Info
X
info

Magazine cu produse bio, naturale sau naturiste
Pagina 1 din 4

Toate forumurile » Magazine » Magazinele tale preferate » Magazine cu produse bio, naturale sau naturiste » Pagina 1 din 4

Voteaza:
Rating curent Magazine cu produse bio, naturale sau naturiste: (5 din 1 vot)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "Magazine cu produse bio, naturale sau naturiste"

Ultimul post pe 28 Iulie 2015 la 17:06 • Ultima pagina a discutiei »

envy015676 Avatarul lui envy015676
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 28 Iulie 2015 la 17:06

De la: envy024934, la data 2010-06-06 23:56:20Eu folosesc produse bio devreo 5 ani, inainte ca acestea sa apara la noi.Intre timp am descoperit o gramada de site-uri cu retete de creme facute in casa si imi cumpar ingredientele de pe net:untul de shea, uleiul de argan, uleiul de cocos ai altele.Le iau ori de pe www.sideris.ro ori de pe www.biomonde.ro
Si pentru ca se tot face reclama la Life Care la ei doar marca Logona e certificata restul nu sunt certificate de nimeni.

Sunt certificate doar de tanti Tanza, casnica de la 3, care bantuie sa manance si gura ei ceva...
envy_162020 Avatarul lui envy_162020
Citeaza Raspunde

Postat de envy_162020 pe 27 Iulie 2015 la 16:50

https://www.bioki.ro/ au o gama lasrga de produse bio, oentru par, ten, pentru copii dar si pentru barbati. Sunt foarte bune. Le recomand.
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 10 Septembrie 2013 la 16:20

De la: Mihaela_Alexandrescu_1, la data 2013-09-10 10:31:08www.longeviv.ro Are cele mai mici preturi din Romania si are si produse bune. Au niste bureti foarte interesanti pentru fata. Am renuntat la o gramada de produse de curatare pentru fata de cand folosesc buretele asta.

Distrusa cu buretii....

Toate postarile din "Magazine cu produse bio, naturale sau naturiste"

Pagini: 1 2 3 4 >>
Sari la pagina:
Vioedith Avatarul lui Vioedith
Citeaza Raspunde

Postat de Vioedith pe 1 Iunie 2010 la 16:08

Buna, tuturor!

Am deschis acest subiect pentru a afla ce produse bio, naturale sau naturiste folositi, de unde le cumparati si de ce anume le-ati ales.

Sunt eficiente, s-a intamplat sa va nemultumeasc„ cumva ? Ne satisfac bine nevoile sau este numai strategia de marketing de ele ?

Exemple cat mai exacte sunt foarte binevenite.
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 1 Iunie 2010 la 17:34

Iti dau 3 firme de la care am 3 creme BIO apa de ploaie...Naturelle d'Argan, EcoCosmetics, Yves Rocher...am testat si Ismene Olivo si e aceeasi Marie cu alta palarie...mai mult, nu mai testez...
aylin87 Avatarul lui aylin87
Citeaza Raspunde

Postat de aylin87 pe 5 Iunie 2010 la 05:48

eu folosesc de la Life Care sunt foarte incantata de marca Logona sunt chiar bune produsele
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 5 Iunie 2010 la 06:25

Bleah.....
sibel Avatarul lui sibel
Citeaza Raspunde

Postat de sibel pe 5 Iunie 2010 la 08:47

buna. sunt o gramada de firme care importa produse bio. din pacate noi romanii nu stim sa facem asa ceva nici cand e vorba de culturi de fructe si legume.
in fine. eu folosesc toata gama de machiaj Suncoat. este pe baza de apa, nu contine parabeni, coloranti si alte nebunii daunatoare pielii. si cosmeticlele de la Woodsprite - produse care sunt absolut fantastice. sunt facute manual si mai proaspete decat ata nici ca se poate. pe toate le achizitioneaz de la www.salonorganic.ro
este coltisorul unde imi place sa stau cel mai mult. iar acum am aflat ca au adus o gama de machiaj nou nouta si trebuie sa trec pe acolo. sau de pe www.charitygift.ro
aceleasi produse, aceleasi preturi, iar o parte din bani ajung la copii bolnavi de cancer. puteti sa ajutati si voi daca faceti cumparaturi aici.
by
balintizabella Avatarul lui balintizabella
Citeaza Raspunde

Postat de balintizabella pe 5 Iunie 2010 la 10:55

am vazut ca va referiti doar la cosmetice, dar ce se intampla cu ce mancam, ce purtam, ce punem in casa??
De exemplu toti polimerii cu care inundam casa sub forma de covoare, lavabile, melaminate nemaivorbind de cele de curatenie, evident ca o crema naturala nu poate contracara efectele nocive ale mediului din incaperea in care petrecem jumatate din timpul nostru.
Eu incep cu mancarea naturala, de la tara daca se poate, continui cu tot ce inseamna in casa respirabil si abia apoi ajung la cosmetice... care oricum trebuie sa fie extracte de plante sau direct din plantele culese de mine.
Pentru casa va pot recomanda produsele naturfloor atat pe jos cat si pe pereti -lambriu/tapet, decoratiuni, toate din plante si cauciuc natural facute nemteste practic si usor de intretinut.
lena_ch2003 Avatarul lui lena_ch2003
Citeaza Raspunde

Postat de lena_ch2003 pe 5 Iunie 2010 la 12:02

recomand firma distribuitoare romaneasca life-care, cu produse bio, naturiste produse in germania. acolo gasiti produse pentru orice nevoie, incepand de la consum alimentar pana la produse de uz casnic. folosesc.
Emily Avatarul lui Emily
Citeaza Raspunde

Postat de Emily pe 5 Iunie 2010 la 12:41

ca si produse naturiste de consumat,vi le recomand produsele de la WellStar, pe baza de microalge (spirulina, clhorella, lithotamneum calcareum, haematococcus pluvialis, etc). Iar alga pura o puteti folosi si pt masti si tratament pt unghii.
Eu ma simt foarte energica si plina de viata de la aceste alge. Vi le recomand din toata inima. Pentru mai multe detalii va stau la dispozitie.
veronica-elizabeth Avatarul lui veronica-elizabeth
Citeaza Raspunde

Postat de veronica-elizabeth pe 5 Iunie 2010 la 13:50

Buna,
Eu folosesc produse bio de la Natural Paris sunt produse frantuzesti...
Au foarte multe produse si de machiaj si de intretinere si sunt foarte bune.
Foarte important este sa le folosesti mai mult timp, nu doar pt o luna.....
Eu sunt foarte multumita de aceste produse si acum sunt bucuroasa ca au si reduceri......deci.... incercati
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 5 Iunie 2010 la 14:13

Eu folosesc cam de 3 ani doar cosmetice certificate organic, pana acum nu m-a impresionat nimic in mod deosebit (nu am nici mari probleme cu tenul). Cam de o luna mi-am luat crema si demachiantul de la Aubrey si trebuie sa recunosc ca am ramas impresionata, se vede o mare diferenta ( luminozitate, finete, hidratare). Pot sa jur ca sunt facute special pentru tenul meu :) Produsele le-am comandat de pe BioBeauty. Iar referitor la machiaj folosesc produse Natural Paris si sunt multumita de ele, dar am sa le incerc si pe cele de la Sun Coat.
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 5 Iunie 2010 la 16:00

De la: lena_ch2003, la data 2010-06-05 12:02:17recomand firma distribuitoare romaneasca life-care, cu produse bio, naturiste produse in germania. acolo gasiti produse pentru orice nevoie, incepand de la consum alimentar pana la produse de uz casnic. folosesc.

Minciuni cu M...Life-Care, ca toate MLM-urile e un big shit...ca BIO nu sunt cu siguranta....
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 5 Iunie 2010 la 16:03

De la: veronica-elizabeth, la data 2010-06-05 13:50:44Buna,
Eu folosesc produse bio de la Natural Paris sunt produse frantuzesti...
Au foarte multe produse si de machiaj si de intretinere si sunt foarte bune.
Foarte important este sa le folosesti mai mult timp, nu doar pt o luna.....
Eu sunt foarte multumita de aceste produse si acum sunt bucuroasa ca au si reduceri......deci.... incercati

Daaa, sa le folosesti mult timp, ca daca le folosesti o data si vezi ca sunt frectie, nu e de ajuns...sigur te-ai inselat...dupa mai mult timp de frectie la picior de lemn, te convingi ce inseamna sa te increzi in balmajelile tuturor neavenitelor de pe forumuri...
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 5 Iunie 2010 la 16:04

De la: balintizabella, la data 2010-06-05 10:55:13am vazut ca va referiti doar la cosmetice, dar ce se intampla cu ce mancam, ce purtam, ce punem in casa??
De exemplu toti polimerii cu care inundam casa sub forma de covoare, lavabile, melaminate nemaivorbind de cele de curatenie, evident ca o crema naturala nu poate contracara efectele nocive ale mediului din incaperea in care petrecem jumatate din timpul nostru.
Eu incep cu mancarea naturala, de la tara daca se poate, continui cu tot ce inseamna in casa respirabil si abia apoi ajung la cosmetice... care oricum trebuie sa fie extracte de plante sau direct din plantele culese de mine.
Pentru casa va pot recomanda produsele naturfloor atat pe jos cat si pe pereti -lambriu/tapet, decoratiuni, toate din plante si cauciuc natural facute nemteste practic si usor de intretinut.

Pai, mai bine te urci in copac, ca acolo totul e "natural"....
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 5 Iunie 2010 la 18:28

produsele de la Yves Rocher si nu stiu ce alte merci ati insirat pe acolo sunt pseudo bio...adica au 2 ingrediente bio, dar in rest contin mult 'plastic' si conservanti chimici ....niste produse ecologice f bune sunt cele nemtesti de la Alverde-pe care le gasiti in magazinele 'dm'...pana acum nu m-a dezamagit nici o crema de fata, lotiunile de corp sunt f bune si ele... Gama Logona de la Life Care e ok dar e mai scumpa, sunt f bune fondurile de ten, dar cremele de la Logona cam grase...de asemenea incercati daca gasiti undeva sampoanele de la Organic Blue sunt foarte bune:)
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 5 Iunie 2010 la 19:12

fetelor, va recomand www.trulyorganics.ro, un site nou-nout cu produse organice, unele nu le gasiti decit aici, din lavanda si trandafir bulgaresc de la firma ALTEYA, plus sapunuri romanesti 100% naturale, care miros si arata ca niste prajituri in miniatura
envy023918 Avatarul lui envy023918
Citeaza Raspunde

Postat de envy023918 pe 5 Iunie 2010 la 21:21

Incercati gama Logona sau Aqua bio de la life care sau daca nu aveti incredere, puteti folosi cosmetice bio de la magazinele Bio. (Paradisul verde de exemplu) Efectele produselor bio sunt pe termen lung.
Vioedith Avatarul lui Vioedith
Citeaza Raspunde

Postat de Vioedith pe 5 Iunie 2010 la 22:01

@ envy015676 pana la urma nu este decat o sectiune pe un forum, nu facem aici comunicari stiintifice. vorbim strict despe experienta pe care am avut-o cu anumite produse. mi se pare total neadecvat sa cataloghezi in fond niste opinii, care au totusi la baza o experienta, ca fiind neavenite..
Nici eu nu credeam in produse bio sau organice sau naturale. In timp insa experineta cu produse obisnuite, mai ales cosmetice pentru ca la ele ai ocazia sa le observi cel mai rapid efectul, imi provocau o serie de neplaceri.. Apoi, cand ai un copil si face iritatii de la uleiul Johnson si apoi folosesti un ulei organic si vezi ca totul e ok, chiar ai sentimentul ca marketingul a fost de partea cui nu trebuia..

Cand vine vorba de astfel de produse este foarte important sa fie certificate in baza unor standarde, sa vezi ingredientele pe eticheta.. daca nu au asa ceva, eu nu as avea incredere. La noi nu exista organisme care sa certifice astfel de produse din cate stiu. Cele existente europene si-au unificat de curand standardele si probabil ca vor deveni valabile si pentru noi. Pana una-alta sunt celel certificate in alte tari.

Personal, nu am avut ocazia sa folosesc pana acum decat produse certificate de la Rangali. Sunt foarte multumita. Din ce am vazut acum cateva zile pe FB chiar au lichidari se stocuri pentru o gama de machial organic pe care o folosesc - Nvey Eco.. 60 % reducere si un portfard cadou la min 3 produse cumparate. Daca va tenteaza, click aici: www.facebook.com/pages/Rangali-Cosmetice-organice/326742012832#!... sau aici: rangali.ro/catalog.php?search_brand=6
tabanroxana Avatarul lui tabanroxana
Citeaza Raspunde

Postat de tabanroxana pe 5 Iunie 2010 la 22:44

Eu folosesc poduse BIO cumparate de la Sideris. Este un magazin on-line de cosmetice BIO si naturale. Adresa magzinului este www.sideris.ro.
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 5 Iunie 2010 la 23:05

De la: Vioedith, la data 2010-06-05 22:01:51@ envy015676 pana la urma nu este decat o sectiune pe un forum, nu facem aici comunicari stiintifice. vorbim strict despe experienta pe care am avut-o cu anumite produse. mi se pare total neadecvat sa cataloghezi in fond niste opinii, care au totusi la baza o experienta, ca fiind neavenite..
Nici eu nu credeam in produse bio sau organice sau naturale. In timp insa experineta cu produse obisnuite, mai ales cosmetice pentru ca la ele ai ocazia sa le observi cel mai rapid efectul, imi provocau o serie de neplaceri.. Apoi, cand ai un copil si face iritatii de la uleiul Johnson si apoi folosesti un ulei organic si vezi ca totul e ok, chiar ai sentimentul ca marketingul a fost de partea cui nu trebuia..

Cand vine vorba de astfel de produse este foarte important sa fie certificate in baza unor standarde, sa vezi ingredientele pe eticheta.. daca nu au asa ceva, eu nu as avea incredere. La noi nu exista organisme care sa certifice astfel de produse din cate stiu. Cele existente europene si-au unificat de curand standardele si probabil ca vor deveni valabile si pentru noi. Pana una-alta sunt celel certificate in alte tari.

Personal, nu am avut ocazia sa folosesc pana acum decat produse certificate de la Rangali. Sunt foarte multumita. Din ce am vazut acum cateva zile pe FB chiar au lichidari se stocuri pentru o gama de machial organic pe care o folosesc - Nvey Eco.. 60 % reducere si un portfard cadou la min 3 produse cumparate. Daca va tenteaza, click aici: www.facebook.com/pages/Rangali-Cosmetice-organice/326742012832#!... sau aici: rangali.ro/catalog.php?search_brand=6[/quote]

Pai daca fac lichidari de stocuri, inseamna ca se vand fooooarte bine...
opilconst Avatarul lui opilconst
Citeaza Raspunde

Postat de opilconst pe 6 Iunie 2010 la 01:29

Life-Care este prima Companie ROMANEASCA Importatoare de produse BIO
Importanta consumului de produse BIO sau BIO-organice sau Ecologice este redat in toate documentele oficiale Europene actuale.

Life-Care s-a aliniat la standardele si cerintele Europene, si chiar si romanesti, punand la dispozitia consumatorilor primele produse cu adevarat sanatoase de pe piata romaneasca.

Life-Care este singura Companie ROMANEASCA, ale carei produse BIO sunt 100 % certificate de organismele Europene de Certificare.

Intra in siguranta in prima lume BIO din Romania, iar sanatatea ta e garantata, pe termen lung!

Detalii pe : www.freewebs.com/opilconst
Vei gasi si doua magazine partenere cu produse alimentare BIO si unul cu lenjerie BIO
dorina27 Avatarul lui dorina27
Citeaza Raspunde

Postat de dorina27 pe 6 Iunie 2010 la 08:43

De la: opilconst, la data 2010-06-06 01:29:51Life-Care este prima Companie ROMANEASCA Importatoare de produse BIO
Importanta consumului de produse BIO sau BIO-organice sau Ecologice este redat in toate documentele oficiale Europene actuale.

Life-Care s-a aliniat la standardele si cerintele Europene, si chiar si romanesti, punand la dispozitia consumatorilor primele produse cu adevarat sanatoase de pe piata romaneasca.

Life-Care este singura Companie ROMANEASCA, ale carei produse BIO sunt 100 % certificate de organismele Europene de Certificare.

Intra in siguranta in prima lume BIO din Romania, iar sanatatea ta e garantata, pe termen lung!

Vei gasi si doua magazine partenere cu produse alimentare BIO si unul cu lenjerie BIO

Chiar crezi ce vorbesti?, sau este o strategie. In ce an a fost autorizata firma?.
colmi Avatarul lui colmi
Citeaza Raspunde

Postat de colmi pe 6 Iunie 2010 la 09:25

calitatea vietii noastre ar trebui sa ne preocupe in mod prioritar, fie ca suntem tineri sau mai putin tineri. Organismul nostru are nevoie de nutrienti pe care nu-i mai gasim in hrana modificata de astazi. Nici macar fructele si legumele nu mai sunt ce au fost.
Intretinerea noastra este un act de civilizatie , cosmeticele pe care le utilizam ar trebui sa nu contina elemente chimice de sinteza.
Produsele AGEL vin in intampinarea acestor nevoi printr-o tehnologie noua, tehnologia de suspensie in gel . Produsele sunt noi in Romania si nu pot fi gasite in magazine.
Produsele sunt naturale ( sunt certificate si notificate) si ajuta organismul in urmatoarele directii :
EXO - 200 antioxidanti din extracte de fructe
MIN- necesarul de minerale si vitamine in portii zilnice
UMI- ajuta in intarirea sistemului imunitar
HRT - intareste muschiul inimii , scade colesterolul si ajuta la reglarea tensiunii arteriale
FLX- ajuta in problemele articulatiilor
FIT- ajuta alaturi de dieta in scaparea de kilogramele in plus
Linia de cosmetice Ageless. Toate ingredientele naturale au fost incorporate in aceasta linie : crema de ochi, serum pentru ingrijirea pielii, scrub , crema de zi, crema de noapte, gel revitalizant, sapun gel .
Produsele nu contin parabeni, parfumuri sau alte elemente chimice.
Eu le utilizez si ma pot declara super multumita.
daca vreti informatii suplimentare, ma puteti contacta la : mcolesica@gmail.com
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 6 Iunie 2010 la 09:50

De la: dorina27, la data 2010-06-06 08:43:32
De la: opilconst, la data 2010-06-06 01:29:51Life-Care este prima Companie ROMANEASCA Importatoare de produse BIO

Chiar crezi ce vorbesti?, sau este o strategie. In ce an a fost autorizata firma?.

E doar o strategie...e suficient sa intri pe site-ul lor, ca striga tareee...TEAPAAAAAAA....
envy024745 Avatarul lui envy024745
Citeaza Raspunde

Postat de envy024745 pe 6 Iunie 2010 la 10:47

Produsele naturiste cumparate de la plafaruri sunt simple si pot fi foarte eficiente daca gasesti ceea ce se potriveste pielii tale si nu sunt nici foarte scumpe. Nu in ultimul rand ar fi de precizat ca au avantajul de a fi naturale....
Produsele Oriflame, Yves Rocher -nu la fel de eficiente ca niste cosmetice profesionale- sunt foarte ok din pdv-ul meu si nu am avut neplacerea reactiilor secundare dupa utilizarea acestora.
In concluzie, eu sunt de parere ca este bine sa te informezi si sa si testezi destul de mult - din pacate pe propria piele :) - inainte de folosirea oricarui produs pentru a afla ce se potriveste pielii sau organismului tau.
enyass Avatarul lui enyass
Citeaza Raspunde

Postat de enyass pe 6 Iunie 2010 la 11:41

Hm...
Intarata-i drace ca si mie imi place...
Dar cand vine vorba de produse BIO ...nu mai e de gluma.
Helooooo...u asta cu TEAPAAAAA...probabil ca u folosesti produse de la "38" sau de la coltul blocului,..si e normal sa nu-ntelegi 2 vorbe din ce se spune pe site-ul LifeCare.
LifeCare nu este firma producatoare!! Prin reprezentantii sai, LifeCare, negociaza contracte cu firmele producatoare preponderent germane si americane, pentru a putea comercializa produsele la preturi reduse pentru partenerii sai.
Si ce daca LifeCare este o companie MLM???
N-o fi bine..ca pe langa produsele sanatoase pe care le folosesti, produse certificate BIO, sa ai si anumite avantaje???

Hai sa vedem cum o sa fie...

www.life-care.ro sau www.life-care.com
vera555 Avatarul lui vera555
Citeaza Raspunde

Postat de vera555 pe 6 Iunie 2010 la 13:20

Folosesc de 2 ani produsele Logona (crema de fata cu aloe, cea cu trandafir sau morcov) si tenul meu este mult mai bine hidratat si are o luminozitate pe care nu a mai avut-o inainte de folosirea acestor creme. Nu pot decat sa ma bucur ca exista Life Care. Si nu fac reclama deoarece nu dau date de contact si nici adresa vreunui site.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 6 Iunie 2010 la 20:22

Un produs ca sa fie bun trebuie sa fie garantat. Singura firma care are garantie pe satisfactie (nu-ti place iti primesti banii inapoi pe produs) este AMWAY. Produsele sunt exceptional de bune. Firma Artistry are produse premium profesionale. Eu folosesc ca si cosmetice produsele Artistry si sunt foarte multumita de ele. Despre produsele bio sau naturele nu pot sa spun ca eSpring filtrul de purificare a apei este exceptional, nu mai trebuie sa cumperi apa plata (pe care daca-i faci o analiza de laborator s-ar putea sa nu mai bei nici de aceea).
Vitaminele le iau de la NUTRILITE. Si produsele de curatat, care nu-mi ataca pielea mainilor si sunt eficiente, de la LOC.
Toate produsele marca AMWAY.

Intrati pe site-ul: www.amway.ro.
Dati click la: Vizitati paginile pentru oaspetii intreprinzatorilor Amway.
Nume: Numele Dumneavoastra.
Identificator: carol2010
Pune in cos, in cazul in care doriti sa efectuati o comanda.
Selectati produsele dorite.
Trimiteti comanda.
Inregistrare date personale si datele de livrare pentru comanda dumneavoa
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 6 Iunie 2010 la 21:03

Povesti...produsele sunt slabe calitativ si scumpe....de aceea se umbla cu limba scoasa dupa clienti...un produs cu efecte vizibile se vinde singur, nu ii trebuie nici o garantie...
hannahmiriam Avatarul lui hannahmiriam
Citeaza Raspunde

Postat de hannahmiriam pe 6 Iunie 2010 la 23:31

Va pot recomanda magazinul online de pe BioDiagnostik - cabinet medical Biorezonanta + medicamente- terapii naturiste grupate pe afectiuni
www.biodiagnostik.ro

sau puteti discuta despre sanatate, tratamente naturiste, si consultatii - va va raspunde un medic - Dr Malanga Adelina
biodiagnostik.forumz.ro/
envy024934 Avatarul lui envy024934
Citeaza Raspunde

Postat de envy024934 pe 6 Iunie 2010 la 23:56

Eu folosesc produse bio devreo 5 ani, inainte ca acestea sa apara la noi.Intre timp am descoperit o gramada de site-uri cu retete de creme facute in casa si imi cumpar ingredientele de pe net:untul de shea, uleiul de argan, uleiul de cocos ai altele.Le iau ori de pe www.sideris.ro ori de pe www.biomonde.ro
Si pentru ca se tot face reclama la Life Care la ei doar marca Logona e certificata restul nu sunt certificate de nimeni.
Pagini: 1 2 3 4 >>
Sari la pagina:

Inchide Setari

Off