Info
X
info

Ten uscat
Pagina 2 din 2

Toate forumurile » Frumusete » Ingrijirea tenului » ten uscat » Pagina 2 din 2

Voteaza:
Rating curent ten uscat: (3 din 2 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Pagini: << 1 2
Sari la pagina:
envy003973 Avatarul lui envy003973
Citeaza Raspunde

Postat de envy003973 pe 17 Februarie 2010 la 17:52

De la: alinuta_mih, la data 2010-02-14 18:38:04Sal.Si eu am aceeasi problema in special iarna cand este frig.Acum am incercat cu ulei de masline aproximativ 30 ml in care am adaugat 2 capsule de vitamina A si D. Deja se vad efectele.Tenul nu mai este uscat........MERITA INCERCAT.
envy003973 Avatarul lui envy003973
Citeaza Raspunde

Postat de envy003973 pe 17 Februarie 2010 la 17:59

Buna, poti sa-mi spui te rog de unde cumperi capsulele de vit. A si D de care spui? au si alte vitamine.?( de ex. E - am auzit ca e ffff. buna pt pielea uscata )
se gasesc la plafar, farmacii....? orice farmacie sau anumite lanturi de farm? chiar as vrea sa incerc! astept rasp. merci
alinuta_mih Avatarul lui alinuta_mih
Citeaza Raspunde

Postat de alinuta_mih pe 17 Februarie 2010 la 21:15

Am gasit la farmacie vitamina A+D2 sub forma de capsule uleioase pe care le-am spat cu acul si am turnat continutul lor in ulei de masline.Nu mai stiam ce creme sa folosesc.....cand schimbam cremele simteam ca pielea se usuca si mai tare.Pentru mine este super.....
Combinatia este buna si pentru par dar se adauga si ulei de ricin, galbenus de ou si miere.
anya_83 Avatarul lui anya_83
Citeaza Raspunde

Postat de anya_83 pe 18 Februarie 2010 la 15:13

Salutare fetelor! Eu am ceva probleme cu cosurile de pe fata. Unele apar, altele trec si ma deranjeaza. Aveti ceva pentru ele? Ce recomandari aveti?
danielakaty Avatarul lui danielakaty
Citeaza Raspunde

Postat de danielakaty pe 18 Februarie 2010 la 16:01

Da am ceva recomandari pt tine!
Poti folosi masca exfolianta si masca energizanta cu extract de ceai alb de la Planet Spa si/sau Noul set Clearskin Professional , gelul de curatare cu actiune dubla Clearskin de la Avon Cosmetics!
anya_83 Avatarul lui anya_83
Citeaza Raspunde

Postat de anya_83 pe 19 Februarie 2010 la 18:04

Buna! Multam Daniela.Am mai folosit cate ceva, doar pe moment si-a facut efectul. O sa folosesc noul produs de la avon.
ionela_scripcariu Avatarul lui ionela_scripcariu
Citeaza Raspunde

Postat de ionela_scripcariu pe 19 Februarie 2010 la 19:47

De la: criss_tina, la data 2010-02-15 09:41:11Buna Ionela.....si am am tenul uscat si crede-ma ca o crema mai buna decat AVEEN ''cool cream'' nu o sa te multumeasca .Am avut foarte multe probleme cu tenul (sensibilitate) si nu reuseam sa gasesc o crema care sa hraneasca intens.....si doctora dermatoloaga ma ajutat....deci incearca si ai sa vezi rezultatul...consta cam 40 ron depinde de farmacie si te tine 3 luni.

bubna nu am incercat.aveen asa se numeste?mai este si de la avene si sa nu o confund.ms!
Citeaza Raspunde

Postat de ionela_scripcariu pe 20 Februarie 2010 la 11:14

De la: envy003973, la data 2010-02-17 17:52:34
De la: alinuta_mih, la data 2010-02-14 18:38:04Sal.Si eu am aceeasi problema in special iarna cand este frig.Acum am incercat cu ulei de masline aproximativ 30 ml in care am adaugat 2 capsule de vitamina A si D. Deja se vad efectele.Tenul nu mai este uscat........MERITA INCERCAT.

buna,as vrea sa te intreb ceva sa fiu mai sigura,am cumparat picaturi orale,solutie vit a si d?despre asta e vb sau pastile trebuie cumparate,trebuie sa fiu sigura sa nu fac o prostie,si cate picaturi mai exact trebuie sa pun.ms mult.o zi frumoasa!
alinuta_mih Avatarul lui alinuta_mih
Citeaza Raspunde

Postat de alinuta_mih pe 21 Februarie 2010 la 20:20

Eu am cumparat capsule uleioase de vitamina A si D de la farmacie(Europharm,)
Trebuie sa fie sub forma uleioasa ca sa se dizolve in ulei de masline.Am spart 2 capsule si am stors continutul in 30 ml de ulei.Bafta!!
Citeaza Raspunde

Postat de ionela_scripcariu pe 22 Februarie 2010 la 15:34

De la: alinuta_mih, la data 2010-02-21 20:20:35Eu am cumparat capsule uleioase de vitamina A si D de la farmacie(Europharm,)
Trebuie sa fie sub forma uleioasa ca sa se dizolve in ulei de masline.Am spart 2 capsule si am stors continutul in 30 ml de ulei.Bafta!!

da cred ca sunt diferite,am fost la farmacie dar farmacista nu auzise de tratament cu vit a si d.e vreo recomandare de la dermatolog?ms
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 22 Februarie 2010 la 20:14

Aveti grija cu vit.A, se elimina greu si intr-o doza mai mare decat necesar devine toxica
cati_101 Avatarul lui cati_101
Citeaza Raspunde

Postat de cati_101 pe 23 Februarie 2010 la 09:34

Raspunsul este foarte simplu. Folositi unt de shea nerafinat si 100 % pur. Proprietatile untului sunt aproape miraculoase.Oferta mea: 100 g - 250.000 lei. Puteti incerca sa gasiti unt de shea si la plafar (e mai ieftin), dar aveti grija ca untul sa fie nerafinat si pur. Produsele cosmetice cu unt de shea prezinta mult mai putine proprietati fata de untul de shea pur si nerafinat.
dadina Avatarul lui dadina
Citeaza Raspunde

Postat de dadina pe 3 Martie 2010 la 12:11

Exista mai multe produse gama AtoGuard9De ex).Cel mai bine e sa utilizezi un ulei Exista uleiuri cu Vit A si E.
Naturale100% din ulei de sofranel.Au concentratii diferite de vit.E Nu mai e necesar sa pui fiole in alte creme sau solutii.Se gasesc in Bucuresti la Beauty Palace Acum e in Auchan Militari sau pe net www.adeva.roTi le recomand cu caldura.vei vedea efectul imediat.
julymehdi Avatarul lui julymehdi
Citeaza Raspunde

Postat de julymehdi pe 14 Noiembrie 2010 la 20:00

iti recomand cu caldura cremele din extract de seminte de smochin de barbarie.....este un adevarat botox in cosmetica orientala...
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 24 Martie 2011 la 00:59

Eu imi iau altfel doaza de vitamine necesara hidratarii tenului meu uscat. Folosesc o crema anti-stres hranitoare bogata in oligoelemete si vitamine. Datorita ei nu mai am senzatia ca ma strange fata si nici nu mi se mai cojeste tenul.
ale95 Avatarul lui ale95
Citeaza Raspunde

Postat de ale95 pe 26 Martie 2011 la 19:29

hidrateaza-te cu creme pentru ten sensibil iti recomand gerovital
envy_1477 Avatarul lui envy_1477
Citeaza Raspunde

Postat de envy_1477 pe 29 Iunie 2013 la 15:54

COSMETICE BIO 100% NATURALE HANDMADE,preparate doar la comanda .Detalii:
https://www.facebook.com/pages/Cosmetice-Naturale-Bio-100-Homema...

Pentru a primi catalogul de produse lasati mesaj privat pe pagina sau trimiteti mail la contact@emachiaj.ro
envy_160326 Avatarul lui envy_160326
Citeaza Raspunde

Postat de envy_160326 pe 27 Decembrie 2013 la 15:24

Pentru tenul uscat hidratarea este esențială - bea cel puțin 2l de apă pe zi, folosește creme pentru ten uscat, apă termală, măști hidratante - atenție și la produsele de make-up . Pudrele de față sunt de evitat pentru că au tendința de a usca și mai tare tenul, în schimb se recomandă fondul de ten lichid.
Pagini: << 1 2
Sari la pagina: