Info
X
info

Nebunia de la desigual!
Pagina 1 din 1

Toate forumurile » Magazine » Magazinele tale preferate » Nebunia de la Desigual! » Pagina 1 din 1

Voteaza:

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 3 Iunie 2011 la 15:53

Ati vazut ce a iesit zilele trecute la acest magazin? au venit sute de oameni dezbracati pentru a primi 2 articole gratis. Sincer, mi se pare putin exagerat sa faci asta, dar vad ca din ce in mai multi oameni sunt dispusi sa faca orice pentru a primi haine la pret redus sau gratis.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 4 Iunie 2011 la 10:02

Buna,
m-a distrat tare ce ne-ai spus :)))))))
mie mi se pare f tare.

cred mai degraba ca e vorba de oameni excentrici care au avut ocazia sa-si etaleze excentricitatea, decat oameni disperati pentru 2 haine gratis. anway desigual e un band foarte scump - cei care vor hainele alea cred ca au totusi un standard mai ridicat de viata... desi cine stie....

pe mine m-a socat prima data treaba asta cand am vazut la viena intr-un muzeu oameni goi care venisera asa pt ca s-a organizat o expozitie de arta non conformista si ca sa intri trebuia sa-ti lasi toate hainele la intrare - dar toate. si era puzderie de brabati si femei care se plimbau goi pusca pe langa tablourile alea - si s-au mai lasat si filmati - ca i-am vazut la tv :)))))

banuiesc ca asa vrea desigual sa-si faca reclama - fiind un barand cu haine nonconformiste - se asociaza si ci oameni nonconformisti.

bravo lor...
loredose Avatarul lui loredose
Citeaza Raspunde

Postat de loredose pe 4 Iunie 2011 la 10:44

Eu am fost acolo, am fost unul dintre oamenii care s-au dezbracat in fata magazinului Desigual si nu m-am simtit deloc injosita pentru asta. Am mai fost cu un prieten, pentru ca am zis ca trebuie sa o facem si pe asta, ca o sa fie fun, ca o sa fie ceva ce nu apuci sa faci de prea multe ori in viata :)) Noua ne place sa facem lucruri spontane si iesite din comun si nu ne-am dezbracat pentru haine gratis. Bineinteles a contat foarte mult si faptul ca era vorba despre Desigual, daca era vorba despre alt brand am fi stat pe ganduri, dar aici decizia a fost rapida.
Cei stransi acolo, cei 100 venisera sa se dezbrace pentru hainele Desigual , nu pentru 2 haine oarecare, dar si ca sa incerce, ceva nou, si chiar a fost fun ! Foarte fun! Nu a fost o coada ca atunci cand se dau alimente gratis, si toti de imbrancesc, ba chiar oamenii foarte receptivi, am creat singuri bonuri de ordine, ne-am grupat cate doi, intr-un sir, toata lumea foarte civilizata.
Am vazut sute de comentarii despre acest eveniment, majoritatea negative : ce fac oamenii pentru haine gratis, ce s-au injosit, ce tampenie, ce nesimtire, nu au nimic in cap....Nu cred ca in celelalte tari unde a avut loc acest eveniment, oamenii au fost atat de reticenti ca la noi. Puteti cauta filmulete pe youtube sa vedeti cat de dezghetati erau cei din New York, Barcelona sau alte orase mari.
emilia_dinica Avatarul lui emilia_dinica
Citeaza Raspunde

Postat de emilia_dinica pe 4 Iunie 2011 la 11:19

tipic gandire de romania. si acum nu ingrop din nou tara prin cuvinte, dar incep sa inteleg din ce in ce mai mult de ce prea multi oameni vor sa plece de aici. din astfel de motive. toti care nu ar face asta si care regreta ca nu o pot face, vor spune ca ne-am dezbracat pentru haine ca nu avem bani sau nu avem haine sau suntem prea disperati. gresit. foarte gresit. ne-am dezbracat pentru distractie, pentru a demonstra ca nu suntem inchisi la minte si privim cu dispret lucrurile iesite din comun si in ultimul rand pentru a ne distra. daca am fi privit mai intai filmarile din alte tari ne-am fi spus in gand "FOARTE TARE" dar pentru ca se pretece la noi in tara ii hulim pe cei care au facut-o. exact cum a facut-o si presa in mare parte. eu m-am dezbracat, m-am distrat, mi-am luat haine si mi-am facut cativa prieteni. a fost frumos si daca o sa se mai faca voi mai participa. nu pentru haine, ci pur si simplu ca a fost un lucru inedit. am fost in lenjerie sau costum. oare la mare nu mergem la fel? era o fantana prin mall, ne putem considera la piscina.
bravo celor care au facut asta!
ctina Avatarul lui ctina
Citeaza Raspunde

Postat de ctina pe 4 Iunie 2011 la 17:37

Sa nu uiti cuvintele astea si poate ai fotografii pe care sa le arati copiilor tai. Sunt curioasa daca lor o sa li se para "fun" sa-si vada mama dezbracata intr-un loc public. Dumnezeule mare, pentru ce am luptat noi la Revolutie si ce a facut democratia prost inteleasa si aplicata din tineri. Du-te si dezbraca-te si fa ce vrei, dar macar ai bunul simt si nu mai face un act de bravada din asta. Te lauzi cu asta parca ai fi castigat premiul Nobel.
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 5 Iunie 2011 la 10:31

Ctina, macar fetele au argumentat corect si frumos.Tu nu faci decit sa te scandalizezi si sa bagi niste motive penibile.
ctina Avatarul lui ctina
Citeaza Raspunde

Postat de ctina pe 5 Iunie 2011 la 17:38

si ma rog unde vezi penibilul? in fun sau in revolutie?
CatDeLux Avatarul lui CatDeLux
Citeaza Raspunde

Postat de CatDeLux pe 6 Iunie 2011 la 11:58

daca ar fi fost o singura persoana dezbracata in mijlocul mall-ului ar fi fost intr-adevar penibil.. dar asa.. FOARTE TARE!!! a fost ceva organizat pentru oameni lipsiti de inhibitii si destupati la minte.
tara asta este de tot rasul exact din cauza mentalitatii comuniste, asta este motivul pentru care tineretul vrea sa plece de aici..
ctina Avatarul lui ctina
Citeaza Raspunde

Postat de ctina pe 6 Iunie 2011 la 16:59

unde ar fi fericirea aia..............
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 6 Iunie 2011 la 20:14

De la: ctina, la data 2011-06-06 16:59:36unde ar fi fericirea aia..............

Cata prostie!!!
Dusa la extrem!!!!Asta nu e cv nou care s-a intamplat la noi in tara, asta s-a intamplat deja in alte tari si nu s-a mai scandalizat nimeni!
Intri in magazin ca sa te imbraci, nu? La plaja nu mai este nimeni pudic, nu?
Nici macar babele care arata oribil, de ce s-ar rusina un om tanar??
Vedeti-va de treaba!
ctina Avatarul lui ctina
Citeaza Raspunde

Postat de ctina pe 7 Iunie 2011 la 11:01

bine, bine am inteles: voi sunteti generatia in chiloti!!!!!

felicitari sunteti cei mai tari!
jeannine Avatarul lui jeannine
Citeaza Raspunde

Postat de jeannine pe 10 Iunie 2011 la 20:32

Eu nici nu am fost, dar nici nu am blamat evenimentul dupa ce am aflat de el. Cred ca cei care au participat nu au facut-o pentru haine, ci mai degraba pt nebunia de moment, pentru amuzament.
Nici nu cred ca gestul in sine a fost un adevarat protest fata de mintile incuiate ale romanilor, deoarece nu cred ca este tocmai adevarat, dar nici ca aduce o insulta valorilor revolutiei cum spunea o doamna ceva mai jos.
codrutdpopescu Avatarul lui codrutdpopescu
Citeaza Raspunde

Postat de codrutdpopescu pe 14 Iunie 2011 la 11:30

eu lucrez la desigual si vroiam si eu sa ma dezbrac asa cum spunea cineva la comentarii fiecare are stilul sau de gandire nu trebuie sa il comentezi pe altii ce fc , poate o avea saraca 60 de ani