Info
X
info

Ati fost la h&m pana acum?
Pagina 1 din 1

Toate forumurile » Magazine » Magazinele tale preferate » Ati fost la H&M pana acum? » Pagina 1 din 1

Voteaza:

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 28 Aprilie 2011 la 15:43

As dori si eu pareri si opinii despre H&M. Eu n-am ajuns pana acum si sunt chiar curioasa sa stiu cum e.
malinaam Avatarul lui malinaam
Citeaza Raspunde

Postat de malinaam pe 30 Aprilie 2011 la 05:47

Am fost dar nu in Romania. Eu zic ca au lucruri dragute si cred ca preturile sunt destul de rezonabile. Eu zic ca merita sa arunci o privire.
gandacel18 Avatarul lui gandacel18
Citeaza Raspunde

Postat de gandacel18 pe 30 Aprilie 2011 la 10:10

De multe ori chiar:) Eu am fost anul trecut si la H&M in State si e clar ca la noi sunt mai scumpe. Insa merita sa arunci o privire, poti gasi si aici lucruri dragute la preturi accesibile;)
lena_r12 Avatarul lui lena_r12
Citeaza Raspunde

Postat de lena_r12 pe 30 Aprilie 2011 la 10:24

Am fost chiar la deschidere la Afi Cotroceni, am intrat si in cel din Unirea si ieri am fost la Plaza. Mi-am luat o rochita lunga super - cea de pe bannere, la 89 lei, e foarte vaporoasa. Sunt lucruri ieftine, nu la fel ca in Germania sau Franta, dar mult sub C&A, S Olivers, Mango si de multe ori de calitate mai buna.Il recomand cu caldura!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 30 Aprilie 2011 la 10:37

salut, am fost in Londra laH&M si este super magazinul, gen Zara, au pentru toate gusturile, gasesti tot ce vrei.
envy_crissa Avatarul lui envy_crissa
Citeaza Raspunde

Postat de envy_crissa pe 30 Aprilie 2011 la 13:44

Whatt?!!??! Am fost la o ruda in Suedia si am cumparat de acolo, super ieftin si de calitate, blugi si 2-3 rochite plus de incaltat . Cu gandul ca s-a deschis si la noi, mi-am facut timp si m-am dus in AFI . Ma uitam uimita la porcariile de acolo... si la preturi... scumpe si ...gioarse! Am remarcat CATEVA piese de imbracaminte, care reprezentau exceptii. Mi-a atras atentia de la distanta, o rochie nude potrivita de club si cand m-am apropiat era chiffon din ala care scartzaie... groaznic...
Am impresia ca la noi trimit toate porcariile, pentru ca suntem snobi si avem impresia ca daca dam o caruta de bani si mergem la mall, suntem imbracati neaparat si bine.
Anyway...speram intr-un viitor mai de calitate!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 30 Aprilie 2011 la 13:49

Eu mi-am cumparat cateva lucrusoare de la H&M din chicago, unele la pret intreg, altele la reduceri. Din ce am vazut pe site-ul lor pt romania, aici sunt sensibil mai scumpe.nu stiu daca o fi doar TVA-ul astronomic...
mary_ko_box Avatarul lui mary_ko_box
Citeaza Raspunde

Postat de mary_ko_box pe 30 Aprilie 2011 la 14:40

Da , insa nu in romania , au lucruri bune , mai ales lenjeria intima e foarte frumoasa , nu stiu cum e cel din romania insa unde am fost eu , e de calitate .
ArianaC Avatarul lui ArianaC
Citeaza Raspunde

Postat de ArianaC pe 30 Aprilie 2011 la 14:47

Da, preturile sunt convenabile.
tdrionela Avatarul lui tdrionela
Citeaza Raspunde

Postat de tdrionela pe 30 Aprilie 2011 la 14:54

Da..am fost la H&M in Romania... si cu o luna inainte am fost la H&M Italia si Londra... nu se compara....materialele sunt de proasta calitate, iar preturile... la acelasi nivel ca in restul Europei.
De precizat totusi ca nu am vazut aceleasi hainute...ca si modele... culori... Par a fi colectii diferite, desi nu ar trebui.Sfatul meu.... du-te si convinge-te, dar nu te grabi sa dai banii, ca vei ramane cu eticheta de H&M in mana si atat! Nu ca as fi eu mare fitoasa.. chiar nu sunt!...Abia asteptam sa se deschida si la noi, dar am fost foarte dezamagita...
alnisa Avatarul lui alnisa
Citeaza Raspunde

Postat de alnisa pe 30 Aprilie 2011 la 14:54

De la: envy_crissa, la data 2011-04-30 13:44:49 Whatt?!!??! Am fost la o ruda in Suedia si am cumparat de acolo, super ieftin si de calitate, blugi si 2-3 rochite plus de incaltat . Cu gandul ca s-a deschis si la noi, mi-am facut timp si m-am dus in AFI . Ma uitam uimita la porcariile de acolo... si la preturi... scumpe si ...gioarse! Am remarcat CATEVA piese de imbracaminte, care reprezentau exceptii. Mi-a atras atentia de la distanta, o rochie nude potrivita de club si cand m-am apropiat era chiffon din ala care scartzaie... groaznic...
Am impresia ca la noi trimit toate porcariile, pentru ca suntem snobi si avem impresia ca daca dam o caruta de bani si mergem la mall, suntem imbracati neaparat si bine.

Subscriu !!!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 30 Aprilie 2011 la 20:06

da, am fost in Spania chiar anul acesta in martie, mi-am luat cate ceva de acolo,blugi ,tricouri.Sunt lucruri dragute,materiale foarte bune ,eu chiar am prins ceva reduceri.mi-au placut materialele mult de tot,culorile,modelele de rochii.
elenastoicescu2007 Avatarul lui elenastoicescu2007
Citeaza Raspunde

Postat de elenastoicescu2007 pe 1 Mai 2011 la 00:29

la noi toate lucrurile sunt mult mai scumpe si niciodata reducerile nu vo fi asa de substatiale ca cele din alte tari!H&M este un brand ok cu lucruri de calitate si preturi acepatbile(mult mai aceptabile in Europa)!
babiloaica Avatarul lui babiloaica
Citeaza Raspunde

Postat de babiloaica pe 1 Mai 2011 la 02:11

am fost si eu la cel din unirea, ma asteptam sa vad si eu niste preturi mai bune, dar sunt exact aceleasi preturi ca in mai toate magazinele de gen din orice mall...si parca unele lucruri mi s-au parut si de proasta calitate...aaa si bineinteles ce e mai dragut..sare de 150 ron....so....just another ,,mall brand''
IULIANA_AURA Avatarul lui IULIANA_AURA
Citeaza Raspunde

Postat de IULIANA_AURA pe 1 Mai 2011 la 11:19

Buna!

Am fost in H&M si am fost extrem de dezamagita. materialele foarte proaste calitativ si foarte scumpe, etichetate numai: "Made China". Nu se compara cu ce am cumparat din Franta si Germania.
justixix Avatarul lui justixix
Citeaza Raspunde

Postat de justixix pe 1 Mai 2011 la 12:59

De la: alnisa, la data 2011-04-30 14:54:58
De la: envy_crissa, la data 2011-04-30 13:44:49 Whatt?!!??! Am fost la o ruda in Suedia si am cumparat de acolo, super ieftin si de calitate, blugi si 2-3 rochite plus de incaltat . Cu gandul ca s-a deschis si la noi, mi-am facut timp si m-am dus in AFI . Ma uitam uimita la porcariile de acolo... si la preturi... scumpe si ...gioarse! Am remarcat CATEVA piese de imbracaminte, care reprezentau exceptii. Mi-a atras atentia de la distanta, o rochie nude potrivita de club si cand m-am apropiat era chiffon din ala care scartzaie... groaznic...

Subscriu !!!

Si eu!
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 1 Mai 2011 la 19:59

Nu mi-a placut deloc ce am gasit. Ma uitamsem zilele trecute pe site-ul lor pt a-mi face o idee de ce au si gasisem cateva lucruri dragute, insa cand am ajuns in magazin mi-am dat seama ca de fapt sunt din materiale ft proaste si la preturi comparabile cu alte firme care au haine mult mai ok. Cert e ca a 2-a oara nu mai intru.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 1 Mai 2011 la 22:41

ce ma bucur k a deschis cineva subiectul asta....hainele sunt de la uratele in sus cu materiale ce nu au nici 1% calitate,sunt ieftine si doar atat...am facut postia sa iau un cadou un polo de barbati de la ei si unu de la benetton(pt prietenul meu) ,cu dif de bani nu f.mare dar calitatea nu se copara ,la prima spalare cel de la HM a devenit transparent ,tesatura era transparenta....promit k nu mai iai nik de akolo
danette002 Avatarul lui danette002
Citeaza Raspunde

Postat de danette002 pe 1 Mai 2011 la 23:38

Eu personal am asteptat cu nerabdare deschiderea H&M, dar am ramas dezamagita de calitatea produselor. Din pacate, nu se compara cu H&M din alte tari!
envy007619 Avatarul lui envy007619
Citeaza Raspunde

Postat de envy007619 pe 2 Mai 2011 la 08:24

salut!
am fost,este un magazin pt. toate buzunarele.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 2 Mai 2011 la 18:29

Eu am fost chiar la deschiderea magazinului :) din Unirea. Am stat la cozi infernale ca sa probez hainele dar nu mi-am cumparat nimic pentru ca sunt prost croite iar materialele din care sunt confectionate lasa de dorit. Tricourile se rup la prima spalare sau se iteaza materialul pana la transparenta. Calitatea e comparabila cu hainele de la Kenvelo. Bagi tricoul la masina si te trezesti ca-l scoti plin de gauri :) de parca ar fi muscat din el niste soricei. Nu intotdeauna calitatea unei piese vestimentare, (fie ea si un tricou banal) se reflecta in pretul sau. Se vede de la distanta ca hainele "de firma" care ajung la noi sunt executate pe vapor, ruta China-Romania :). Cred ca cei care au cumparat franciza H&M se bazeaza mult pe educatia noastra vestimentara. Educatie care ne da imboldul de a cumpara lucruri "de firma" doar pentru ca sunt "de firma", neluand in considerare aspectele cele mai importante care fac aceste lucruri purtabile pe termen cat mai lung. Aspecte care tin de textura materialului si de croiala, evident.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 2 Mai 2011 la 20:29

stii care e faza ...magazinul nu e sub franciza,ceea ce e si mai rau... eu imi spun prerea din nou ca prefer sa dau putin mai mult decat sa regret dupa eu sunt fan benetton(super calitate si apropo au scazut mult preturile si la ei ,are altcineva franciza)si zara ....deci mare atentie la ce cumparati
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 3 Mai 2011 la 08:29

da
si la hainutele de copii, raportul pret calitate este foarte bun.
annasb Avatarul lui annasb
Citeaza Raspunde

Postat de annasb pe 3 Mai 2011 la 11:07

Eu atat pot sa spun : mie imi place!!!!! Doar ca mai trebuie sa mentionez ca toate hainele de la H&M ata ale mele cat si ale fetitei mele sunt luate din afara nu din Romania:) eu sunt foarte multumita de calitatea lor si in plus sunt super funky!
annasb Avatarul lui annasb
Citeaza Raspunde

Postat de annasb pe 3 Mai 2011 la 11:10

Complet de acord!
envy030546 Avatarul lui envy030546
Citeaza Raspunde

Postat de envy030546 pe 3 Mai 2011 la 14:21

Croieli si modele pentru persoane supraponderale, iar calitatea materialelor lasa mult de dorit..
nela2010 Avatarul lui nela2010
Citeaza Raspunde

Postat de nela2010 pe 3 Mai 2011 la 15:48

haine de 2 bani majoritatea.. pline de ate, croite stramb, material de calitate inferioara, indeosebi la produsele mai ieftine... dupa ce am probat cateva lucruri, aproape ca ma lasasem pagubasa, cand am gasit o rochie draguta la 160 ron...
dfoir09rig Avatarul lui dfoir09rig
Citeaza Raspunde

Postat de dfoir09rig pe 4 Mai 2011 la 12:28

Sincer, asteptam cu nerabdare sa ajunga si la noi... si cand intr-un final a ajuns am avut o mare dezamagire. Asa cum vezi de la majoritatea celor care au postat chiar nu ai piedut nimic: materiale foarte proaste, croite la fel de prost, cusaturi neglijente, calitate vadit indoielnica. Am fost la cel de la Unirii si, desi e situat pe 2 nivele, abia am gasit 3-4 lucruri cat de cat dragute. Daca esti mai slabuta ai toate sansele sa nu-ti vina nimic din ceea ce au. Desi au facut atata tam-tam cu deschiderea brand-ului chiar nu merita sa-mi pierd timpul nici macar pentru a studia oferta. Expectie face lenjeria care mi-a palcut destul de mult. Si din pacate aceeasi parere o au si prietenele mele si majoritatea persoanelor care erau in magazin la momentul respectiv. O mare dezamagie...
kelly Avatarul lui kelly
Citeaza Raspunde

Postat de kelly pe 5 Mai 2011 la 14:02

sunt printre cei mai mari retaileri din lume recunoscuti cu preturi acceptabile pe pietele de afara si o gama mare de produse, eu nu gust dar se pare ca sotul da.
envy_1195 Avatarul lui envy_1195
Citeaza Raspunde

Postat de envy_1195 pe 11 Noiembrie 2012 la 19:45

Daca doriti haine de la H&M din Franta care sunt la preturi mult mai accesibile decat ceme practicate de magazinul din Bucuresti ma puteti contacta pe adresa camelianastase@yahoo.com