentru a compara cutia).Daca nu eram convinsa nu mai luam inca unul. PS-nu te lua dupa carcotasi, decat daca au informatii sigure.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 11 Februarie 2010 la 16:06

toffe,ai dreptate!cineva isi refuleaza frustrarile,si culmea ,nu doar pe acest forum,ci si pe altele............aceeasi envy 015676,cea care le stie pe toate!si nu cred ca e de vina perioada,ci mai degraba parerea prea buna despre ea......o somitate .......in toate domeniile.cat despre aoro,eu am comandat de multe ori de la ei,produsele sunt originale.si ,crede-ma,draga envy 015676,ca am fost si eu pe-afara,am si parfumuri aduse de acolo si,deci,stiu sa fac diferenta intre un parfum original si o replica.asa ca...........lasa-ne!!!
Citeaza Raspunde

Postat de catalina_antonie pe 11 Februarie 2010 la 22:14

Toffee you rock, iti impartasesc ideile
si suparacioasa si rautacioasa, ce daca noi am luat ceva original si ieftin, inca se poate. numai snobii nu rup eticheta ca sa demontreze pretul calitatii
cumparati, au oferte bune www.aoro.ro
Citeaza Raspunde

Postat de radu_dalila pe 11 Februarie 2010 la 23:26

multumesc fetelor,dat fiind faptul ca sunteti mai multe care ati luat si sunteti multumite o sa iau si eu,char ma bucur ca o sa iau 2 ca ies mai bine ca pret
va pupic
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 12 Februarie 2010 la 08:03

Sa-mi ziceti si mie cum v-ati tapit de la recomandarile lui Toffee si cum vi s-au transmis "frustrarile" (ca tot e la moda sa folositi aceasta expresie cand cineva nu e de acord cu voi) cand ati primit coletul...sper sa aveti bunul simt sa recunoasteti teapa, nu sa aplicati principiul romanesc: lasa, sa moara si capra vecinului..
Iar lui Toffee ii spun ca nu sunt somitate in materie, ci doar o persoana cu lejeritatea financiara de a-si cumpara doar lucruri fine, de calitate, din surse sigure...chiar daca asta pare snobism in ochii celor care au constatat ca "strugurii sunt prea acri"...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 12 Februarie 2010 la 17:37

sub protectia anonimatului,fiecare poate sa fie cine vrea,nu?esti omni-prezenta pe forumurile envy,si scoti din tine numai aberatii si rautati!ia-ti un job,fa-ti un amant sau chiar consulta un psiholog...............ai probleme serioase la "mansarda".sunt fraieri aia de pe aoro ca nu te dau in judecata,sa vad cum probezi cele spuse de tine iar astia de pe envy ,ca iti permit accesul.........
Citeaza Raspunde

Postat de Toffee pe 12 Februarie 2010 la 21:15

De la: envy015676, la data 2010-02-12 08:03:30Sa-mi ziceti si mie cum v-ati tapit de la recomandarile lui Toffee si cum vi s-au transmis "frustrarile" (ca tot e la moda sa folositi aceasta expresie cand cineva nu e de acord cu voi) cand ati primit coletul...sper sa aveti bunul simt sa recunoasteti teapa, nu sa aplicati principiul romanesc: lasa, sa moara si capra vecinului..
Iar lui Toffee ii spun ca nu sunt somitate in materie, ci doar o persoana cu lejeritatea financiara de a-si cumpara doar lucruri fine, de calitate, din surse sigure...chiar daca asta pare snobism in ochii celor care au constatat ca "strugurii sunt prea acri"...

Culmea ironiei cum scoatem in fata "bunul simt" cand e vorba de altii, dar suntem complet indiferenti la propria nesimtire. Fetele s-au "tapit" la recomandarile mele pentru ca sunt fiinte rationale care recunosc o opinie justificata. Imi pare rau pentru tine envy015676, dar eu sunt de profesie istoric si am fost invatata sa accept o teorie numai daca poate fi sustinuta de dovezi concrete si nu doar de vorba goala. In plus,daca tot ai "lejeritate financiara" (expresie care m-a facut sa lesin de ras) de ce nu-ti cumperi o personaliate mai agreabila si un strop de "bun simt"? Daca totusi constati ca nu esti suficient de "lejera" si ramai fara cuvinte mai baga niste smiley emoticons ca sunt gratis si vad ca-ti plac(macar ii place de cineva pe forum).
Citeaza Raspunde

Postat de Toffee pe 12 Februarie 2010 la 21:37

Acum sa ne intoarcem la adevarata problema. Fetelor, vreau sa se inteleaga ca eu nu am o fixatie cu aoro, ci doar mi-am impartasit experienta si nu am mai cumparat on-line parfumuri pana la ei. Chiar va rog sa-mi spuneti daca vi s-a intamplat ceva neplacut in legatura cu ei, pentru ca spre deosebire de altii eu ascult de sfaturile si experientele altora(de aceea ma aflu pe forum). De asemea, va rog sa povestiti despre experientele cu alte parfumerii on-line pentru ca toate cautam produse originale la preturi accesibile.
Cineva a mentionat strawberrynet, dar preturile lor sunt pentru cei "lejeri financiari"( o alta criza de ras).
Draga, radu_dalila te rog sa "raportezi" imediat cum primesti coletul ca vreau sa stiu ce ai luat si ce parere ai.
Va pup!
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>
Sari la pagina:

Inchide Setari

Off