Info
X
info

Ten uscat
Pagina 1 din 2

Toate forumurile » Frumusete » Ingrijirea tenului » ten uscat » Pagina 1 din 2

Voteaza:
Rating curent ten uscat: (3 din 2 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "ten uscat"

Ultimul post pe 27 Decembrie 2013 la 15:24 • Ultima pagina a discutiei »

envy_160326 Avatarul lui envy_160326
Citeaza Raspunde

Postat de envy_160326 pe 27 Decembrie 2013 la 15:24

Pentru tenul uscat hidratarea este esențială - bea cel puțin 2l de apă pe zi, folosește creme pentru ten uscat, apă termală, măști hidratante - atenție și la produsele de make-up . Pudrele de față sunt de evitat pentru că au tendința de a usca și mai tare tenul, în schimb se recomandă fondul de ten lichid.
envy_1477 Avatarul lui envy_1477
Citeaza Raspunde

Postat de envy_1477 pe 29 Iunie 2013 la 15:54

COSMETICE BIO 100% NATURALE HANDMADE,preparate doar la comanda .Detalii:
https://www.facebook.com/pages/Cosmetice-Naturale-Bio-100-Homema...

Pentru a primi catalogul de produse lasati mesaj privat pe pagina sau trimiteti mail la contact@emachiaj.ro
ale95 Avatarul lui ale95
Citeaza Raspunde

Postat de ale95 pe 26 Martie 2011 la 19:29

hidrateaza-te cu creme pentru ten sensibil iti recomand gerovital

Toate postarile din "ten uscat"

Pagini: 1 2 >>
Sari la pagina:
ionela_scripcariu Avatarul lui ionela_scripcariu
Citeaza Raspunde

Postat de ionela_scripcariu pe 7 Februarie 2010 la 10:42

buna,as vrea si eu cateva sfaturi in legatura cu un ten uscat...amincercat fel si fel de produce...acum am luatde la vichy si tot nu isi face efectul,masti de hidradare si curatare..multumesc frumos
envy019322 Avatarul lui envy019322
Citeaza Raspunde

Postat de envy019322 pe 9 Februarie 2010 la 21:18

buna ionela. daca esti din constanta iti pot oferii o sedinta de ingrijirea tenului gratuita cu cosmetice bio.asa poti observa ce efect au asupra tenului tau. il vei simtii hidtratat de la prima aplicare. frumusik26 este id meu daca vrei detalii:)
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 14 Februarie 2010 la 07:28

ionela si ue am tenul foarte uscat de ani de zile si singura crema care imi merge bine este GARNIER pt ten uscat si senibil,o gasesti in toate supermarketurile mari are intr-o parte a cutiei un facure de albine.Este in jur de 20 ron dar e foarte buna,eu am pielea uscata pe tot corpul nu numai pe fata,de 25 de ani imi dau cu crema pe fata si le-am incercat pe toate ca si tine
ionela_scripcariu Avatarul lui ionela_scripcariu
Citeaza Raspunde

Postat de ionela_scripcariu pe 14 Februarie 2010 la 07:59

De la: monicasandica, la data 2010-02-14 07:28:56ionela si ue am tenul foarte uscat de ani de zile si singura crema care imi merge bine este GARNIER pt ten uscat si senibil,o gasesti in toate supermarketurile mari are intr-o parte a cutiei un facure de albine.Este in jur de 20 ron dar e foarte buna,eu am pielea uscata pe tot corpul nu numai pe fata,de 25 de ani imi dau cu crema pe fata si le-am incercat pe toate ca si tine
am sa incerc si asta monica,dupa ce termin cu vichy,am ajuns sa fac colectie de creme...o zi frumoasa!si ca demachiant ce folosesti?am probleme de inflamare si iritare dupa ce ma demachiez,trebuie sa fie tot de la garnier?:(
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 14 Februarie 2010 la 08:55

Buna, si eu am aceeasi problema incerc in primul rand sa beau mai multa apa, e foarte important sa iti faci aportul zilnic de lichide si un rol important il are si alimentatia.Ca si crema folosesc Apidermin(crema cu laptisor de matca) o gasesti la Plafar, am mai incercat si functioneaza destul de bine uleiul pentru bebelusi de la Sanosan.Incearca sa nu folosesti sapun cand te speli pe fata, de regula si acesta poate usca.Un efect bun il are masca pe baza de ulei de maslin. take care
mihaelala1962 Avatarul lui mihaelala1962
Citeaza Raspunde

Postat de mihaelala1962 pe 14 Februarie 2010 la 10:02

Buna Ionela,

Am citit pe forum ca esti interesata sa-ti rezolvi problema ta cu tenul uscat. Eu am o solutie pentru tine. Daca mai esti interesata in contiuare te rog sa ma anunti si iti voi da toate detaliile.

Cu sinceritate,

Mihaela Dobre.
cezarina Avatarul lui cezarina
Citeaza Raspunde

Postat de cezarina pe 14 Februarie 2010 la 10:35

Buna fetelor as avea si eu nevoie de un sfat, acceasi problema o am si eu cu ten e foarte uscat .
As ruga-o pe mihaelala1962,daca poate sa-mi de-a un sfat.
envy001912 Avatarul lui envy001912
Citeaza Raspunde

Postat de envy001912 pe 14 Februarie 2010 la 11:45

Buna.Si eu am nevoie de niste sfaturi in legatura cu tenul uscat.De vreo 2 3 luni il am uscat am incercat o gramada de creme, am fost la cosmetica pt hidratare, si pt un timp ,adica, vrweo 2 sapt cel mult, tenul a fost ptin ok, dar apoi a inceput din nou sa se usuce.Nu mai stiu ce sa fac si ce sa folosesc.Mai nou folosesc ceva crema din fa miere de albina datr tot asa e tenul meu...
anya_83 Avatarul lui anya_83
Citeaza Raspunde

Postat de anya_83 pe 14 Februarie 2010 la 11:48

Buna fetelor! Ce vreau eu sa va zic e ca nu am avut probleme cu tenul. Nu vreau sa ma laud, dar va recomand o crema foarte buna; se numeste Naturals si e de la avon, poate ati cumparat cate ceva de la avon si poate stiti, dar mie imi face foarte bine.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 14 Februarie 2010 la 12:27

versu.ro/descude-551.html
Sigina Avatarul lui Sigina
Citeaza Raspunde

Postat de Sigina pe 14 Februarie 2010 la 12:35

Salut, si pe mine ma preocupa tenul uscat fiindca si eu am avut aceeasi problema, nu gaseam nicio crema suficient de buna pt tenul meu. Poate te ajuta blogul meu pe care am inceput sa scriu de curand, www.sigina.com/2010/01/hidratarea-tenului-uscat/
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 14 Februarie 2010 la 12:46

Buna fetelor! Si eu am tenul uscat, bineinteles... La ce obiceiuri sanatoase am (cca 2 tone de cafea zilnic + 3-4 tigari sau mai multe+ nopti nedormite... )... Mai ales iarna... e un cosmar... Pot sa va spun ca am folosit o buna perioada gama de produse cu ceai alb, de la Planet Spa (mda... Avon). Cleanser-ul din aceasta gama este singurul pe care il tolerez fara sa mi se usuce fata groaznic! Deci... gel de curatare + lotiune tonica + masca exfolianta o data / saptamana... si crema de zi + crema de noapte din gama Liiv Botanicals. A, da... si crema pt. ochi tot Liiv Botanicals... Si (sau mai ales) pielea de sub ochi trebuie ingrijita! Toate astea sunt cat de cat ok. De la un timp insa am schimbat... Folosesc in continuare cleanser-ul de la Planet Spa, dar am inceput sa folosesc gama pt. hidratare de la Artistry (Amway), si anume: demachiant, lotiune tonica si lotiune hidratanta. Intr-adevar, diferenta de pret e marisoara... dar mie mi se pare ca face toti banii. Intr-adevar lotiunea aia hidratanta e foarte buna! A, si inca ceva: eu am observat ca e foaaaaarte important sa urmezi corect pasii de ingrijire a tenului. Se vede diferenta, intr-adevar! Serios! A, da! Era sa uit! Niciodata nu ma culc cu machiajul pe fata, indiferent la ce ora a diminetii ajung acasa, pt. ca stiu ca a doua zi tenul meu suporta consecintele! :( Simt ca ma strange pielea! Inca ceva: FARA PUDRA!!! Pe mine ma omoara! Folosesc numai fond de ten Affinitone. Atat. Este, de asemenea, printre putinele care nu imi usuca tenul. Sper ca v-am fost de ajutor!
envy017772 Avatarul lui envy017772
Citeaza Raspunde

Postat de envy017772 pe 14 Februarie 2010 la 13:52

da fetelor sa stii ca garnier este foarte bun...eu am ten si gras si uscat uneori...si miam luat de la garnier si e fff buna....bineinteles ca trebuie folosita cu regularitate;)
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 14 Februarie 2010 la 14:05

Si eu am aceeasi problema si nici o crema nu prea a reusit sa ma ajute mai ales cu pielea de pe nas care mi se decojea la propriu. Dar de curand am descoperit crema Ducray - Aderma Exomega (Peaux Atopiques), care se gaseste in farmacii. Hidrateaza foarte bine, nu are miros si, culmea, se absoarbe fara sa lase pielea grasa.

In aceeasi gama au si un sapun care nu contine de fapt sapun, pe care eu il folosesc pt fata si nu usuca deloc pielea.

Crema poate parea putin cam scumpa, dar avand in vedere ca are 200 ml, mi se pare mai mult decat convenabila.

Numai bine!
LuanaDiana Avatarul lui LuanaDiana
Citeaza Raspunde

Postat de LuanaDiana pe 14 Februarie 2010 la 14:17

Eu folosesc cremele de fata de la Garnier - Hidratare Intensiva - pt ten uscat . / sau cea pt piele uscata (sunt 2 creme diferite , dar ambele functioneaza :P )sunt extrem de bune , chiar si cand ies afara unde e foarte frig , am pielea fina si moale :) - iar cand nu mai am crema de nici un fel , apelez la crema de fata a mamei mele ;)) si anume Apidermin - cu laptisor de matca . este lipicioasa dupa ce te dai cu ea pe fata dar tot ca si cele de la Garnier, lasa tenul fin si moale . ;;) sper ca v`am fost de ajutor :* - Happy Valentine`s Day ! ;;) sa fiti fericite si iubite ! :*:*
isache_carmen Avatarul lui isache_carmen
Citeaza Raspunde

Postat de isache_carmen pe 14 Februarie 2010 la 15:27

Buna, fetelor!
Avand si eu aceeasi problema cu tenul, am incercat tot felul de creme care nu mi se pareau suficient de hidratante pt tenul meu.
Apoi am descoperit (cautand o crema si hidratanta, dar si fara parabeni, pt ca am oroare de atatea chimicale cu care ia contact pielea noastra din cauza produselor de ingrijire de pe piata) crema fara parabeni de la Elmiplant. Cu aceasta ma impacam destul de bine, imi simteam tenul hidratat, insa din cauza faptului ca am tenul uscat stiu ca este predispus si la o ridare rapida, asa ca am cautat o crema care sa aiba si principii active. Asa am descoperit gama Logona, de la Life-care, cu produse bio, in adevaratul sens al cuvantului. Cremele costa aproximativ 60-70 lei, dar chiar merita, pt ca isi fac treaba, unele continand, printre numeroasele extracte din plante si pretiosul ulei de argan, care stiti ce minuni face pt tenul uscat.Daca doriti sa va comandati produsele
la un pret mai scazut, va puteti inscrie in sistem si puteti efectua comenzi NUMAI atunci cand simtiti nevoia. Nu aveti nicio obligatie sa comandati lunar. Eu procedez la fel, procurandu-mi aceste produse care mi se par foarte potrivite pt tenul meu. De aceea as vrea sa va impartasesc bucuria de a le fi descoperit. Daca va ganditi la sanatatea pielii d-vs, va invit cu drag in echipa mea.Ma puteti contacta pt detalii, pe mail isache_car
men@yahoo
.comAVETI GRIJA DE VOI!!!
Andreea_Patroiescu Avatarul lui Andreea_Patroiescu
Citeaza Raspunde

Postat de Andreea_Patroiescu pe 14 Februarie 2010 la 15:43

Eu sunt din constanta si sunt interesata de un tratament hidratant, poti sa-mi dai mai multe detali? Mersi
tabanroxana Avatarul lui tabanroxana
Citeaza Raspunde

Postat de tabanroxana pe 14 Februarie 2010 la 16:20

Buna. In primul rand, ca sa obtineti un ten hidratat continuu trebuie sa folositi produse cosmetice naturale, daca se poate fara orice fel de conservant-chiar si naturali. Ideea este ca un produs intr-adevar eficient nu hidrateaza el in sine (efect de foarta scurta durata) ci actioneaza asupra pielii pentru a o stimula sa se autohidrateze. Eu va recomand uleiurile pure din plante precum argan, nigella sativa sau seminte de smochin. Toate le puteti gasi la:
www.spavision.wordpress.com
alinuta_mih Avatarul lui alinuta_mih
Citeaza Raspunde

Postat de alinuta_mih pe 14 Februarie 2010 la 18:38

Sal.Si eu am aceeasi problema in special iarna cand este frig.Acum am incercat cu ulei de masline aproximativ 30 ml in care am adaugat 2 capsule de vitamina A si D. Deja se vad efectele.Tenul nu mai este uscat........MERITA INCERCAT.
georgya_b Avatarul lui georgya_b
Citeaza Raspunde

Postat de georgya_b pe 14 Februarie 2010 la 19:35

Buna, pentru un ten uscat recomand cu incredere Deep Moisturising Lotion de la Sonya Skin Care (produse Forever Living Products). Este o crema nou-aparuta pe care o recomanda chiar si cosmeticiana Zenovia Mateescu cand mai apare pe posturi tot cu aceeasi problema doar ca nu poate sa-i spuna numele...contine in principal aloe, si alge marine...daca vrei iti dau un site unde sa intri si acolo vezi mai multe detalii
ylenutza17 Avatarul lui ylenutza17
Citeaza Raspunde

Postat de ylenutza17 pe 14 Februarie 2010 la 19:50

versu.ro/ylenutza17-3120.html
pustiu Avatarul lui pustiu
Citeaza Raspunde

Postat de pustiu pe 14 Februarie 2010 la 20:57

pentru mine, cele mai bune produse pt hidratare sunt Chanel Hydramax serum, care se foloseste impreuna(niciodata singur) cu creme confort Hydramax Active sau cu Eclat Originel (tot Chanel), Da, sunt mai scumpe decat garnier (undeva la 250 crema) dar macar stiu ca tenul meu e hidrata. Sa nu uitam ca asat e si cauza ridurilor: lipsa de hidratare. Sau, mi-a folosit si crema de la Loreal, happy derm se numeste (aprox. 25 lei). Foarte buna e si Hydraction creme riche, cu sfp 25- Dior . Va pup ! :)
theia Avatarul lui theia
Citeaza Raspunde

Postat de theia pe 14 Februarie 2010 la 21:19

olivenol sau in farmaci la noi d'oliva este o crema cu extract de masline produsa in germania . se gaseste in farmacii si sunt mai multe feluri eu folosesc cea cu vitamine .este super
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 14 Februarie 2010 la 22:47

Buna, va recomand cremele de la LOGONA, Sunt foarte bune si spre deosebire de cele din comert sunt BIO; nu au conservanti chimici.
Daca vreti mai multe detalii dati un semn aici sau pe mail ginapatru@yahoo.com.
criss_tina Avatarul lui criss_tina
Citeaza Raspunde

Postat de criss_tina pe 15 Februarie 2010 la 09:41

Buna Ionela.....si am am tenul uscat si crede-ma ca o crema mai buna decat AVEEN ''cool cream'' nu o sa te multumeasca .Am avut foarte multe probleme cu tenul (sensibilitate) si nu reuseam sa gasesc o crema care sa hraneasca intens.....si doctora dermatoloaga ma ajutat....deci incearca si ai sa vezi rezultatul...consta cam 40 ron depinde de farmacie si te tine 3 luni.
danielakaty Avatarul lui danielakaty
Citeaza Raspunde

Postat de danielakaty pe 15 Februarie 2010 la 10:20

Ai incercat cremele de la Avon Solutions? Sau cele de la Planet Spa?
roxdafin Avatarul lui roxdafin
Citeaza Raspunde

Postat de roxdafin pe 15 Februarie 2010 la 15:41

Avene Trixera Selectiose - cea mai buna, garantat!
Daca pe mine m-a scapat de odermatita ft urata va puteti inchipui ca este foarte buna. Mult mai buna decat Vichy.
Incearca, vei vedea ca n-o sa-ti para rau.
Capjuna Avatarul lui Capjuna
Citeaza Raspunde

Postat de Capjuna pe 15 Februarie 2010 la 18:00

De la: michelle_p, la data 2010-02-14 12:46:28Buna fetelor! Si eu am tenul uscat, bineinteles... La ce obiceiuri sanatoase am (cca 2 tone de cafea zilnic + 3-4 tigari sau mai multe+ nopti nedormite... )... Mai ales iarna... e un cosmar... Pot sa va spun ca am folosit o buna perioada gama de produse cu ceai alb, de la Planet Spa (mda... Avon). Cleanser-ul din aceasta gama este singurul pe care il tolerez fara sa mi se usuce fata groaznic! Deci... gel de curatare + lotiune tonica + masca exfolianta o data / saptamana... si crema de zi + crema de noapte din gama Liiv Botanicals. A, da... si crema pt. ochi tot Liiv Botanicals... Si (sau mai ales) pielea de sub ochi trebuie ingrijita! Toate astea sunt cat de cat ok. De la un timp insa am schimbat... Folosesc in continuare cleanser-ul de la Planet Spa, dar am inceput sa folosesc gama pt. hidratare de la Artistry (Amway), si anume: demachiant, lotiune tonica si lotiune hidratanta. Intr-adevar, diferenta de pret e marisoara... dar mie mi se pare ca face toti banii. Intr-adevar lotiunea aia hidratanta e foarte buna! A, si inca ceva: eu am observat ca e foaaaaarte important sa urmezi corect pasii de ingrijire a tenului. Se vede diferenta, intr-adevar! Serios! A, da! Era sa uit! Niciodata nu ma culc cu machiajul pe fata, indiferent la ce ora a diminetii ajung acasa, pt. ca stiu ca a doua zi tenul meu suporta consecintele! :( Simt ca ma strange pielea! Inca ceva: FARA PUDRA!!! Pe mine ma omoara! Folosesc numai fond de ten Affinitone. Atat. Este, de asemenea, printre putinele care nu imi usuca tenul. Sper ca v-am fost de ajutor!

Si eu am avut aceasta problema pana mi.am luat sistemul de la Artistry!Dupa 6 luni de folosire tenul meu tinde sa fie unul normal!
Informatii mai multe:
www.amway.ro/
este o bara rosie unde scrie oaspeti:
scrie-ti numele, iar la "identificatorul gazdei"
scrie:oana1
envy014996 Avatarul lui envy014996
Citeaza Raspunde

Postat de envy014996 pe 16 Februarie 2010 la 01:38

buna fetelor,
si eu tenul uscat,am descoperit inca 2 creme care fac minuni pt tenul uscat,inainte foloseam apidermin,acum am descoperit ca mi se potrivesc alte doua creme si anume: avenue cold cream si locobase,le gasiti in farmacii,sunt extraordinar de bune
mihalimaria Avatarul lui mihalimaria
Citeaza Raspunde

Postat de mihalimaria pe 16 Februarie 2010 la 22:34

Buna! Si eu am folosit foarte mult timp crema Apidermin, este ff buna !!! Ani de zile doar ea m-a "salvat" mai ales in anotimpul rece; anul acesta insa folosesc o alta gama, tot de la naturiste, Q4u, are o gama foarte variata, eu am folosit CREMA ANTIRID CU LAPTISOR DE MATCA iar acum am special pentru ten uscat, antirid, cu germeni de grau...aceasta gama este mai buna ca multe creme scumpe, gen Eucerin-- ce am incercat in 2008, chiar mai buna ca si garnier (si garnier am folosit, e Ok, doar ca Q4u e si mai buna). O sa vezi imediat diferenta!
Pagini: 1 2 >>
Sari la pagina: