Info
X
info

Puncte negre
Pagina 1 din 1

Toate forumurile » Moda » Intrebari » puncte negre » Pagina 1 din 1

Voteaza:

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 3 Februarie 2011 la 21:15

ce solutie stiti sa scap de punctele negre?am incercat n.........metode si nu dau rezultate pe moment ies dar reapar........
elena9799 Avatarul lui elena9799
Citeaza Raspunde

Postat de elena9799 pe 5 Februarie 2011 la 09:17

PUNCTELE NEGRE VOR APAREA INTOTDEAUNA ,INSA TREBUIE SA FI ATENTA SI LA ALIMENTATIE CONSUMA MAI PUTIN CAFEA ,CIOCOLATA, BAUTURI ALCOOLICE,NU MANCA PREA PICANT SAPTAMANAL POTI FACE O INFUZIE DIN CEAI DE MENTA SI SA STAI CAM 10-15 MIN. LA INFUZAT (BINEANTELES INAINTE SA TE DEMACHIEZI) DUPA,POTI EXTRAGE MULT MAI USOR PUNCTELE NEGRE PRIN O SIMPLA APASARE ,DECI NU TREBUIE SA EXAGEREZI SI SA -TI FACI RANA ,DUPA ACEEA POTI FACE UN GOMMAGE SI ITI REAMINTESC NU FI PREA DURA CU EPIDERMA DECI IL FACI DELICAT DACA AI IN CASA POTI APLICA PE FATA UN STRAT DE SAPROSAN PULBERE IN SPECIAL IN LOCURILE PUTIN TUMEFIATE DE LA EXTRAGERE,STAI CAM 10 MIN ASA DUPA CARE TE STERGI UN PIC PT A INDEPARTA EVENTUALUL SURPLUS DE SAPROSAN SI LA SFARSIT APLICI O MASCA POTI FOLOSI ARGILA DE EXEMPLU E FOARTE BUNA IAR DUPA ACEEA TENUL VA RAMANE NETED SI CATIFELAT. BAFTA
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 5 Februarie 2011 la 11:14

Saprosan pentru puncte negre.????
inga67 Avatarul lui inga67
Citeaza Raspunde

Postat de inga67 pe 5 Februarie 2011 la 12:31

Eu una aveam un ten gras (multa grasime) si deshidratat (prea putina apa), am inceput sa folosesc un sistem de ingrijire faciala, insemnand: demachiant, toner, crema de zi si crema de noapte, toate din aceasi gama pentru tenul gras, plus o masca saptamanala si la 2-3 zile obligatoriu UN EXFOLIANT bland care indeparteaza celule moarte si excesul de sebum. Am fost foarte multumita de rezultate, mai ales ca am avut posibilitatea sa fac contracost un test pentru analiza tenului inainte de a incepe sa le folosesc si apoi alte 3 gratuite: unul la aplicarea lor, altul la 3 luni si ultimul la 1 an, asa incat am putut urmari evolutia tenului nu doar la nivel superficial (ceea ce vedem cu ochiul liber) cat mai ales la nivel profund (acel aparat "vizualizeaza" 7 straturi de piele in profunzime si culmea e ca nu vede doar cosmeticiana, ci si tu cu proprii tai ochi). Pentru ca nu mi-e clar daca spun marcile folosite, daca se considera sau nu "reclama", prefer sa te rog sa imi scrii direct pe adresa mea de email: ingrid.anastasescu@yahoo.com si iti dau acolo detalii. Am observat ca unele persoane sunt deranjate ca cineva care este "membru/distribuitor" intr-o organizatie, le recomanda ceva, de parca sfatul competent ar trebui sa vina de la cineva "neutru" care nu a folosit acele produse..?!...Statutul de membru implica un card de reduceri substantiale pentru a rasplati fidelitatea clientului, dar nimeni nu e imbecil sa foloseasca un card doar pentru asta, deci e clar ca iti plac acele produse din moment ce alegi sa le folosesti mereu...si ca ai incredere in ele ca sa le poti recomanda si altora...altfel te faci de ras si faci un deserviciu la toata lumea: clientului, tie ca membru si marcii/producatorului respectiv. Stiu ca in Romania multi ar face orice pentru bani, dar NU TOTI. Iar printre cei de moda veche, transparenti si deschisi ma numar si eu, chiar daca deja incep sa ma simt ca un dinozaur pe cale de disparitie in aceasta lumea care nu mai pune pret pe nimic.
creatzaaa Avatarul lui creatzaaa
Citeaza Raspunde

Postat de creatzaaa pe 5 Februarie 2011 la 13:23

pt inga67..te referi cumva la produsele amway? Am folosit si eu ceva timp produsele,la fel setul pt ten gras cu demachiant,toner si crema de la artistry si mi s-au parut extraordinar de bune..Ar trebui recomandate produsele,pentru ca au o calitate superioara celor aflate pe piata gen vichi sau mai stiu eu..Chiar daca preturile sunt un pic mai mari,merita..daca devii reprezentant chiar sunt atractive reducerile de care poti dispune..Eu am prietene care sunt in amway si de la ele imi iau produsele,dar imi aplica si mie reducerile :D
Daca nu sunteti dispuse sa alocati un buget prea mare pt problemele punctelor negre eu mai ecomand si garnier pt puncte negre,exfoliant,chiar mi-a mers bine si cu el..are efecte favorabile si curata bine tenul..dar oricum consider ca e cel mai important sa ai grija ca tenul tau sa fie intr-o conditie foarte buna si sa folosesti produse specifice tipului de ten,apoi sa tratezi si micile imperfectiuni :D
comandaxango Avatarul lui comandaxango
Citeaza Raspunde

Postat de comandaxango pe 5 Februarie 2011 la 14:30

Buna, Adina este numele meu. Am sa ti spun solutia care am gasit o pentru fiica mea de 14 ani. A facut o cura cu Juice Xango, ar trebui sa incerci si tu. Dc vrei suna ma pe 0721 288 020 sau da mi tel tau . Sau intra pe mes ID comandaxango
inga67 Avatarul lui inga67
Citeaza Raspunde

Postat de inga67 pe 5 Februarie 2011 la 16:15

Da, la ele ma refeream - ca doar nu degeaba Artistry e pe locul 4 in gamele de LUX. Plus si la cele cu aloe vera de la Forever Living, gama Sonya pt tineret.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 5 Februarie 2011 la 17:58

da...........ce sa zic eu beau si multa cafea si fumez.............am mai citit ca punctele negre ar avea si ca si cauza asta.......am cumparat si o sauna faciala dar acelasi rezultat ies dar reapar eu in momentul asta locuiesc in madrid am fost si la un salon,dar nici un rezultat am mai dat si o graaaaaaaaamada de bani,mi au dat ei niste produse dar fara rezultat
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 6 Februarie 2011 la 22:48

Fetita mea are puncte negre in ureche, ce remediu aveti pentru acestea? Sunt imposbil de scos!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 7 Februarie 2011 la 21:25

punctele negre nu vor disparea niciodata dar trebuie sa mergi regulat la cosmetician ca sa le ti sub control
Este mai usor sa previ decat sa tratezi .Ai grija ca trebuie extrase ca altfel se fac foarete urate
_Emmy_ Avatarul lui _Emmy_
Citeaza Raspunde

Postat de _Emmy_ pe 10 Februarie 2011 la 13:27

As avea eu o solutie, incearca poate merge.
Ia 2 aspirine, vz sa nu fie tamponate, pune cateva picaturi de apa rece sau iaurt si formeaza o pasta. Aplici apoi pe fata, lasi 10 min. si apoi clateste cu apa calduta. Repeta asta o data la 2 sapt. si sa nu te sperii daca se exfoliaza pielea este normal asa, este f.f.f. buna si pt. acnee, puncte negre si exfoliere dupa cum ti-am explicat deja.
Iti doresc sa ai rezultate excelente si poate ne mai auzim sa imi spui rezultatele.... Poop
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 10 Februarie 2011 la 17:48

mersi mult pt raspuns!pf....o sa incerc si cu aspirine poate va da rezultate!mi am cam nenorocit tenul pt ca in dorinta de a elimina punctele negre am fol produse tari si de cava timp am in permanenta fata iritata ,putin rosiatica in zonele mai sensibile
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 12 Februarie 2011 la 10:15

Buna,

Eu am 30 ani si ma confrunt cu acceasi problema de peste 15 ani.
Din pacate niciun produs de ingrijire nu a dat rezultatele asteptate.
A si eu in afara de cosuri,puncte negre mai am si un inceput de rozacee .
Am folosit si produse mai ieftine gen nivea, l;oreal dar di vichi sau cele profesionale gen malu wilz.
Singura solutie pentru mine a fost gasirea unei cosmeticiene buna( si nu a fost deloc usor si la mine nu din cauza banilor ci datorita faptului ca plecam deacolo mai mult iritata pe fata si a 2a zi imi reaparau problemele).
In concluzie ma duc la cosmeticiana lunar si platesc 140 ron si in acelasi timp folosesc produsele malu wilz).
sa nu uit cel mai important sunt si graviduta fericita de baiat in 5 luni si arat inca foarte bine ca imi mentin tenul frumos. Sper sa gasiti cele mai bune solutii individuale fiindca nu exista secretul frumusetii fiecare femeie si l-a dezvoltat in stil personal.

sa fiti frumoase!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 12 Februarie 2011 la 16:35

mare dreptate ai! fiecare are solutiile lui individuale caci asa cum stim,sant produse ce functioneza de minunu la unii si deloc la altii asa ca......e real ce zici tu,mersi oricum pt parere si ti doresc sa fii o mamica frumoasa!
gabbyotty Avatarul lui gabbyotty
Citeaza Raspunde

Postat de gabbyotty pe 18 Februarie 2011 la 03:52

buna ma numes gabriela deci am 23 de ani pe sistem nervos imi apare nistegalme pe fata care coace fix ca ,cosurile dor de nu mai pot.multi imi zic sa nu le mai storc dar pe mine ma dore rau de tot ce solutie aveti ptr mine.ptr mine fata si parul e o avere desi m am dus la dr mia dat zineryt dar nu mi face nici un efect .va rog ajutati ma .multumesc si multa sanatate
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 19 Februarie 2011 la 11:11

De la: _Emmy_, la data 2011-02-10 13:27:20
Ia 2 aspirine, vz sa nu fie tamponate, pune cateva picaturi de apa rece sau iaurt si formeaza o pasta. Aplici apoi pe fata, lasi 10 min. si apoi clateste cu apa calduta. Repeta asta o data la 2 sapt. si sa nu te sperii daca se exfoliaza pielea este normal asa, este f.f.f. buna si pt. acnee, puncte negre si exfoliere dupa cum ti-am explicat deja.

Spune-mi, te rog,...aplic o singura data si repet la 2 saptamani ?
Nu prea am inteles...
gabbyotty Avatarul lui gabbyotty
Citeaza Raspunde

Postat de gabbyotty pe 19 Februarie 2011 la 12:36

De la: gabbyotty, la data 2011-02-18 03:52:46buna ma numesc gabriela deci am 23 de ani pe sistem nervos imi apare nistegalme pe fata care coace fix ca ,cosurile dor de nu mai pot.multi imi zic sa nu le mai storc dar pe mine ma dore rau de tot ce solutie aveti ptr mine.ptr mine fata si parul e o avere desi m am dus la dr mia dat zineryt dar nu mi face nici un efect .va rog ajutati ma .multumesc si multa sanatate
envy029199 Avatarul lui envy029199
Citeaza Raspunde

Postat de envy029199 pe 19 Februarie 2011 la 15:18

decat sa cumperi fel si fel de produse recomandate mai bine mergi regulat la un salon...ele oricum reapar.incearca sa faci niste analize unele puncte nerge apar in zona gurii de la stres,de la maini murdare...
incearca sa folosesti o crema potrivita tipului tau de ten si daca te machiezi ...seara de seara demachiazate.
incearca masti naturale pt fata facute in casa dau rezultat intarzziat dar il dau bun:)
niki_alionescu Avatarul lui niki_alionescu
Citeaza Raspunde

Postat de niki_alionescu pe 4 Aprilie 2011 la 03:15

Imi pare rau pt.tine...dar chiar nu tb.sa le strangi pt.ca e posibil sa iti ramana semne vinetii si apoi gaurele...ca "varsatul de vant"!.Cel mai bine e sa mergi la dermatolog dar depinde si dc il nimeresti pe cel bun.Eu am suferit mult pana am ajuns unde trebuie.In Tm.am gasit o dermatoloaga...se chiama Teodora Petrescu si datorita ei acum sunt ok.E adv.ca am fata ceva mai sensibila dar asta e...macar nu mai am chisturile alea dureroase sub piele si numai comenteaza toata lumea cand ies afara.Am fol.produse de la bioderma...le gasesti in farmacie dar si smoderm..fucidin..e o intreaga schema de tratament.Dc.nu reusesti sa ajungi la ea..eu pot sa iti spun ce am fol.scrie-mi pe mail niki_alionescu@yahoo.com si iti dau indicatiile necesare.E greu dar poti scapa de chestiile alea...plus ca tb sa faci si un peeling chimic dar asta numai la toamna ca nu tb sa te ia soarele.Oricum...bafta!