Info
X
info

Help!!! crema pentru ridurile de la coltul ochilor sau "laba gastei"???????/
Pagina 2 din 2

Toate forumurile » Frumusete » Ingrijirea tenului » Help!!! crema pentru ridurile de la coltul ochilor sau "laba gastei"???????/ » Pagina 2 din 2

Voteaza:
Rating curent Help!!! crema pentru ridurile de la coltul ochilor sau "laba gastei"???????/: (5 din 1 vot)

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

Pagini: << 1 2
Sari la pagina:
Assiza_B Avatarul lui Assiza_B
Citeaza Raspunde

Postat de Assiza_B pe 4 Ianuarie 2012 la 15:06

Eu am inceput sa imi fac seara un mic masaj facial cu miere de albine si dupa curatarea fetei cu apa calda folosesc ulei de argan.Rezultatele inca nu se vad....am inceput acum doua zile.
andreimichelle Avatarul lui andreimichelle
Citeaza Raspunde

Postat de andreimichelle pe 4 Ianuarie 2012 la 19:36

da este posibil ca mai multe femei la 45 de ani sa nu arate ca niste tinere la 25 de ani ci sa arate chiar mai bine...... experienta de viata si maturitatea pot implini o femeie...... cate tinere, chiar foarte multe, nu reusesc sa scape de chilotonele in plus sau de stupiditatea afisata !....... tineretea este trecatoare, toata lumea a fost sau este tanara, dar prostia nu trece niciodata !......ce sa-i faci..... nu mi-as dori sa mai fiu o data tanara si sa am vreo 70 de tone si sa mai am si cine stie ce defecte, picioare strambe si/sau groase, nasul mare sau/si cocosat, cosuri, burti si sa ma lupt cu o astfel de viata..... succes tinerelor in incercarile lor de a arata cat mai bine !.... multe vin din interior....daca afisezi o fata radioasa si care sa emane dintr-o caldura sufleteasca, cu siguranta vei avea o mina frumoasa !!!! ....strambaturile la moda, incruntarile, tot felul de mimici nu fac decat sa duca la aparitia ridurilor... la 25 de ani nu mi-as fi dat cu nici o crema, nici nu visam la riduri, acum le am nu foarte multe ce-i drept,i dar nu-mi fac nicio problema, oricum am incredere in mine si asta conteaza foarte mult.
envy015676 Avatarul lui envy015676
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 5 Ianuarie 2012 la 09:58

De la: andreimichelle, la data 2012-01-04 19:36:44da este posibil ca mai multe femei la 45 de ani sa nu arate ca niste tinere la 25 de ani ci sa arate chiar mai bine...... experienta de viata si maturitatea pot implini o femeie...... cate tinere, chiar foarte multe, nu reusesc sa scape de chilotonele in plus sau de stupiditatea afisata !....... tineretea este trecatoare, toata lumea a fost sau este tanara, dar prostia nu trece niciodata !......ce sa-i faci..... nu mi-as dori sa mai fiu o data tanara si sa am vreo 70 de tone si sa mai am si cine stie ce defecte, picioare strambe si/sau groase, nasul mare sau/si cocosat, cosuri, burti si sa ma lupt cu o astfel de viata..... succes tinerelor in incercarile lor de a arata cat mai bine !.... multe vin din interior....daca afisezi o fata radioasa si care sa emane dintr-o caldura sufleteasca, cu siguranta vei avea o mina frumoasa !!!! ....strambaturile la moda, incruntarile, tot felul de mimici nu fac decat sa duca la aparitia ridurilor... la 25 de ani nu mi-as fi dat cu nici o crema, nici nu visam la riduri, acum le am nu foarte multe ce-i drept,i dar nu-mi fac nicio problema, oricum am incredere in mine si asta conteaza foarte mult.

La 45 de ani arati ca la 45 de ani...adica in curs de ofilire...si nu mai ai nici trecerea de la 25 de ani...nu stiu ce mutra radioasa afisezi, ca din ceea ce scrii rezulta clar ca plangi dupa tinerete...si dai fasuri ca sa-ti faci curaj...
Citeaza Raspunde

Postat de andreimichelle pe 5 Ianuarie 2012 la 15:40

dupa exprimarea ta, fie vb. intre noi doua, trebuie sa fii tare frustrata si mai cred ca arati ca un ˝fas˝ , ca sa te copiez, atat timp cat nu ti-ai afisat nici o fotografie.
doamna gandeste-te ca o sa imbatranesti repede, daca deja nu esti imbatranita pretimpuriu sau arati deja mai rau decat iti poti inchipui tu ca arati.
cred ca daca am fi asezate una langa cealalta, apanajul tau ar fi numai tineretea si atat, cat despre inteligenta, cultura nu mai vorbesc.
cred ca nu mai am ce sa mai comentez vis a vis de tine si nici nu ma mai intereseaza opiniile tale ,,fasaite´´ in opinia mea de persoana needucata !
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 7 Ianuarie 2012 la 14:08

Eu sunt fana a cremelor organice, bio. Doar ce am vazut la tv la Dr. Oz despre uleiurile esentiale naturale cu efecte antiimbatranire, vorbea despre ulei de migdale dulci. Sunt foarte multe creme organice care se bazeaza pe uleiuri esentiale iar cu migdale sunt game intregi. Le-ai putea folosi pe cele potrivite varstei si mai tarziu in timp te muti la altele mai cremoase si hidratante, eu cred ca este bine sa folosim produse cosmetice potrivite varstei, putem fi mai selective la ingrediente si putem opta pentru calitatea din cremele organice. Daca esti interesata iti dau mai multe detalii.
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 7 Ianuarie 2012 la 21:00

De la: andreimichelle, la data 2012-01-05 15:40:09dupa exprimarea ta, fie vb. intre noi doua, trebuie sa fii tare frustrata si mai cred ca arati ca un ˝fas˝ , ca sa te copiez, atat timp cat nu ti-ai afisat nici o fotografie.
doamna gandeste-te ca o sa imbatranesti repede, daca deja nu esti imbatranita pretimpuriu sau arati deja mai rau decat iti poti inchipui tu ca arati.
cred ca daca am fi asezate una langa cealalta, apanajul tau ar fi numai tineretea si atat, cat despre inteligenta, cultura nu mai vorbesc.
cred ca nu mai am ce sa mai comentez vis a vis de tine si nici nu ma mai intereseaza opiniile tale ,,fasaite´´ in opinia mea de persoana needucata !

Mai, draga, frustrarile caracterizeaza babaciunile care simt ca le-a trecut vremea si atunci se baga in seama cu tinere pe forumuri, incercand sa se dea intelepte si sa para ceea ce nu sunt si nu au fost vreodata...asa ca, "fasaie" in alta parte..poate gasesti ceea ce iti lipseste la greu
VintageLookSimona Avatarul lui VintageLookSimona
Citeaza Raspunde

Postat de VintageLookSimona pe 8 Ianuarie 2012 la 10:02

Si eu am trecut pe produse naturale, am folosit ulei de migdale dulci pentru zona ochilor, care este un ulei vegetal, nu esential, cele esentiale sunt recomandate a fi folosite in cantitati foarte mici, nu direct pe ten, ci incluse in creme deja preparate, serumuri sau uleiuri vegetale simple, sunt posibil iritante, insa uleiurile vegetale, cum este de exemplu nobilul ulei de argan, poate fi folosit singur, aplicat direct pe ten.

In prezent mi-am facut o crema numai din unturi si uleiuri vegetale, plus vitamina E, bogata in antioxidanti (unt de shea+ulei de argan+ulei de migdale+vitamina E - care pe langa proprietatile sale este si un bun conservant) si o folosesc o data la doua zile pe intreaga fata si pe gat si in fiecare seara in zona ochilor.
Produsele, in mare parte le-am luat de pe Elemental.ro sau Sideris, unde gasesti tot ce-ti trebuie pentru a face acasa propriile produse cosmetice.
Pe langa aceasta creama, mi-am facut si un ser cu vitamina C, din apa flora de trandafiri si vitamina C (se gasesc tot pe site) pe care o pulverizez pe fata de doua ori pe zi. Am de gand sa o imbogatesc si cu extract de ceai verde.
Sunt multumita de felul in care imi arata tenul si cu siguranta voi continua in felul acesta.
Daca aceste uleiuri ti se par prea grase, sunt specifice tenurilor mature si uscate, poti alege un ulei cu contiunut de acid oleic mai mic, cum ar fi cel de struguri sau jojoba, care sunt bogate in antioxidanti, insa sunt usor absorbabile si mai "uscate".
Doar dimineata pentru baza de machiaj folosesc crema dermocosmetica (Hyaluron - fiiler de la Eurcerin, pe care chiar am castigat-o aici pe forum), e usora , se absoarbe repede in piele si creaza o buna baza aderenta pentru fondul de ten. Pe parcurs insa voi gasi o alternativa mai naturala si mai ieftina si pentru aceasta.

O buna alternativa o constituie si Flavo C, un produs pe baza de vitamina c si gingo Biloba, care a facut minuni cu tenul meu, insa costa 60 lei/ 10 ml si de aceea am preferat sa-l inlocuiesc cu propriul meu ser, cel despre care va vorbeam mai sus.

Va astept si pe blogul meu pentru a ne impartasi ultimele descoperiri in materie de ingrijire.

In prezent am un giveaway in desfasurare unde puteti castiga 3 perechi de ciorapi Gatta, nr. 2.
vintagelooksimona.blogspot.com/2012/01/start-giveaway-iv-gatta.html

Va pup si va astept! :)
glam_vintage Avatarul lui glam_vintage
Citeaza Raspunde

Postat de glam_vintage pe 8 Ianuarie 2012 la 11:03

Buna fetelor!
Pentru aceste riduri, este esentiala curatarea tenului, care trebuie sa fie cel putin foarte buna(demachiere, tonifiere, scrub saptamanal cu zat de cafea). Am citit ceva despre "NU SKIN" si/sau similare, pareri pro si contra, trebuie sa va spun ca sunt exceptionale. In ceea ce priveste efectul care dureaza atat cat se folosesc aceste mijloace, nu vad de ce ar mira pe cineva asta, pielea continua sa imbatraneasca, nu are nici cea mai mica legatura cu ele, cu articolele in sine.
In ceea ce priveste cremele, produsele de folosit dupa curatare, am vazut ca deja s-au enumerat niste produse foarte bune, toate bine de tinut minte asta pentru ca nu puteti folosi o singura gama pentru tot restul vietii, pielea este in continua schimbare datorita imbatranirii, vremii, hranei, etc. Foarte important este modul in care va aplicati produsele, mai exact: asigurati-va ca deschideti cu ajutorul degetelor toate pliurile in care trebuie sa patrunda cremele, uleiurile sau ce folositi voi pentru ca oricat de scump/pretios ar fi produsul folosit daca-l aplicati dinspre interiorul ochiului spre exterior, nu se deschid pliurile si nu pot patrunde acolo unde trebuie sa-si faca treaba, o aplicare inversa...ei, asta-i alt ceva, deja! Incercati!
Sper ca am reusit sa ma fac inteleasa, in caz contrar, astept, cu mare drag, intrebarile voastre pertinente.
iftimie Avatarul lui iftimie
Citeaza Raspunde

Postat de iftimie pe 8 Ianuarie 2012 la 11:38

De la: h_adina2005, la data 2011-12-12 15:00:24Hello fetelor,

am nevoie de un sfat, am 25 de ani si au inceput sa fie vizibile ridurile din jurul ochilor, mai ales cand rad.Am folosit pana acum creme sau geluri contur ochi de la gerovital plant, cosmetic plant, aslavital, nivea dar toate mi s-au parut inutile.
Ce imi recomandati? as vrea ceva natural si eficient

Mersi mult!!!

Va pup
crema cu extract de melc,e f buna pt riduri si vergeturi
NuSkin Avatarul lui NuSkin
Citeaza Raspunde

Postat de NuSkin pe 8 Ianuarie 2012 la 11:47

Pentru cazuri URGENTE :

Răbdarea poate reprezenta o virtute, dar atunci când vine
vorba despre linii şi riduri este cu mult supraestimată.
Tru Face™ Instant Line Corrector vă oferă ermisiunea de a nu aştepta diminuând imediat liniile şi ridurile cu o durată de până la 12 ore. Conţinând GABA, un amino acid natural care umple şi relaxează liniile faciale, această cremă puternică
reduce rapid şi în siguranţă efectele datorate mişcărilor obişnuite ale muşchilor de-a lungul anilor.

Beneficii
• Reduce temporar aspectul liniilor fine şi al ridurilor de pe
frunte şi din jurul ochilor şi al buzelor.
• Promovează relaxarea imediată a liniilor şi a ridurilor pentru
un aspect întinerit şi o mai bună senzaţie de catifelare.
• Durează până la 12 ore.

Studiu clinic realizat de către o terţă parte
Ingredientele cheie din Tru Face™ Instant Line Corrector
furnizează o îmbunătăţire importantă în ceea ce priveşte
aspectul liniilor fine şi al ridurilor faciale în 10 minute după
aplicare.
• O reducere generală cu 52%.
• O reducere în zona ochilor cu 51%.
• O reducere în zona frunţii cu 55%.
• O reducere în zona gâtului cu 51%.

Tru Face™ Instant Line Corrector conţine amino acidul
GABA pentru umplerea şi relaxarea imediată a liniilor faciale pe termen scurt, beneficii de catifelare a ridurilor care durează până la 12 ore. Tru Face™ Line Corrector conţine revoluţionara
peptidă pro-colagen palmitoyl pentapeptide-3 şi promovează
producţia de colagen pe termen lung pentru catifelarea liniilor moderate şi adânci din jurul gurii, a ochilor şi de pe frunte.

ro.nsedreams.com
Detalii suplimentare primiti daca imi dati un mesaj privat.
gina_catrina Avatarul lui gina_catrina
Citeaza Raspunde

Postat de gina_catrina pe 8 Ianuarie 2012 la 13:40

ma intereseaza si pe mine,va rog contactati-ma
Citeaza Raspunde

Postat de andreimichelle pe 8 Ianuarie 2012 la 20:02

in sila ce-i drept ti-am vizualizat profilul.... nici nu ma mai mira nimic dupa felul in care arati... pare ca esti terminata atat fizic cat si psihic, ... tu spui ceea ce simti tu pe pielea ta de persoana terminata, dar oamenii sunt unici si nici unul nu se se aseamana cu celalalt, doar ADN -urile sunt unice stii si tu, nici un organism uman nu se aseamana, unul este mai rezistent, altul mai neputicios, mai slab cum esti tu, sunt n + infinit diferente.. ...daca as fi avut un schimb de replici de genul acesta cu un barbat as fi zis ca este misogin dar despre tine ce sa cred ?.. tu cum esti rea sau cum ti-am zis de la inceput ,,tinereretea este trecatoare dar prostia niciodata" ... sau esti si una si alta ?
tu esti aia ,,nu-i frumosa , nici desteapta da-i batrana" ...... sa nu se mai minuneze cele ca tine cand sunt parasite de barbati.... .... daca femeile se considera, asa cum te consideri tu la varsta ta : adica terminata, cum vreti sa va mai considere tineretul sau barbatii ?.... barbatii oricum ei sunt tineri la orice varsta, ei au amante tinere care-i accepta asa cum sunt, spun asta dupa cum gandesti ca o femeie batrana si terminata (doar ai 55 de ani si crezi ca la varsta asta toata lumea se fasaie si are problemele batranetii, dupa cum simti pe pielea ta).... in concluzie cred ca te-a parasit sotul sau amantul (nu pentru vreo tanara ci pentru o femeie mai matura dar care poate nu se fasaie ca tine, arata mai bine, mai ingrijita, poate nu obositoare si cicalitoare) si ai o pizma-n tine pe cele care arata mai bine decat tine, fapt pentru care iti recomand din tot sufletul sa mergi la un psiholog ca sa-ti revii. vorbesc serios...
asta este tot chiar nu meriti de acum incolo sa ma mai obosesc sa-ti dau vre-un raspuns, la nivelul tau de ,,paysanne", cobor mult, mult prea mult sub stacheta mea si nu avem absolut nimic in comun mai ales tinand cont de lipsa ta crasa de educatie.... asta daca intelegi ceva din tot ce ti-am scris !!!!!....orice ai mai scrie este de prost gust si arata un caracter urat !!!!!!
nu eu am inceput aceasta discutie eu am avut doar tot dreptul si jumatate din stangul ca sa-ti raspund !!!

adeliana Avatarul lui adeliana
Citeaza Raspunde

Postat de adeliana pe 9 Ianuarie 2012 la 23:12

Nu vreau sa ma bag la mijloc, oricum s-a deviat de la subiect ,insa poza pe care ai vazut-o si varsta apartine unei prietene de pe forum a dragei noastre forumiste mereu pusa pe crearea de valuri mai mici sau mai mari
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 16 Ianuarie 2012 la 13:44

Foloseste uleiul de migdale dulci, se gaseste la plafar si costa 6 ron.
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 17 Ianuarie 2012 la 00:00

De la: NuSkin, la data 2012-01-08 11:47:08Pentru cazuri URGENTE :

Răbdarea poate reprezenta o virtute, dar atunci când vine
vorba despre linii şi riduri este cu mult supraestimată.
Tru Face™ Instant Line Corrector vă oferă ermisiunea de a nu aştepta diminuând imediat liniile şi ridurile cu o durată de până la 12 ore. Conţinând GABA, un amino acid natural care umple şi relaxează liniile faciale, această cremă puternică
reduce rapid şi în siguranţă efectele datorate mişcărilor obişnuite ale muşchilor de-a lungul anilor.

Beneficii
• Reduce temporar aspectul liniilor fine şi al ridurilor de pe
frunte şi din jurul ochilor şi al buzelor.
• Promovează relaxarea imediată a liniilor şi a ridurilor pentru
un aspect întinerit şi o mai bună senzaţie de catifelare.
• Durează până la 12 ore.

Studiu clinic realizat de către o terţă parte
Ingredientele cheie din Tru Face™ Instant Line Corrector
furnizează o îmbunătăţire importantă în ceea ce priveşte
aspectul liniilor fine şi al ridurilor faciale în 10 minute după
aplicare.
• O reducere generală cu 52%.
• O reducere în zona ochilor cu 51%.
• O reducere în zona frunţii cu 55%.
• O reducere în zona gâtului cu 51%.

Tru Face™ Instant Line Corrector conţine amino acidul
GABA pentru umplerea şi relaxarea imediată a liniilor faciale pe termen scurt, beneficii de catifelare a ridurilor care durează până la 12 ore. Tru Face™ Line Corrector conţine revoluţionara
peptidă pro-colagen palmitoyl pentapeptide-3 şi promovează
producţia de colagen pe termen lung pentru catifelarea liniilor moderate şi adânci din jurul gurii, a ochilor şi de pe frunte.

ro.nsedreams.com
Detalii suplimentare primiti daca imi dati un mesaj privat.

Doamneeeee, ti-au dat drumul astia de la spitalul 9...pericoooollll...
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 5 Februarie 2012 la 22:16

Eu folosesc crema pentru conturul ochilor Kianty Eye Lift Ox si va recomand sa o folositi si voi in tratarea ridurilor din jurul ochilor. Chiar este buna!
IARA Avatarul lui IARA
Citeaza Raspunde

Postat de IARA pe 7 Februarie 2012 la 17:31

Pentru ridurile de expresie se folosesc creme in functie de varsta pe care o ai.
Eu folosesc gama Artistry - Time defiance. Sunt prosuse cosmetice de lux brevetate.
IARA Avatarul lui IARA
Citeaza Raspunde

Postat de IARA pe 7 Februarie 2012 la 17:35

De la: envy032746, la data 2012-02-07 17:31:34Pentru ridurile de expresie se folosesc creme in functie de varsta pe care o ai.
Eu folosesc gama Artistry - Time defiance. Sunt prosuse cosmetice de lux brevetate.
Daca e cineva interesata de detalii poate sa imi trimita nr de telefon pe mail vasiara@yahoo.com
claurosa73 Avatarul lui claurosa73
Citeaza Raspunde

Postat de claurosa73 pe 8 Februarie 2012 la 13:05

natural nu e neaparat si eficient. mai bine de laborator. incearca La Prairie crema ochi
Citeaza Raspunde

Postat de envy015676 pe 8 Februarie 2012 la 23:28

De la: claurosa73, la data 2012-02-08 13:05:11natural nu e neaparat si eficient. mai bine de laborator. incearca La Prairie crema ochi

Citeaza Raspunde

Postat de claurosa73 pe 9 Februarie 2012 la 16:54

Suntem cam pe aceeasi lungime de unda
Citeaza Raspunde

Postat de claurosa73 pe 9 Februarie 2012 la 16:55

De la: envy015676, la data 2012-02-08 23:28:26
De la: claurosa73, la data 2012-02-08 13:05:11natural nu e neaparat si eficient. mai bine de laborator. incearca La Prairie crema ochi

Pentru tine era!
Pagini: << 1 2
Sari la pagina: