Info
X
info

Iubitul meu zice ca nu-i place cum ma imbrac
Pagina 1 din 1

Toate forumurile » Moda » Altele » Iubitul meu zice ca nu-i place cum ma imbrac » Pagina 1 din 1

Voteaza:

Tipareste | Trimite prin Y!M Share

red-red-girl Avatarul lui red-red-girl
Citeaza Raspunde

Postat de red-red-girl pe 20 Ianuarie 2012 la 16:56

:( si m-am intristat rau... nu inteleg cum se poate sa gandeasca asa ceva. Toate persoanele din jurul meu ma admira, imi spun ca ma imbrac frumos iar el mi-a trantit-o pe-asta "nu-mi place cum te imbraci"... e trist. eu vreau sa fiu eu si sa ma imbrac cum simt. acum o sa ma simt mereu aiurea, probabil....
miamia79 Avatarul lui miamia79
Citeaza Raspunde

Postat de miamia79 pe 21 Ianuarie 2012 la 06:57

Poate, doar, a zis-o sa te necajeasca, avand in vedere admiratia declarata, a celorlalte persoane, referitoare la stilul tau sau poate a fost usor rautacios din invidie ca alaturi de tine e usor eclipsat( se poate si asta, sunt unii care in loc sa fie mandri de prezenta iubitei lor care atrage atentia, sa se simta depasiti ca nu-s ei in centrul atentiei, ci iubita).
Si incearca sa afli exact-nu-i place stilul tau de-a te imbraca sau imbracamintea ta dintr-o anumita zi/seara...pentru ca daca nu-i place stilul ar trebui domnul sa se reorienteze sau mai bine spus tu ar trebui, pentru ca stilul face parte din noi, ne caracterizeaza si se si educa pana la urma, asa ca in mare proportie stilul ne reprezinta personalitatea in mare proportie(indiferent daca ai bani mai multi sau mai putini, te imbraci de cele mai multe ori cum simti si cum te reprezinta), or daca nu-i place, in mod repetat, inseamna ca nu-i place o parte din tine, care vorbeste prin haine.Negociaza cu el, cum i-ar placea lui sa te imbraci? Ti-ar placea si tie? Daca nu, incearca sa-i explici, dar eu cred ca-i oarecum gelos si invidios de atentia pe care ti-o dau ceilalti, in momentul cand apari undeva(ceea ce arata ca pe tine chiar te preocupa cum arati, or feedbackul celorlalti e pe masura, mai putin al iubitului tau).Tie-ti place cum se imbraca el?
Citeaza Raspunde

Postat de miamia79 pe 21 Ianuarie 2012 la 07:08

Si ia si partea buna a lucrurilor, totusi...tu spui "cum a putut sa gandeasca asa ceva?"...Pai, la o adica, e foarte bine c-a gandit-o, dar a si spus-o, asta inseamna ca, poate chiar ii pasa de tine si-i deschis la comunicare. La o adica, stilul se si educa, or cum te imbraci acum, sigur va suferi ceva schimbari si transformari, pentru ca asa e normal si pentru ca noi ne ajustam ca personalitate, ca fiinte, suntem intr-o continuua schimbare.Diferenta de varsta dintre voi doi e mai mare sau poate, pur si simplu, are alte gusturi? Esti sigura ca parerea "prietenilor" e sincera si nu a lui? Acum ca sa fiu si eu carcotasa :D :), ca e posibil, poate, sa te imbraci, usor, exagerat, iar ei sa zica ca-i ok, doar ca sa nu te supere, dar sa gandeasca altceva.
Fosta membra Envy Avatarul lui Fosta membra Envy
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 21 Ianuarie 2012 la 07:52

Paraseste-l, daca nu iti accepta stilul lasa-l, mai bine acum decat mai tarziu, nu te merita
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 21 Ianuarie 2012 la 11:40

Mai este o problema cine o fi sincer el sau persoanele din jurul tau?
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 21 Ianuarie 2012 la 12:21

Topicul asta e pus la caterinca?... wtf...
angie_bercuci Avatarul lui angie_bercuci
Citeaza Raspunde

Postat de angie_bercuci pe 21 Ianuarie 2012 la 12:58

Draga mea..titlul subiectului scris de tine spune " IUBITUL meu zice ca nu-i place cum ma imbrac"... iubitul tau, asa cum il numesti tu ar trebui sa se gandeasca mai bine ce inseamna cuvantul "iubit" si ce ii permite si ce nu acest statut. In alta ordine de idei...sfatul meu este acela sa te imbraci exact asa cum vrea mintea ta si numai a ta. Daca vrei sa porti 700 de culori la o tinuta ...POARTA. Este doar alegerea ta, identitatea ta si perdonalitatea ta. Intrebarea mea este cum de te-a placut la inceput unde banuiesc ca aveai acelasi stil de a te imbraca iar acum nu ii mai place?? Parerea mea ca incepe cu ifose de mascul si asta nu e bine...iar daca il vei asculta..sa te astepti la cat mai multe schimbari si nemultumiri pentru ca o sa vada ca se poate... O singura intrebare as avea...curiozitatea mi-o cere...cand iti cumperi o bijuterie noua sau folosesti un anumit fard...el observa asta? Daca da...spiritul de observatie este destul de dezvoltat la el si simtul critic la fel...Daca nu observa ..atunci e doar un frustrat. (scuze pentru scrierea mai putin plastica)
Toate cele bune.
julianacocor Avatarul lui julianacocor
Citeaza Raspunde

Postat de julianacocor pe 21 Ianuarie 2012 la 14:04

e destul de greu sa judeci ...depinde cum o spune sau de cate ori o spune....in general cei care nu prea iubesc critica sau se plang de modul in care se imbraca iubitele lor.
Pe de alta parte uneori chiar este cazul sa ne uitam la garderoba noastra...am vazut cazuri de femei care parrea din alta generatie doar pentru ca se imbracau din alta generatie

envy025729 Avatarul lui envy025729
Citeaza Raspunde

Postat de envy025729 pe 21 Ianuarie 2012 la 15:10

chris22_aph Avatarul lui chris22_aph
Citeaza Raspunde

Postat de chris22_aph pe 21 Ianuarie 2012 la 19:47

da ce el sta cu tine pt cum te imbraci? nu ii place cum te imbraci nu cum esti tu ca om ,intr-o relatie asta e important cum esti tu ca om nu cum te imbraci,ca daca te imbraci de la designeri faimosi si esti geloasa, posesiva si acritura atunci nu ii convine,imbracate cum iti place tie nu lui ,daca acum face asa daca va casatoriti ce face,eu iti spun sa nu te schimbi pt nimeni si nimic niciodata,daca iti impune sa faci asta ca sa ii faci pe plac inseamna ca nu te merita si data viitoare cine stie ce iti cere sa renunti prieteni,familie
acum_si_aici Avatarul lui acum_si_aici
Citeaza Raspunde

Postat de acum_si_aici pe 22 Ianuarie 2012 la 11:47

pana la urma daca tu te simti bine in felul in care te imbraci, parerea altora e mai putin importanta. Stii cum se spune, nu e frumos ce e frumos, e frumos ce/mi place mie!
Citeaza Raspunde

Postat de miamia79 pe 22 Ianuarie 2012 la 16:06

Am avut si eu un iubit care chiar nu prea avea gusturi si se imbraca destul de aiurea pentru gusturile mele. I-am spus, normal, ca eu ii eram cea mai aproape. Doar ca el a recunoscut ca nu-l prea preocupa si a fost f deschis la dorinta mea de a-l ajuta sa gaseasca placere si bucurie in haine.Cu timpul, poate si acest mic incoveninent trebuia sa traga un semnal de alarma, pentru ca nu ne-am inteles, in timp, in mai multe situatii si aspecte de viata. De aia spun ca o chestie de genul poate ascunde multe sau nu neaparat, dar n-ai de unde sa stii pana nu dezbati problema respectiva.Este incomparabil afirmatia iubitului tau cu cretinismul viitorului fost mire(dat exemplu mai sus), care s-a purtat execrabil si care a primit un raspuns negativ bine meritat!
LisLisu21 Avatarul lui LisLisu21
Citeaza Raspunde

Postat de LisLisu21 pe 22 Ianuarie 2012 la 21:07

Eu zic sa-i faci cadou niste papuci verzi.:))
dorina27 Avatarul lui dorina27
Citeaza Raspunde

Postat de dorina27 pe 23 Ianuarie 2012 la 09:16

De la: LisLisu21, la data 2012-01-22 21:07:07Eu zic sa-i faci cadou niste papuci verzi.:))

Si totusi........., sunt tinere fete care se iubesc atat de mult si se imbraca atat de excentric pentru a iesi in evidenta cu orice pret...... si asta doar pentru asi pune masca ""asta sunt, crededeti ce vreti"". Insa atunci cand iubesti , banuiesc ca "iubitul""nu este doar o vorba, cel de langa tine il cheama "iubitul meu"",Te mai preocupa si sa te placa iubitul tau nu?. Atunci te uiti in oglinda cu ochi critici si-ti spui; poate are dreptate, poate nu mi se potriveste vestimentatia???. Daca te-a deranjat afirmatia lui, de ce nu la-i intrebat, ce anume nu-i place la felul cum te imbraci?. Ai preferat sa intrebi pe forum ce parere au persoane straine care nu te cunosc si nici macar nu ai dat amanunte in ce fel te imbraci, asa...., sa avem o ideie.. Functie de temperament, inaltime/greutate, iti alegi vestimentatia. Daca ai 1,60/80, si te imbraci cu fuste scurtte si ti se vede celulita pe picioare, iti atarna burta peste fusta/pantolani, atunci are dreptate. Cel mai bine este sa te vezi tu in oglinda ca si cum ar fi altcineva, atunci poate te corectezi singura. Cei din jurul tau care iti spun ca este ok, poate spun ca haina este frumoasa dar nu si cum sta pe tine.
Iar faptul ca "iubitul "" iti spune ca nui place cum te imbraci, poate este o parere sincera si trebuie discutata ca; "sa-i faci cadou o pereche de papuci verzi", dai papucii"', nui tocmai sfatul cel mai bun. Daca dai papucii tuturor baietilor, ramai singura si atunci te intrebi; ce am de fug toti de mine??. De obicei o vestimentatie excentica si care iti sta "ca pe gard" ,spune mult despre aceasta persoana, cand un pacient intra intr-un cabinet de psihiatrie, psihiatrul , in primul rand analizeaza felul cum se imbraca pacientul. Concluzie excentrismul de orice fel, spune ca ai o problema psihica.
Citeaza Raspunde

Postat de red-red-girl pe 23 Ianuarie 2012 la 12:14

Buna.... m-am mai gandit. Cred ca nu e problema la mine. Am uitat sa mentionez ca.... sunt genul acela de fata careia prietenele sau alte fete in preajma carora am stat, mi-au spus ca datorita mie au inceput sa poarte rochite si tocuri, fiindca, prin stilul meu le-am influentat cumva. imi plac culorile.. imi place moda... atata tot.

si da. la inceput ma admira si el....
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 23 Ianuarie 2012 la 12:15

E gay! Lasa-l!
Citeaza Raspunde

Postat de red-red-girl pe 23 Ianuarie 2012 la 12:16

De la: miamia79, la data 2012-01-22 16:06:14Am avut si eu un iubit care chiar nu prea avea gusturi si se imbraca destul de aiurea pentru gusturile mele. I-am spus, normal, ca eu ii eram cea mai aproape. Doar ca el a recunoscut ca nu-l prea preocupa si a fost f deschis la dorinta mea de a-l ajuta sa gaseasca placere si bucurie in haine.Cu timpul, poate si acest mic incoveninent trebuia sa traga un semnal de alarma, pentru ca nu ne-am inteles, in timp, in mai multe situatii si aspecte de viata. De aia spun ca o chestie de genul poate ascunde multe sau nu neaparat, dar n-ai de unde sa stii pana nu dezbati problema respectiva.Este incomparabil afirmatia iubitului tau cu cretinismul viitorului fost mire(dat exemplu mai sus), care s-a purtat execrabil si care a primit un raspuns negativ bine meritat!

:) ce frumos ai scris... ai multa dreptatea....va trebui sa lamuresc problema cumva.
envy021227 Avatarul lui envy021227
Citeaza Raspunde

Postat de envy021227 pe 24 Ianuarie 2012 la 20:19

am o intrebare-nu i place cum te imbraci in general sau nu i-a placut odata ceva anume ?!
si inca una:dar cum te dezbraci ii place?!
envy021227 Avatarul lui envy021227
Citeaza Raspunde

Postat de envy021227 pe 24 Ianuarie 2012 la 20:19

am o intrebare-nu i place cum te imbraci in general sau nu i-a placut odata ceva anume ?!
si inca una:dar cum te dezbraci ii place?!
acum_si_aici Avatarul lui acum_si_aici
Citeaza Raspunde

Postat de acum_si_aici pe 25 Ianuarie 2012 la 16:31

sau poate ca ii place sa o dezbrace...din priviri prima data si apoi ...restul !
Citeaza Raspunde

Postat de Fosta membra Envy pe 12 Februarie 2012 la 00:35

Daca spui ca ejti apreciata de persoanele din jur pentru modul cum te imbraci, inseamna ca te imbraci bine. Poate e gelos si d'asta zice ca nu i place. Poate vrea sa te imbraci asa numai pentru el...:)

Oricum parerea mea este sa ramai tu...nu trebuie sa l lasi sa te schimbe...Bafta!
envy001132 Avatarul lui envy001132
Citeaza Raspunde

Postat de envy001132 pe 12 Februarie 2012 la 21:17

De la: Elish, la data 2012-01-20 16:56:30:( si m-am intristat rau... nu inteleg cum se poate sa gandeasca asa ceva. Toate persoanele din jurul meu ma admira, imi spun ca ma imbrac frumos iar el mi-a trantit-o pe-asta "nu-mi place cum te imbraci"... e trist. eu vreau sa fiu eu si sa ma imbrac cum simt. acum o sa ma simt mereu aiurea, probabil....

mi s-a strans inima cand ti-am citit postarea...si eu am facut lucrul asta din pacate si nu am realizat ca poate ranesc...sufar acum eu ca am putut sa spun astfel de lucruri,nu m-am gandit prin ce trece el...acum nu stiu cat de sensibili sunt barbatii la capitolul asta,dar ma simt atat de...rau...o sa-si dea seama intr-o zi ca a gresit,ca sunt lucruri mult mai importante decat imaginea si ca trebuie sa te accepte asa cum esti in acest moment...cand sustii ca iubesti pe cineva il accepti asa cum e,cu bune si cu rele...nu i-as mai zice asa ceva daca as putea da timpul inapoi nici moarta...iarta-l daca poti,nu-si da seama ce face,cat te raneste...nu inseamna ca nu te iubeste.poate e o fire mai perfectionista,mai critica,ca mine...