Info
X
info

Epilarea cu aparatul de epilat!
Pagina 1 din 1

Toate forumurile » Moda » Altele » Epilarea cu aparatul de epilat! » Pagina 1 din 1

Voteaza:

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ana-Luminita Avatarul lui Ana-Luminita
Citeaza Raspunde

Postat de Ana-Luminita pe 1 August 2010 la 17:20

Fetelor, salvati-ma si pe mine!!!!
Dupa ce ma epilez cu aparatul de epilat, imi raman numai puncticele negre pe picioare, mai exact, radacinile firelor de par... Cum scap de ele? Cum sa le scot ca sa nu se mai vada?

Ms!!!!
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 14 August 2010 la 10:34

asta depinde si de aparat. atunci cand te epilezi cu epilatorul, la fel ca si la ceara parul trebuie sa fie putin mai lung. punctele negre sunt fire care inca nu au iesit la suprafata. mai asteapta cateva zile si le poti lua si pe acelea. la epliator trebuie sa ai mai multe capete, printre care si unul pentru firele foarte subtiri. ce-i drept este mai greu si dureaza mai mult dar le scoate si pe acelea. si eu trec prin aceeasi problema, am parul foarte inchis la culoare si orice firicel se observa. cand creste parul il epilez pe cel mai mare cu capul ptr fire normale si apoi dau cu cel ptr firele subtiri. acum....depinde si de epilator...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 14 August 2010 la 14:04

pina la urma cel care te iubeste , te iubeste oricum fie cu un fir d epar in plus fie cu unul in minus !
touray25 Avatarul lui touray25
Citeaza Raspunde

Postat de touray25 pe 20 August 2010 la 15:26

de ce nuti cumperi pudra de epilat? e ieftina si e superrrrrrrr, nu irita si in plus rareste firele de parrr
alexandra_mutiu Avatarul lui alexandra_mutiu
Citeaza Raspunde

Postat de alexandra_mutiu pe 21 August 2010 la 11:47

Cum este cu pudra de epilat? Eu am folosit crema o data insa nu am fost multumita. Cu epilatorul de fiecare data e dureros pt mine. O recomandare de pudra? La sub brat functioneaza?

- Scuze de off topic.
missyC Avatarul lui missyC
Citeaza Raspunde

Postat de missyC pe 22 August 2010 la 11:38

cum este pudra de epilat? mm si cat de ieftina poate fi? mai ieftina decat crema d epilat? :P intreb si eu pt k nu am auzit pna acum .... ms
Citeaza Raspunde

Postat de touray25 pe 22 August 2010 la 16:44

acum e la oferta de vara 2 pudre la pret de 60 ron.

eu o folosesc de aproape 2 ani, si sunt foarte multumita. O folosesc inclusiv in zona genitala nu ma irit, nu dureaza mult, e foarte usor de folosit iar un tub ajunge aproximativ 7 epilari complete. Acum depinde de fiecare.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 26 August 2010 la 10:50

nici eu nu am auzit pana acum de pudra ptr epilat.... poate ne dai mai multe detalii
dumitre Avatarul lui dumitre
Citeaza Raspunde

Postat de dumitre pe 22 Septembrie 2010 la 15:34

Mda...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 16 Noiembrie 2010 la 10:47

buna fetelor!!! va rog frumos, spuneti-mi si mie ce pot face pentru ca, atunci cand ma epilez(cu aparatul de epilat) sa nu ma mai doara asa de tare... am inteles ca daca te clatesti inainte cu apa si sapun, nu mai doare asa tare, insa am incercat si tot degeba... nu stiu ce sa fac pentru ca am pilea mai sensibila si ma doare f tare, insa nu vreau sa incerc cu lama, crema sau ceara...multumesc
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 19 Decembrie 2010 la 11:24

De la: amelyyya, la data 2010-11-16 10:47:22buna fetelor!!! va rog frumos, spuneti-mi si mie ce pot face pentru ca, atunci cand ma epilez(cu aparatul de epilat) sa nu ma mai doara asa de tare... am inteles ca daca te clatesti inainte cu apa si sapun, nu mai doare asa tare, insa am incercat si tot degeba... nu stiu ce sa fac pentru ca am pilea mai sensibila si ma doare f tare, insa nu vreau sa incerc cu lama, crema sau ceara...multumesc
ottovintila Avatarul lui ottovintila
Citeaza Raspunde

Postat de ottovintila pe 25 Octombrie 2011 la 10:28

Va recomanda Total Pro Beauty. Promoveaza toate tipurile de epilat cu ceara de unica folosinta sau traditionala dar si epilarea definitiva cu lumina pulsata.
Citeaza Raspunde

Postat de touray25 pe 25 Octombrie 2011 la 16:48

foloseste pudra de epilat. nu doare deloc si nu irita!
ottovintila Avatarul lui ottovintila
Citeaza Raspunde

Postat de ottovintila pe 26 Octombrie 2011 la 23:17

din cate stiu pudra de epilat ca si crema nu face altceva decat sa topeasca firul de par LA SUPRAFATA nu il scoate cu tot cu radacina.
Acel tip de epilat nu se mai numeste epilat si un fel de tuns sau ras la nivelul pielii. E o mare diferenta sa iti apara la loc firele de par dupa 3 zile comparativ cu min 2-3 saptamani la epilatul cu ceara. Sa nu mai vorbim de epilarea definitiva care dupa cateva sedinte radacina nu mai produse acel fir de par si dureaza pana la 2-3 ani in functie de metabolism.