Info
X
info

Abdominoplastie?
Pagina 1 din 1

Toate forumurile » General » abdominoplastie? » Pagina 1 din 1

Voteaza:

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

envy019287 Avatarul lui envy019287
Citeaza Raspunde

Postat de envy019287 pe 2 Ianuarie 2011 la 13:44

a facut cineva abdominoplastie?unde?cat costa?cum se simte? cum arata burtica?cat de dureros a fost?va doresc sanatate si un an nou cu multe realizari!
angy84 Avatarul lui angy84
Citeaza Raspunde

Postat de angy84 pe 22 Ianuarie 2011 la 11:14

te poti uita pe acest site drdoboscalin.ro/chirurgia-corpului/abdominoplastie, eu am facut lipoaspiratie aici pentru patru parti ale corpului in mai 2010 la dr Calin Dobos si am fost fff multumita. Inainte de mine a facut si o abdominoplastie unei doamne de 45-50ani. Era multumita cum arata imediat dupa operatie, avea dureri destul de mari, dar trec. Estetic nu v-a arata fff bine daca te gandesti la un costum de baie din 2 piese, dar clar nu se va mai vedea burta atarnand. Tu decizi, dar recomand acest doctor, sora mea si-a facut marire de sani si la fel rezultatele au fost fff bune.
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 22 Ianuarie 2011 la 12:03

Angy, in ce zone ai facut lipo si cu ce rezultat, mai exact- ma refer la cm/ pierduti. Cit te-a costat si in cit timp te-ai recuperat.Mersi.
angy84 Avatarul lui angy84
Citeaza Raspunde

Postat de angy84 pe 23 Ianuarie 2011 la 15:13

Abdomen cu solduri, coapse si picior interior pana la genunchi 1800Euro. M-am dus seara la clinica Hyperion din Galati, pe la ora 19-20 am intrat in operatie, la ora 22 eram constienta, imi revenisem, iar a doua zi la 11-12 plecam acasa singura pe picioarele mele, chiar m-am imbracat singura. Continui un tratament cu antibiotic pt evita o infectie, aspacardin pt o buna circulatie si un calmant pt dureri. 30 de zile porti continuu un corset, care este ff ok, nu este incomod, schimbi pansamentele zilnic, ai grija sa eviti baia sau dusul macar in prima sapt. in primele 2 sapt vei capata niste vanatai ff urate, dar pana la 4 sapt dispar (si picioare umflate -va trebui sa stai cu ele ridicate), iar recuperarea completa 100% se face la 3 luni. Ca si aspect dupa 1luna e ok, dar vei continua sa ai pielea amortita, deoarece dureaza destul tp pana pielea se va lipi cum trebuie de carne, iti dai seama ca tesutul adipos fiind scos de acolo pielea are tedinta de a atarna, de aceea trebuie sa porti corsetul cat mai mult, daca poti 3 luni continuu este ff bine. Eu am fost fff multumita, cum ajuns acasa m-am masurat si erau parca 15-17 cm diferenta. Mie mi-a extras ff multa grasime, nu s-au asteptat nici ei la atat 4litri. Aveam o burta de care nu reuseam sa scap, am facut sala 1 an, regim etc si nu se vedea mare lucru.
Uite adr mea de mail angy_842000@yahoo.com pt alte intrebari.
andreeaiovici Avatarul lui andreeaiovici
Citeaza Raspunde

Postat de andreeaiovici pe 31 Mai 2012 la 17:02

Wow angy, multumim mult de explicatii. Si eu sunt in dubii, as vrea sa incerc dar nu stiam exact toate detaliile astea. Oricum de Dr Dobos auzisem si eu si cu siguranta la el o sa ma duc cand ma hotarasc. Am vazut pe site si poze si arata toate super! Cand aud persoane asa fericite dupa operatie parca imi dau si mie putere. Felicitari Angy pentru curaj si ma bucur ca exista oameni profesionisti in tara asta!
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 27 Iunie 2014 la 11:55

in urma cu doua luni am efectuat aceasta interventie la o pacienta foarte plinuta, care se plangea de aspectul abdomenului sau. Acum este foarte multumita si nu are nici un fel de probleme.Vrea doar sa mai slabeasca in urmatoarele luni cam vreo cateva kilograme, ceea ce nu este rau.
costul total a fost de 1800 euro.