Info
X
info

Teapa de la aoro.ro
Pagina 1 din 4

Toate forumurile » Moda » Altele » teapa de la AORO.RO » Pagina 1 din 4

Voteaza:
Rating curent teapa de la AORO.RO: (3.2 din 19 voturi)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "teapa de la AORO.RO"

Ultimul post pe 20 Decembrie 2014 la 17:08 • Ultima pagina a discutiei »

spreadzz Avatarul lui spreadzz
Citeaza Raspunde

Postat de spreadzz pe 20 Decembrie 2014 la 17:08

Nu am vazut la nici o firma de parfmuri mare sa vanda mini-parfumuri, alea ce zici tu nu pot numa falsuri. Am avut un prieten care vindea dinalea. Le cumpara cu 5ron bucata si le vindea cu 14ron. Am testat si eu de curiozitate unul stiind ca sunt false, nici nu se apropoie de mirosul original al parfumului, plus se simte mirosul de alcool din ele.

Dar sunt bune mirositoare de dulapuri
spreadzz Avatarul lui spreadzz
Citeaza Raspunde

Postat de spreadzz pe 20 Decembrie 2014 la 16:56

Si eu mi-am comandat un Paco Rabanne Black XS de la ei (mi-as fi luat de la sephora chiar daca era mai scump dar nu aveau), si cand a venit nu prea am fost incantat, mi se pare cam slab si dispare cam repede mirosul. Ce-i drept nu am mai folosit de mult black xs si am cam uitat mirosul la el dar parea mai puternic.

Nu zic ca sunt fake produselor dar sa zicem ca urmatorul parfum nu va mai fi de la ei... :)) In rest mi-am mai comandat niste produse cosmetice si au fost ok, infara ca am comandat gelul Fluber de la Wella iar in poza era maro cum am vazut la salonul meu de coafura si cand a ajuns era verde.

Who knows.
envy_161468 Avatarul lui envy_161468
Citeaza Raspunde

Postat de envy_161468 pe 3 Decembrie 2014 la 13:55

Eu am comandat de la aoro parfumul Carolina Herrera, nu are nicio legatura cu parfumul original. L-am trimis inapoi si mi-au restituit banii pe parfum inclusiv banii de transport.

Toate postarile din "teapa de la AORO.RO"

Pagini: 1 2 3 4 >>
Sari la pagina:
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 11 Martie 2010 la 09:45

Am cumparat 2 parfumuri de la aoro.ro care sint apa chioara .Nu au fost ieftine cam la fel cu pretul pietei online .Nu va lasati impresionate ca au preturi mici ptca vind mult .Au preturi mici pt ca vind falsuri. DORESC FIREMEI AORO.RO faliment fulger si crincen.
Mada_Ty Avatarul lui Mada_Ty
Citeaza Raspunde

Postat de Mada_Ty pe 4 Mai 2010 la 11:18

Ma bucur ca ai deschis topicu asta si ne-ai anuntat si pe noi. Eu chiar ma gandeam sa-mi comand un parfum, dar nu stiam daca or fi bune sau nu.
envy024502 Avatarul lui envy024502
Citeaza Raspunde

Postat de envy024502 pe 17 Mai 2010 la 13:26

multumim celui care a scris de parfumurile contrafacute de la AORO.Oricum,preturile sunt suspect de mici,era clar ca parfumurile sunt "falsuri"
envy015676 Avatarul lui envy015676
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 23 Mai 2010 la 10:47

Chiar ma bucur ca ai scris asta.... ...trist e ca, de cate ori am scris ca e teapa cu "T" mare, apareau tot felul de "iscusite" obraznice (probabil pitzi de-ale lor), care spuneau ca sunt bune si ca sunt eu snoaba...nu sunt doar fake-uri, sunt fake-uri de cea mai joasa speta (incepand cu ambalajul imitat grosier)...cine are parfumuri originale din strainatate, se prinde imediat ca sunt niste baietasi cu sacosa...dar, asa cu v-am spus, fiecare invata pe pielea lui, mai bine zis pe "punga" lui...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 27 Iunie 2010 la 00:28

Si eu am luat pt sotia mea Chopard - Wish, si am fost foarte incantati. A doua zi dis de dimineata am sunat si am comandat si pt mine de la CK un set de 5 miniparfumuri diferite de la Calvin Klein a cate 15 mililitri fiecare. A sosit coletul frumos ambalat etc.... dar cand am incercat parfumurile ... stupoare... Obsession miroase asa cat de cat, Euphoria asa si asa, Man nu miroase a nimic, Eternity nu miroase nici macar a alcol, One asa si asa... Am ramas foarte surprins si dezamgit. NU stiu ce sa zic, probabil o sa mai comand alt parfum si ma voi convinge atunci. Pana acum nu am mai avut de la CK nici un parfum si nu vreau sa judec gresit dar poate asa sunt parfumurile de la CK. Am vorbit cu cei de la curier si mi au zis ca sunt foarte multe comenzi zilnice in fiecare oras. Sunt total dezorientat, nu stiu deloc, sunt bune, nu sunt bune? Sa fie oare o alta tzeapa? oricum am mai citit pe forumuri ca primul parfum primit a fost bun si urmatorul a fost indoielnic....Astept si alte pararei...
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 29 Iunie 2010 la 09:38

Pai, mai fa-le venit si cumpara inca unul sa vezi clar ca e teapa...in Grecia exista astfel de fake-uri, care se vand in orice dugheana, la 3 euro flaconul..
andrade Avatarul lui andrade
Citeaza Raspunde

Postat de andrade pe 24 Iulie 2010 la 15:46

Pentru cele interesate de rcohii,bijuterii si parfumuri la preturi mici recomand :
www.okazii.ro/catalog/42399299/Cercei-argint-Nike.html
www.okazii.ro/catalog/42861534/Parfum-Gucci-Envy-la-pret-special.html
www.okazii.ro/catalog/42399027/Rochie-Venezia-White.html
www.okazii.ro/catalog/42332790/Fard-de-pleoape-Sephora.html
www.okazii.ro/catalog/42332703/Farduri-L-Oreal.html
www.okazii.ro/catalog/42399092/Cercei-perle.html
www.okazii.ro/catalog/42399156/Cercei-lungi-argint.html
www.okazii.ro/catalog/42462389/Cercei-eleganti-placati-cu-aur-US.html
www.okazii.ro/catalog/42462776/Cercei-placati-cu-Aur.html
www.okazii.ro/catalog/42462443/Cercei-placati-cu-aur-Meli-Melo.html
gabrined Avatarul lui gabrined
Citeaza Raspunde

Postat de gabrined pe 4 August 2010 la 22:24

Cred ca sunt falsuri.Eu folosesc de cativa ani Mont Blanc.Datorita pretului mare din comert l-am comandat la aoro.ro (pret surprinzator de mic,apx 160 lei 75 ml).La primele pulverizari am recunoscut mirosul,dupa aceea...teapa.Nu m-am linistit si am mai lansat o comanda Nina Ricci -Le premier jour.De asemenea miros persistent la inceput apoi apa chioara.

cristifil Avatarul lui cristifil
Citeaza Raspunde

Postat de cristifil pe 18 Septembrie 2010 la 20:07

Adevarat spuneti. Si eu m-am prajit cu un fake de la aoro.ro.Mai degraba platiti la sephora cu 50 de lei mai mult un parfum original decat sa ii imbogatiti pe hotii de la aoro, care sunt ceva "decor" pentru o firma ceha, care fie importa fake-uri din China, fie le produce la sediul din Praga... Niste falsificatori cei care comercializeaza parfumuri pe aoro.ro.
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 18 Septembrie 2010 la 21:56

Corect...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 22 Noiembrie 2010 la 15:49

si ce parere ai avut de wish?eu mi l-am luat ultima data din germania si acum cand m-am intors in tara mi-am luat de pe aoro.ro.sincer am fost multumita.poate depinde si de noroc.
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 22 Noiembrie 2010 la 22:08

Si in Germania sunt baietasi cu sacosa ?
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 5 Decembrie 2010 la 12:42

deci eu am patit la fel!mi-am comandat un parfum pe care eu nu l-am mai gasit nici unde un versace-versus,si surpriza ...un fake de 2 lei!capacul parfumului nici macar nu se potrivea,acele tiple erau grosolane,mirosul nu persiste+parfumul nu a venit sigilat!tot de la ei a comandat mama mea..care insa a primit un parfum autentic,original,sigilat si cu mirosul dorit!l-a returnare mi-au spus ca trebuie sal trimita in Cehia iar daca se adevereste ca nu am dreptate eu voi plati curierat de 12 euro..atunci am sunat la OPC unde am depus reclamatia!interesanta firma..sediul de comenzi este la BUCURESTI intr-un apartament iar depozitul este la ARAD!:)in 4 zile am fost contactat pt a da un cont iban sa imi returneze integral banii!va sugerez sa numai umparati de pe internet..prefer sa cumpar din Douglas si sa dau cu 20 lei mai mult decat sa dau aproximativ aceasi valoare pe un chici..deci eu ce am primit era de toata jena..gen parfum de la bazar!nu uitati exista OPC..si dreptul este al vostru!
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 5 Decembrie 2010 la 14:40

Felicitari!!!!!
envy030141 Avatarul lui envy030141
Citeaza Raspunde

Postat de envy030141 pe 5 Aprilie 2011 la 16:21

Nu am cump. de la Aoro, dar eram tentata. Ma bucur ca am aflat ca sunt niste mincinosi si hoti, inainte de a cumpara. Am o prietena ca spune ca a cump. si ca a fost bun parfumul.Eu cred ca ca au si bune si falsuri. SA LE FIE RUSINE!!!!
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 9 Aprilie 2011 la 10:10

Sa nu uiti sa ne comunici despre teapa, cu factura cu tot...
envy030379 Avatarul lui envy030379
Citeaza Raspunde

Postat de envy030379 pe 19 Aprilie 2011 la 17:22

am comandat si eu la aoro.ro si pana acum totul pare ok, oricum produsele se pot returna in 14 zile deci nu vad care e problema...
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 19 Aprilie 2011 la 19:12

Bine spus...pare OK...dar cand te pricepi, vezi ca sunt facaturi...oricum, fiecare e liber sa se tepuiasca...
envy030443 Avatarul lui envy030443
Citeaza Raspunde

Postat de envy030443 pe 24 Aprilie 2011 la 17:10

Salut. Si eu am cumparat 2 parfumuri de la aero.ro, am zis sa testez produsele lor incredibil de ieftine, dar este o iluzie acel pret, doar pt a te atrage.
OK le-am primit, desing-ul, cutia, cod erau ok, aratau bine, nu avea defecte la dop, etc... dar esenta parfumului era apa de ploaie, slab, nu persista mai mult de o ora, nu lasi jiraie prin casa ca atunci pulverizezi pe corp/haine un parfum autentic... Consider ca ei vand niste produse fake dar de o buna calitate, f greu iti dai seama dupa ambalaj daca este bun sau nu, doar dupa ce il testezi ajungi la o concluzie, ca defapt ai platit pt un produs de proasta calitate.
Ultimul parfum care l-am achizitionat a fost Joop rosu for men 125 ml a costat 134 ron cu taxe cu tot , a fost la promotie, un pret incredibil de mic, am zis sa mai incerc inca odata aroma este slaba, miroase a flori, nu persista sub nici o forma, este un fel de apa aromata cu f mult colorant rozaliu, cutia parfumului nu a fost sigilata cu folie... Macar acum stiu ca nu este bn sa-ti cump parf dupa net, si nici din Romania, cel mai bn este sa cump parf Din Strainatate, le gasesti la 50-60 euro la oferta prin parfumariile de lux si ai certitudinea ca-s 100% originale si folosesti o esenta tare nu un ceai aromat !
Presupun ca ei vand si produse originale dar si fake-uri de calitatea 1 incat sa nu iti dai seama daca este bun sau nu, mai ales cei care nu prea se pricep la parf...
Bineinteles ca fiecare decide de unde isi achizitioneaza un parfum si face ce doreste cu banii lui. Eu am dorit sa-mi spun nemultumirea!
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 25 Aprilie 2011 la 19:34

Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 30 Aprilie 2011 la 22:10

Si eu am cumparat de curand un Lacoste. Cut. este perfecta si esenta de inceput seamana dar dupa evaporare isi schimba buchetul. Nu este cel original. Eu m-am lecuit!
Mayana Avatarul lui Mayana
Citeaza Raspunde

Postat de Mayana pe 9 Mai 2011 la 17:16

eu una mi-am luat un nina ricci de la aoro.ro acum o luna si ceva si pot sa zic ca is multumita. miroase la fel ca in prima zi si asta e tot ce conteaza
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 10 Mai 2011 la 22:26

Daca esti obisnuita cu facaturile, no problem...
dinamo06 Avatarul lui dinamo06
Citeaza Raspunde

Postat de dinamo06 pe 13 Mai 2011 la 08:29

Eu am cumparat 4 parfumuri de la aoro pana acum...Parfumuri care le-am mai avut si le cumparasem din Italia ... parfumurile sunt originale ...
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 13 Mai 2011 la 11:51

Parmalat Avatarul lui Parmalat
Citeaza Raspunde

Postat de Parmalat pe 26 Mai 2011 la 18:09

Aoro.ro nu vand fake-uri, eu comand in mod frecvent de la depozitul lor din Cehia si toata marfa e de o calitate excelenta.
Probabil niste nemernici de angajati de aici din Romania schimba originalele cu fake-urile si originalele le vand ei.
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 26 Mai 2011 la 22:59

Iti dai seama ca sunt facaturi si dupa ambalajele dubioase postate pe site.....
envy030861 Avatarul lui envy030861
Citeaza Raspunde

Postat de envy030861 pe 30 Mai 2011 la 16:34

...Iarta-ma ca-ti spun dar nu prea ai dreptate.Eu mi-am luat "Womanity" de la Thierry Mugler si am platit pe el 267 RON+15 RON coletul...Toate parfumurile Mugler au un cod care poate fi verificat pe site...ceea ce am si facut. Apoi mai avea holograma si o pungulita ca sa protejezi sticla care e o mica opera de arta. L-am purtat sambata pe zi (nu a fost o idee prea buna caci e prea puternic+ caldura, mi s-a cam facut rau). Astazi dimineata la dus inca miroseam...si ce sa mai zic de bluzita cu care am fost imbracata. Plus de asta pe site-ul Thierry Mugler costa 89 $ pina sa primeasca FIFI Awards pentru parfumul anului 2011. De atunci campania pt Womanity a devenit cum era de asteptat mai agresiva si pretul un pic mai crescut: adica 98 $ pt USA si 89 euro pt Europa. Asa ca nu trebuie sa dai 10 milioane pe un parfum sa fie de original...De exemplu am vrut sa-i cumpar un parfum Yohji Yamamoto prietenului meu. Pe Aoro nu are acest brand si am cautat pe altele. Am gasit "Pour Homme" la 176.30 RON 50 ml....si am intrat si pe Amazon unde l-am gasit la 37 $ 100 ml, deci dublu...Credeti cumva ca pe Amazon sunt fake-uri?
Site-urile din Romania vand la suprapret si trebuie sa fii orb sa nu vezi asta...ca romanii sunt cam "nevazuti" si cam " taranoi"de isi permit astia sa puna ce pret vor: uitativa la fluctuatiile de pret care sunt enorme. Numesc "parfumuri de lux" niste parfumuri de mass market...parfumurile de lux sunt la Madison sau in alte locuri selecte din Bucuresti si costa cateva sute de euro...Asa ca...
Saptamana asta o sa-mi cumpar alte 2 parfumuri de pe Aoro pt ca sunt totusi un pic intrigata de atatea comenturi...Si daca si acestea sunt ca "Womanity" sunt dispusa sa ma intalnesc cu oricine sa-i arat factura si parfumul, nu de alta, dar sa nu ne mai dam cu parerea asa si vorbim din auzite...
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 30 Mai 2011 la 23:47

Nu e nevoie sa le arati...le-am vazut la niste prietene si la cumnata-mea....tzepe cu TZ.... ....
Sa stii ca si pe site-urile straine au fost prinsi cu cioara vopsita...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 1 Iunie 2011 la 20:56

Nu am comandat de la aoro.ro insa tin sa va spun ca preturile nu sunt .(cat priveste autenticitatea lor nu pot comenta).Sunt preturi reale pe care le puteti gasi pe schlecker.de sau becker.de.Diferenta este doar ca preturile din magazine sunt mai mici cu 2-5 euro decat la vanzarile online.Eu cumpar din aceste magazine si pot spune ca ,de ex.,un Trezor este 27,95 euro si pe aoro.ro e 149 lei,un Anais Anais este 19,95 euro iar pe aoro.ro e 155 lei si lista poate continua.Asadar...
Pagini: 1 2 3 4 >>
Sari la pagina:

Inchide Setari

Off