Info
X
info

Iritatii fata
Pagina 1 din 2

Toate forumurile » Frumusete » Ingrijirea tenului » iritatii fata » Pagina 1 din 2

Voteaza:

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Ultimele postari in "iritatii fata "

Ultimul post pe 30 Ianuarie 2011 la 11:50 • Ultima pagina a discutiei »

envy025927nico Avatarul lui envy025927nico
Citeaza Raspunde

Postat de envy025927nico pe 30 Ianuarie 2011 la 11:50

unt rosie din cauza alcoolui
mimi_alina Avatarul lui mimi_alina
Citeaza Raspunde

Postat de mimi_alina pe 28 Ianuarie 2011 la 19:43

De la: kelly, la data 2011-01-27 15:01:07daca el nu vrea sa se barbiereasca atunci pune-ti o cagula de ski pe fata de cate ori ai o partida mai lunga de pupacit si o sa se barbiereasca singur + ca la sex devine perversitate curata

:))))) super sfat !!!sper sa nu creada k au intrat hotii peste el ...k e grav apoi !!!
kelly Avatarul lui kelly
Citeaza Raspunde

Postat de kelly pe 27 Ianuarie 2011 la 15:01

daca el nu vrea sa se barbiereasca atunci pune-ti o cagula de ski pe fata de cate ori ai o partida mai lunga de pupacit si o sa se barbiereasca singur + ca la sex devine perversitate curata

Toate postarile din "iritatii fata "

Pagini: 1 2 >>
Sari la pagina:
Citeaza Raspunde

Postat de mimi_alina pe 10 Ianuarie 2011 la 13:20

Buna fetelor !
Am o mica problema ......prietenul meu are barba destul de aspra si cam de fiecare data ma irit in jurul buzelor si pe barba
imi puteti recomanda o crema , un tratament care sa dea si rezultate ??
envy028636 Avatarul lui envy028636
Citeaza Raspunde

Postat de envy028636 pe 13 Ianuarie 2011 la 00:38

Draga mea, intotdeauna am recomandat barbieritul zilnic. Stiu ca prietenul tau nu va fi foarte incantat dar, din pacate, nu e indicat sa aplici creme pe fata iritata prin procese mecanice.
cosmeticbox Avatarul lui cosmeticbox
Citeaza Raspunde

Postat de cosmeticbox pe 14 Ianuarie 2011 la 09:11

www.cosmeticbox.ro Primesti cadou un rimel REVLON de alungire la o comanda cu valoare mai mare de 90 ron si transport gratuit la o comanda cu valoare mai mare de 50 ron.
envy015676 Avatarul lui envy015676
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 15 Ianuarie 2011 la 17:10

Dispari....
manuela37 Avatarul lui manuela37
Citeaza Raspunde

Postat de manuela37 pe 23 Ianuarie 2011 la 07:51

buna, cred ca Bepanthen plus te va ajuta sa-ti recapeti fermitatea fetei! incearca ... nu e foarte scump, e o crema ce imita pielea si o reface....succes!
envy002070 Avatarul lui envy002070
Citeaza Raspunde

Postat de envy002070 pe 23 Ianuarie 2011 la 10:11

schimba prietenul cu unul care se barbiereste mai des
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 23 Ianuarie 2011 la 10:31

Citeaza Raspunde

Postat de mimi_alina pe 23 Ianuarie 2011 la 11:09

De la: envy002070, la data 2011-01-23 10:11:41schimba prietenul cu unul care se barbiereste mai des

:))))buna idee:*:*
Citeaza Raspunde

Postat de mimi_alina pe 23 Ianuarie 2011 la 11:10

De la: envy028636, la data 2011-01-13 00:38:09Draga mea, intotdeauna am recomandat barbieritul zilnic. Stiu ca prietenul tau nu va fi foarte incantat dar, din pacate, nu e indicat sa aplici creme pe fata iritata prin procese mecanice.
ms frumos!:*
inga67 Avatarul lui inga67
Citeaza Raspunde

Postat de inga67 pe 23 Ianuarie 2011 la 11:44

Iti recomand sa iti cumperi gama de cosmetice cu aloe vera de la Forever Living Products (calmeaza automat orice fel de iritatie) si sa le folosesti de 2 ori pe zi, plus anumite produse inainte de a te pupa cu amicul barbos...
Cum dracu ii place sa stea cu parosenia aia pe fata pe care se prinde mancare si imi da senzatia ca se plimba prin ea tot felul de microorganisme...poate nici lui nu ii place sa te pupe si de asta sta cu barba..ca sa o faca cat mai rar...sau ii e lene sa se barbiereasca...
Mie mi se face rau in prezenta fumului de tigara...Crezi ca am acceptat langa mine vreun prieten care fuma? NU..ori eu, ori tigara...Oricum nu vreau sa imi fac mie rau pe termen lung, doar de dragul de a ma simti bine la orizontala un timp scurt, daca ma intelegi ce vreau sa zic...Viata nu poate fi traita la orizontala...Si mai bine singura, decat singura in doi...Macar nu sunt obligata sa suport ceea ce nu imi place...
inga67 Avatarul lui inga67
Citeaza Raspunde

Postat de inga67 pe 23 Ianuarie 2011 la 11:45

Daca ai nevoie de detalii, imi poti scrie la: ingrid.anastasescu@yahoo.com
gandacel18 Avatarul lui gandacel18
Citeaza Raspunde

Postat de gandacel18 pe 23 Ianuarie 2011 la 12:09

Eu te sfatuiesc sa mergi la farmacie sa iti iei o crema de la Avene pt ten sensibil care se irita usor si o apa termala din aceeasi gama. Cred ca aproape toate ne-am confruntat cu problema asta la un moment dat oricum, poti sa vb cu prietenul tau sa se mai barbiereasca din cand in cand...ai si tu un ten de aparat.:D
mihaela_cornelia18 Avatarul lui mihaela_cornelia18
Citeaza Raspunde

Postat de mihaela_cornelia18 pe 23 Ianuarie 2011 la 12:15

da iti zic eu ,eu aveam o fata foarte sensibila si erea mereu plina de cosuri si puncte negre si am fost la farmacie sa imi iau ceva pt curatarea fetei iar farmacista mia recomandat acest produs ,,zineryt,, este foarte buna mai ales pentru acneei incearca si ai sa vezi ce rezultate bune va da

eu eream disperata imi erea rusine sa ies din casa dar acum datorita acestui produsi nu imi mai este rusine
flory_bon Avatarul lui flory_bon
Citeaza Raspunde

Postat de flory_bon pe 23 Ianuarie 2011 la 15:20

Ciao,aceeasi problema o am si eu,dar sotul meu ma scuteste de aceasta problema,barbierindu-se in fiecare dimineata.Poate-l convingi si tu pe al tau,ar fi cel mai bun remediu
bui_ely Avatarul lui bui_ely
Citeaza Raspunde

Postat de bui_ely pe 23 Ianuarie 2011 la 16:10

iubitul tau trebuie sa dea barba jos, si problema este rezolvata.
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 23 Ianuarie 2011 la 17:30

spunei prietenului tau sa se barbiereasca in fiecare zi
relimota_yahoo_com Avatarul lui relimota_yahoo_com
Citeaza Raspunde

Postat de relimota_yahoo_com pe 23 Ianuarie 2011 la 20:31

trebuie sa ai curaj sa -i spui ce ti se intimpla si de comun acord sa gasiti o solutie
roxdafin Avatarul lui roxdafin
Citeaza Raspunde

Postat de roxdafin pe 24 Ianuarie 2011 la 09:09

recomand Avene Trixera; iar prietenul lasa-l asa barbos...mie mi se par super sexy barbatii care poarta barba!!!
lady_white Avatarul lui lady_white
Citeaza Raspunde

Postat de lady_white pe 24 Ianuarie 2011 la 09:11

Da stiu eu...foloseste crema cu propolis de la Forever...este foarte buna!
lady_white Avatarul lui lady_white
Citeaza Raspunde

Postat de lady_white pe 24 Ianuarie 2011 la 09:13

Atentie cu...zynerit...cunosc pe cineva care are arsuri pe fata de la acest produs si de problema initiala tot n-a scapat!
rovana Avatarul lui rovana
Citeaza Raspunde

Postat de rovana pe 24 Ianuarie 2011 la 10:43

Si eu am trecut prin aceeasi problema... insa i-am recomandat prietenului meu sa se barbiereasca altfel nu ma mai pup cu el!

Eu folosesc zilnic crema de la Gerocosen cea pt ten uscat ( cu ulei de masline, lapte si miere ) si atunci ca ma irit ( desi se intampla destul de rar acum) , o folosesc mai din aburdenta si cam in 3 zile imi trece iritatia.

OTL Avatarul lui OTL
Citeaza Raspunde

Postat de OTL pe 24 Ianuarie 2011 la 11:10

Da, exista o crema minunata pentru asa ceva ( aici ma refer la problema persoanei care si-a postat fotografia). Se numenste Eliflux si se gaseste in reteaua de farmacii Dona. Daca nu o au pe stoc, se comanda din depozit si o sa o ai in 2-3 zile.
Crema are un extract din mucus de melc incorporata pe linga alti compusi cicatrizanti - care face minuni. Cel putin pentru mine a facut.
Succes
luxxy_2007 Avatarul lui luxxy_2007
Citeaza Raspunde

Postat de luxxy_2007 pe 24 Ianuarie 2011 la 15:37

buna, sunt luxa si eu iti recomand cu placere aloe First este un produs cu pulverizator care contine 78% gel de aloe stabilizat,11 plante medicinale si propolis, are rezultate foarte bune.Poti gasi informatii pe luxa.dlb.ro
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 24 Ianuarie 2011 la 15:39

Buna.Cunosc o crema f,buna,cu extract de ganoderma lucidum si multe alte plante benefice pt.piele,actioneaza in profunzime si f.rapid.O recomand cu caldura.Mie mi-a vindecat o arsura pe mina in doua saptamini,si nici cicatrice nu mai am,iar pe fata atenuiaza ridurile si da luminozitate pielii.E excelenta,atestata bio..0722837800.
Citeaza Raspunde

Postat de mimi_alina pe 24 Ianuarie 2011 la 16:08

De la: inga67, la data 2011-01-23 11:44:29Iti recomand sa iti cumperi gama de cosmetice cu aloe vera de la Forever Living Products (calmeaza automat orice fel de iritatie) si sa le folosesti de 2 ori pe zi, plus anumite produse inainte de a te pupa cu amicul barbos...
Cum dracu ii place sa stea cu parosenia aia pe fata pe care se prinde mancare si imi da senzatia ca se plimba prin ea tot felul de microorganisme...poate nici lui nu ii place sa te pupe si de asta sta cu barba..ca sa o faca cat mai rar...sau ii e lene sa se barbiereasca...
Mie mi se face rau in prezenta fumului de tigara...Crezi ca am acceptat langa mine vreun prieten care fuma? NU..ori eu, ori tigara...Oricum nu vreau sa imi fac mie rau pe termen lung, doar de dragul de a ma simti bine la orizontala un timp scurt, daca ma intelegi ce vreau sa zic...Viata nu poate fi traita la orizontala...Si mai bine singura, decat singura in doi...Macar nu sunt obligata sa suport ceea ce nu imi place...

:))))ms pt sfat ,si sincer era bine dc era mai mare k nu ma mai ustura atat, dar e barba din aia d o zi si e ingrozitoare , e atat de naspa , nu am vz la nimeni asa ceva ..si sa zicem k am rezolvat problema : nu ne vedem dc nu se barbireste !
Citeaza Raspunde

Postat de mimi_alina pe 24 Ianuarie 2011 la 16:13

Fetelor , va multumesc !!!!Problema rezolvata : acum ne vedem doar daca e fara barba ,cat despre crema , voi incerca avene , sper sa fie ok !poopici
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 25 Ianuarie 2011 la 23:07

De la: luxxy_2007, la data 2011-01-24 15:37:36buna, sunt luxa si eu iti recomand cu placere aloe First este un produs cu pulverizator care contine 78% gel de aloe stabilizat,11 plante medicinale si propolis, are rezultate foarte bune.Poti gasi informatii pe luxa.dlb.ro[/quote]

Dispari ...
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 25 Ianuarie 2011 la 23:08

De la: georget1, la data 2011-01-24 15:39:22Buna.Cunosc o crema f,buna,cu extract de ganoderma lucidum si multe alte plante benefice pt.piele,actioneaza in profunzime si f.rapid.O recomand cu caldura.Mie mi-a vindecat o arsura pe mina in doua saptamini,si nici cicatrice nu mai am,iar pe fata atenuiaza ridurile si da luminozitate pielii.E excelenta,atestata bio..0722837800.

Lasa tampeniile ...
kelly Avatarul lui kelly
Citeaza Raspunde

Postat de kelly pe 27 Ianuarie 2011 la 15:01

daca el nu vrea sa se barbiereasca atunci pune-ti o cagula de ski pe fata de cate ori ai o partida mai lunga de pupacit si o sa se barbiereasca singur + ca la sex devine perversitate curata
Citeaza Raspunde

Postat de mimi_alina pe 28 Ianuarie 2011 la 19:43

De la: kelly, la data 2011-01-27 15:01:07daca el nu vrea sa se barbiereasca atunci pune-ti o cagula de ski pe fata de cate ori ai o partida mai lunga de pupacit si o sa se barbiereasca singur + ca la sex devine perversitate curata

:))))) super sfat !!!sper sa nu creada k au intrat hotii peste el ...k e grav apoi !!!
Pagini: 1 2 >>
Sari la pagina: