Info
X
info

Experienta neplacuta...
Pagina 1 din 1

Toate forumurile » Frumusete » Experienta neplacuta... » Pagina 1 din 1

Voteaza:

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 8 Octombrie 2010 la 20:37

Buna seara fetelor,

Vreau sa va povestesc putin din experienta mea neplacuta in utilizarea unui produs numit Botox. In acelasi timp vreau sa va cer un sfat. Il folosesc de aproximativ 6 luni iar in perioada asta mi-am dat seama cu adevarat ce inseamna. Mi-am dorit sa fac o schimbare si am avut curajul sa o fac cu toate ca stiam in mare de riscurile la care ma expun. Dupa 6 luni in care lucrurile au fost excelente, descopar acum, in perioada in care am redus din injectiile, ca am mult mai multe probleme de ten decat aveam inainte. Sunt depasita de situatie. Ma gandesc sa renunt, insa mi-e foarte frica de aspectul neplacut ce ar putea sa mi-l dea aceasta miscare. Va spun din propria experienta sa nu folositi Botox.
Aveti situatia mea ca exemplu, am 37 de ani.
Ce alternative mai am?
Help.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 12 Octombrie 2010 la 13:37

Anyone?
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 16 Octombrie 2010 la 11:27

cred ca ai folosit prea de timpuriu botoxul. Esti destul d etinara si nu aveai nevoie, de regula undeva dupa 50 de ani se foloseste. Incearca s ate impaci cu tine asa cum esti sigur esti o femeie frumoasa dar exagerezi cind spui ca iti e teama ca nu vei arata bine !
alexa62 Avatarul lui alexa62
Citeaza Raspunde

Postat de alexa62 pe 16 Octombrie 2010 la 16:49

Buna, Alig
vreau sa-ti spun draga mea ca si eu am folosit acest Botox, l-am facut la o super clinica recunoscuta in Bucuresti si nu am fost deloc incintata . De ce ?
Sa-ti dau detalii : am 50 de ani , nu aveam ff multe riduri si nu s-a vazut nimic semnificativ , dupa injectiile cu botox . Concluzia mea:
1 nu cred ca sint folosite substantele asa cum ar trebui sa fie ele folosite ca si concentratie .
2.Cred ca nu ar trebui sa le folosim daca nu ni se garanteaza ca au un rezultat vizibil.
3.Am vazut acolo in clinica si fete de 25-26 de ani care isi faceau acest Botox,
medicul motivind ACESTORA ca asa vor intirzia aparitia ridurilor .!!!!!!
Cred ca e o prostie acest botox, eu nu il voi mai utiliza a doua oara , consider ca este doar o afacere si atit , nu intereseaza pe nimeni , daca mai tirziu arati in un anume fel ( urita ) asa ca mai bine cu acesti bani imi cumpar o crema buna , un masaj relaxant de fata , incerc sa-mi face acele placeri mici care iti fac viata mai buna si iti mai descretesc din riduri .Daca sufletul e ok , atunci si riduri vor fi mai putine , nu am nimic cu cele care practica aceasta metoda , dar credeti-ma chiar nu merita , sint bani aruncati pe fereastra ..... rezultatele imediate sint aproape de zero ,dar in timp s-ar putea sa aratati cu mult mai multe riduri decit v-ar fi dat in mod normal trecerea timpului .
Asadar , eu sint patita , va las pe voi sa faceti fiecare ce credeti ca e mai bine pentru voi ,v-am relatat doar experienta mea , deloc placuta .
O zi buna
MACTYLER Avatarul lui MACTYLER
Citeaza Raspunde

Postat de MACTYLER pe 17 Octombrie 2010 la 20:25

Buna!! mi-e mi-a recomandat o doamna cosmeticiana f buna pentru varsta mea-30 si un pic sa folosesc in afara cremelor profesionale si acidul hialuronic sub o forma de solutie-gel drept lotiune itens hidratanta...astfel o folosesc o data pe zi dupa demachiat si inainte de a-mi da cu crema clasica....daca vei fi interesata poti cauta mai multe info pt ca si eu am vazut inainte de a cumpara o gramada de opinii atat contra cat si pro
Ana_B Avatarul lui Ana_B
Citeaza Raspunde

Postat de Ana_B pe 18 Octombrie 2010 la 09:02

De la: MACTYLER, la data 2010-10-17 20:25:52Buna!! mi-e mi-a recomandat o doamna cosmeticiana f buna pentru varsta mea-30 si un pic sa folosesc in afara cremelor profesionale si acidul hialuronic sub o forma de solutie-gel drept lotiune itens hidratanta...astfel o folosesc o data pe zi dupa demachiat si inainte de a-mi da cu crema clasica....daca vei fi interesata poti cauta mai multe info pt ca si eu am vazut inainte de a cumpara o gramada de opinii atat contra cat si pro

Buna,
M-ar interesa si pe mine o solutie cu acid hialuronic. Si ce creme profesionale propui? Te referi la cele din farmacie, la produsele dermatocosmetice? Sau la cele achizitionate din salon?
MACTYLER Avatarul lui MACTYLER
Citeaza Raspunde

Postat de MACTYLER pe 20 Octombrie 2010 la 21:47

buna!!! eu nu propun o gama anume pentru ca nu ma pricep....eu am recomandat acidul hialuronic pentru ca l-am incercat si intr-adevar e hidratant si iti da o anumita tonifiere.....mie mi l-a recomandat o doamna care lucreaza la un salon(eu eram acolo pentru niste proceduri pentru corp nu fata dar mi-a facut si un permanent al genelor si atunci am vb mai multe...).oricum ceea ce am eu este acid hialuronic de la juliette armand -nu stiu daca este cel mai bun mai ales ca trebuie sa recunosc ca m-a dezamagit ca printre ingrediente contine si parabeni-dar dupa cum am spus pentru mine a fost bun....totusi este foarte scump-pentru mine cel putin-am platit aproape 500 lei pt 120 ml dar se folosesc doar cateva picaturi asa ca dureaza destul.motivul pentru care l-am recomandat in ciuda pretului este pentru ca si botoxul este destul de scump asa ca m-am gandit ca poate cea care a deschis topicul va fi interesata si de aceasta varianta.
envy027575 Avatarul lui envy027575
Citeaza Raspunde

Postat de envy027575 pe 23 Octombrie 2010 la 14:31

Exista 5 categorii de fillere si microimplanturi pe diferite criterii. De la profunzimea injectarii pana la potentialul alergizant, efectul stimulator, origini (naturale si derivate). Poti schimba Botoxul cu un filler dermic potrivit.
luxxy_2007 Avatarul lui luxxy_2007
Citeaza Raspunde

Postat de luxxy_2007 pe 3 Noiembrie 2010 la 10:33

buna, sunt luxa si va recomand acid hialuronic cu masa moleculara mica sub forma de capsule si care se absoarbe pe cale digestiva asa va poate reduce ridurile din interior nu doar la suprafata cum o fac cremele.Urmeaza linkul urmator pentru mai multe informatii luxa.dlb.ro/
va urez sa fiti cat mai frumoase!
alexiateo Avatarul lui alexiateo
Citeaza Raspunde

Postat de alexiateo pe 13 Decembrie 2010 la 15:31

din pacate nu stiu sa-ti dau un sfat dar multumesc ca ne-ai atentionat, eu am incercat mai multe dar de botox bine ca nu am avut nevoie pana acum.